C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.10.06  18:54

    « Bez nadpisu

    Vlastním C max cca l rok, najeto 16 tis. km, při poklidné jízdě do 90 km není problém se spotřebou pod 6l, jízda na dálníci do 130 km spotřeba lehce nad 7l , ve městě na kratší vzdálenost ( u mně cesta do práce cca 3 km ) pak spotřeba okolo 9l. Jinak při vyšších rychlostech hluk jen mírný, záleží ale na na typu pneumatik(u mně Michelin Energy ) se zimními gumami( Bridgest. Blizzak LM 25) se hluk výrazněji neliší. undefined
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.10.06  22:51

    « dotaz o spotrebe

    Zdravim, uvazuji o koupe C-maxe 1.8 benzin. Je tady nekdo se stejnim motorem, zajimala by mne spotreba v realnem provozu a hluk na dalnici (~140-150 km/h)? Dik za jakoukoli informaci...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.10.06  14:32

    « Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz ohledne Radia a palubního počítače

    geos :
    No neviem, len rozmyslam, ci je mozne, ze by to iste radio v C-Maxe malo trosku iny softvare, pripade firmware ako vo Focuse...
    Na nejakom ruskom fore som videl fotky CD 6000, ktore malo aj uplne ine usporiadanie displaya ako to moje...
    Takze by to mohlo byt v tom, ze neni CD 6000 ako CD 6000.Aspon nie v pripade C-Max versus FoFo... (My dvaja mame skoro identicke Focusy a mrba ma C-Maxa...)
    V navode som podobne nic nenasiel a skusal som vsetky mozne nastavenia, aj automatiku (ak som spravne pochopil, malo by to mat hlasitost automaticky regulovanu podla okoliteho hluku), vtedy sa mi zapinalo radio aj s hlasitostou 7 alebo 8, tak som to radsej vypol :-O
    Ale rad by som sa dostal pod 5-tku :'-(
    Co sa tyka spotreby, ani ja som neni az taky nadseny...
    Skusal som ist po okreskach , na 5-tke, cca 70-90 kmh, a zralo to do 4,5 litra, ale to bol motor zahriaty a tak...
    Normalne som robil nadrz s priemerom tak 6,3-6,6 l na 100 km.
    Ked nemam vyjazd mimo BA a chodim iba do a z roboty ( Dubravka ), zerie mi to priemerne 7,2, co je uz hodne...
    Dialnica pri tempomate 150 kmh (BA-TN) mi zerie tak 6,6.
    Keby som vsak siel do 120, bolo by to okolo 5,2 litra.
    Takze mozem povedat, ze badam dost velke rozdiely, v zavislosti od podmienok jazdy...
    No a v neposlednom rade asi ide o to, ci jazdis na vlastnom, alebo na sluzobnom, co je moj pripad... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.06  21:20

    « Re: Re: Re: Re: Dotaz ohledne Radia a palubního počítače u C

    mrba, svistik:
    je to mozne, aby sa tie iste radia spravali inak? mne to robi presne to, co pisal svistik. pozeral som manual a asi smola, nikde o tom ani slova
    svistik:
    aku mas spotrebu? trochu ma stve, mam cca 6,3, na dialnici pri 140 km/h mam 6,8, co sa mi zda byt vela.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.06  19:53

    « Re: Stresny nosic

    Mám originál Ford s hliníkovým profil, stál cca 3160 kč. Střešní nosiče se stejným profilem od Thule mě nabízeli asi za 6000, přitom je prakticky stejný. Takže nejlevnější je originál Ford.
    Montáž/demontáž do 10 minut, vše ostatní bez problému, není k tomu co napsat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.10.06  15:18

    « Re: Re: Re: Dotaz ohledne Radia a palubního počítače u C-max

    svistik:
    nie, schvalne som to skusal pri nastaveni na hlasitost 2. Vypol som zapalovanie, zapol som zapalovanie, pridal som hlasitost a bolo tam 3.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.06  14:59

    « Re: Re: Dotaz ohledne Radia a palubního počítače u C-maxu

    Ano, ked mas hlasitost vyysie ako 5, tak zostane ta, ktora hrala naposledy.
    Ak si vsak pocuval na 1,2,3, alebo 4, po opatovnom nastartovani/zapnuti radia sa nastavi 5-tka...
    Co je niekedy malo, niekedy prilis vela.
    Ja osobne som neprisiel na to, ako by sa to dalo nejako obist. :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.10.06  10:56

    « Re: Dotaz ohledne Radia a palubního počítače u C-maxu

    tom17: Mam tiez 6000CD a po vypnutí a zapnuti zapalovania mi zostane hlasitost nastavena taka, aka bola pri vypnuti zapalovania. Radio za normalnych okolnosti nevypinam.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.06  10:29

    « Stresny nosic

    Chcel by som sa spytat ake mate skusenosti so stresnymi nosicmi na C-maxa.
    Kupovali ste originalne vo Forde? Alebo mate dobre skusenosti s inou znackou?
    Potreboval by som ich hlavne na nosenie lyzi v zime.
    Dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.10.06  13:10

    « Re: Dotaz ohledne Radia a palubního počítače u C-maxu

    Zklamu tě.
    Rádio se opravdu od určitého ročníku výroby vrací zpět.
    Palubní počítač aktuální spotřebu neukazuje, pokud vím, tak u žádného nyní vyráběného modelu Fordu
  • 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 15.10.06  19:05

    « Dotaz ohledne Radia a palubního počítače u C-maxu

    Zdravím vlastníky C-maxe a zároveň mám na vás dotaz ohledně rádia typu 6000CD a palub. počítače. Při každém spuštení rádia se mi vrací stejná úroveň hlasitosti (myslím, že je to úroveň 6), i když jsem ji před tím měl nastavenou na úroveň (např 2). Nevíte, jak toto nastavení zrušit nebo je to natvrdo nastaveno?! U jiného radia to není, tak mě to celkem překvapuje. A dále bych se chtěl zeptat ohledně palubního počítače, zda někomu z vás ukazuje aktuální spotřebu. V manuálu je napsáno - výbava na přání, ale když jsem si auto kupoval, tak mi prodejce tvrdil, že je to ve standardu. Docela mě to zaráží, v dnešní době tenhle ukazatel nechybí u jediného auta.
    Tyhle dvě věci mě celkem mrzí, jinak jsem s ním spokojenej.
    Díky za odpo.
    Ford Focus-Cmax, 1,6 Ti-VCTi ghia
    Tom.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.10.06  21:11

    « Bez nadpisu

    mkovesi: dik, je to o neco levnejsi nez tady...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.10.06  19:37

    « zozon: Cena

    Mam vybavu Trend + radio CD6000 - 6 repro + automaticke klima + tonovane sklo + dvojite zamykanie s priestorovym a obvodovym alarmom + metaliza, motor (chcel som skusit diesel) TDCi 1.6 / 80kW euro III, Cena 655 000 SKK s DPH tj. asi 505 000 CZK.
    TDCi 80kW patri medzi najlepsie co sa tyka spotreba/vykon, objem motora/vykon a cenove celkom dostupne....
    Zatial najazdenych 11 000 za 7 mesiacov, takze predpokladam za rok to bude okolo 20 000km... ak prepocitam...., benzin mi spotrebuje podla udajov vyrobcu o 2l viac a cena za liter bude 30, tak na 100km je to 60SKK, na 20 000km je to 12 000, za 4 roky 48 000.
    Ked som kupoval tak s benzinom 1.6/85kW stal 639 000 ......
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.10.06  20:24

    « Re: Re: Re: Re: Re: C-max verzus Focus II combi

    mkovesi: muzu se zeptat kolik ten c-max stal? prave ted vybiram mezi 1.8 benzinem a a dieselem 1.6 (najezdim jenom 10-15T km) a zjistuji ceny. nejlepsi sleva co jsem dostal ~ 18%...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.10.06  19:18

    « Re: Re: Re: Re: C-max verzus Focus II combi

    Kazdy ma svoj nazor, ja pouzivam C-MAX ako rodinne auto aj ako auto do prace. Rodina je spokojna, miesta mame dost a za tu cenu co som kupil nebol ani Scenic, ani Zafira, ani Pcasso len tak Berlingo, co sa jazdnych vlastnosti tyka, tak ma jedno z najlepsich, ... som spokojny a kazdy nech si vyberie.... Ale tu bola otazka na Combi alebo C-MAX.....
    Kolega ma Scenic, a teraz by ho radsej vymeni za C-MAX ako mam ja, pritom je spokojny aj so Scenicom, ja som sedel v Scenicu a myslim si, ze je to tiez dobre auto na rodinu ale nemenil by som.....
    Nemenil by som ani za Combi, co ale neznamena, ze Combi nie je dobre, mne proste viac vyhovuje C-MAX. Samozrejme vedel by som si predstavit napr. aj Toyotu Verso, S-MAX, .... ale to su tiez inde s cenou.
    Mam priemernu spotrebu od kupy auta tesne pod 5,0 l / 100km a najazdenych takmer 11 000 km.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 13.10.06  15:57

    « Re: Re: Re: C-max verzus Focus II combi

    Vím, že budu za rejpala, ale byť mám C-MAXe rád, myslím si, že je to auto na všechno, jen ne pro rodinu. Ta chudě "rodinnýma-prvkama" vybavený MPV myslím není žádný jiný. Od Scénica přes Zafiru, Picasso až k Berlingu. Různý odkládací plochy, otočný sedadla a dalších snad 100 věcí. Argument C-MAX pro rodinu u mě teda nevítězí a myslím, že důvodů pro jeho koupi je dost, ale jiných...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.10.06  11:49

    « Re: Re: C-max verzus Focus II combi

    Mám 2 děti rok a půl a tři, takže na dovolenou vozíme kočárek, skládací postýlku a asi tak 100 kusů oblečení od kusu, protože děti jsou hrozná prasata :-)
    Na dovolenou jsme se vešli bez problémů do C-MAXe. Obě holky už vyžadují stolečky na hračky, navíc z auta výborně vidí ven, když nechceme nic cpát do kufru, tak si můžeme posunout sedačky dozadu.
    Výsledkem je tedy to, že s C-MAXem jsme spokojeni a za obyčejného Focuse bych neměnil.
    Další argumenty uvedli již předemnou
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.10.06  21:11

    « Re: C-max verzus Focus II combi

    Ja som sa rozhodol pre C-Max, mam 2 male deti, zatial som sa do kufra zmestil. Pri dlhsich cestach mam 2 sedacky vzadu vedla seba a manzelku vedla nich. Tak sa im oze venovat a su kludnejsi. C-MAX je rodinne auto.
  • 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 12.10.06  14:33

    « To Cmax

    No rpčo jich jezdí málo? protože v téhle republice jsou lidi naivní a myslí si,. že nejlepší se VW. Ostatně to je vidět i na silnici. Ono celkově MPV v C segmentu jezdí málo. Touranů není taky zrovna moc. Hodně je vidět Megany, ty jsou dost populární a třeba sem tam i 307 sw. Někomu se může i zdát, že Mpv je dražší jak třeba Focus combi či octavia combi apod. Mpv je svým způsobem luxus navíc. Když člověk srovná parametry Fcusu combi a C-maxe tak dojde na dost podobná čísla ale za jiné ceny. Psal jste , že chce te převážet kočárek a dvě děti. Pokud bude C-max bez přepážky (N1 úprava), tak tam kočárek dáte a na zadní sedadla pohodlně usadíte dvě dítka. Dobrá vychytávka v Cmaxovi je panoramatické zrcátko, ve kterém je vidět co se zrovna děje na zadních sedadlech (je umístěna nad vnitřním zpětným ) . další dobrá věc je úložný prostor před zadními sedadli v podlaze. Dáte tam kupu cd, nebo náhradní plínky, či pití a kdo ví co ještě. Další plus jsou jistě i sklápěcí stolečky na zadních sedadlech a nebo sklopné prostřední sedadlo, která má v sobě otvory na lahve s pitím. Výhoda C-maxe oproti focusu je v těch odkládacích schránkách a drobnostech, které zpříjemní život. Myslím, že C-maxe právě využijí rodiny s dětmi. Je to ideální auto na rodinné vyjížďky a na dovolenou. No a pokud nestačí kufr na dovolenou, tak se to přece dá vyřešit namontováním střešního boxu. Tam se frkne kočárek a kufr je celej volnej. Nejlepší je obě auta samozřejmě projet a podle toho se rozhodnout, ale mě soosbně se víc líbí C-max. Focus v základní verzi vypadá víc lacině ( zvenčí ) . Jinak interiérové díly jsou dost podobné na palubce.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.10.06  08:07

    « C-max verzus Focus II combi

    Pánové,čtu tady vaši diskuzi o mondeu a C-maxu a přemýšlím,že možná
    právě vy my dokážete poradit.Uvažuji o koupi ojetého(lehce do 50 000km)C-maxe nebo combi focuse.Potřebuji převážet kočárek a dvě děti
    a nevím jestli v tomto případě je skladnější combi nebo C-max.Kufr
    C-maxe je hlubší,ale podle mého asi méně skladný.Jinak C-max je
    můj favorit,ale ještě mne zaráží proč jich jezdí na českých silnicích tak
    málo!!Všude v Evropě je to mnohem víc oblíbené auto.Dík za rady!! ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…