C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.09.07  15:19

    « Re: Re: článek o naftových motorech!!!

    Když to tak čtu asi c-maxe prodám a koupim zpátky škodu 120, tam mi stačili kombinačky drát a kladívko udělal sem GO na cestě >:D >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 07.09.07  14:39

    « Re: Re: článek o naftových motorech!!!

    jo díky, moje žena je sice řidič opatrný, ale zato nikdy nezpůsobila žádnému autu žádnou bolístku, narozdíl ode mě.
  • « 00 Reagovat !

    foto g-m

    g_m 07.09.07  14:35

    « Re: článek o naftových motorech!!!

    lulipin:
    Tak to jsem rád, že jsem to pochopil správně. Respektive že oba to chápeme stejně. Třeba to tak ale vlastně ani není, ale víš jak - ted' už v tom nelítám sám. :-)
    Jinak já meziplyny dávám (z 3 na 2 vždycky) a řadím bez kopanců. Motorem brzdím často, ale nikdy ne extrémně, viz ten Tebou popisovaný maník - "šetřílek".

    Jo a gratulace k manželce - má paní je sice opravdu úžasná žena, ale tohle po ní chtít prostě nemohu. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 07.09.07  13:39

    « Re: Re: článek o naftových motorech!!!

    jo a mimochodem startovat bez spojky jsem se po přečtení toho článku taky naučil (četl jsem ten článek už asi před měsícem)a už mi to ani nepříjde a co víc naučil jsem to i moji ženu >:D :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 07.09.07  13:37

    « Re: Re: článek o naftových motorech!!!

    hele brzdit motorem se může ale rozumně. Asi tím mysleli situaci, když dojíždíš třeba ke křižovatce 80 km/h a ze 4 rych. stupně přeřadíš na dvojku a pustíš spojku prudce bez plynu, to je potom kopanec likvidačního charakteru. Znám maníka co tak jezdí z kopce, aby neopotřeboval nadměrně destičky a kotouče podřazuje o dva stupně, kopanec je jak do pozadí a motor hučí otáčky letí k nebesům, vymění kotouče o 10000 km později než ostatní ale setrvačník, který je mnohonásobně dražší mu půjde do kytiček mnohem rychleji.
  • « 00 Reagovat !

    foto g-m

    g_m 07.09.07  13:23

    « Re: článek o naftových motorech!!!

    Zdravím vespolek, sorry, že sem vtírám z threadu Mondeo 2.2 TDCi, ale taky mi něco nejde na rozum, jako uživateli "tom17".
    Týká se to dvouhmotového setrvačníku - článek o ojetých dieselech jsem si ted¨přečetl a informuje i o tom, jak šetřit dvouhmot'ák - prý nebrzdit motorem... Ale proč??? Vždyt' při dojíždění se zařazenou rychlostí setrvačník kopance nedostává, ne? Já brzdím motorem a dost si tím vylepšuju spotřebu.
    A tady přichází ke slovu zřejmě ten meziplyn - článek chtěl asi říci to, že když nepoužíváte meziplyn, tak radši nebrzděte motorem, protože řazení nižších rychlostí bez meziplynu z důvodu brždění motorem znamená zkázu pro ten dvouhmot'ák a tak se to prostě nevyplatí, narvat natvrdo kvalt a nechat spojku přenést ten ráz - to je zkáza pro setrvačník za 30 tisíc a potom tedy úspora pár deci nafty asi fakt nemá cenu...
    Aspoň já to tak chápu. Ptal jsem se na to i u nás ve fóru a odpověd' byla spíše váhavá.

    Tak se ptám, pochopil to někdo jako já?

    Jo a s tím startováním se spojkou, co Ford doporučuje - to je kvůli bezpečnosti, aby člověk neodhupsal v garáži do zdi, kdyby neměl vyřazeno. V tom manuálu taky píšou např. o kontrole oleje... a dělá to někdo? :-)
    Já startuju bez spojky od přečtení článku v Autodieselu a baterku mám dle zprávy z Akuservisu nabitu na 100%. Tedy o baterku se nebojte.

    Ale ten meziplyn... poradí teda někdo?

    Všem předem díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 07.09.07  12:52

    « Re: Ztráta výkonu...

    4. díl - použité turbo

    zvažoval jsem možnost i vyměnu za již použité turbo, z vrakáče a stojí to cca 7500 turbo a 800 výměna. Ovšem strach by mi to nedovoli risknout, jen pro ty co jsou opravdu ve finanční tísni, protože kdoví, co to auto mělo za sebou. Myslím,že jsem dával poptávku na www.dily-ford.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 07.09.07  12:48

    « Re: Ztráta výkonu...

    3. díl - odpověď firmy Specialturbo

    Zdravím,

    Co se týče Vašeho problému – řekl bych, že pravdu mají všichni, spíš bych doplnil ještě o možnost nějaké skuliny v připojení turbínové skříně a výfukového potrubí, jelikož mezi nimi je plechové těsnění, které vlivem vysoké teploty může být někde propáleno a proto to pískání, nebo nasátí nějakého cizího tělesa přes vzduchový filtr, které poškodilo nějakým způsobem dmychadlové kolo.

    Co se týče přístupu Ford, ten je správný, jelikož pro tyto turbodmychadla výrobce kromě přetěsňovací sady nedodává žádné jiné náhradní díly, čili jsou tato turbodmychadla určena pro výměnu.

    Pokud toto turbodmychadlo nevidím před sebou, nemůžu Vám s jistotou tvrdit nic. Teprve po jeho kontrole a přeměření všech dílů bychom mohli učinit nějaký závěr. Prosil bych také o zaslání nějaké identifikace ze štítku turbodmychadla, jelikož pro tyto vozy jsou dostupné různé modifikace.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Pavel Polák

    sales manager

    tel.: 420 518 374 051

    fax: 420 518 374 288

    polak@specialturbo.cz

  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 07.09.07  12:46

    « Re: Ztráta výkonu...

    2. díl - odpověď firmy turbocar:

    Vážený pane,

    podle toho co píšete, bych určitě zkusil turbodmychadlo prohlédnout, dříve než úplně zhavaruje (může ale také nemusí) - pískání by mohly mít na svědomí ložiska - tzn.asi bych doporučil základní opravu - viz níže - ale turbo musí prohlédnout náš technik a potom se bude dále postupovat.

    cena opravy turbodmychadla je závislá na jeho poškození:

    Základní oprava - 7000,- Kč (+DPH) – Originál opravárenská sada-nová ložiska, ucpávky, vyvážení rotoru atd

    Velká oprava - cca 15 000,- Kč (+DPH) – Nový ložiskový střed.

    Nové turbodmychadlo cca 16-17000,-Kč (+DPH)

    Doba opravy je do druhého dne (po dohodě i na počkání - musíte
    však přijetbrzy ráno cca v 8 hod).

    Závažnost opravy poznáte, pokud turbodmychadlo vymontujete a hřídel turbodmychadla má větší vůli než 2 mm (nebo je zlomená,ohnutélopatky atd.),
    pak je to oprava na nový ložiskový střed (tzn. že se vymění celý
    vnitřek turbodmychadla a ze starého kusu se použijí jenom boční stěny) a nebo doporučíme nové turbodmychadlo.

    V případě zájmu doporučuji turbodmychadlo vymontovat a dovézt
    k nám k posouzení či poslat na naši adresu obchodním balíkem. Po shlédnutí Vám nabídneme konkrétní varianty opravy.

    S pozdravem

    Ing.Vladimír Fiker

    TurboCar
    s.r.o.

    U Dálnice 620

    595 01 Velká Bíteš

    Tel./Fax: 566 531 246

    724 764 214

    602 764 021

    www.turbocar.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 07.09.07  12:43

    « Re: Ztráta výkonu...

    1.díl. můj dotaz na firmy zabývající se repasemi turba (nejsem technik tak promiňte mé vyjadřování:
    dobrý den,

    mám auto: Ford Focus II combi, 1,6 TDCI, 80 Kw, r.v. 2005,koupil jsem jižojeté, tudíž neznám historii.

    problém: píská mi turbo, zní to jako vzdálená sanitka, je to slyšet uvnitř auta i zvenku velice dobře. Nejvíce když turbo rozjíždí a dojíždí,cca kolem 1700 otáček

    Autorizovaný servis ford, by vše nejraději řešil hned výměnou turba, neradi opravují raději hned vyměňují

    Hypotézy: jedni tvrdí, že pískající turbo dává najevo svůj brzký konec, potom jsou názory že tento zvuk může vydávat únik tlaku, něco jako prasklá hadice přetlakového vzduchu, která vede z turba přes mezichladič do motoru.

    Nechci riskovat prasknutím turba i jiné následky v motoru, ale pokud by to šlo nerad bych platil celé nové turbo.

    Jaké máte zkušenosti s tímto problémem? Umíte to opravit za rozumný peníz nejlépe na počkání. Jsem z Krnova a přijet k vám jen tak na radu je pro mě dost drahé. Ale když bych věděl, že to opravit jde a to nemyslím pouze prodloužení životnosti o půl roku, tak bych rád přijel.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…