C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.07  08:30

    « Re: Spotřeba C-MAX 1.6TDCI

    Mam C-Maxe (nyni najeto 81800 km) necely rok a ujel jsem necelych 15000 km a spotreba kdyz jedu dal a merim to, tak ukaze palubni PC cca 5.2 - 5.3 l/100 km (auto obsazene 4 lidmi). A to ho vicemene nesetrim, ale take nezenu jak kone. A kdyz se clovek snazi o spotrebu tak jsem dokazal jet i pod 4 litry, ale to neni ono :-). Takze ma prumerna spotreba se pohybuje nekde kolem 5.5 litru s tim, ze ve meste si vezme vice, kor ted v zime, kdyz je vecne studeny motor. Nekdo tady strasil, ze spotreba prudce roste kdyz se rychlost dostane nad 130 km/h, ale v lete jsem chvatal ze zavodu v Nemecku (750 km, z toho 3/4 po nemecke dalnici), snazil jsem se udrzovat rychlost stale (pokud to samozrejme slo) na 160 km/h a nerekl bych, ze se mi nejak extremne zvysila spotreba.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.11.07  20:30

    « Re: Spotřeba C-MAX 1.6TDCI

    Ahoj, ja mam C-MAX,1.6 TDCi 80kW, kupene ako nove. Mam ho 19 mesiacov najazdenych takmer 30 000km, moja priemerna spotreba merana podla natankovania za tu celu dobu vychadza pod 5L/100km. Na kratke jazdy je spotreba vyssia na dlhe nizsia a da sa v pohode jazdit aj za 4.5L / 100km na dlhych cestach.
    Zatial slape ako hodinky.
  • 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 10.11.07  18:19

    « Spotřeba C-MAX 1.6TDCI

    Ahoj, uvažuji o koupi C-MAX 1.6TDCI 80kW, a zajímala by mne spotřeba. Někde jsem četl, že tento motor má spotřebu okolo 7mi litrů. Za kolik se s tímto motorem dá jezdit a je velký rozdíl mezi 1.6TDCI 66kW a 80kW? A jak je to s přečipováním tohoto motoru? Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.11.07  20:09

    « přídavné nezávislé topení - programovatelné

    Ahoj, pánové nevíte náhodou kde se u C maxe 2,0 TDCI nachází případvné topení? Nebo spíš kudy je k němu přístup. Výfuk topení je vyveden za spodní krycí dekl motoru, ale výfukové potrubí vede vzhůru někam za motor. Tak jen zda náhodou někdo z vás neví kudy k němu. Mám vadnou řídící jednotku topení a nyní mám novou a bylo mi řečeno, že je to jednoduchá výměna ze spodní části motoru, ale to je asi blud :-). Díky za každou radu či postřeh.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 09.11.07  10:05

    « Re: Novej MAX

    zozo : auto jde do servisu příští týden, mám to jako jeden z požadavků, ať se na ten motor podívají.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.11.07  21:03

    « Re: Novej MAX

    Já jsem na tom se spotřebou zhruba stejně jako DoubleSix, ale zatím mám najeto jen 200km, z čehož je asi 60% po městě.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.11.07  20:54

    « Re: Novej MAX

    Tak to je docela dost :-( ja mam 8.5 litru a je to 30% mesto a 70% dalnice. A navic nezajetej motor. Skousel jsi se zeptat v servisu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.11.07  21:37

    « Re: výměna žárovky

    Mě se to také nepodařilo, takže přišla ke slovu hrubá síla. Po rozpojení a prohlédnutí systému jsem zjistil, jak by se to mělo rozdělat, ale stejně mě to nešlo.Je tam opravdu zobáček na straně ke světlu.Slabším šroubovákem je potřeba ho odmáčknout, v konektoru je otvor kudy se šroubovák má zasunout. Jen blbec mohl vymyslet zobáček na straně ke světlu, protože k tomu není žádný přístup. Držím palce, aby se nic neulomilo.
  • « 00 Reagovat !

    foto Chasnik

    Chasnik 07.11.07  10:49

    « Re: Ztráta výkonu...

    to xsnake: Vždy, když čtu takový věci, tak pěním. To je fakt situace na ho**o! Procházel jsem si Tvoje příspěvky, ale nevšiml jsem si, kde jsi to auto vlastně koupil. Tak se aspoň pochlub, kdo že s Tebou takhle vyběhl, ať si ostatní na takovýho sígra dají majzla!
    Jinak mě Maxik taky dost zlobí. Přes trojí diagnostiku v různých servisech nejsou schopni odstranit škubání motoru, navíc se mi přestal dovíjet pravý zadní pás a při řazení mi občas trucuje trojka i čtyřka. Na auto s 80 000 km trošku silný kafe! Tento měsíc jedu na garančku, tak jsem zvědavej, jak se k tomu servis postaví. U takovýho auta bych čekal, že pásy a převodovka vydrží dýl..
    Štve mě to, jinak je MAX mooc šikovný vozítko, ale asi postavený z fórových dílů :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto Chasnik

    Chasnik 07.11.07  10:37

    « Re: výměna žárovky

    Tak koukám, že s tím konektorem na světlometu nemám problém sám. Podařilo se tady někomu ho rozpojit? Je to jenom o hrubé síle nebo se musí např. odcvaknout některý plastový zámeček nebo použít jiný fígl?
    Jinak když světlo vyndavám, tak dlouhým šroubovákem lehce tlačím na ty spodní packy, jsou pružné a mají tendenci se pořád přichytit k plechovému nosníku, ve kterém drží. Pak to jde ohne problem.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…