C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.07  22:21

    « Re: stěrače

    Měli jsme chvilku 1,6 TDCI (cca 3 měsíce) a bylo to ok, ale pokud jsi mu šlapal na krk, tak spotřeba šla nahoru dost razantně a tak nebyl problém jezdit po městě okolo 7l. Přece jen to chtělo trochu točit pokud jsi si to chtěl užít. Nyní máme cca měsíc 2,0 TDCI a jsem naprosto nadšený. Spotřeba je srovnatelná, což je po městě do 7l, ale na dálku ten dvoulitr jede za míň. Přece jen tolik netočí, ale to svezení. Nejde ani tak o rychlost, ale ten život co v tom je...úžasný.Být tebou,tak ten dvoulitr zvažuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 12.11.07  21:56

    « Re: stěrače

    Zkus [odkaz] nebo [odkaz]

    To FOFO C: 2.0TDCI nechci, mám Mondeo 2.2TDCI a bere si 7litrů při zrychlení 0-100km/h za 9sec. Potřebuju auto se spotřebou 5litrů a s C-MAX s emi jezdí dobře. A když už TDCI, tak aspoň s malou spotřebou. A rychle stejně už nikde jezdit nepůjde. Když jedu z Prahy na chatu, tak jedu 35km rychlostí do 60km/h a to je místy omezená i na 30km/h. Zachvilku i těch 80kW bude moc. 8-s
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.07  20:55

    « stěrače

    Nevíte někdo jak koupit levnější stěrače u Fordu chcou ti pacholci 750 za jeden.Hledal jsem všude a vždycky narazím na ten skurvený nový ůchyt. :-( :'-( :-O
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.07  20:43

    « Re: Spotřeba C-MAX 1.6TDCI

    No kdybys náhodou uvažoval o 2TDCI tak jsem to ted měřil a pruměr je 7L na sto, 2Třetiny město ,alespon u mě.Což si myslím není tak špatné protože to fakt jedéééééééééééééééééé >:D >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.07  13:46

    « Re: Spotřeba C-MAX 1.6TDCI

    Mam prvním rokem 66 kW, najeto 21tis. spotřeba cca 5,65. Filtr tam určitě nemám. Tempomat je schopný udržet 130 km/h v pohodě - i k moři po dálnici přes rakousy. Je pravda, že jsem neměl nic na střeše, nabaleni jsme byli jako čtyřčlenná rodina. 66ka nemá filtr a nová 80ka to má určitě. To co mi stačilo v zimě ke štěstí se jmenuje vyhřívané přední sedadla.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 12.11.07  12:19

    « Re: Spotřeba C-MAX 1.6TDCI

    Verze 66kW by měla být bez filtru, verze 80kW s filtrem. Bude někde mezi motorem a výfukem. Známý ho po 50tis km na Mazdě musel vyměnit, prý proto, že motor málo točil a filtr se zanesl. ;-\

    To přídavné 5kW topení ohřívá chladící kapalinu nebo vzduch do auta?

    Kolik se dá v pohodě maximálně s autem jet? To znamená v kolika začne plavat a v kolika ztrácí dech? Kolik je schopen jet dlouhodobě po dálnici? Je schopen udržet 150km/h nebo alespoň 140km/h?

    Měl jsem Mondeo 1.8i 85kW a při naložení po střechu při cestě k moři byl problém jet i 130km/h. auto v kopcích pod Vídní nechtělo jet 130km/h na 5ku a musela se točit 4ka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.07  11:55

    « Re: Spotřeba C-MAX 1.6TDCI

    Mimochodem, jak poznam, ze tam ten filtr pevnych castic je nebo neni? V nemeckych fakturach o provedenych kontrolach je i nejake "aktivkohle fur particulate", nebo tak nejak to bylo napsane, tak nevim ... Tak bych rad vedel, jak to vypada a kde to najdu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.07  11:53

    « Re: Spotřeba C-MAX 1.6TDCI

    No s tim ohrevem motoru to v zime tak rychle neni. Co me trapi vice je to, ze nekde zastavim, jdu na pul hodiny pryc a motor je opet uplne studeny ... Drivejsi 2.0i v Sierre, ktere bylo cele litinove vcetne hlavy po cely den snad nevychladlo, tady je to opravdu rychle. S topenim problemy nemam, neb tam mam to elektricke 5kW pridavne topeni a funguje moc pekne. Vyjedu a takrka hned uz fouka vlazny vzduch z topeni. Pravdou je, ze pri zaplem topeni na plno se pak motor ohriva jeste o trochu pomaleji. S filtrem pevnych castic zkusenosti nemam, protoze ho tam (snad) nemam ...
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 12.11.07  10:13

    « Re: Spotřeba C-MAX 1.6TDCI

    Zvažoval jsem koupi S-MAX 1.8TDCI 92kW ale měl zrychlení z 0-100km/h okolo 11,6sec. C-MAX 1.6TDCI má 11,3sec což je lepší. Měl jsem benzínové Mondeo se zrychlením 11sec a bylo to použitelné. Teď mám Mondeo 2.2TDCI a stále mám problémy s předjížděním, subjektivní pocit oproti benzínu je, že TDCI moc nezrychluje. Ta 2.2TDCI tedy zrychluje, ale 1.8TDCI nebo 1.6TDCI mě trochu děsí, ale u 2.2TDCI bojuju se spotřebou, která je ve městě 8litrů a to na to skoro vůbec nešlapu. Co ten filtr pevných částic u 1.6TDCI, nedělá problémy? A jak rychle se 1.6TDCI ohřívá a jak v zimě topí?

    Měl jsem možnost se svézt s C-MAX 1.8TDCI a bylo to příjemné a živé auto. Kvůli odpočtu DPH můžu ale mít jen tu 1.6TDCI 80kW a ty C-MAX 1.8TDCI se už nevyrábí.
  • « 00 Reagovat !

    foto Chasnik

    Chasnik 12.11.07  09:13

    « Re: Spotřeba C-MAX 1.6TDCI

    Max jsem kupoval před rokem, když měl najeto 54 tkm, teď má o 25 tis. víc. Celkový průměr je 5,8 (1/3 Praha, 1/2 dálnice, zbytek státovky). Jak říká Dalin, dá se jezdit i pod 4, ale to spíš výjimečně. Po státovkách to bere 4,5 - 5,0, dálnice tak o 0,5 l více (cca 130 - 140 km/h). Město je ošidné, já jezdím nejčastěji trasy kolem 3 - 4 km, kdy se ani nezahřeje motor, takže čistá spotřeba ve městě je 6,5 - 8,5 podle venkovní teploty :-(
    S 66 kW verzí nemám zkušenosti, ale pokud budeš jezdit ve více lidech a s bagáží, tak doporučuju 80 kW. Teda pokud ti nevadí, že nepředjedeš a pořádně se na křižovatce nerozjedeš (mezi 1. a 2. kvaltem je docela skok, doteď s tím mám problémy)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…