C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 11.05.10  17:13

    « Re: DPF

    Já fakt nevím, jak mu to čistili, prý to tam měl dva dny a stálo to 7tis i s aditivem. Ale někde jsem četl, že to čistili i tlakovou vodou a nějakým saponátem.

    Win: kde se dají sehnat ty repasované filtry, máš nějaký odkaz? Jen tak pro zajímavost, myslím, že auto prodám dřív, než bude těch stodvacet tis km, pokud tedy nepřijde krize :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.10  17:07

    « Re: DPF

    To jsi zas četl Svět Motorů, viď? Velikost molekuly vody je 280 pikometrů, póry ve filtru maji 2.5 mikrometru. Pór filtru je tedy cca desettisíckrát větší než molekula vody.

    Problém je v tom, že saze jsou velmi nesmáčivé. Vodou je nevymeješ, protože jí odpuzují.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.10  15:28

    « DPF

    Čištění vodou je pěkná hovadina velikost molekuly vody je větší než stěna filtru to znamená,že filtr řádně nepročistí.Ten bordel z toho filtru může být i karconogenní a vůbec to není povolená metoda a samotná manipulace je velmi nebezpečná a škodlivá pro životní prostředí.Po tomhle už celý DPF-FAP přestává mít jakýkoliv význam.
    Povolené repase sou v továrně Peugeot zda to dělá Ford nevim.
    Zdroj Peugeot ČR.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nicco

    Nicco 11.05.10  14:37

    « Re: filtr pevných částic

    WinDiesel nemas pravdu, 1.6 a 2.0 tdci je to iste ako hdi. Ford nepouziva 5ty vstrekovac ako napriklad Toyota, ale Eolys.
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 11.05.10  07:50

    « Re: filtr pevných částic

    štíreček1: u PSA mají k dispozici i továrně repasované DFP (FAP). Cena právě cca 7000.
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 10.05.10  19:31

    « Re: filtr pevných částic

    Tak posílám ty fotky nádržky na eolys, u maxe je schovaná u zadní nápravy, je vidět jen zespodu [odkaz]

    Jinak kolegovi s C5 při 120tisících km ten filtr ručně tlakovou vodou vyčistili, doplnili aditivum, dali rok záruku a platil 7tis Kč. Takže vyčistit jde i po životnosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.05.10  16:25

    « Re: filtr pevných částic

    U koncernu PSA stojí FAP myslim 16 000Kč.
  • 00 Reagovat !

    foto kubo56

    kubo56 10.05.10  08:21

    « Jak na to ford focus 2 a c-max

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.05.10  07:24

    « Re: filtr pevných částic

    Blbe jsem to napsal.Meni se to ve 120 a ne po 120 :yes:

    Filtr, co jsem zjistoval,tak stal 23tis,treba uz je to ted taky jinak.Jestli je to min,tak jedine dobre.Bura bych jeste pochopil,ale 20 je fakt dost. 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 09.05.10  21:28

    « Re: filtr pevných částic

    Eolys určitě 120tis nevydrží, údajně je náplň 1,8 litru na 60tis km. Ta cena už je dobrá, když jsem loni kupoval auto, tak za celou náplň s nádržkou komplet chtěli cca 6-8tis. Když náplň dojde, nejezdi!!! Pak se ucpe filtr. Můžeš vyjet jen nádrž, protože aditivum se přidává při tankování. Nádržku mám vzadu, zítra přidám foto. Ten filtr nebude až takový strašák, jak se všichni báli. Ceny už jsou příznivé a než já najedu ty km, tak to bude zadarmo ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…