C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.08  11:00

    « Re: benzín vs.nafta

    Mám 1,6 74kW. Jezdím tak 50% po městě (práce a domů jedna cesta tak 15km - sám) + 30% okrsky (90-110 - rodina 2+2)) a 20% dálnice (130-140 - rodina 2+2).
    Kombinovana spotřeba v létě 7,2 v zimě 8,0.

    I při plném zatížení je klidná jízda O.K.. Urdžím kteroukoli výše uvedenou rychlost bez podřazování 90-130 na 5 je bez problémů i do kopce na dálnici. Horší je to ale když chceš předjet. Přeci jen zrychlovat 1700kg těžké auto je na 1,6 těžký úkol.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 03.03.08  09:49

    « Re: Pneu na C-MAX 2.0 TDCi

    Minimální pneu je 205/55R16. Já mám rychlostní index H, ale ty si dej raději V.
    Na zimu mám Michelin, na léto Continental, obojí pro mě v pohodě (nejsem závodník, ale klidný jezdec)
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 03.03.08  09:45

    « Re: benzín vs.nafta

    Ta 1.8 není vůbec líná. Já ji mám také a motor je to slušný, na dálnici i při 160 zrychloval a dosáhnout na tachometrových 200 nebyl problém. Jinak ten motor se nechá snadno vytáčet, zabírá už od nízkých otáček, a je i relativně tichý.
    Já mám tedy průměrnou spotřebu kolem 9,5l, protože drtivou většinu km najezdím po městě se studeným motorem a dle tvrzení servisu, motor ještě není správně zajetý a usazený (teprve 12tisím km, musím prý počkat na minimálně 15tisíc km, pak prý půjde spotřeba dolů). Jinak klidná jízda mimo město si vyžádá v průměru kolem 7 litrů. Dálnice při tachometrových 130 si žádá kolem 8,5 - 9 litrů.

    Co se spotřeby týče, tak ta 1.6 možná bude jezdit za víc jak ta 1.8, přeci jenom ten C-Max je těžší auto a ta 1.6 s ním bude mít dost práce (já jel s tou 1.6 85kW a přišlo mi to na C-Max jako minimum, 1.6 74kW už bude asi hodně slabé).

    Jinak nelze porovnat spotřebu klasické karoserie a MPV, to MPV je těžší (+100kg) než kombi nebo 5dv hatchback a navíc má větší čelní odpor.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 03.03.08  09:37

    « Re: Elektricka parkovacia brzda

    Obávám se, že tohle doma nezvládneš. Musíš dát brzdě elektrický impulz k tomu, aby se nastavila do polohy pro výměnu destiček (a to umí dát servis, leda by ses uměl napojit na řídící jednotku a dokázal ten ovládací impulz vyslat sám)
  • « 00 Reagovat !

    foto Ghost007

    Ghost007 03.03.08  09:06

    « Re: benzín vs.nafta

    Zdravim tez.
    Mam trochu jiny dotaz. Vybrat 1.6 nebo 1.8 v benzinu? Naftu uz jsem vzhledem k cene vzdal.
    Spotreba 8.5 je celkem darda, ja jezdil se svym 1.6 megankem za necelych 7 a ted bych rad presel k Maxovi a porad vaham nad motorem.
    1.8 se pry take hure vytaci a je celkove lina. Podle udaju o zrychleni tomu vsak tak neni. Co bys poradil? Proc sis vybral tu 1.8ku a sel bys do ni znovu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.08  08:32

    « Re: benzín vs.nafta

    Zdravím tě....

    myslím, že se tu strhne masivní diskuze, která už jednou proběhla a na závěr to stejně bude na tobě, protože to bude 50:50.

    Ale za sebe můžu říct, že najezdíme zhruba stejně jako ty a tak jsem se rovnou rozhodnul pro benzín. Sice mě dlouho lákala nízká spotřeba u nafty, ale nakonec jsem sehnal benzín za výhodných podmínek a spočítal si že úspora na naftě mi rozdíl v ceně nedá...
    Nakonec rozhodlo i to, že s autem jezdí manželka denně do práce a to jsou krátký trasy, který nafťák nemá moc rád.
    Nevýhodou benzín je vyšší spotřeba, alespoň u mě 1,8 Duratec si vezme v průměru tak 8,5l, po městě kolem 10,5 a mimo město 7l.

    Snad jsem ti pomohl ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.08  21:28

    « Elektricka parkovacia brzda

    Nemate niekto skusenost s touto brzdou? Potrebujem vymenit platnicky a neviem ci netreba nejako nastavit tuto brzdu.Mam FF C-Max 1,6 TDCI GHIA 2004.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.08  20:33

    « benzín vs.nafta

    Ahoj C-MAXíci,
    obracím se na Vás s žádostí o radu. Uvažuju o koupi ojetého C-MAXe (rv.05 nebo 06) a stále řeším, jestli benzín nebo naftu. S rodinou najezdíme cca 15tis.km ročně a rád bych znal váš názor na volbu pohonné jednotky (doposud mám zkušenosti pouze s benzínovými motory). Jakou mají životnost TDCi motory od FORDa?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.08  20:26

    « Životnost motorů TDCi

    Ahoj C-MAXíci,
    obracím se na Vás s žádostí o radu. Uvažuju o koupi ojetého C-MAXe (rv.05 nebo 06) a stále řeším, jestli benzín nebo naftu. S rodinou najezdíme cca 15tis.km ročně a rád bych znal váš názor na volbu pohonné jednotky (doposud mám zkušenosti pouze s benzínovými motory). Jakou mají životnost TDCi motory od FORDa?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  21:09

    « Pneu na C-MAX 2.0 TDCi

    Můžete mi někdo poradit jaký rozměr pneumatik je na zmiňovanýho MAXe? Popřípadě jaké máte zkušenosti s konkrétním pneu na léto a na zimu. Děkuji
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…