C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.03.08  08:57

    « Re: benzín vs.nafta

    Mám taky 1,8 benzín a souhlasím s kolegy přede mnou, pěkně to jede, zátah je solidní, motor poměrně tichý, ale spotřeba je trochu vyšší. Jezdím z 90% město nebo dálnice a jsem s průměrem na 10-10,5 litrech, ale když náhodou jedu nějakou okresku, tak jsem tak na těch 7,5 litrů dostanu.
  • « 00 Reagovat !

    foto kubo56

    kubo56 05.03.08  15:58

    « Re: Elektricka parkovacia brzda

    ano, je to ten zjednoduseny system. ked som menil platnicky, tak som to riesil tak, ze som po zastaveni nevytiahol klucik a tak sa brzda nezatiahla
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.08  07:51

    « Re: benzín vs.nafta

    Já jsem ještě před koupí tzestoval 1,6 CVT a nějak mě nenadchnul, ale na druhou stranu, celý to auto bylo hodně podivný, takže to neber jako bernou minci.
    Jinak mě ta moje 1,8 přijde při rozjezdu a v nižších otáčkách trošku lenivější, ožívá až tak kolem 2200 otáček, ale nad to je to nádhera, na dálnici akceleruje pěkně a ani nevíš že táhne 1,5 tuny.
    Motor je krásně tichý a klidný...takže za sebe říkám ještě jednou 1,8 Duratec :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 04.03.08  08:25

    « Re: benzín vs.nafta

    Také se přimlouvám za 1.8. Sám jsem si ji vybral z těch 4 benzínových motorů, co C-Max nabízí (1.6 74kW, 1.6 85kW a 2.0 107kW), jako optimální volbu.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 04.03.08  08:24

    « Re: Elektricka parkovacia brzda

    Tibike1x : je možné, že C-Max ještě nemá plnohodnotnou elektrickou parkovací brzdu (EPB) jako třeba nový Passat, ale je tam mezistupeň, který se nazývá cable puller. Ta brzda je shodná s tou "normální", jen za lano ruční brzdy tahá elektromotor. V tomto případě je výměna destiček shodná s tou na "normální" brzdě.
    Pokud mechanik zašrouboval píst do třmenu, je jasné, že se jedná o tuto zjednodušenou EPB.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.08  22:53

    « Re: benzín vs.nafta

    jednoznacne 1.8, jezdi slusne a spotreba je kolem 8.5l. 1.6 je docela slabouckej motor na auto vazici 1.5t (vyzkouseno)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.08  19:18

    « Re: Elektricka parkovacia brzda

    No to neviem ale bol som pri tom ked to robil servisak a nevizeral, ze by mal nejaky problem.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 03.03.08  16:12

    « Re: Elektricka parkovacia brzda

    Tibike1x : zajímavé. U té A6 vím, že před výměnou destiček je potřeba elektrickou parkovací brzdu nastavit do polohy pro výměnu destiček - dělá řídící jednotka té brzdy. Pokud to neprovedeš, nejsi schopen zatlačit píst zpět do třmenu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.08  14:00

    « Re: Elektricka parkovacia brzda

    Tak som spat zo servisu! S tou brzdou nemali problem aj bez impulzu. Na funkcnosti som nezbadal ziadnu zmenu! Servisak ma utvrdil vtom, ze o impulze z RJ nevie nic ale, ze uz velakrat menil platnicky na tejto brzde a nikdy nebol problem!! Mal dokonca v garazi A6 s takou brzdou a tiez nebol ziaden problem!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.08  12:14

    « Re: Elektricka parkovacia brzda

    To si ma nepotesil ! Auto uz som odovzdal do obycajneho servisu. Si si isty ze treba na vymenu el. impulz. Vnutornu platnicku na pravej strane v zadu som mal hrubu len 1mm a parkovacka zatahovala naplno tak 2s. Tak dufam, ze to tam zvladnu!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…