C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 28.04.08  10:53

    « Re: Statistiky ADAC

    DoubleSix: Měl jsem Trend a ta simulace kůže na dveřích mi začala dělat bubliny které jsem musel špendlíkem propichovat aby splaskly. Pak se začaly i loupat takové tenké šlupky.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 28.04.08  08:56

    « Re: Statistiky ADAC

    Superkutil : já měl třeba u Mondea ten problém, že pokud jsem vypnul motor a brzy poté jsem chtěl nastartovat zahřátý motor, tak mi to obvykle nechytlo na poprvé, ale musel jsem vytáhnout klíček a zkusit to znovu, hloupé.
    Já měl výbavu Ghia a madla ve dveřích měla speciální povrchovou úpravu (simulace kůže), ale to se začalo loupat už po roce provozu, vypadalo to hrozně. A ten černý lesklý plast ala dřevo, no taky nic moc.
    Ale jinak prostor, jízdní vlastnosti, to bylo super.
  • « 00 Reagovat !

    foto kubo56

    kubo56 26.04.08  01:53

    « Re: Zadní brzdy

    Mne sa teraz pokazila zadna lava rucna brzda. Skratka neodbrzdi. Chyba je v strmeni. Potrebujem jazdit a tak som si po nezdarych pokusoch precital manual k autu a ked nechcem, aby sa rucna brzda zatiahla, staci podrzat zatlacenu rucnu brzdu do dola, pri vytahovani klucika a rucna sa nezatiahne. Ten manual je predsa len niekedy dobry.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 25.04.08  11:03

    « Re: Statistiky ADAC

    DoubleSix: To jsem rád, že nejsem jediný kdo má problém s Fordy. Podobné problémy co popisuješ jsem měl s Mondeem MKII. Nebyly na odstavení vozu, ale znepřijemňovaly život. Třeba odpadlé polstrování zadních sedaček nebo vypadlá lišta předního skla, o vibracích předních kol a kotoučů ani nemluvě. Plasty v interiéru se také časem zohybaly, a motor se choval tak, že jsem zastavil, vypnul, nastartoval a měl úplně jinou charakteristiku. Teklo mi zadními dveřmi u kombi, teklo mi LP dveřmi (to mi teče i u Mondea MK III).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.08  09:24

    « Re: Statistiky ADAC

    Konečně někdo kdo se nebojí napsat negativa.
    můj c-max 1,5 roku 30tis.km diesel 1,6 má zatím problém jen s tou roletkou.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 25.04.08  08:36

    « Re: Statistiky ADAC

    Těžko říct, komu věřit. Faktem je, že u Fordů mám zatím nejvíce závad, ze všech služebních aut, co jsem měl. Platí jak pro Mondeo, tak pro C-Max. U toho C-Maxe to ale nikdy nebyla závada, která by auto učinila nepojízdným, ale věci, které život řidiče znepříjemňují. Mám benzínového C-Maxe asi rok a čtvrt, najeto přes 13000km a závady byly:
    - hned od začátku teklo někde střechou do kufru (po zadním c sloupku). Servis to opravil až na potřetí
    - úchyty bočních plastových výplní kufru nedrží a ty velké kusy plastu nesedí s těsněním kolem pátých dveří, vypadá to příšerně.
    - na 8000 km se měnily kotouče, vibroval volant při brzdění při rychlostech kolem 80-100km/h
    - samonavíjecí pás řidiče se zadrhává (Ford reklamaci neuznal, tvrdí, že se pás musí zaseknout úplně a pak to až odstraní). Chyba je, že ten kolébkový podavač pásu se nenatáčí, takže se pás muchlá a odírá.
    - napojení plastů mezi palubní deskou a A sloupky karoserie je provedeno s mezerami cca 5mm
    - nefunkční 12V zásuvka u řidiče
    - sluneční clona v zadních levých dveří se nevrací do původní polohy
    - musela se rovnat geometrie zadní nápravy (pravé kolo bylo odkloněno od svislé osy více než to levé, asi o 1cm)
    - za studena ten motor cuká. Navíc pokud ihned po nastartování chci couvat, tak motor chcípne, musím prostě prošlápnout plyn a pak je to OK. Řídící počítač ale nehlásí žádnou chybu, filtry a palivové čerpadlo jsou prý také OK.

    No, na nové auto mi to přijde jako dost závad. To s Octavií I, Renaultem Megane a OII jsem neměl jedinou závadu. Podobné martyrie jsem měl i s Mondeem (tam jsem jednou skončil i jako nepojízdný). Takže nevím, jestli Ford dělá kvalitní auta.
    Manželka má Fusion a za rok a půl bez problémů (musím rychle zaťukat na dřevo), ale má najeto 4500km, takže to je jasné, proč je to OK :-) .
  • 00 Reagovat !

    foto Ghost007

    Ghost007 24.04.08  22:18

    « Statistiky ADAC

    Ahoj *,
    co rikate na statistiku ADAC, kde C-Max je absolutne jedno z nejproblemovejsich aut v Risi?

    Vice na [odkaz]

    Resp www.adac.de a odkaz 'Deutsche Autos vorn'.

    Me se tomu nechce verit. Podle TUV je C-Max pomalu nejspolehlivejsi, podle ADAC nejhorsi, toz cemu verit?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.08  19:46

    « Re: Zadní brzdy

    Díky. Už jsou vyměněné, poradil mi Etzold v knížce Jak na to? Není to složité a žádný impulz od parkovací brzdy v autě nemám. Pouze jsem nevypnul klíček na nulu, aby se nezatáhla ruční brzda.
  • 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 21.04.08  09:08

    « Re: Zadní brzdy

    Bazil : mrkni na posty ze 3-4.3 letošního roku, tam jsme se o tom bavili.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 21.04.08  09:08

    « Re: Zadní brzdy

    Bazil : mrkni na posty ze 3-4.3 letošního roku, tam jsme se o tom bavili.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…