C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.08  12:50

    « Re: Aktuální spotřeba

    Neví tedy někdo jestli jde na palubním počítači U Focus II a C-maxe zobrazit okamžitou spotřebu? V servisu jsem se raději ještě neptal.
  • « 00 Reagovat !

    foto Ghost007

    Ghost007 09.06.08  23:04

    « Re: podvozek

    Ahoj. Z vlastni zkusenosti je to v pohode. Sice je to mensi pohodli nez proti Renaultu Megane I, co jsem mel predtim, ale manzelka tvrdi opak, tak si vyber :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.06.08  19:34

    « Re: Desinfekce klimatizace

    develop21, Honya: u forda to zvolna směřuje k tomu, že se bude auto připojovat na diagnostiku i při výměně letních pneu za zimní ;-/

    Když při odpojeném pedálu nezapneš zapalování, tak podle mě ŘJ nemá jak poznat, žes ten pedál odpojil. Ale protože při té dezinfekci musíš mít zapnuté zapalování, aby se točil ventilátor, tak bych pro jistotu po demontáži filtru pedál připojil zpět na kabeláž.
    Většina klimaservisů čistí klimu "zevnitř" - prostě naperou komerční čistící přípravek pomocí dodávaného nástavce vnitřními výdechy ventilace co nejhlouběji a doufají, že to bude stačit - a většinou to stačí.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 09.06.08  18:33

    « Re: Aktuální spotřeba

    Čau, tlačítko S je na FOcusech I, mění se jím jednotky... Ale co vím, tak tu někdoo aktuální spotřebu na zelených LCD Focusů a C-Maxů nebo Mondea měl-takže to jde. Na C-MAX a Focus II je v software od roku 07 - s červenými LCD...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.06.08  17:49

    « Re: Desinfekce klimatizace

    No pylový filtr jsem si měnil sám, tudíž jsem i vyndaval plynový pedál, vše jsem potom zase smontoval a auto normálně funguje, takže o té diagnostice po odpojení plynového pedálu pochybuji.........Jiank klimu vyčistí i naplní v neautorizovaných servisech a žádnou diagnostiku nedělají./ Baru, Auto Kelly apod..../
  • 00 Reagovat !

    foto Chasnik

    Chasnik 09.06.08  13:06

    « Aktuální spotřeba

    Na webu jsem našel návod na aktivaci diagnostického módu přístrojové desky a palubního počítače:
    [odkaz]

    Je to návod na Focuse a tu druhou diagnostiku jsem na Maxikovi nerozchodil. Neví někdo, jak na to, popř. jiný způsob, jak zjistit aktuální spotřebu paliva? Chtěl jsem si to testnout v několika jízdních režimech, jen tak pro zajímavost...
  • « 00 Reagovat !

    foto Asterix

    Asterix 09.06.08  11:04

    « Re: Desinfekce klimatizace

    A hotovy pripravok z obchodu neexistuje, s nastavcom na pohodlnejsiu a priamejsiu aplikaciu toho, ktoreho desinfekcneho pripravku??? Mate uz niekto s takymito hotovymi pripravkami skusesnoti a ake boli vysledky???
    Alebo tieto pripravky z obchodu su len mrhanie penazi a postacuje Ajatinova aplikacia??

    :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.06.08  10:02

    « Re: Desinfekce klimatizace

    To DR: díky za radu, je vidět, že na tomto fóru jsou lidé ochotni pomoct a poradit. V servisu Fordu mě říkali, že po každé, když demontují plynový pedál, musí auto na diagnostiku, proto ten můj dotaz, jestli by to nešlo stříkat jinudy než za pylovým filtrem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.06.08  16:54

    « Re: Desinfekce klimatizace

    develop21: bakterie se samozřejmě nedrží v suchém prostoru pylového filtru, ten je obykle v pohodě a není důvod ho měnit. Nejhorší je to v prostoru topení a výparníku klimatizace - a do těchto míst je tedy potřeba dezinfekční přípravek dostat. Čistil jsem to podle návodu na techwebu minulý týden. Pár poznámek. Ajatin je 10%, takže na 10let rozhodně nevydrží. Litr naředěného roztoku (použil jsem cca 4%) je zbytečně moc, i půllitr je až dost. Litrem jsem vydezinfikoval 2 auta a ještě zbylo.

    Jestli to budeš stříkat zevnitř dírou pro výměnu plyového filtru u plynového pedálu, tak počíítej s tím, že bude všude kolem pořádně mokro. Zdaleka ne všechen aerosol z rozprašovače vletí do díry pylového filtru, zbytek se sráží okolo a teče všuce možně. Takže nějaký igelit nebo gumový konberec a hadru, abys neměl v autě potopu.Samozřejmě zakrýt všechno okolo, aby se voda nedostala na konektory kabelů apod.

    Bez demontáže pylového filtru nesmíš roztok stříkat na vstup vnějšího vzduchu do auta, protože aerosol by procházel přes filtr a jednak by ho zničil, druhak by se nedostal dál na výparník a výměník. Takže jedině "v protisměru" - zevnitř auta výdechy klimatizace na výparník. Ale využít ventilátoru klimatizace je podle mě mnohem lepší řešení.

    K filtru se dostaneš po demontáži plastového krytu pod přístojovkou v nohách řidiče, pak demontuješ plynový pedál a potom už můžeš sejmout kryt pylového filtru. Není to zrovna nejlíp přístupné ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.06.08  15:52

    « Re: Desinfekce klimatizace

    Najviac bakterii je pri peľovom filtri a preto sa odporuča dezinfikovať tento priestor, aby sa odstránil nepríjemný zápach. Po dzinfekcii je dobré filter vymeniť. Filter sa dá vybrať až po demontáži plynového pedála. Nie je to zlozité, len je tam veľmi zlý prístup k maticiam ...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…