C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 12.06.08  19:37

    « Re: Styl jízdy

    Bazil: 2.0TDCI proti 1.8TD má jak vyšší objem, tak vyšší moment a výkon. Navíc je požadavek na nižší emise a to vše zvyšuje spotřebu. Měl jsi si vybrat C-MAX se slabším dieselem. Třeba motor 1.6TDCI 80kW je považován za velmi spořivý.

    A Mondeo 1.8TD bylo lehčí jak C-MAX a mělo menší cx. Za jak dlouho se ti auto ohřeje? Mám Mondeo 2.2TDCI a než se ohřeje, tak žere snad víc jak žral studený benzín. Dlouhé trasy jezdím i pod 5,5litrů, ale ve městě to vyleze přes 9litrů.

    Motor točím v rozsahu 1400-2200ot do 4ky, na 5ku a 6ku točím 1800-2800ot. Hlavně je důležité to na 1ku a 2ku moc netočit a moc na to nešlapat. Takže 1ku a 2ku skoro neroztáčet a co nejdříve tam dát 3ku a vyšší.

    U tvého auta by měla být protřeba 6,73litru, ale pokud jezdíš po městě a se studeným motorem tak může být i přes 8,5litru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.06.08  19:05

    « Re: Styl jízdy

    To jsem si právě myslel, ty nižší otáčky. Je pravda, že mám hodně krátkých tras, to bude asi tím, ale stejně....
  • « 00 Reagovat !

    foto Chasnik

    Chasnik 12.06.08  16:01

    « Re: Styl jízdy

    Ta spotřeba je divná, ale moc níž to asi točit nemůžeš, podtáčet motor se dlouhodobě nevyplácí, i když to má možná menší spotřebu. Spíš jde o to, jak dlouhé máš trasy, ten nafťák je hodně žíznivej, než se zahřeje, a že mu to trvá!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.06.08  11:13

    « Styl jízdy

    Ahoj, jsem vlastníkem C-Maxe 2.0 TDCi. Můžete mi někdo poradit jakým stylem jezdíte? Dřív jsem vlastnil Mondeo 1.8TD a jezdil jsem tak, že jsem se pohyboval v rozsahu otáček od 2000 do 3000. Když tímto způsobem jezdím s Maxem, tak se mi pohybuje spotřeba okolo 9 litrů, což se mi zdá celkem dost. Je pravda, že jezdím tak 75% město, ale stejně si myslím, že je to docela dost. Jezdíte někdo pod 2000 otáček?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.06.08  12:57

    « Re: Desinfekce klimatizace

    To DR: Asi se jim musí ty WDS-ky nějak zaplatit.:-) Myslím, že máš pravdu, pochybuju, že by se třeba odpojení plynového pedálu zapisovalo nějak do ŘJ. Vyzkouším tedy variantu s vyndáním pylového filtru a opětovně zapojeným plynovým pedálem nebo když to bude krkolomné, stříknu ajatin vnitřními výdechy a napadá mě, že bych tomu mohl pomoci třeba fénem. Díky za radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.08  22:26

    « Re: Aktuální spotřeba

    Při 25% město, 50% dálnice a 25% okresky se pohybuju mezi 9-10 litry, ale většinou mám i těžkou nohu. Nemůžu si pomoct, když to tak hezky jede :-) .
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.08  22:05

    « ALU disky a techničák

    Zdravím. Nemáte někdo zkušenosti se zapisováním rozměru disku do techničák. Mám tam uvedené pouze R16*6,5 - ET 52,5 a na autě mám R16*7 - ET 46. Na auto se krásně vejdou. Nevíte zda je to potřeba zapsat,resp. Zda toto nemuže být argument třeba pro pojišťovnu. Všem předem dík za radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto preston

    preston 10.06.08  16:37

    « Re: Aktuální spotřeba

    to mas asi motor 1.8,jestli dobre tipuju...to je peknej zrout, pochlub se,staci prumerna spotreba :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Chasnik

    Chasnik 10.06.08  15:08

    « Re: Aktuální spotřeba

    Mno jo, ale podle fotky máš C-M II, já mám ještě původního, model 2004...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.08  13:38

    « Re: Aktuální spotřeba

    Mě se u C-maxe zobrazuje. Ale raději nekoukat :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…