C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto xsnakex

    xsnakex 30.07.08  19:36

    « Re: Světla pro denní svícení

    Tak jsem dneska přivezl auto ze servisu.Převodovka,spojka a setrvák O.K. Prej se o tom servisák bavil s kamarádem,kterej dělá u Peugeota a ten mu řek,že to zná,že to je takhle O.K. a že u těchhle motorů PSA je ta převodovka takhle hlučná.Sice to stálo balík,ale zase jsem v klidu.Co se světel týká,tak skutečně v tom místě hned vedle mlhovky v tom černém krytu je to o hubu.Prostě tam na to není místo.Takže jdu do varianty 2 - světla pro denní svícení půjdou pod SPZku do vstupu vzduchu k chladiči.Ještě změřím,kolik max. můžou mít světla na výšku,aby se tam vešla, a objednám to.Až mi přijdou,tak jsme domluvený,že mi je namontujou.Co se týká STK,kdyby to nemělo projít,stačí světla přelepit (přelepený můžou být prej na autě dokonce nehomologovaný světla),vypojí relátko,který to ovládá,a technickou projdu.Navíc jsem někde na fórech četl,že jsou často technici u STK rozumný a na nějakej cenťák nekoukají.Ale na to dlabu - kámoš to má na Laguně stejně a taky bez problémů...Akorát prej cajti pruděj,že svítí mlhovkama :-) Prej sebou musí furt tahat homologaci >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 30.07.08  19:28

    « Re: Ještě jednou.Dálkové ovládání,

    špatně jsem to popsal, když z klíčku vyndáš baterku a nedáš tam novou do 20ti vteřin může se dálkové ovládání odhlásit viz [odkaz] cca 37. minuta - mrkni
  • « 00 Reagovat !

    foto xsnakex

    xsnakex 30.07.08  19:26

    « Re: Ještě jednou.Dálkové ovládání,

    Zkušenosti nemám - těžko radit.Pokud klíček funguje,tak centrál,zapalování a imobilizér jsou O.K.Snad něco buď přímo v klíčku (studeňák?)nebo chyba v přijímači signálu z klíčku v autě.Asi bych se nebál zkusit se zeptat u Forda - co by to mohlo být(zkušenosti) a podle toho se zařídit.Já měl kdysi problém s "ojetým" klíčem k Citroenu ZX.Byl to klíč bez imobilizéru a bez dálkáče.Podle čísla karoserie ho posílali přímo z Francie a vyšel mě na cca 1200,-kč :-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.07.08  19:21

    « Ještě jednou.Dálkové ovládání,

    Abych to upřesnil:
    Klíček funguje absolutně bez problémů včetně imobilizéru,nefunguje POUZE dálkové ovládání.
    Díky všem za případné rady.
    S pozdravem Martin.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 30.07.08  18:42

    « Re: Dálkové ovládání.

    zrovna teď jsem viděl úlomek černých ovcí na čt1 a tam mluvil autozámečník, že když u novějších aut vyndáš baterii víc než na 20 sekund tak pak se cosik může bloknout a nemusí ti jít odemknout auto. Zkus si nějakou takovou firmu najít na netu a poptat se na to. Oni se živí tím, když ztratíš klíč, nebo se něco semele jako s tou baterkou tak oni ti to odeknou, nastaví nový zámek, ohlásí starý klíč atd. prostě komplexní služby.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.07.08  18:36

    « Re: Desinfekce klimatizace

    Diky moc za reakci!Zkoušel jsem to tak provést, ale připadá mi že ventilátor tlačí vzduch spíš směrem ven z prostoru pro pylový filtr!Učinost asi trochu je ,ale není to ještě ono!Je ještě cítit smrádek při vypnuté klimatizaci,když fouká jen ventilátor...Stříkal jsem to taky do nasávacího boxu pod kapotou motoru- snad vnější přívod vzduchu :-). Filtr jsem vyměnil ale není to ono.Mám ještě procedůru zopakovat? Díky moc
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.07.08  17:23

    « Dálkové ovládání.

    Zdravím všechny C-MAXáky.
    ¨Nevím jestli jste už někdo řešil problém s dálkovým ovládáním.
    Tedy asi půjde pouze o nefunkční klíč.Po výměně baterie se chování klíčku nezlepšilo, takže ani ťuk.,
    Můžete mi poradit jak na tento problém? Zřejmě budu nucen jít k dealerovi a tam zjistím že mi za pouhých 10 000 dají jeden klíč, který mi naprogramují??? Ani nechci tento katastrofický scénář domýšlet.
    Jestli máte někdo zkušenost tak mi dejte prosím vědět ju???
    Klidně i na můj email.
    derio@centrum.cz
    Díky a mějte se.
    Martin....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.07.08  12:33

    « Re: Desinfekce klimatizace

    To Robino: přesně jak popisuješ. Výdechy jsem nijak neutěsňoval, do kabiny se žádný "bordel" nedostal ani při ventilátoru na maximum.
  • « 00 Reagovat !

    foto xsnakex

    xsnakex 29.07.08  06:57

    « Re: Světla pro denní svícení

    V Sokolově - autoservis Sklenář.Ale nevim nevim.Včera jsem s ním zase mluvil a on mi furt tvrdí,že za tím plastem,kam bych ty světla chtěl,je výztuha nárazníku (plech cca 3mm silnej) a že by to jednak zeslabilo ten nárazník,kdyby se do toho mělo něco řezat,a jednak by to byla pakárna.Zejtra tam jedu to omrknout a domluvit se,co a jak,Ještě jsem myslel dát to pod SPZ-ku do otvorů pro vzduch ke chladiči,ale tam zřejmě nebude šance dodržet ten zákonej požadavek max. 40cm od vnějšího obrysu auta.Vypadalo by to asi takhle : [odkaz] Spíš to vypadá,že bude muset p.Sklenář řezat do toho plechu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.07.08  22:40

    « Re: Světla pro denní svícení

    Tak takhle bych tomu rozuměl - mě se to líbí, vypadá to super, kde že Ti to budou montovat ?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…