C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 07.08.08  07:42

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    Superkutil napsal : "Kamarád má Renault Scenic 2.0 benzín a na 6ku to ve 130km/h točí 3600ot." :-O 8-s

    Tak to bych od Renaultu nečekal. Pokud se dobře pamatuju, tak OII 2.0 FSI točila na 6 při 130 km/h něco kolem 3200, možná i o trochu méně.

    Kamarád, co s tím mým C-Maxem 1.8 jel, tak říkal, že to je pěkný žihadlo, jako, že to je svižný. Mě to ale moc nepřijde, asi je to tím, že jsem do něho přesedl z výkonějšího vozu, zatímco u kamaráda to bylo obráceně, šel z méně výkoného vozu s automatem.

    Superkutil : 1.8 není Ti-CVT, to byla 1.6 85kW.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.08  21:09

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    Kutile čemu říkáš brzda provozu? a čemu klasický styl jízdy??

    Mám 1,6 C-Max.
    Na Křižovatce patřím mezi rychlejší (to ale není o motoru, ale o řidiči)
    V běžném provozu nejsem brzda, ale většinou mě někdo brzdí. Jezdím běžně limit + 10. Toto jsem schopen kdekoli bez problémů udržet i s nákladem 300kg.
    Jediné co je potřeba je rozmyslet si předjíždění. Na dálnici do kopce už tam není téměř žádná rezerva.
    S tou 1,8 bude rozhodně větší zábava, nicméně na bezpečné ježdění 1,6 určitě stačí (pokud se člověk nebojí podřadit tak předjíždění není problém- ale závoďák to samozřejmě není). Jsou lidé kteří jsou naprosto spokojeni s 1,2 HTP a ač je fábije lehčí, tak se to nedá srovnat s mou 1,6. Jde o to co od auta očekáváte.
    rychlost spotřeba
    100 cca 6,5l
    130 cca 7,5l
    140 cca 8,5l

    Kutile fyzika je hezká věc, ale u spalovacího motoru se takto uvažovat nedá, jeho učinost je velmi špatná.
    1,8 bude mít velmi podobnou spotřebu při podobném (klidném) stylu jízdy mimo město. Ale ve městě se projeví objem, který potřebuje víc paliva na udržení běhu bez zátěže. Na druhou stranu chtít závodit s 1,8 znamená spotřeby přes 10.

    Na závěr hlubokou pravdu po vzoru G. Bushe:
    1,6 v C-MAXu je jedna šestka v normálním autě jezdí jako běžná 1,6. Nečekané že???
    :-) >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 06.08.08  20:39

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    Ta 1.6 je základ pro Maxe a podle toho i jede, na co by tam dávali silnější motory, kdyby byl v pohodě...ale pro základní ježdění taky IMHO stačí.

    Já jsem měl maxe 1,6TDCi 80kW a teď mám Focuse 2.0TDCi. Spotřeba je o hodně vyšší, ale z Maxíka jsem si jaksi zvyknul jezdit s cihlou na plynu, aby to jelo a ne a ne se to odnaučit :-)

    Pokud se trochu snažím, jedu za 5.2, ale stačí jeden nervózní Passat v zrcátku a když omrknu spotřebu hned jak mě zase dojede :-! , je tam vždycky už o něco víc :-(

    EDIT: obrovský přínos komfortu cestování je 6-ti kvalt.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.08  19:28

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    Zdravim, mam C-Maxe s motorem 1.8 jezdim 50% Praha, 40% dalnice a 10% okresky - prumer 8.4l najeto 11000km. Skousel jsem 1.6ku a nic moc ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 06.08.08  09:29

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    preston: Vyzkoušel jsem C-MAX s mnoha motory a 1.6 je opravdu do města, ale mimo město už ne. Nejvíce mne nadchl motor 1.8TDCI, má výborné ovládání a rozumnou dynamiku. Zajímavě vypadá 1.6TDCI 80kW, ale názory na něj se rozcházejí. Asi je to nejlepší kompromis mezi spotřebou a výkonem. U té 1.6 benzínu bych se bál vysoké spotřeby při klasickém stylu jízdy, při dodržení rozumné spotřeby bude podle mne auto brzdit provoz.

    Zákony fyziky jsou jasné a spotřeba je nejvíce závislá na hmotnosti vozu a jeho cx. A vyšší spotřeba 1.8 ve městě je dána tím, že auto s ní lépe zrychluje. Jak se říká, objem ničím nenahradíš. pokud budeš s 1.8 zrychlovat stejně jako s 1.6 tak bude spotřeba podobná, ale budeš mít výkonovou rezervu, když budeš potřebovat.

    Zajímal jsem se o porovnání spotřeb 1.6TDCI 80kW a 2.0TDCI 100kW a pokud se s auty jezdí stejně, tak je spotřeba stejná.

    Mám zkušenost s Mondeem 2.2TDCI u kterého je rozsah spotřeby od 5-7,5litru. Jezdit za 5 znamená být brzdou provozu, normálně se dá jezdit za 6 mimo město a kombinace město a dálnice je za 7. U Mondea stoupá výrazně spotřeba při rychlosti nad 110km/h a u C-MAXe bych čekal, že to bude ještě výraznější.

    Pokud benzín, tak bych volil 1.8 hlavně pokud mám mít auto klimatizaci. Míval jsem Mondeo s 1.8 a bylo to tak tak. A C-MAX bude váhově srovnatelný se starým Mondeem. Když porovnám zrychlení, tak já měl u Mondea 1.8 85kW zrychlení za 10,8 sec a stejné dosahuje C-MAX s 1,8 Duratec Ti-CVT 92kW.

    Podle www.spritmonitor.de má benzínová 1.6 dokonce vyšší spotřebu jak 1.8 takže to zvaž.

    DoubleSix: S tím 6ti kvaltem si nedělej iluze. Kamarád má Renault Scenic 2.0 benzín a na 6ku to ve 130km/h točí 3600ot. Také bych čekal na 6ku otáčky tak kolem 3000ot. Moje Mondeo 1.8 točilo na 5ku ve 130km/h 3250ot. To bylo moc příjemné, ale výrobci to prý dělají tak, aby na nejvyšší rychlost točil motor otáčky maximálního výkonu v oblasti maximální rychlosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 06.08.08  09:28

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    Mě po městě ukazuje palubní počítač průměrných 13l/100km >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto preston

    preston 06.08.08  08:45

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    diky za odpovedi, nejspis pro me bude vhodna 1.6, protoze vetsinu cest mam po meste + o vikendech nejaky ten vylet,ale nikdy ne s plnym nalozenim...a tu spotrebu po meste bych u 1.8 tipoval prave kolem tech 9,5l a to se mi uz na me zda moc...moc diky za rady
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 06.08.08  08:12

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    Mám C-Maxe s motorem 1.8i.
    Průměrná spotřeba za těch necelých 17 tisíc kilometrů je 9,5l. Jezdím převážně po městě, krátké trasy, studený motor.

    Jinak pokud jedu mimo město (ne dálnice), tak se klidnou jízdou dokážu dostat na 7-7,5 l.
    Dálnice při tachometrových 130 km/h už je ale za 8,5-9 (on totiž ten motor točí 4000 otáček, což je dost).

    Jinak v nižších otáčkách je to celkem lenoch (ono to teda zrychluje, ale nic moc, předchozí 2.0 FSI v OII byl úplně jiný sprinter ;-) ) Celkově mi ta převodovka přijde divná. V pohodě se dá po městě jezdit na 4 a při 60 km/h to točí kolem 2000 otáček. Takže nejvíc jezdím na 4 a 5 převodový stupeň. I ta pětka ale při 100km/h točí 3000 otáček a to je hodně. Takže bych Fordu doporučil instalaci šestistupňové převodovky, kdy ta 6 by na dálnici při 130 točila lehce nad 3000 otáček.

    Jinak ten motor je dost tichý. 92kW tak akorát stačí (vyšší hmotnost vozu + špatná aerodynamika - vysoká a krátká karoserie). V plném naložení si slabší motor pro sebe nedovedu představit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.08.08  23:18

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    Jsem majitel MAXe s benzínem 1,6 tj. 74kw.
    Ta 1,8 určitě pojede líp a nejspíš tak o 1-2 litry dráž. Jediná rada. Zajděte někam do bazaru a svezte se tou 1,6.
    Na normální svižnou jízdu tz. limit+10 i s naloženým autem naprosto v pohodě. Bez problémů lze jezdit v rozmezí 2000-3000 ot..
    Na předjíždění je potřeba motor roztočit jako u každého benzínu.
    Je pravda, že to nejni závoďák a dvakrát rezerva výkonu tam při rychlosti nad 80km/h není. Na druhou stranu je ochotný na 2 na asfaltu při 5000 ot/m protočit kola. Obecně patřím mezi rychlejší řidiče.
    Spotřeba dle dotandování 50-60% po Praze v jednom (jízdy kolem 15km)zbytek rodiné cesty (250-300kg) zatížení.
    léto 7,3-7,8
    zima 7,7-8,2 (vliv studených startů)
    Než jsem si na auto zvikl tak o 0,5l méně. (ztěžkla mi noha)

    Ivan
  • « 00 Reagovat !

    foto Ghost007

    Ghost007 05.08.08  22:23

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    Rozhodne 1.8ku. Ja se projel obemi a rozdil je hodne markantni. Mam najeto 6000 a prumer mam kolem osmi i kdyz jezdim vetsinou delsi trasy a mimo mesto a dalnici..

    BTW: Ted mam cerstvou zkusenost se servisem. V servisni knizce jsem se hodlal pouzit "15ti minutovou prohlidku do 3 mesicu od koupi vozu zdarma". Uz jsem byl objednany a po prijezdu do servisu mi sdelili, ze kupon plati ale pro druheho majitele. No tak nic. Tak to se, pisu, abyste taky nekdo "nenaletel". Pry je to nekde v servisce napsano, nicmene na tom kuponu neni nic o druhem majiteli..
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…