C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.08.08  12:59

    « Re: postupná strata výkonu po výmene turba

    Tento problem mam aj ja, ale mne turbo vyplo naraz. Este som nič nemenil. Poradte. Vraj može byt chyba aj vo vahe vzduchu. Mal som prasknuté potrubie čo vedie k turbu - už je zavarené a chyba pretrváva ...

    13:20 - test ukazal "vadný snimač tlaku vzduchu v turbe" - vraj
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.08.08  09:08

    « Ospravedlnenie

    Prepáčte za zavírenie diskusie mojim problémom. Ja som to tam naklikal viackrát. Prepáčte. Ďakujem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.08.08  09:02

    « postupná strata výkonu po výmene turba

    Zdravím Vás priatelia "Maxáci" a prosím o radu. Mám 1.6TDCI C- Maxa a čo sa mi stalo. Auto jazdilo v pohode. Ťahalo pekne už pred 2 tisícami, tak ako má. Začalo mi však turbo vydávať čudné zvuky a ortiel bol vymeniť turbo. Stalo sa, no po tomto úkone som badal postupný pokles výkonu motora a teraz sa mi zdá, akoby ani turbo nezabralo. Zo začiatku, pri rozbehu to celkom potiahne no pri 3,4,5 -ke keď chcem zrýchliť pri otáčkach okolo 2000- nič. Lenivé. Akoby bez turba. Pritom otáčky má pustia vyššie aj nad 3 tisíc, no to trvá veky. Skúšal som novú váhu vzduchu- nič. Kontrola potrubia- nič. Na displeji v aute tiež nič neukazuje. Neviem, v čom to môže byť. Niekde som čítal, že môže byť zanesaný EGR ventil. Môže to byť ono? A kde prosím Vás v tomto autíčku je? Každá rada dobrá. Ďakujem. :-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.08.08  08:59

    « postupná strata výkonu po výmene turba

    Zdravím Vás priatelia "Maxáci" a prosím o radu. Mám 1.6TDCI C- Maxa a čo sa mi stalo. Auto jazdilo v pohode. Ťahalo pekne už pred 2 tisícami, tak ako má. Začalo mi však turbo vydávať čudné zvuky a ortiel bol vymeniť turbo. Stalo sa, no po tomto úkone som badal postupný pokles výkonu motora a teraz sa mi zdá, akoby ani turbo nezabralo. Zo začiatku, pri rozbehu to celkom potiahne no pri 3,4,5 -ke keď chcem zrýchliť pri otáčkach okolo 2000- nič. Lenivé. Akoby bez turba. Pritom otáčky má pustia vyššie aj nad 3 tisíc, no to trvá veky. Skúšal som novú váhu vzduchu- nič. Kontrola potrubia- nič. Na displeji v aute tiež nič neukazuje. Neviem, v čom to môže byť. Niekde som čítal, že môže byť zanesaný EGR ventil. Môže to byť ono? A kde prosím Vás v tomto autíčku je? Každá rada dobrá. Ďakujem. :'-( :'-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.08.08  08:57

    « postupná strata výkonu po výmene turba

    Zdravím Vás priatelia "Maxáci" a prosím o radu. Mám 1.6TDCI C- Maxa a čo sa mi stalo. Auto jazdilo v pohode. Ťahalo pekne už pred 2 tisícami, tak ako má. Začalo mi však turbo vydávať čudné zvuky a ortiel bol vymeniť turbo. Stalo sa, no po tomto úkone som badal postupný pokles výkonu motora a teraz sa mi zdá, akoby ani turbo nezabralo. Zo začiatku, pri rozbehu to celkom potiahne no pri 3,4,5 -ke keď chcem zrýchliť pri otáčkach okolo 2000- nič. Lenivé. Akoby bez turba. Pritom otáčky má pustia vyššie aj nad 3 tisíc, no to trvá veky. Skúšal som novú váhu vzduchu- nič. Kontrola potrubia- nič. Na displeji v aute tiež nič neukazuje. Neviem, v čom to môže byť. Niekde som čítal, že môže byť zanesaný EGR ventil. Môže to byť ono? A kde prosím Vás v tomto autíčku je? Každá rada dobrá. Ďakujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 15.08.08  14:20

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    Všimněte si, že věichni Slováci tu uvádí spotřebu o 2l nižší jak Češi. Jak se s tím Maxíkem (ale i Fokem) vyjede na dálnici, je to strašnej žrout, ale na pěkné okresce do 110kmh, plné, kde nemá cenu ani předjíždět nebo kde není naopak koho předjíždět, to si to jede klidně za 4l - i podle vlastní zkušenosti.

    Šak počkite, až vám tam dostaví dálnice, budete bečet :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 12.08.08  13:04

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    marbl . ty si mě potěšil, jsem rád, že nejsem sám, komu ten C-Max 1.8i jezí za 9,5 v průměru. :-)
  • 00 Reagovat !

    foto tommi-d

    tommi_d 11.08.08  14:00

    « Spotreba 1,6 Ti-VCT

    Minulý týždeň som absolvoval cestu Topoľčany - Praha cca 380 km. Okresky cca 130 km a zvysok dialnica.Okresky 90 az 120 km, dialnica 140 km tachometrovych. Traja ludia v aute + nejaka batozina, priemer podla PP 7,2 l/100km
  • « 00 Reagovat !

    foto preston

    preston 10.08.08  10:57

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    mrkni na titulek...tohle neni o dieselu, ten me vubec nezajima, takze sorry ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.08.08  07:39

    « Re: benzin 1.6 vs 1.8

    Mam 1.6TDCI medzimesto jazda predpis+10 km spotreba 4,5L priemerna
    medzimesto + mesto 70/30% 6,3 L
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…