C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.12.08  10:39

    « Re: Problém při startování

    Mam sice 1.6 TDCi, ale kdysi jsem mel problem podobny a to, ze pri nejakem startu auto nastartovalo do zvysenych otacek (jako bych lehce drzel plyn, ale s plynem samozrejme nestartuju), ktere hned klesly a z vyfuku vysel cerny kour a auto na chvilicku melo divny zvuk. Tohle se mi ale pak zacalo opakovat (drive se to stalo jednou za mesic, ale pak uz treba take 2x za tyden). Mel jsem namireno do servisu na prohlidku, tak jsem jim tento popis zavady nahlasil a oni udelali normalni prohlidku (uz nevim, pri kolika to bylo km) a pak rikali, ze mi tam nahrali novy software do ridici jednotky a svete div se, zavada prestala a do dnesniho dne se neobjevila. Pak strasili EGR ventilem, ale s tim jsem zatim nic nedelal a jezdi mi Maxik vesele dal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.12.08  16:55

    « Re: Problém při startování

    Diky za typ, uvidím zda to pomůže.(predchozi majitel tam ale nic nelil a nedelalo mu to, jeste doplnim, ze netankuju zadny patoky, vetsinou u Sh...).
    Ted uz mam Maxe, zatim jsem nestacil udelat recenzi, ale uz jich tady je stejne dost, jinak auticko je to super..
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 17.12.08  16:31

    « Re: Problém při startování

    Zkus tam nalít VIF. :-) Co to máš za auto? Dacia Logan nebo C-MAXE 2.0TDCI?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.12.08  15:27

    « Problém při startování

    Zdravím!
    Jiz delsi cas mne obcas po nastartovani motor zacne divne chrcet (jako by snad bezel jen na 3 valce) a z vyfuku se pritom linou strasne saze. Zajimave je, ze pokazde pri druhem startu (vypnu a zapnu klicek) jiz vse uplne v poradku. Zprvu jsem si myslel, ze tento ukaz se projevuje pouze pri studenejsi noci, kdy teploty poklesnou pod nulu, ale nyni se mi to stalo uz i pri teplotach nad nulou.
    Jeste doplnim, ze se jedna o motor 2.0 TDCi, auto ma puvodni autobaterii a tusim, ze byl jiz take vymenovan vadny alternator. Kdyz jsem volal do servisu, rekli mi, ze kdyz to auto dela nepravidelne (myslim tak 1 z 10 startu) musel bych jim to tam na par dni nechat a to se mi teda zatim nechce.
    Mate nekdo podobnou zkusenost, pripadne napad co by mohlo byt v neporadku?
    Predem diky za radu.
    :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.12.08  18:29

    « Re: Co na Maxovi "odchází"

    Maxe 1,8 benzín r.v.2004 máme 2 roky a zatím jsme měnili pouze levý čep stabilizační tyče zadních kol. Jemně klepal, ale vnímali jsem to. Za 2 roky najeto 50tis. (celkem 75tis.) a jediný náklady jsou benzín a jednou za rok olej, plus filtry. Jinak je to spolehlivej dříč. Odtahal prakticky celou stavbu a stále je jak nový, bez známek stárnutí :-) Jízdní vlastnosti super, několikrát mě osobně "vytáhl" z maléru, řidiče poslouchá jak rolexky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.08  13:07

    « Navi

    Mam zabudovany navi zn. Blaupunkt, no mapa SVK tam nie je. Je tam len zapadna Europa. Vie mi s tym niekto poradit? Predajnu Ford som uz skusal, no chcu za CD-cko 8000sk, co sa mi zda privela.
  • « 00 Reagovat !

    foto preston

    preston 10.12.08  18:36

    « Re: Náklady na servis

    podivej se par stranek zpatky,tam se o tom hodne psalo
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 10.12.08  17:14

    « Re: Náklady na servis

    Chasnik: Krásné ceny! Já u benzínového Mondea dával tak 8-10tis.Kč po 15000km. Teď u TDCI jsem dal při 20tis.km 7tis.kč a při 40tis.km tobylo 8500Kč. Žádný nadstandard to není, oleje je stejně a toho ostatního taky. Přesto, tak vysoké ceny.

    A o tom poklesu ceny ani nemluvím, Mondeo jsem měl 6let. Původní cena 600tis, prodejní 120tis. Již po 1,5 roce byla cena na 300tis.Kč. Rada je jednoduchá, nekupovat nového Forda, ale tak po 3letech. To už je cena zajímavá a stav ještě únosný.
  • 00 Reagovat !

    foto Chasnik

    Chasnik 10.12.08  10:50

    « Co na Maxovi "odchází"

    Setkali jste se na svém Maxíkovi s něčím, co vydrželo méně, než byste předpokládali? Podělte se o své zkušenost, třeba najdeme něco, co se opakuje častěji.
    Mě překvapila nutnost výměny alternátoru při 95 tkm (naštěstí v rámci prodloužené záruky) a při 100 tkm se měnil jeden zadní pás: přestal se navíjet zpět, přestože (nebo protože?) je minimálně používaný - autem jezdím v drtivé většině sám nebo ve dvou.
  • 00 Reagovat !

    foto Chasnik

    Chasnik 10.12.08  10:37

    « Náklady na servis

    Ahoj Maxáci, mohli byste dát do placu, kolik platíte za pravidelné prohlídky? Zvláště by mě zajímaly benzíny 1.6, ale i u ostatních by to pro pro porovnání nebylo od věci.
    Já mám 1.6 TDCi 109k a platil jsem (včetně DPH):
    60 tkm 4600,-
    80 tkm 6500,- vč. nových předních destiček
    100 tkm 3600,-
    Celkové náklady za 2 roky provozu (r.v. 2004, při převzetí 52tkm, aktuálně 108 tkm): PHM 99 000,-, údržba 32 000,-.
    Jen pro zajímavost - za 2 roky auto ztratilo cca 200 000,- na své hodnotě a to jsem ho nekupoval jako nové - strašný! :-(
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…