C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.06.09  10:42

    « TIP kde koupit nového MAXe?

    Zdravím všechny Maxáky. Po třech letech jsem se rozhodl koupit nového, mírně jetého MAXe 1,6TDCi/80kW po faceliftu. Prvního jsem měl z Německa od dealera Fordu, protože cena oproti místním byla tenkrát vzhledem k výbavě pomalu o 100-tis. nižší. Nyní to ale už není žádný velký rozdíl a že by byla koruna k Euru zase za 23.- se počítat nedá. Rád bych se dotázal, jestli by jste neměli nějaký tip, kde koupit u nás či venku za dobrou cenu. Předem díky za každý ohlas.
  • « 00 Reagovat !

    foto peter964

    peter964 12.06.09  00:54

    « Re: Kto vie poradiť?

    uff... to je ale riadna pálka. asi pohľadám nejaký z búračky, alebo sa s tým vadným budíkom naučím žiť. ;-\ vďaka za info.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.09  20:18

    « Re: Kto vie poradiť?

    Tak ten celý panel s budíky stojí 11000,-kč 8-s + montáž.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.09  09:16

    « Re: Pneu 225/40-18

    Mam skusenost,sice nie na C Maxe,ale na Focuse 2.
    Dopredu napisem,ze niesom ziadny pubertak tuningac,ale chlap,ktory ma proste rad dobry pocit z jazdy.Preto som zvolil na moje auto 18" kolesa s pneu 225-40-18.
    Respektujem,ze nie kazdemu to musi vyhovovat,ale mne sa to skutocne paci a neskutocne dobre to jazdi.Kto nevyskusal,nevie absolutne posudit.Staval som sa k tomu dost skepticky aj ja,az kym so nevyskusal.Su auta,na ktorych vyrobite nasadenim takychto pneu z auta kostitras,ale Focus je v tomto neskutocna vynimka.Nevravim,ze je to teraz superkomfortne,ale ziadne natriasanie sa nekona a auto stale zostalo jazditelne aj na nasich cestach.Este doplnim,ze mam auto dodatocne upravene sadou znizenych pruzin s prislusenstva Ford,takze bez nich to bude este mäksie.O vzhlade sa nema vyznam bavit,lebo povedzem si,ktore auto nevypada na velkych kolesach dobre?
    Takze Jetra...ak si podobna krvna skupina,ako ja,mas maxa nielen na bezny prevoz z bodu A-B,ale oobcas si chces aj trochu zajazdit,mat pekne,tak jednoznacne do 18" obutia chod.
  • « 00 Reagovat !

    foto preston

    preston 29.05.09  18:04

    « Re: Pneu 225/40-18

    taky souhlasím s názorem, že kola 18 na c-maxe je nesmysl, 16 mi bohatě stačí, komfort je i na našich silnicích dostatečný...jen si dovolím oponovat tvrzení,že c-max je tuctové auto...naopak když srovnám kinetický design c-maxe s konkurenty jako je je scenic, touran, corolla verso, meriva a jine, tak má podle mě c-max nejpovedenější design a z vlastní zkušenosti tvrdím, že dost lidí se otáčí...podle mě ani s-max není tak pěkný...předek c-maxe (samozřejmě nový model) by se klidně směle mohl srovnávat co do líbivosti třeba s audi q7, toť můj názor, nic víc ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.05.09  23:36

    « Re: Pneu 225/40-18

    angioletto obávám se, že mám jiný názor, aniž bych ten tvůj snižoval. Na silnici jsou k vidění jiné krásy než velká kola na tuctovém autě nebo jiná vylepšení tuningových pomatenců. Co se týče C-Maxe, nepovažuji jej za žádného krasavce. Je to sympatická užitková kára, esteticky neurazí, ale aby se za ním lidi otáčeli, to určitě ne. Velká kola to nevylepší. Koukal jsem na konfigurátor alu disků, od 15 do 18 a nejvyváženější se mi jeví 16tky. Navíc si nedovedu představit jízdu třeba na naší drncálnici D1 na obručích skoro bez vzduchu. Jestli nebudu vědět jak alokovat přebytečných bratru 50 litrů, do kol 18 to nebude.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.05.09  14:50

    « Re: Pneu 225/40-18

    B. nechci ukájet Tvoji zvědavost, jistě máš svoji pravdu o rozměrech kol, ale....nebýt aut, takových nadšenců jako je Jetra, tak se není na silnici nač podívat. To auto na 18 musí vypadat úžasně. Mám C-max 1,8 benzín Ghia na 16. Přečetl jsem toho dost o tvrdém podvozku tohodle auta, ale musím říct, že je super a vůbec bych se nebál tam dát větší. Jetro, jen do toho a dej vědět jak to jezdí!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.09  23:00

    « Re: Pneu 225/40-18

    Jetro, ukoj mou zvědavost a a prozraď mi, k čemu je dobré jezdit na 17 nebo dokonce na 18náctkách? Při stavu našich silnic a rychlostech (nepřímo úměrných bodovému kontu) poměrně nízkých půjde asi o exhibicionismus. Já jezdím v létě na 16kách a v zimě na 15 kách a to se mi líbí nejvíc. Ty 18 opravdu nechápu. Ale rád si to nechám vysvětlit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.09  20:31

    « Pneu 225/40-18

    Ahoj všichni. Nemáte někdo náhodou zkušenosti s pneu 225/40-18 které se nabízí jako alternativa standardních 205/50-17 (Titanium)? Jezdil jsem s předchozím Maxem cca 5,5 roku na 17-kách a myslím, že to bylo v pohodě, co se týče jízdního komfortu, tlumení nerovností a vlivu na auto. Nyní bych chtěl zkusit ty 18-ky, ale už se docela bojím co bude na našich silnicích a zejména v Praze dělat profil 40...Prosím o zkušenosti vás, kteří na 18-kách jezdí. Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto Cico

    Čičo 22.05.09  17:13

    « Re: Kto vie poradiť?

    > "síce servisku má ,ale ani jeden záznam v nej. auto má 30 tis. km"

    Aký to má servisný interval? Ak 2 roky/30.000km tak je to v pohode - choď teraz na 1. záručnú prehliadku.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…