C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto ronick

    ronick 13.11.09  06:19

    « Re: benzín 1,8 - možné řešení ??

    Já ho mám, ale jen pár měsíců, takže nemůžu objektivně posoudit. Faktem ale je, že mi párkrát při nastarování zazlobil. Uvidím, jak to bude vypadat, až přijdou větší mrazy. Dám vědět.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.09  17:53

    « Re: benzín 1,8 - možné řešení ??

    Nastartovat a nechat chvilku běžet mi moc nepomohlo. Stejně se to dusí jen šáhnu na plyn. Počkám až bude ráno větší zima (aby bylo jistější, že se ukáže závada) a dám to do servisu, přece jen je to v záruce, tak ať s tím zkusí něco udělat. Spíš mám strach, že budou tvrdit, že tomu nic není. ;-\ Dneska bylo tepleji a jelo to docela dobře. Jsem docela zklamanej, protože jinak je auto úplně super. Není tady někdo, nebo neznáte někoho kdo má tenhle motor a funguje mu normálně???
  • « 00 Reagovat !

    foto Slavek-TDM

    Slavek-TDM 12.11.09  10:55

    « Re: benzín 1,8

    Sice nemam Ford, ale uplne stejny problem (teplota nizsi nez 5 -> otacky 500 -> chcip) jsem mel na Subaru. Vycisteni a vymena tesneni volnobezneho ventilu (IACV) problem odstranilo. Jelikoz se nejedna o servisni ukon v ramci prohlidek, servismani na to kaslou.
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 10.11.09  23:56

    « Re: benzín 1,8 - možné řešení ??

    Nazdárek! Tady ještě nedávný majitel MAXe 1.8 benzin po faceliftu (r.v.2008). Před měsícem a půl jsem ho prodal, jelikož jsem po jízdě s Focusem ST zatoužil po rychlejším "přibližovadle" ;-) Každopádně s C-MAXem jsem byl celkem spokojen, zvláště po tom, co jsem na něj nechal namontovat sportovnější pružiny od EIBACHu z originálního příslušenství Ford - mimochodem, jsou stále na prodej za 2000 Kč a jsou jen pro benzínové motory - zkušenosti viz.má recenze.
    Problém se "studeným startem" a kolísáním otáček, nebo po okamžitém rozjezdu s chcípnutím motoru, jsem měl ze začátku také. V servise o tom problému věděli, že se to týká jen motoru 1.8 benzin a že Ford na to nemá řešení. Pak jsem se tady na MACZ dozvěděl, že to dělá většině uživatelů a zřejmě to nějak souvisí s elektronikou.
    Pokud auto ráno (nebo delší době) nastartujete a necháte tak 10-15 sekund běžet na volnoběh a pak teprve lehce prošlápnete plyn a teprve pak se rozjedete, je rázem vše v pořádku!! Jako by ta spousta elektronických "pomocníků" potřebovala nejdříve "prokrvit" a napapkat :-)
    Dejte info, jestli vám to pomohlo a užívejte nejlepšího malého MPV (alespoň podvozkově určitě), které ja nyní na trhu.. Asi do doby, než dorazí nový C-MAX!! >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.11.09  20:56

    « Re: benzín 1,8

    Ahoj, toto je odkaz na vlákno, kde jsou pořádně rozebrané možné zdroje potíží [odkaz] (nevím jak nalinkovat "odkaz").
    Jinak maxe jsem nechal v servisu pokaždé přes noc, prý ho měli vždy na venkovním parkovišti, ale ani jednou se jim to neprojevilo. Neměl jsem chuť ani nervy nechat jim to tam dýl. FServis zřejmě neumí najít takovou závadu, která se jim neobjeví na diagnostice. Max je ještě poslední půlrok v záruce. Jinak (samozřejmě mimo záruku) si můžu natvrdo cokoliv objednat (např vyčištění/výměnu volnoběžného ventilu, kabelů k cívkám, kdejakých čidel,...), ale do toho se zatím neženu.
    Časové zmapování problémů: Duben-září všechno je ok, max funguje. Říjen-březen max občas blbne, když je zahřátý je ok. Takže buďto dám maxe na týden do servisu (v záruce) a nebo si zkusím najít nějaký neznačkový servis, kde kromě přečtení diagnostiky umí auta opravit (po záruce).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.11.09  20:33

    « Re: benzín 1,8

    Ahoj, ja mam uplne stejnej problem. Auto napichli na diagnostiku, nic ale nenasli, nechali auto pres noc a tvrdili ze se to rano neopakovalo :-( a jeste mi nauctovali hodinu prace. Faktem ale je, ze se to opakuje nepravidelne. Ted jak je rano docela zima prvnich par metru po rozjezdu otacky hodne kolisaji. Trapi me jeste vibrace motoru mezi 1800 a 2200 otacek predevsim na 2 rychlostni stupen. Zda se mi ze dost lidi ma stejny problem u tohoto motoru a Ford to asi ignoruje. Co se s tim da delat?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.11.09  23:30

    « Re: benzín 1,8

    To je jim podobný,tu diagnostiku dělaj ve vytápěných dílnách >:D kde jim to nezjistí ten tvůj problém.Měl jsem skoro stejný problém a bylo to čidlo volnoběhu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.11.09  15:09

    « Re: benzín 1,8

    No, to nezní moc vesele ;-\ Takže jsi se s tím smířil? To asi není moc dobrý. Meli to u Forda nějak na delší dobu, nebo tam jen přijedeš, oni to napíchnou na počítač a řeknou, že je to OK???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.11.09  11:30

    « Re: svícení

    Niet za co stanley68 :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 06.11.09  22:26

    « Re: svícení

    První možnost nic neřeší, protože svítí přes den zbytečně vše. Druhá možnost by byla náročná zase finančně, poněvadž nejsou v pojistkové skříni zapojené piny na relé a pojistku a třetí možnost tudíž taky není reálná. Nicméně dnes jsem koupil jedno relé 55kč a zacvakávací svorky 4kusy za 16kč a zapojím jen přední světla. Akorát omezit svítivost na 35watů bude problematická, odpor nic neřeší, ale hlavní je, že už nebudu zapomínat rozsvěcovat.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…