C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.02.10  14:59

    « Re: Jakého C-MAXE

    V manuálu Ford dokonce píše, že doporučuje u vozů s DPF jezdících hodně po městě občas vyjet na dálnici a jet pár kilometrů ustálenou rychlostí se zahřátým motorem bez prudké akcelerace, aby se filtr zregeneroval, takže ten technik buď o tom nic neví, nebo kecá Ford. Přijde na to, komu věříte.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.01.10  16:29

    « Re: Jakého C-MAXE

    mě na tom vadí to že DPF jen oddaluje průser s ovzduším, mění něco co je jedovaté lidem na plyn co je rozkladný element atmosféry - nerozumím tomu moc, se přiznám. Nepozoruju nějaké výhody ani u provozu, kolem 100tkm už to v mondeu u 2,2tdci docela obstojně hapruje ( během 6ti tkm 3x v servise na regeneraci + z toho 2x výměna oleje ) . Nepřeju nikomu absolvovat podobné zážitky, nicméně po déletrvající debatě jsem neplatil ani za jeden zásah nic. Auto je ve většinovém dálničním provozu ( najeto kilo za cca 1,5 roku ) takže neberu kecy technika že režim jízdy nepůsobí na regeneraci.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.01.10  19:07

    « Re: Jakého C-MAXE

    Já jsem minulý rok na jaře koupil 1.6 benzín,ale v silnější verzi 85kw. Jezdím do 15.000 ročně,z toho více jak 9.000 po městě vesměs se studeným motorem. Jsem s ním nadmíru spokojen,spotřeba kolem 8,5 litru.Super rodinné auto,prostorné,pohodlné.Mám ho pro rodinu,ne na závodění. Toho si užiju dost v práci.Na kratší vzdálenosti a do 15.000 km ročně je lepší benzín. Třeba i vyšší kubatury než mám já. Přeji hodně km s tímto skvělým autem. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 26.01.10  18:16

    « Re: Jakého C-MAXE

    Já jsem právě porovnával 1,6TDCI 80kw a 1,8TDCI 85kw. Chtěl jsem právě tu 1,8čku ve focusu combi kvůli absenci filtru a nakonec jsem odjel s c-maxem i s filtrem. Šel líp do otáček a u toho kombíku mě zklamala převodovka. Kdyby nebyl max, mám dodnes 1,8tddi 66kw, protože je daleko živější odspodu než 1,8tdci. Jinak souhlasím s Tebou ohledně emisí a bordelu u nás, člověk si koupí ekologické dražší auto a žádné úlevy. Aktuální cena GEN-X 1,8tdci a 1,6tdci dpf je rozdíl 10tis kč, zase to tak nebolí a lehký motor není v autě vůbec cítit. Na downsizing si budem muset zvykat, má to své výhody, ale nejspíš to už nebudou motory na "pořád".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.01.10  17:49

    « Re: Jakého C-MAXE

    mám na mysli otáčky, které potřebuješ k tomu abys proháněl 1,6kou motory 1,8 nebo VW 1,9.Investice do většího motoru se myslím vyplatí, i s ohledem na cenovou politiku fordu: pocitově výkonový rozdíl mezi 1,6 tdci 66kW ( motor bez DPF ) a 1,8 tdci 85kW je myslím znatelný, cenový rozdíl pak dle výbavy cca 30tis. Při ceně auta už to IMHO tolik nebolí. Srovnávat pak 1,6tdci dpf 80kW nemá smysl, je dražší než ta 1,8 tdci a ekologie alias nějaká sleva na třeba silniční daní, pojištění atd se v čr nekoná....srovnání beru podle GEN-X, asi nejvíc prodávané výbavy.u vyšších výbav pokud se pamatuju je 1,8 tdci levnější aktuálně snad u všech výbav.
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 26.01.10  16:40

    « Re: Jakého C-MAXE

    Myslím, že ta 1,8 nebude o moc lepší, než ta benzínová 1,6. 15Nm není velký rozdíl, stejně to sežerou jiné převody. Jinak původní 1,6TDCI nevím jak jela, ale s tou novou nemám pocit, že by jí docházel dech. Minulý týden jsem měl v autě cca 400kg, naháněl jsem se zhruba 80km s prázdným galaxy TD a neujel mi. Je pravda, že líp předjížděl, já jsem jel "trochu jinak" s ohledem na prostor před sebou, poněvadž na brzdách ta váha už byla cítit. Na druhou stranu jsme se pohybovali někde v rozmezí 140-180km/hod a takovým stylem na okrskách člověk nejezdí každý den 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.01.10  10:32

    « Re: Jakého C-MAXE

    buď benzín nebo naftu, ale pod 1,8 kubaturu bych nešel v žádném případě.benzínová 1,6 je podmotorovaná a opravdu žíznivá díky zpřevodování, nafta 1,6 je na plnou nálož ( nosnosti ) opravdu mizérie, dochází dech a setrvale se točí v horním spektru otáček.
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 25.01.10  17:50

    « Re: Jakého C-MAXE

    Přesně tak, soused má nový model focuse 1,6 benzín a ve městě opatrně a pod devítku se nedostane. Jedna díra dole a nad stotřicet druhá díra, pokud chce jet svižně musí točit, ale pak to zase žere. 1,8 TDCI není špatný motor, ale je to litina, je zbytečně těžký a jak píše Kutil, taky něco papá. Ojetinu v díslu bych raděj sháněl v Německu, tam se dají sehnat dobré kousky, ale od toho se i odvíjí cena.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 25.01.10  17:04

    « Re: Jakého C-MAXE

    Kamarád má Renault Grand Scenic. Zvažoval zda diesel nebo benzín. Nakonec vzal benzín 2.0 protože byl o 100tis.Kč levnější. Má sice 100kW, ale moc živé to není. Trvá než se rozjede, pokud se to teda netočí stále nad 4000ot. Spotřeba kolem 9 litrů. Jezdil jsem s C-MAX jak s benzínem, tak s dieselem, nejvíc se mi líbil 1.8TDCI, ale podle zkušeností je to žrout, takže nejlepší 1.6TDCI 89kW. Ale pokud je to ojetina, tak raději tu 1.8 nebo 2.0 benzín.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.10  14:47

    « Re: Jakého C-MAXE

    přesně tak. 1.8 benzín.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…