C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.07.07  22:26

    « Re: Spotřeba....??

    Mam c-max 1.6tdci 80kw (27t km). Dnes som presiel trasu Lausanne (ch) - Frankfurt/M (de) - cca 520km.
    Prva cast cesty (svajciarsko) - priemerna rychlost 98km/h (limit na dialnici 120km/h) - velmi plynula jazda - priemerna spotreba na hranici s Nemeckom bola 4.7l

    Druha cast cesty - od hranic do Frankfurtu bola viac dynamicka (plny plyn vs. stop v zapchach) - konecna spotreba po prichode domov bola 5.2 l).

    Pozn. Isiel som sam (tzn. nie plne vytazene auto)

    Napriek *neobmedzenej* rychlosti na nemeckych dialniciach, priemerna rychlost v Nemecku bola nizsia ako vo Svajciarsku (90km/h) >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.07.07  21:01

    « Re: Spotřeba....??

    To blažin: tak nahodou som doktor ;-) a nema vyznam ponahlat sa, radsej si treba naplanovat cestu :-! ....
    Boli casy ked som urobil Kosice - Bratislavu za 3h 45 min s Peugeot 306 s dalsimi 3 pasaziermi .... ale teraz uz som zodpovednejsi vsak nezabijem svoju rodinku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.07.07  18:31

    « Re: Spotřeba....??

    Jo jo, je to tak, jak se tomu slape na krk, tak se nemuze ocekavat dobra spotreba.Kdyz se nekdo kocha krajinou, jako pan doktor mkovesi je spotreba super ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 05.07.07  16:50

    « Re: Spotřeba....??

    Tomu absolutně věřím, jsem si jistej, že pokud se s Maxem zachází jak v rukavičkách, odmění se takovou a třeba i ještě lepší spotřebou...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.07  21:30

    « Re: Spotřeba....??

    Ja mam TDCi 1.6 80kw, najazdene cez 23tisic km z to asi 1500 kratke trasy do 1-3km, potom asi 7500 kratsie 10-30 zvlnena cesta a asi 14000 dlhe trasy, skutocna priemerna spotreba 4,95 l/100km, PP je optimista tak 0.15l. Jazdim takmer predpisovo (mesto 60-65, mimo mesto 90 -105, dialnica 110-130 ) s priemernou okolo 70-80 km/h.
  • 00 Reagovat !

    foto Chasnik

    Chasnik 04.07.07  13:47

    « servis nafta + spotřeba

    to Mack 3.7.: ceny servisů tady byly dříve nějaké zmiňovány, pamatuju, že Blažin dával taky nějaké kalkulace v EUR z Belgie. Pro doplnění přidávám můj servis z května - pravidelná prohlídka 60 tkm - 1.6 TDCi 80kW. Původní kalkulace byla (bez DPH):
    Filtr oleje 274,-
    Filtr paliva 822,-
    Filtr vzduchu 303,-
    Pylový filtr 581,-
    Motorový olej 3.8 x 249,-
    Těsnění zátky 37,-
    Práce 1.642,-
    Nakonec jsem platil cca 4500 vč. DPH, olej byl na faktuře levnější než v nabídce (5W-30). Servisováno v Auto Dorda Liberec.

    to Badli: S autem mám najeto cca 17 tkm, celková průměrná (skutečná) 5,9 l, odchylka PP +0,28 (PP mírný pesimista). Jsem "skorododržovač" předpisů (dálnice 130-140, mimo město cca 100-120, město 50-60), takže na delších trasách si Maxik libuje pod 5 (klíďo i 4,3!), ale město to drtí: eko-rallye v Praze nepodporuju, zdržuje to dopravu, mám rád svižné rozjezdy a po městě mě i 1,6 TDCi žere kolem osmičky:( Hodně tedy záleží na struktuře tras, když to máš vyvážené město - mimo město, tak s 2.0 TD je 7 - 8 litrů normál. Výjimkou je můj kamarád, ten má Volvo V70 2,5D s průměrem 6,5 l, ale ten lítá dlouhé štreky mimo město po státovkách s průměrem 75-80 km/h a jezdí sám - to je pro diesel ideální...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.07  12:46

    « Re: Spotřeba....??

    to Badli:Nekde jsem cetl, ze u toho motoru je normalni prumer kolem 7,3l/100km, ale asi zalezi na noze.Sam neverim tomu ze ze 100kw motorem se da jezdit kolem 6l.Ty kone se musi nakrmit a tak kolem tech 7l bude real.Ta 1.6TDCI je hodne alergicka na to, jak s ni zachazis, ale celkem bez vetsiho omezovani jezdi okolo 6l/100km.

    to Jandre:Uz jsem to tady psal, jelikoz Ford nema servisni intervali u benzinu 30000km, ale 20000km, tak je to stejne jako diesel a kdyz jsem se dival do dilenskeho rozpisu(ktery maj tady vystaveny v kancelari) tak ten servis vyjde na obe auta opravdu priblizne stejne.Je jasne, ze se muze na konkretnim aute podelat neco draheho napr.diesel vstriky benzin treba lambda sonda, to pak jde legrace stranou a palky jsou to tak nebo tak.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.07  10:54

    « Re: Spotřeba....??

    Zdar, já mám nový max 2.0tdci nalítáno 2500km a spotřeba zatím 6,3 dle PP. Včera jsem se vracel ze slovenska a při tempomatové 140 byla po dálnici z Brna dle PP 5,7l. Zkoušel jsem srovnat přesnost PP a rozdíl byl cca 0,1-0,2l.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.07  09:35

    « Spotřeba....??

    Mám otázku na majitele C- MAXU s naftovým motorem. Zajímá mě spotřeba motoru 1.6 tdci 80kw a 2.0 tdci 100kw a vaše zkušenosti??
    Vlastním 2.0tdci a nemůžu se dostat se dostat pod 8l/100 v kombinované spotřebě.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.07  09:19

    « Re: Benzin..nafta?

    Už jen jako dozvuk diskuze nafta vs. benzín a možná pro zjednodušení tvého rozhodování.
    Já kupoval v německu jetého Maxe a měl jsem limit 340.000 Kč, našel jsem si nádherný kousek s 1,8 benzínem a s poctivými 35.000 km za 320.000 Kč. Šel jsem do něj hned protože vím, že ten samý kus ve stejný výbavě s naftou by mě vyšel o cca. 40.000 Kč víc.
    No a když vezmu že spotřebu na 100km mám oproti naftě o 2-3l vyšší tak při mých 15.000km/rok to dělá 6-9.000 Kč.
    Jednoduchá selská matematika říká, že se mi to do 4 let kdy chci auto prodan nevrátí, sice nafta by mohla mít vyšší prodejní cenu, ale kdo ví co bude za 4 roky.
    Takže tak jsem skončil u 1,8 benzínu. Servis je podle mě asi srovnatelný.

    Howgh
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…