C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 11.07.07  11:48

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    BoBa : My se nehádáme, my diskutujeme (a já myslím, že i na úrovni) :-) ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 11.07.07  11:47

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    vladicek : s tou rychlostí to má společnou akorát tu změnu, ne absolutní velikost (to je ta derivace) ;-) Pokud se podíváš na druhou derivaci, zjistíš, že to má něco společného s dráhou....

    Jinak s tou činkou >:D , ale pokud jezdíš autem, tak asi víš, co jsem měl na mysli ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.07  10:52

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    trocha to doplnim
    a = dv / dt
    tzn. zrýchlenie je zmena rýchlosti v čase, takže zjavne tá sila má niečo spoločné s rýchlosťou.
    ináč aj tá hmotnosť závisí od rýchlosti :-!

    "zatlačení do sedačky je také konstantní a moc ho nevnímáš...", to akože ani 100kg činku na nohe moc nevnímaš? lebo je to konštantný tlak ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.07  10:26

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    Poslední dobou se tu furt hadame jako mala děcka. >:-[]
    Hodnoty zrychlení jsou fakt tak rozdílné oproti oficiálním hodnotám od výrobce? :-O Je taky jasné že každý jezdí jinak a tak info o tom, že to někdo někomu "nandal" při pokusu je spíš o tom jak kdo umí jezdit. :-!
    Ps. taky si ohřeju polívčičku ;-) Pro mě je plus nafty právě počáteční nástup zrychlení pro předjíždění a to mají nafťáky (prý) lepší.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 11.07.07  08:18

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    Uvedu jediný vzorec : F = m * a
    Síla, kterou si zatlačen do sedadla je přímo úměrná zrychlení, nikoliv rychlosti. Je jedno jestli jedeš 10km/h nebo 100km/h a začneš zrychlovat stejným zrychlením (třeba 0,2g), zatlačení je stejné. Vůbec nezávisí na rychlosti jakou jedeš, ale na zrychlení, které to auto má. Fyzika.
    Pokud zrychluješ s konstantním zrychlením, zatlačení do sedačky je také konstantní a moc ho nevnímáš. Pokud ale dojde k prudké změně zrychlení, vnímáš ho hodně. Proto u benzínového motoru, kdy zrychlení narůstá postupně a se zvyšujícími se otáčkami roste, to zatlačení do sedadel není tak znatelné, přestože absolutní velikost zrychlení je vyšší než u dieselového motoru, kde máš naopak na začátku pocit obrovského zrychlení (prudká změna zrychlení, ale ne prudká změna rychlosti). Snad jsem to vyjádřil srozumitelně :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  22:53

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    "Pocit zrychlení není ten "tah". Tvoje tělo vnímá pouze zmenu zrychlení a ne jeho absolutní velikost "

    Omyl, telo vnima zmenu rychlosti tj. zrychlenie - to je fyzika ;-)
    A vnima aj konstantne zrychlenie aj premenlive ....
    Telo nevnima (pokial je sustava zavreta - vytiahhnute okno ....) konstantnu rychlost -inercialna sustava :-)
    Cim viac ta tlaci do sedadla (nemam na mysli smerom k zemi - to by bola len vaha spojena s gravitacnym zryhlenim), tym mas vacsie zrychlenie
    Vzorce tu uvadzat nebudem ani ziaden dokaz....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  22:19

    « Re: Vrzganie dverí

    Ahoj, mne to robi tiez :-(
    V servise sa na to vykaslali...Robi to hlavne, ked je von teplo
    a robi to len na lavej strane. Musim pohladat na UK c-max fore - bol tam predtym prispevok s podobnym problemom a ak si pamatam, Ford to registroval ako znamy problem...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  21:34

    « Re: Vrzganie dverí

    Skús pootvoriť a heď zatvoriť okno 8-s Na mojom Maxe to pomáha :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  16:11

    « Vrzganie dverí

    Chcel by som ešte napísať k tomu vŕzganiu v zadnej časti vozidla pri prejazde nerovnosťami.Zistil som že keď pootvorím predné okná tak je ticho,ale aj tak by som bol rád keby niekto poradil ako to odstrániť, je to nepríjemné na novom aute.Neviem prísť na to ktoré tesnenie to robí problém to na dverách ale na karoserií.S pozdravom RB.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.07  11:43

    « Re: Diesel-Benzín

    to Zdenekold: "Já zase uvažuju, že po skončení záruky to předělám na plyn". přeně tak jsem uvažoval a tak jsem rovnou šel do dízlu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…