C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.07.07  11:19

    « Re: Zrychlení, delta zrychlení, derivace... :)

    Ano presne tak, tahat to odspodu na predjizdeni neni moc dobre.Idealni je se pohybovat mezi 2500-3500ot., tam si myslim, ze ma motor dostatecnou stavu a jeste porad nevadne, takze spis 3 nebo 4 podle situace.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 12.07.07  08:34

    « Re: Zrychlení, delta zrychlení, derivace... :)

    Chasník : podívej se na výkonovou křivku svého motoru a předjížděj na otáčky, kdy má motor největší výkon. Já s benzínem to dělám od 4000 otáček a víc.
    U TDCI zapomeň na předjíždění s otáčkami okolo 2000, je potřeba těch otáček mít tak kolem 3000 (moje zkušenost z Mondea)
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 12.07.07  08:31

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    moik : tak nějak. :yes:
    Zatímco u dieselu zrychlení "jakoby klesá s rostoucími otáčkami", tak u benzínu to je naopak. (zrychlení = změna rychlosti je "přímo úměrná výkonu (krouťáku) motoru"). U dieselu ucítíte prudký zátah a na 4000 otáček to umře. U benzínu neucítíte tak prudký zátah, ale s rostoucími otáčkami vás to víc zatlačuje do sedadla. Líp už to vysvětlit neumím. :-)
  • 00 Reagovat !

    foto Chasnik

    Chasnik 11.07.07  21:57

    « Zrychlení, delta zrychlení, derivace... :)

    Tak kucí, nějak jste se tady s tou teorií rozjeli:) Ale pojďme k praxi: jedu za kamionem cca 80 a potřebuju se dostat co nejrychleji před něj (1.6 TDCi 110k) - a nevím: vytáčet trojku, jet na čtyřku nebo "tahat odspodu" pětku? Ono to zrychluje dejme tomu slušně, ale furt stejně a v malým rozsahu otáček, což je občas málo.
    Dřív jsem měl menší vozítko, 1.2 80k a věděl jsem: vypnout klimu, podřadit trojku s meziplynem a plnej knedlík klidně až do 130 - a bylo to. Ale s Maxem si v tomto okamžiku prostě nevím rady, zkuste poradit.
    Maxik má spoustu výhod, proto jsem si ho vybral, ten motor je taky slušnej, má kultivovaný chod, hezkou spotřebu, stabilní volnoběh (narozdíl od Mondea) ale nevěšme si bulíky na nos, to zrychlení (praktické, ne derivace na papíře) není nic extra...
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 11.07.07  18:56

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    A jestli chápu správně, co chtěl říct DoubleSix, tak s ním souhlasím, taky si myslím, že diesel táhne sice víc, ale jen pár set otáček, kdežto benzín sice míň, ale skoro pořád. A těch nevýhod dieselu už je podle mě víc jak benzínu a mnohem víc jak malýho turbobenzínu. Na dieselu kvůli tomu kopanci ubývají víc pneumatiky, vibruje, hůř startuje, potřebuje silnější baterku, je min. o jedno cestujícího těžší, táhne jen v úzkým spektru otáček...naproti tomu žere 6l. Malej turbobenzínek umí taky táhnout od 1500, taky umí jezdit za 5,5 a netrpí výše zmíněnýma neduhama. Jeho největší nevýhodou je vyšší pořizovací cena a taky vysoká spotřeba, když se mu naloží. Ty starší TDDi nebo TDI byly o dost lepší(jen možná víc klapaly), nedalo se s nima jet za víc jak 7l, dobře se s nima rozjíždělo a táhly od volnoběhu...se mi zdá, že ty TDCi a vůbec moderní TD už nejsou úplně ono. Já jsem přesvědčenej, že moje další auto bude C-MAX 1,4 TSCi cca 100kW nebo 1,6 TSCi cca 120 kW, pokud budou :-)

    edit: a je to tu !!! 1.0 Turbo pro Fiestu [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.07  17:49

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    Ano citit zrychlenie aj zmenu zrychlenia....
    a/ ak mam konstantne zrychlenie, tak ma tlaci rovnakou silou do sedadla....
    b/ ak mam narast zrychlenia, tak to pocitujem viac... ak ho mam na zaciatku rozbehu, mam pocit, ze auto vystrely ale ak sa potom zrychlenie zmensuje .... sposobi to pocit, akoby auto prestalotahat
    c/ ak zrychlenie casom resp otackami rastie.... mam pocit ako by som chcel letiet....

    takze vsetci si uzivajte svoje auto, svoj styl jazdy a radost z jazdy.... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 11.07.07  17:00

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    Můj závěr bez použití derivací je jasnej...cítit je samozřejmě zrychlení. Jeho změna ale taky.

    Souhlas.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 11.07.07  16:41

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    DoubleSix: no z té akademické debaty mi zůstaly dva pocity:
    1. jednička na plnej plyn s Mitsu 3000GT - změna zrychlení se odvažuju tvrdit nebyla moc velká, to twinturbo táhne dost konstantně odspoda až nahoru. Zato to zrychlení mi lepilo jazyk do krku a oči vážily nejmíň půl kila ;-) Nejspíš jsem teda pociťoval to zrychlení a ne jeho změnu.
    2. vzlet v 737-500. Tah proudového motoru je imho velmi konstatní, má stejné otáčky, opět teda nejde mluvit o změně zrychlení, ale změně rychlosti jo - to zrychlení je cítit pořádně (i když míň jak v tom 3000GT)

    Můj závěr bez použití derivací je jasnej...cítit je samozřejmě zrychlení. Jeho změna ale taky.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 11.07.07  15:22

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    vladicek : jak nevíš, co je to zrychlení. Vždyť ten tvůj C-Max je na stovce za cca 13 sekund, o čemž se všem majitelům Fábií HTP může nechat jenom zdát >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.07  12:58

    « Re: Benzínnnnnn to DoubleSix

    tak tak je to debata na urovni :-!
    no ja na mojom 66kW Maxovi ani neviem co to zrychlenie je :-( , snad iba ked brzdim :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…