C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.08.07  10:08

    « Palivomer

    Včera som sa vratil z HR, super, pohoda, ... prešiel som celkom 2115km, primerná spotreba podľa PC od 4,8 do 5,2.
    Tankoval som stále FULL, ručička na palivomere sa však stále iba jemne dotýkala maxima na stupnici. Do SR z H som prišiel na rezervu. PC ukazal dojazd 80km, neskôr 40km, potom 20km. Zašiel som na benzinku a natankoval 4 l nafty, aby som došiel cca 40km domov. Aké bolo moje prekvapenie? PC ukazoval stále so 20km jazdy 0 km dojaz, pritom som vedel, že v nádrži nafta stále je. Po príchode domov som dotankoval auto FULL a vošlo mi tam 47 l nafty.

    PS:
    Čo sa stane, keď vyjazdím nádrž do "sucha". Dolejem naftu, párkrát zapnem zapaľovanie (čerpadlo naťahá naftu do systému) a budem pokračovať v jazde?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.07  21:52

    « Re: Octavia

    V práci jsem vyfasoval Octavia II Combi 2.O TDI (oblíbený to služební vůz ;-)) ve výbavě Elegance, tak můžu porovnát s Focusem Combi 1,6 TDCI (90PS). Výkonově má Octavia samozřejmě navrh, nicméně kultivovanost motoru a rozsah využitelných otáček je u Focuse daleko lepší. Hlučnost je dle mého názoru podobná, v nižší rychlostech se mi jeví Octavie tižší (zvuk je ale dost dunivý), ve vyšších rychlostech proniká do Octavie vyšší aerodynamický hluk (asi od zrcátek). Jízdní vlastnosti má Focus lepší, Octavia je dost těžká na předek a celkově se mi s ní jezdí méně příjemněji (chod pedálů, komunikativnost řízení), rozhodně ale není špatná. Vnitřní zpracování má Octavia na daleko vyšší úrovni - dveře nevržou, sedačka neskřípe, atd. - tady by mohl Ford dost zapracovat. U výbavy oceňuji velmi dobrý multifunkční displej - ostatní věci se mi zdají podobné s Focusem (záleží samozřejmě na typu výbavy). Pokud nevadí, že Octavku má každý druhý, tak bych se ji nebál.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.07  21:51

    « Re: Aerodynamický hluk

    Mám 1.6 Ti-VCt a nehvízdám. Dokonce přestaly vrzat i gumy okolo dveří, často se to tu diskutovalo a to po řádném umytí a vyčištění všech těsnících gum. Je to divné ale všechny konzervační spreje a vodičky vrzání zřejmě zhorší, pokud jsou gumy čisté a suché nic nevrže. Asi jsou náchylné na prach a potom vržou.
  • 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 06.08.07  21:40

    « to aero hluk

    Ahoj mám C-Max 1,6 Ti-VCT a žádný pískání nemám, při 120 ticho jak v hrobě narozdíl od ropáka :-) . je tedy otázka zda se to pískání stupňuje s vyšší rchlostí a nebo zda je to konstantní. Rozhodně bych si šel stěžovat do prodejny a svezl technika v autě at si to poslechne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.07  16:00

    « Re: Aerodynamický hluk

    To urcite bebude on :-)
    Mam C-max 1,6 benzin (bohuzel bez turba) model 2006.
    Tohle jsem mel napsat uz do puvodniho prispevku.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 06.08.07  14:16

    « Re: Aerodynamický hluk

    hele nemám sice cmaxe ale focusa combi 1,6 TDCI 80 kw, a to hvízdání taky slyším i při nižších rychlostech, myslím že to dělá když se rozbíhá a dobíhá turbo. Hlavně když udržuji rychlost a jen tak lechtám plyn, to to slyším permanentně. Zní to jako vzdálená sanitka. Už jsem se ptal na našem fóru a kolegové říkali, že jim to nedělá. Zrovna dneska jsem posílal email s touto otázkou do mého servisu tak počkám co mi odpoví.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.08.07  13:46

    « Aerodynamický hluk

    Mam dotaz na vsechny majitele C maxu.
    Pri rychlosti nad 120km/h se zacne ozivat hvizdavy aerodynamicky hluk. Tak zhruba do 150km/h kdy zanikne v ostatnim hluku. Neni to moc nahlas, ale bez radia v dalnicni rychlosti je docela neprijemny.
    Potrebuju vedet, jestli je to normalni. Mam jeste auto v zaruce, ale nechci vipadat jako blbec.

    Je to zatim jedina vada na krase tohoto vozu.

    Vsem predem dekuji za prispevek.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 06.08.07  08:46

    « Re: Octavia

    To moik: Dělám pro firmu, která kupuje jen Oktávky a najedou na nich tak 250-300tis. bez větších problémů. :-! A i při těchto km je v pohodě a za slušné prachy prodávají. Nikdy se nestalo, že by auto mělo větší poruchu. Měli i jednu Fabii, ale ta se rozpadla v 50tis.km. Odešla převodovka i motor. Ale v záruce to opravily.

    Teď koupili 4 Oktávky Scaut 2.0TDI pro managery a plná spokojenost. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.08.07  20:00

    « Re: Octavia

    Ja si myslim, ze je to zaujimava cena, dobry motor. Momentalne su uz octavky na slusnej urovni, takze ak Ti sadne a nemas vaznejsie vyhrady proti modelu, tak sa nemusis bat.
    Mne osobne vyhovuje vyssi posed, mal som dobru cenu, preto mam C-MAX a som spokojny.
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 05.08.07  15:58

    « Octavia

    Kdo z Vás umí ohodnotit Octaviu II oproti FoOcusu kombi nebo C-MAXU? Docela se mi líbí Octavia II 1,8TSI, poo slevách dokonce umí vyjít na nějakých 480k bez daně, ale trochu se jí bojím, jak je udělaná, kolik vydrží apod...Máte ji někdo třeba jako služebáka??
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…