C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 13.08.07  13:30

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    2 DoubleSix:Kdybych jezdil jen po městě a snažil se, budu jezdit do 7l, kdybych jezdil po městě, jak jsem býval zvyklej - abych nebrzdil, budu jezdit za 8,5-9 (s TDCi)
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 13.08.07  13:26

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    Taky jsem si Tome říkal, že je to každý po jiným úseku, protože ty tvoje spotřeby jsou parádní. Ale nejde o to, co kdo má a nemusíš mít pocit, že TDCi je něco víc jak benzín, já ho rozhodně nemám...TDCi mám jednak proto, že dost ušetřím, jednak proto, že se nemusím ohlížet, kolik nás jede a jednak proto, že odkakživa nemám rád, když se motor musí točit. To, že mimo město nežere trávu kolem cesty, když se mu šlape za krk beru jako bonus.

    Ale s tím rozporem...(v dobrým) dost pochybuju, že využíváš otáčky 1800 - 6000 se spotřebou 6,7 ;-) ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 13.08.07  12:47

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    čoveče , no je to fakt záhada. Tak velká spotřeba, tolik mě nežralo ani to mondeo. nevím jak je to s hmotností, ale určo má mondeo víc. Pak napiš jak jsi dopadl.
    Já jel včera zase svoji štreku z chalupy 70 km ( 50 km okrsku a zybtek dálnice ) a se třema lidma + psem + plným kufrem to bylo za čistých 7 L/100 .Ale to jsem předjížděl.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 13.08.07  10:49

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    Citace : "Já teď jezdím tak za 5,6 (konečně)."

    moik : tá já mám průměr někde kolem 9,5l (jezdím většinou po městě) :*)
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 13.08.07  10:38

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    tom17 : palivo beru jen u Shell, buď V-Power nebo V-Power Racing.

    Pokud jedu po dálnici, tak na spotřebu 6,7 mohu v klidu zapomenout (tu docílím pouze klidnou jízdou mimo město po silnicích první třídy - do 90km/h). Dálnice (140km/h) na tempomat znamená 8,5l minimálně.
    Zkusím přesvědčit servis, aby se na ten motor úpodívali. Ta devítilitrová spotřeba na dálnici mi přijde dost vysoká. Uvidíme co přinese snížení rychlosti na 120km/h.
  • « 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 12.08.07  22:03

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    No a jsme u toho ty srovnáváš moje paramtery se svýma což není správný postup.

    Pokud chceme srovnávat tak pouze na stejném úseku dálnici či silnice s stejně naloženými auty.

    Jinak nemám 1,6 i , ale Ti-VCT - tzn. 85 kW a promělivý časování sacích i výfukových ventilů. průběh krouťáku je úplně jiný než u 1,6 74 kW. Už ve 2000 mám dost krouťáku, aby to stačilo.
    Co se týká omezeného spektra otáček tak 1800-4000 je pro mě málo, já využívám 1800-6000 ot/min :-)

    Ale to neřešeme. Napsal jsem svůj názor a skutečnou dosaženou spotřebu. Mě se nafta nevyplatila a tak jem šel do benzínu. U ročního auto se ti to možná už vyplatí, co já vím. Není to vždy jen o tom co se vaplatí , ale co člověk chce.
    Já sobně jsem nepříznivec nafty, to je ovšem už o mě tady známo.
    Vidím budoucnost a správnou cestu v přeplňovaných benzínech a hybridech. A, že zatím turbo bezínu moc není je jen otázkou času.
    Ona už i odborná veřejnost začíná zjišťovat, že nafta není to pravé a zážehové motory začínají opět dosahovat svých dřvějších pozic.

  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 11.08.07  14:34

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    Tome17, takže v podstatě to potvrzuje, co si myslím. Ten benzín pořád žere o 1-2l víc.

    Já teď jezdím tak za 5,6 (konečně).

    Tom17:
    Jen por zopáčko .

    štreka po okrsce - 1 člověk+pes(45kg) = 5,8 L/100 km /TDCi: 4,5 v poho

    dálnice 2 lidi + pes 130-140 = 7,0 L/100/TDCi cca 5,4
    dálnice 1 člověk + pes = 6,5 L/100/TDCi cca 5,4
    Město klima+ dva lidi + stání v kolonách a popojíždění 8,5-9,5 L/100 TDCi když v klidu, tak tak 7
    město klid, easy průjezd = 7,5 L/100 /TDCi 5,5
    TDCi superklidná jízda okolo 100kmh: 3,8l/100km

    Já znám dobře Focuse 1,6i a tam se na ty tvý hodnoty dá dostat, ale rozhodně to není pohodová jízda, ale neustálý hlídání ;)

    Kupuju roční auta a rozdíl mezi dieselem a benzínem je u nich tak 20 000Kč, za to si koupím tak 650l benzínu a to mi vystačí tak na 9000km. Takhle jsem počítal já.

    Rozsah otáček u mě kompenzuje to, že ho ani není třeba točit, jede hezky v nízkých otáčkách a to mi vyhovuje.

    A na EPB jsem si zvyknul víc než moc, umělohmotnýho dřeva mám na palubce naštěstí jen málo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.08.07  19:40

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    Pre tom17 ..ako pises...
    "tak jsme zkopušel 1,6 TDCi byla to tuším 80 kW m, ale moc mě to nebralo. Jako zátah byl, ale v tak malým spektru otáček...no prostě jako u nafťáka :-) . "

    V malom spektre otacok, to mas na mysli co? 1.6 TDCi 80kW taha pekne od 1800 (najvacsi moment) po 4000 (najvacsi vykon) nemyslim, ze je to maly rozsah ...

    Ale samozrejme kazdy ma pravo na svoj nazor.
  • « 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 10.08.07  17:38

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    K tomu motoru. Měl jsme 1,8 92kW Duratec, to je motor v mondeu MK III , který se vyrábělo od roku 2001 . Ten s původní 1,8 Zetec nemá nic společnýho.
    No k té spotřebě. C max na dálnici při 130-140 když je v autě jeden člověk - 2 lidi bez nějaké velké nálože bere tak 6,7 ne 7,5-8 , to platí por plně naložený auto s nákladem. jenže tady je porblém v tom, že vy jezdíte jinudy než já, tudíš tohle to srovnávání je dost zavádějící. ten rozdíl může být ve finále jinej.
    Ale určitě ropák bude žrát míň. Já než jsme koupili C-max 1,6 Ti-VCT ghia ( to dřevo mě taky moc nebere, ale zvyk jsme si, a ta elektronická ručka je bomba, jak si zvykneš tak za mnauál už neměníš, je to jako s aut. převodovkou ) tak jsme zkopušel 1,6 TDCi byla to tuším 80 kW m, ale moc mě to nebralo. Jako zátah byl, ale v tak malým spektru otáček...no prostě jako u nafťáka :-) . Co se týkalo hlučnosti tak to zas tak hrozný nebylo, jenže hlučnost může člověk posoudit obejtivně tak po hodině jízdy na dálnici a ne po 15 minutách zkušební jízdy v cizím autě.

    K té spotřebě u 1,8 Duratec . Ještě mě napadá, kde tankuješ benál? Já ted beru výhradně u shellu a cítím menší rozdíl. Jinak fakt nevím. Já se se spotřebou potákal celou dobu a naknec jsme rezignoval. jsme člověk co si užívá jízdu a předjíždím, takže udržet papírovou spotřebu je pro mě problém.

    Jen por zopáčko . štreka po okrsce - 1 člověk+pes(45kg) = 5,8 L/100 km

    dálnice 2 lidi + pes 130-140 = 7,0 L/100
    dálnice 1 člověk + pes = 6,5 L/100
    Město klima+ dva lidi + stání v kolonách a popojíždění 8,5-9,5 L/100
    město klid, easy průjezd = 7,5 L/100

    Tolik asi k mé 1,6 Ti-VCT , věřím, že kdybych lechtal plyn a jezdil jako sráč, že ty čísla ještě stlačím.

  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 10.08.07  17:10

    « Spotřeba

Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…