C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 17.08.07  07:20

    « Re: porucha turba?

    mám focuse combi 1,6 TDCI, 80 kw. Stalo se mi to v chorvatsku. Natankoval jsem zřejmě špatnou naftu a tím auto udusil, auto se hůř vytáčelo, 80 km jsem musel jet na trojku. Někde okolo 1700 otáček to vždy poskočilo a plechově zarachotilo, nevím jestli takhle nedostává na * setrvačník. Vše se ustálilo dotankováním shell vpower dieselu. Jináč s turbem mám své problémy, píská, zní to jako vzdálená sanitka. Příští týden jedu do fordu na diagnostiku, jen se bojím, že tam bude třeba prasklá hadice nebo uvolněné těsnění a oni mi hned beze všeho vymění celé turbo za nové - cca 22 tis. kč. budu si to muset pohlídat
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.08.07  21:58

    « porucha turba?

    Co se mi dnes stalo... po krátké jízdě (1,6 TDCi) ještě nebyl motor ani dobře zahřátý, jsem do mírného kopce na čtvrt plynu najednou cítil ztrátu tahu a vzápětí hláška : system engine fault. Opatrně jsem dojel k nejbližší odstavné ploše, vypnul motor, prohlédl, nic neteklo ani nehořelo. Zase jsem nastartoval a hláška se už nenapsala, auto jelo trochu cukaně kolem 2000 ot.,po chvíli se vše ustálilo a vše v normě. Co je divné je to, že mám pocit, že to jede lépe než dřív, turbo zabírá o poznání razantněji a plyn jen tak hladím. Někdy zjara jsem naopak pozoroval zhoršení akcelerace a mírně vyšší (0,5 l) spotřebu. Že by se to nyní spontánně upravilo?
    Máte někdo podobnou zkušenost? Je to porucha turba?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.08.07  21:37

    « autonatické světla

    Ahoj, mám v maxovi světelné čidlo pro automatic. zapnutí světel. Někde na fóru FFII jsem našel nějaký pokec, ale nejsem jsi jist jetli je to stejné i na Maxovi. Zkoušel jste to někdo obejít. Je to příjemná maličkost, ale musí se svítit celý den a strácí to slysl.
  • « 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 14.08.07  21:57

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    Tak dneska jsem jel praha-brno, cestovní rychlost 140-150 a spotřeba byla 8,9 L/100 km se zaplou klimou a dvouma lidma v autě. Musím přiznat, že mě motor mile překvapil. Táhl fakt hezky

  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 13.08.07  21:44

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    tom17 :Mondeo sice má 1550kg, ale to je 2.0 TDCI v plné polní (to jsem měl taky a když se to po dálnici hnalo 200+, tak to taky pěkně žralo >:D )

    Jo, na 2.0FSI také vzpomínám. Moc dobrý motor, hezký zvuk, šel rychle do otáček a s tou Octavií uměl pěkně zahýbat.
  • « 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 13.08.07  20:28

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    Ano já tě pochopil dobře, já mám nej. výkon někde za 6000 ot/min a max krouťák ve 4000, ale již v 1800-2000 mám cca 70% krouťáku (
    nějakých 130 Nm )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.08.07  17:13

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    To tom17:
    Ja som uviedol rozsah medzi max krutiacim a max vykonom, nie rozsah na ktorom sa da jazdit ....
    Na TDCi sa da jazdit kludne od 1500 - 4500 otacok... ale to je jedno, je to moj 1. diesel a som spokojny......
    Mimochodom je potrebne brat do uvahy aj max. otacky motora ....
    mne jazdi na 90km/h na otackach 1750.......
  • « 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 13.08.07  17:04

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    To: Moik

    jasně já to taky nemyslím ve zlým. ve své podstatě proti naftě nic nemám ( vadí mě tedy ty saze ). jen mě vadí to co se v čechách rozmohlo a to je fakt, že někteří lidi speciálně s TDI si myslí, že mají to nej pod sluncem apod.
    Motory TDCi si myslím, že jsou jedno z nej co na trhu v tomhle segmentu aut pro běžný lidi je.
    Mě osobně by se asi zamlouval 2,0 TDCi, kdybych šel do nafty. I když ten příplaek je fakt nehoráznej a nikdy by se mě to nevrátilo.
    Já osobně bych jenou měl moc rád V6. zatím na to bohužel nemám a tak jsem vděčen za 4V v podobě 1,6 Ti-VCT . To proměnlivý sání je hodně znát v nízkých otáčkách. K tomu spektru, těch 6000 využívám v kopcích když proháním TDI :-))) někdy mě to prostě nedá a dupnu na to a právě ty nafťáky vydusím těma točkama :-)))

    Běžně točím tak do 4000 tam je max krouťák , po městě točím ještěmíň, jezdím kidně ve 2000 ot.

    To DoubleSix. No mondeo tuším má tak 1550 kg , takže nějaký to "deko" navíc tam je. Ještě mě napadá jakej máš tlak v gumách :-) Já ted zjistil, že jsem jezdil s podhuštěnejma a ted mám spotřebu lepší tak o 0,2 L/100 .
    Bohužel ford dělá motory co dost žerou, to je moje zkušenost. Ta 1,8 je jasným důkazem. Zajímala by mě 1,8 Sci , ta měla 96 kW a o něco větší krouťák, ale byla tedy jen v mondeu.
    Dobrej motor je 2,0 FSI . Má fakt nádhernej průběh krouťáku. Ale to je jiná kapitola.

  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 13.08.07  14:45

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    tom17 : tak prázdný C-Max 1.8 (pohotovostní hmotnost) váží 1355kg. Pneu tam jsou 205/55-R16
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 13.08.07  14:41

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    Citace: "Kdybych jezdil jen po městě a snažil se, budu jezdit do 7l, kdybych jezdil po městě, jak jsem býval zvyklej - abych nebrzdil, budu jezdit za 8,5-9 (s TDCi)"

    Moik : díky, tak to si mě alespoň trochu uklidnil, že po městě i to TDCI žere.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…