C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.08.07  14:41

    « Re: C max - palubka

    Ten horní displej pokud vím je napojený právě na tu navigaci od Blaupunktu, takže by měl ukazovat změny směru, info o rádiu, CD atd. Jestli má i jiný fce nevím, ale mohl by >:-[]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.08.07  12:50

    « C max - palubka

    ahoj, dnes mi dorazí z "D" C max. Jelikož jej má i kámoš, tak auto celkem znám. Jen na palubce v jeho autě má palubní pc klasicky v tom malém provedení u spodní hrany a druhou plochu, která je v některých prospektech jako display má plastovou krytku. Já tam mám display dole, tedy PP a vrchní display také, ale když jsem si byl auto v D vybrat, tak se na ten vrchní větší display neukazoval stejně nic. Je to jen trik, že tam dřívě byl plast a nyní sice display,ale nefukční, nebo to je v * nebo...k čemu tam je? Je to r.v.6/2004, 1,6 TDCI 80kw Ghia Navi(Blaupunkt Travel Pilot EX).
    Díky za postřehy a brzy snad přidám fotky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.08.07  17:28

    « Re: Brzdy = desitčky + kotouče

    Predni kotouce a desticky mi menili (teda ne me, ale tomu, komu to patrilo v Nemecku) pri prohlidce lehce po 30 000 km a zadni kotouce i desticky nez jsem si to z toho Fordu bral pri 67 000 km ... Takze by to mohlo byt normalni ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 20.08.07  12:15

    « Re: porucha turba?

    mám rok 2005, no pojedu ve středu na diagnostiku, ale ten EGR ventil by mě překvapil, myslel bych, že jejich poruchovost je výsadou benzíňáků. Ale až takové problémy jako ty nemám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.08.07  11:43

    « Re: porucha turba?

    Nazdar,mam FoFO 2.0 TDCi a v samostatne diskuzi najdes co trapilo me. Ve zkratce - motor cukal pri 1600-2000 ot na 3 nebo 4 pri konstantni rychlosti. Posledni chvili z niceho nic - zejmena pri dojezdu a opet rozjezdu na krizovatce na 2ku se zacal dusit, kourit a otacky kolisaly. Za nejakou dobu - nekolik sekund zase najel. Taky jsem mel obavy ze vstriku - nakonec jim to udelalo na garancce a pricina byla identifikovana vadny EGR ventil - uz ho objednali a cekam na vymenu. Jaky mas rok vyroby? Slysel jsem ze 2005 mely problemy prave s EGR ventilem. Preju hodne stesti !
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.08.07  07:35

    « Brzdy = desitčky + kotouče

    Vážení chci se jen pozeptat na vaše zkušenosti. Byl jsem před nedávnem u servisáka a zjistil že při 44.000 km už mám dost sjeté destičky (což se dá očekávat) ale i kotouče na předku (asi 2-3mm pod normu). Doporučil v dohledné době kompletní výměnu s ohledem na to že u C-Maxu jsou kotouče s chlazením tím pádem jsou tenčí a hrozí že by se zdeformovaly. Dával mi přibližnou cenu za destičky 2.000 - 2.500 Kč(pár) a jeden koutouč kolem 4.000 Kč.

    Měnil už někdo z vás, za kolik a po kolika km? Jaké máte zkušenosti?
  • « 00 Reagovat !

    foto hatepe

    hatepe 17.08.07  15:58

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    Čau je to fakt zvláštní, protože nedávno jsem jel štreku brno-kroměříž, což je defakto taky po dálnici jel jsem tak 130-140 a bylo to za 7,3 , takže mě to celkem šokovalo.
    Je možný že těch 140-150 a častý zpomalování až na 90 a pak zas hend na 150 se podepsao na spotřebě, nevím. každopádně je to dost. Ona ta D1 je taky z hrbu do hrbu.
    Ale pokud mě pamět nešálí, tak se tady kdysi bavili ropáci :-) o tom, že jim při rychlosti nad 130 u dost letí sotřeba NAHORU, ta j to třeba tím. přeci je je ten C-max vysokej a přední pocha je dost velká.

    K tomu trunu či vstřikům. přesně tohle je věc, která mě u ojeté nafty děsí. Něco se odělá jsou to pálky. U benzínu tohle nehrozí.
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 17.08.07  12:35

    « Re: porucha turba?

    no ty vstřiky by to mohly být spíše, protože zas tak nízko auto nidy nepodtáčím abych vymlátil setrvačník. Nevíte někdo jaký vstřiky jsou ve focusovi II, 1,6 TDCI, 80 kw, r.v. 2005. A taky jestli se dají běžně opravit, nebo se musí měnit? Nikde jsem se to zatím nedočetl, takto konkrétně.díky
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 17.08.07  08:14

    « Re: porucha turba?

    To cukání v nízkých otáčkách - totéž jsem měl na mondeu - odešlo vstřikování. Nakonec se motor přepnul do nouzového režimu a auto šlo do servisu. Příčina - buď nekvalitní nafta nebo moc častý provoz motoru ve studeném stavu (krátké cesty po městě) - přesnou příčinu jsem se ale od servisu nedozvěděl. Výměna vstřiků stála přes 30tisíc.
  • « 00 Reagovat !

    foto DoubleSix

    DoubleSix 17.08.07  08:09

    « Re: spotřeba 1,6 Ti-VCT

    tom17 : těch 8,9l průměr mi přijde docela dost (na rodinné auto s motorem 1.6 a ani ne polovičním zatížení). To ti žere jako moje 1.8.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…