C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 04.09.07  16:09

    « Re: článek o naftových motorech!!!

    Všechny nové motory s přímým vstřikem, ať benzín nebo nafta, používají vemi přesnou technologii se stále vyššími tlaky a menšími otvory v tryskách. Už to není o kované mechanice, ale spíš o lékařské technice. A tak je potřeba mít hodně dobré filtry a kvalitní naftu. Když jsem kupoval TDCI, ta mi bylo doporučeno tankovat pouze u Shell a Benziny. Na dvířkách od nádrže je pro změnu doporučený Aral. Kolega pracuje u Slovnaftu a tak jsem se ho na to ptal a říkal, že mají vlastní stanice, ale více dodávají do sítě jiných stanic a to i do Benziny a Shellu. Benzínky si pak do nafty přidávají svoje aditiva. takže je to o těch aditivech a čistotě nádrží a stojanů.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.07  15:19

    « Re: článek o naftových motorech!!!

    Hoj já jezdím půl roku na naftu kterou kupuji za 20 od tiráků troch se bojim ale jinak v poho předtím 4 roky VW TDI a taky nic.
    Akorát častěji mněním pal. filtr >:-[] >:-[] >:-[]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.07  14:43

    « článek o naftových motorech!!!

    Ahoj, na netu jsem objevil článek o naftových motorech a jejich úskalí a po jeho přečtení se asi kde kdo orosí na čele, ale zajímala by mne také praxe, tedy to, co z toho už někoho z vás potkalo. Co si zde udělat takovou malou anketu. Jelikož máme maxe krátce, tak mne to poněkud děsí :-).
    Komu zde tedy něco zásadního odešlo: vstřiky, turbo,setrvačník,rozvody.
    Tady odkaz na článek: [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.07  14:27

    « barva předního nárazníku

    Chtěl bych se zeptat už jak jsem c-maxe kupoval všim jsem si trochu jiného odstínu barvy přěd. nárazníku ale žeby byl mněněný mi nepřipadá i proto že jsem si toho všiml u více fordů.
    Tak nevím jestli byl bouraný nebo ne? :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.07  18:12

    « Re: Ztráta výkonu...

    Držim ti palce ať to maš co nejlevněji a rychle ;-) ;-) ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto xsnakex

    xsnakex 03.09.07  16:34

    « Ztráta výkonu...

    Dneska po cestě k doktorovi mě potkala náhlá ztráta výkonu při akceleraci a podivně syčivý zvuk z prostoru motoru,provázející zvyšování otáček;žádná varovná kontrolka nebo hlášení na PP se neobjevilo.Pravděpodobně mi praskla hadice turba - podobné průvodní jevy měla prasklá hadice u služebního Passata.Tenkrát chtěli v Praze v autorizovaném servisu VW 3,5 tácu za výměnu 8-s Zítra to vezu do Varů k Charouzovi,tak uvidim,co bude. Ach jo... :-(
  • 00 Reagovat !

    foto xsnakex

    xsnakex 02.09.07  13:27

    « Vrzání gum ve dveřích - řešení?!

    Přidal jsem k sobě do profilu fotku gumového těsnění (fotka č.23 - zatím poslední v galerii),jehož namazáním přestalo vrzání ve dveřích.
    Použil jsem silikonový sprej,který jsem už dříve koupil v Kauflandu.Nastříkal jsem to v pátek kolem poledne a dodneška ani vrznutí - je to nádherně tichý :yes: Cesta ke garáži je poměrně hrbolatá a vždycky tam ta těsnění vrzala,ale od pátku ani ťuk ! :-!
    Uvidím,jak dlouhou životnost bude mít tohle řešení... ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.09.07  11:16

    « Re: C max - palubka

    ne neukazuje mi vůbec nic. Jen zeleně svítí, takže nějáká zrada. Není to provozně sice problém, ale když tam ten display je, tak se pokusím jej zprovoznit. Čas a navigace sice chodí na středovém panelu a teplota je v palubním pc. Ale tak trochu mně to jen bere, že to nic neukazuje. Takže kosmetická vada :-).
    Nejlevnější CD jsem našel tady a lze vzít toto nebo mají 2007 za stejné peníze,ale tam není Chorvatsko, Maďarsko a jelikož mám Německo 2006 vč. č.p. a evropské tahy (Rakousko, Francie, atd., tak tohle bude to pravé. [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 31.08.07  11:53

    « Re: C max - palubka

    Já mám CZ+PL 2005 - půjčený - šel bych asi do eastern europe, se to jmenuje a je tam i Slovensko Maďarsko apod.

    LCD ti neukazuje ani čas a datum?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.07  20:42

    « Re: C max - palubka

    hmmm, tak tam bude u nás nějáká zrada. Neukazuje to nic. Display navigace ukazuje přesně tak. Přesýpací hodiny při hledání a pak šipky pro odbočení, křižovatky a ještě vedle moment odbočení dle sloupce. To by mělo duplicitně být i na velkém dispalyi mezi budíkama a ten jenom svítí. Takže zkusím servis, když už to tam je, tak ať to maká. Ještě se zeptám jaké CD pro ČR používáš. Našel jsem asi tři druhy, tak nevím do kterého jít. Nyní mám Německo a hlavní tahy Evropy, takže po ČR to ukazuje mezinárodní tahy, ale jakmile sjedu bokem, tak mi dá hlášku OFF ROUD. Takže pořídím CD ČR.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…