C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto prdanek

    prdanek 07.12.10  17:52

    « Re: Autorádio do c-maxe

    Mám tam originál 6000CD ale chtěl bych něco lepšího s DVD apod.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.10  17:03

    « Re: Autorádio do c-maxe

    Jaké jsi tam měl ?
  • 00 Reagovat !

    foto prdanek

    prdanek 07.12.10  15:01

    « Autorádio do c-maxe

    Může mi někdo poradit jaké lepší autorádio namontovat do Maxíka ?
    Předem děkuji za radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.11.10  18:55

    « Re: výměna oleje

    Litr oleje Ford Formula F 5W30 stojí v e shopu 165 Kč, 5 l za 735 Kč plus 200Kč za olejový filtr a pokud nemáš možnost si ho vyměnit sám,tak ti ho vymění třeba i v pneuservisu. Rok a půl olej normálně vydrží aniž by se zásadním způsobem změnila jeho charakteristika. I výrobci olejů doporučují výměnu do 2 roků.Vzduchový filtr bych měnil každý rok.
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 29.11.10  18:48

    « Re: výměna oleje

    Já jsem zkrátil výměnu olejů na 15tis km, k tomu i filtry včetně palivového. Teď se chystám na výměnu znovu po 14 měsících. Trochu jsem přetáhl čas, mám najeto na olej necelých 14tis km, takže je nejvyšší čas. Olej, olejový filtr a práci mám zdarma díky té reklamě.
    Při krátkých jízdách je třeba zkrátit výměnu na polovinu, jak už psali kluci. Kamarádka má megana a má stejný problém - za rok 5tis km, jen nemohla pochopit, proč jí svítí servisní klíč. Vyměň si alespoň olej s tou vložkou, vzduchový a palivový nemusíš hned měnit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.11.10  17:21

    « Re: výměna oleje

    Dělej jak chceš, moje auto to neni ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto preston

    preston 29.11.10  16:53

    « Re: výměna oleje

    tak samozřejmě nešlo jen o cenu oleje,ale o cenu servisní prohlídky,která je zhruba 4000 a to je trochu rozdíl,jestli dám za servisní prohlídku každý rok,když najedu 8tis km nebo třeba jednou za 2 roky...při servisní prohlídce se nemění jen olej
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.11.10  10:37

    « Re: výměna oleje

    No jako litr voleje 5W-40 pro benzínovej motor stojí cca 220 kč a jsou ho tam odhadem 4 litry. To podle mě zas tolik neušetříš a navíc bys šetřil na nesprávnym místě, což je pro českého motoristu charakteristické...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.11.10  22:13

    « Re: výměna oleje

    V tvým případě bych olej měnil tak po 12-15 tis.km,nehorší pro olej jsou studený starty,kdy vlivem špatného spalování studeného motoru vzniká karbon,který olej rozpouští a znehodnocuje se.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.11.10  20:56

    « Re: výměna oleje

    Pokud olej neni v uzavřený flašce, tak se do něj dostává voda z ovzduší. Když ho nezahřejváš dost často na provozní teplotu, tak se ti z něj nevypaří a hromadí se tam (motor ti za to potom vřele poděkuje). To bys šetřil na nesprávnym místě. Ty intervaly jsou ne nadarmo "20 tis. / 1 rok podle toho, co nastane dříve."
  • 00 Reagovat !

    foto preston

    preston 28.11.10  19:08

    « výměna oleje

    Mám na vás zkušenější jeden pro mě zásadní dotaz...nedávno jsem byl na servisní prohlídce, tedy čerstvě vyměněný olej...technik mi řekl,že další prohlídku (tedy i výměnu oleje) po 20tis km nebo po roce...a tady je ten problém..ročně najedu cca 8tis km, přijde mi proto vyhazování peněz,aby po 8tis km jel na servisní prohlídku,když podle mě by měl olej těch 20tis km vydržet...takže prosím o radu,zda stačí jet na servisní prohlídku opravdu až po těch 20tis km, u mě tedy cca za 2,5 roku nebo už někdy dřív a kdy...dodávám, že záruku ford protect mám do prosince 2010, takže nehrozí, že bych přišel o záruku, když přijedu až po 20tis km....všem dík za radu
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 23.11.10  20:39

    « Re: Novy C-Max

    Naživo jsem ho ještě neviděl. Tvarově na fotkách vypadá dynamičtěji, ale zezadu mi to připadá jak nějaká krabice
    [odkaz] a grand c max ještě horší [odkaz]
    Ty diody mi tam fakt chybí a to dost kazí nový model. Jestli bych si ho někdy koupil, tak jen kvůli vylepšenému motoru TDCI, převodovce a nové palubovce. Taky kufr je o něco menší, ale to bych překousl.
  • « 00 Reagovat !

    foto preston

    preston 23.11.10  19:00

    « Re: Novy C-Max

    tak jsem videl noveho c-maxe nazivo a musim rict,ze se mi moc libi, i kdyz zadni led svetla u predchoziho modelu mi vice prirostla k srdci (svisly protahly tvar je unikatni, na silnici je auto vyjimecne timto prvkem a moc aut tento tvar zadnich svetel nema)...u noveho c-maxe jsou zadni svetla zcela bezna svym vzhledem a v davu se lehce ztrati...ale co me zarazilo uplne nejvic jsou ostrikovace na kapote...to mela prvni generace c-maxe a prijde mi to jako obrovsky krok zpatky, akorat to hyzdi kapotu a funkcnost to nijak rozhodne nezlepsi,akorat bude kapalina stekat po cele kapote...to me hodne zklamalo
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.10.10  18:28

    « Re: vibrace při brždení

    Vypadá to s největší pravděpodobností na zvlněné kotouče.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.10.10  18:00

    « vibrace při brždení

    Ahoj Maxáci.

    Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s tímto:Při vyšší rychlosti při brždění se mi rozvibruje volant a trochu i celý auto.Když brzdím jemně,tak nic,přišlápnu vibruje a když sešlápnu ještě víc,tak je to zas OK.Teď už je slyšet i trochu klepání ze předu.

    Nevíte co stím? Bude něco s brzdami nebo třeba stabilizační tyčky.......?
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 21.10.10  21:02

    « Re: Co říkáte na nový motor 1,6 EcoBoost 134kW a 2.0TDCI 120kW.

    EcoBoost je turbobenzín. Taky jsem si říkal, že by mohli přidat pár koní navíc do tdci, ale myslím, že krouTák není špatný.
  • 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 19.10.10  21:18

    « Co říkáte na nový motor 1,6 EcoBoost 134kW a 2.0TDCI 120kW.

    Akorát u nového 1.6TDCI bych čekal větší výkon, někde kolem 94kW. Co je zač ten motor EcoBoost?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.10  17:07

    « Re: lozisko zadnej napravy

    Ano ,mění se celý náboj.Ložisko jako samostatný ND neexistuje.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.10  21:02

    « lozisko zadnej napravy

    Prosim vas menil uz niekto lozisko zadnej napravy Fokus c max 1.6 TDCI 80kW rok vyr.2005 ?.......vraj sa musi menit cely naboj........
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.10  21:00

    « Re: Ložisko zadnej napravy

    Prosim vas menil uz niekto lozisko zadnej napravy Fokus c max 1.6 TDCI 80kW rok vyr.2005 ?.......vraj sa musi menit cely naboj........
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…