Citroen Xantia

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Citroën

  • « 00 Reagovat !

    foto kapitan

    kapitán 15.06.12  18:59

    « Re: Re:

    Po X letech poupravím nebo spíše trochu doplním.
    Nyní po X letech a po ukončení výroby je hodnocena dle TUV jako míň poruchovější auto než třaba Octa a jiné koncerny! Dofuk se dělá po 40 000km cena je od cca 150kč/koule po cca300kč/koule.nová se dá za 1-900kč (dvorní doadavatel xclubu),po 60 000km proplach a výměna LHM.Kritická místa jsou (vzhledem k nynějšímu stáří těchto aut ) tzv koulopéro (držák? p.pístnic)dále trubkohadice (jediná z mála korodujících trubek) a poté přechod práh-podběh opět téměř jediné korodující místo karoserie.
    Existují odborníci na opravy hydra třeba v Brně - jezdí k němu z Plzně a další vzdálených míst.Nebo třeba v JH.Kontakty najdete na xantiaclubu,bxclubu.com a na citroeny.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.08.06  15:25

    « Re: Re:

    Každý se musí rozhodnout sám. Xantia je hodnocena jako jeden z nejspolehlivějších a nejméně problematických Citroenů té doby.
    Podvozek je takový mýtus pro neznalé - jednou za 2 roky dofouknout koule - případně novou - je za cenu menší než značkový tlumič - výměna je to nejjednodušší. Občas je problém zvláště se zadním výškovým korektorem - vypadne plastové táhlo, nechodí korektor - když je šikovný mechanik, rozdělá, vyčistí a zase chodí. Pokud se vymění za nový, je zase několik let pokoj. Jinak podvozek např. ložiska uložení zadní nápravy -stejné je to u peugeotů apod. Podvozku bych se nebál, pokud si nepořídíš verzi s hydroaktivem nebo Activu - tam už je to složitější, elektronika a čidla - ale zase je to super. Mimochodem dnes Citroen dává na hydro pérování 5 let nebo 200 tkm záruky.
    Co se týká motorů - první jsem si pořídil v benzínu (mimochodem r97, ale vypadá mnohem lépe než některé ročníky 2000-2001 - spodek bez známky koroze, vše funguje) 1,8 76 kW. Ten motor nenadchne, je na pohodovou jízdu, spotřeba nic moc - cca 8-8,5 l při pohodové jízdě, zase minimální údržba, malá pojistka - pro auto se kterým se moc nenajede ideální kombinace. Za dva roky jsem mimo spotřební materiál do auta nainvestoval cca 4tKč. Hdi jsem zvolil proto, že se s ním najede cca 30 tkm/rok. Také vím, že HDi jsou na údržbu náročnější /CR vstřikování, dvouhmotové řemenice, setrvačník/ - to jsou všechno věci, do kterých je třeba občas investovat. Na druhou stranu to auto poskytuje super svezení při rozumné spotřebě kolem 6 litrů. Nevím jak bude sloužit dál, zatím po 4 měsích vše OK.
    1,9 TD je "lenoch" s trochu větší spotřebou, ale na normální jízdu super, minimální náklady na provoz a údržbu, pro toho, kdo chce naftu a není závodník, ideální kombinace. 2,1 TD je tak něco mezi - výkon papírově jako HDi, spotřeba větší než HDI, klasický komůrkový diesel, trochu starosti tam dělá vstřik. čerpadlo Lucas s elektronickým řízení, které je háklivější na kvalitu nafty a jeho opravy jsou hodně drahé.
    Ze zkušeností vím - možná že jsem trochu náročnější a měl jsem jasnou představu jak má auto vypadat - že auta která zde již nějaký čas jezdila, většinou nebyla v ideálním stavu a předpokládala nějaké investice - vždy se něco našlo co nefungovalo, třeba i vinou zanedbané údržby. Také mnohdy opticky nevypadaly interiéry ani lak nic moc. Oproti tomu obě Xantie byly v německu pravidelně servisované a když jsem je kupoval, nenašel jsem sebemenší maličkost, která by na autě nefungovala nebo byla polámaná - tedy zatím maximální spokojenost. Pravda chce to trochu času a obětovat nějaké km na obhlídku a ne koupit auto na prvním rohu. ale to snad platí u všech značek.
    Tak přeji mnoho štěstí ve výběru, ať už to bude Xantie nebo ne :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.08.06  14:58

    « Re:

    Neviem presne... Tu sa daju kupit dovezene Xantie za celkom dobre ceny, ale samozrejme je to vsetko dovoz a bez servisiek. Bojim sa HDI motorov (ako sa vravi v CR - skratka z Hodne Do mne Investuj).
    Klasicke TD je vraj privelmi smadne - jazdit za 7 litrov nafty mi nepride ako ziadna vyhra, tak fekt neviem. A rovnako neviem, ako je to so servisovanim podvozku - asi by som musel chodit do znackoveho servisu a taky bohaty teda nie som.
    Takze, ked to ratam, tak radsej nie... :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.06  14:55

    « Bez nadpisu

    Ahoj Mekky, stále uvažuješ o koupi Xantie ?
    Máme doma 2 kousky, předtím BX-ka a nemohu si stěžovat.
    Jedna je 1,8 benzín, 2 roky v provozu v ČR, jediná oprava - výměna zadního kapajícího korektoru (starší 1500,- i s prací)
    Druhá Hdi 80 kW, do provozu v ČR 5/2006, najeto zatím 6 tkm - oprava - výměna zadního korektoru - vyrezlá kulička, šlo by opravit i jinak, výměna za nový 4500,-.
    Možná je to tím, že jsem nekoupil auto jezdící nějakou dobu v ČR, ale dost dlouho jsem vybíral auta, která :
    - jednak vypadala opticky velmi dobře
    - měla nějakým způsobem zdokumentovaný servis a historii
    Mnoho aut na prodej v ČR jsou neudržované, špinavé a otrhané vraky. Pár takových jsem viděl a už jsem si myslel, že pěkná Xantie se snad ani nedá koupit. Nakonec se povedlo.
    Diskuzní stránky o Citroenech musíš brát s rezervou, stejné nebo i větší problémy najdeš na kterýchkoli jiných značkách. Pokud by tě něco zajímalo, klidně se zeptej.
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.08.06  12:40

    « Bez nadpisu

    na tých stránkych toho veľa nie je...
    čo v tvojom prípade znamená "bez zásadnejších problémov"???
    aké "menej zásadné" problémy máš??? :shock:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.08.06  17:10

    « Bez nadpisu

    www.xantiaclub.cz ,tam je i článek na co dát pozor při kupování ojeté xantie,mám jednu asi půl roku a zatím bez zásadních problémů
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.08.06  16:22

    « Re: Vaše zkušenosti se Xantií

    hej, aj mna by to zaujimalo - narazil som na celkom peknu Xantiu 2,1Td 1999- neviete niekto o nejakych muchach a pod...?? :*) :*)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.09.03  08:02

    « Re: Vaše zkušenosti se Xantií

    www.citroeny.cz je SUPER doporučuji všem co fandí značce Citroen.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.09.03  13:43

    « Re: Vaše zkušenosti se Xantií

    Dobrá volba - poměrně kvalitní a pohodlné auto za velice rozumnou cenu. Doporučuji zejména "lepší" verze s hydroaktivem nebo verze Aktiva. Také není od věci slušnější motor - 1.6 nebo 1.9D je na toto auto málo.
    Dost informací před koupí je možné získat třeba na www.citroeny.cz.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.09.03  14:03

    « Vaše zkušenosti se Xantií

    Chtěl bych si koupit Citroen Xantia a zajímali by mě vaše zkušenosti, názory a připomínky k tomuto vozu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…