Alarmy -ano- ne- jaký - za kolik?

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.03.01  13:52

    « Re: Vykradení nebo ukradení?

    Klasika, k tomu není co dodat. Znám spoustu takovejch případů. Nevíš, v jakym servisu to bylo? Možná to někomu zachrání auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.03.01  13:48

    « Re: To autodoctor

    Netuším, proč odepisuješ takovým tónem. Přečetl sem si pozorně, co sem napsal. Nenašel sem ani náznak toho, že bych tě nazýval zlodějem. Pokud se pletu, tak uveď citaci, kde to říkám. Skutečně sem to neřek, ani sem si to nemyslel. Mě se ten nápad kecat tady o autoalarmech líbí. Ty si tady nabízel odbornou radu. To se mi taky líbilo. A když se tedy na něco zeptám, sem odkázán na to, abych si to přečet. To vypadá, že místo pomoci lidem si tady jenom děláš reklamu. Pokud si odborník a chceš pomáhat, tak informace poskytuj. Každej nemá čas si to zvlášť studovat, každej není odborník. Přečti si např. příspěvky AUTOKOMPLEX, ten už tady poradil moc lidem a ty k němu třeba pak i přijedou. Ale ON skutečně radí a pomáhá, to ty jenom nabízíš a zatim nic. A ještě něco - řekl sem, že největší nebezpečí alarmu je v tom, že ti ho namontuje někdo, kdo ti to auto potom ukradne. Tím sem nemyslel tebe, já tě neznám, nemůžu tedy tvrdit, jestli si poctivej a nebo ne. Já v autě alarm mám, byl to rysk, dávala ho tam specializovaná firma. No a nic se nestalo. Tak jim teď věřím a ject k jinejm by byl zase rysk. Snad ti dojde o čem mluvím. Ten strach má člověk oprávněně, je spousta známejch případů, kdy sou mechanici namočený do krádeží. Dokonce i značkovejch servisů. Ptal sem se na imobilizéry. Víš o nich něco? Znáš alarmy, který umí ovládat centrál s PK? Snad mi poradíš.........
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.03.01  10:41

    « Oktavka

    Mam novou Oktavku kombi 2001,mate nekdo skusenosti se zabezpecenim Oktavii,tedy z tovarny.Jdou-li lehce prekonat?Je tam mechanic zab.,+ imob.+alarm.Dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.03.01  09:22

    « Re: Vykradení nebo ukradení?

    Jakej je vas nazor na odcizeni sluzebni Octavie Cyrila Svobody par dnu po prekodovani alarmu v servisu? Bylo vcera ve zpravach...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.03.01  03:57

    « Re: Vykradení nebo ukradení?

    Malá rada, pokud zbiješ zloděje ještě před tím než něco ukradne, tak ten u soudu řekne že si v opilosti spletl auto a z tebe je okamžitě pachatel trestného činu ublížení na zdraví. Takže pokud vidíš někoho ve svém vozidle rabovat tak ho necht kradené věci sebrat a pak mu to nandej. Pokud to uděláš před tím, tak mu potom strč aspoň do kapsi třeba manometr a u soudu můžeš tvrdit že jsi jasně viděl že něco ukradl a ty pouze chránil svůj majetek. Zbitej je proto, že na tvojí žádost o vrácení věci tě napadl. Pokud věci z tvého vozidla najdou u něj, budou věřit tobě. Toto je z osobní zkušenosti mého známého, který dostal podmíněný trest za ublížení na zdraví zloděje.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.03.01  03:50

    « Re: To autodoctor

    Nechci ti radit jak se máš vyjadřovat, ale přece jen by jsi měl vážit slova než něco řekneš. Nejsem zloděj, kterej krade auta poté co do nich namontoval alarm. Reaguji nato co jsi napsal. A mimochodem to u Jablotronu není dost dobře možný. Přečteš-li si na mém webu manuály k Jablotronu pochopíš proč to nejde, stačí jen pořádně číst. www.autodoctor.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.03.01  12:00

    « Vykradení nebo ukradení?

    Proti vykradení je docela dobré nenechávat v autě vůbec nic a nechávat odkrytý prázdný zavazadlový prostor. Neodradí to zloděje, kteří chtějí ukrást něco ze základní výbavy (těžko si představuji, jak si s sebou na oběd beru rezervní kolo). Proti ukradení vozidla tzv. profigangy je asi nutné mít spolehlivý pager, hodně kuráže a popř. i svaly.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.03.01  10:26

    « To autodoctor

    Je tady rubrika "Zabezpečení vozidel", tam už bylo probráno spousta souvisejících věcí. Shrnu to: 1,: každý auto se dá ukráct 2,: alarm je užitečný, nejlépe v kombinaci s dalším zabezpečením 3,: největší nebezpečí alarmu je v tom, že ti ho namontuje někdo, kdo ti to auto potom ukradne 4,: proti náhodným zlodějům je ochrana alarmem (+) účinná, horší je to s profigangy, které kradou auta zejména odtahovkama. Taky bych reagoval na něco co tu bylo řečeno. To Prof-> I pekáč člověku ukradnou. Mít pekáč nemůže každej, zejména, když čl. jezdí víc a potřebuje spolehlivý pohodlný auto. A to Autodoktor-> Poraď tedy, umí Jablotron ovládat centrál (přes plovoucí kód)? Jakej, kolik za něj? Co si o takovym ovládání myslíš, je bezpečný? Jsou imobilizéry montovaný standartně do aut překonatelný (zejména nový VW, stejný to bude i pro Škody)? Jak? Díky..........
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.01  02:45

    « Re: Alarm

    Souhlasím, že cena se montáží navýší, ale kdo ti uzná záruku, když si alarm namontuješ sám. Pokud Ti ho namontujeme mi získáš pětiletou záruku a klientskou kartu ABA s platností jeden rok. Další výhody jsou slevy v našem servisu na běžné opravy a bezplatné roční kontroly alarmu zdarma. Musím ale také přiznat, že nejlepší kombinace pro zabezpečení vozidla je elektronika společně s mechanikou. Dolo by se řící, že tato kombinace odradí od docizení vozidla přes 99,7% potencionálních lumpů. Bohužel proti vykradení vozidla zatím nejsou dostatečné legální zařízení na trhu. Čaj www.autodoctor.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.03.01  07:29

    « Alarm

    Souhlasím s tím, že alarm nejsou vyhozené peníze. Já preferuji mechanický zámek zpátečky. Ale pokud auto nemá alarm, poskytuji zloději nerušený čas na demontáž. Zloději možná nemusí vadit houkání když si je jist, že s autem během pár minut odjede. Ale pokud je alarm v kombinaci ještě s jiným zabezpečením odpovídajícím ceně auta, předpokládám že toho raději nechá. Jablotron (www.jablotron.cz) je podle mého názoru špičkový tuzemský alarm - nejvyšší typ 'Akcent' stojí s DPH něco přes 4000 a nabízí komplexní ochranu. Pokud si ho nenamontuji sám doma (což by podle přiloženého podrobného návodu neměl být takový problém), je potřeba připočítat několik tisíc za montáž.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.03.01  20:16

    « Re: samovolné houkání

    Jak píšete o samovolném houkání alarmů, tak to je zaviněno skoro vždy špatým seřízením. Mi když namontujeme alarm, tak se vždy zákazníka ptáme v jakém prostředí se svým autem nejčastěji pohybuje a poté seřídíme citlivost nárazových čidel a pohybových čidel podle toho, kde vozidlo nejčastěji parkuje. Když vozidlo parkuje na rušný ulici, kde jezdí tramvaje nebo náklaďáky tak stahujeme citlivost a po zkušební době, kterou se zákazníkem dohodneme ještě alarm doladíme. Zdravím Doctor.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 25.03.01  14:05

    « Bez nadpisu

    mam alarm len chvilu, ale vsimam si dianie okolo seba, a napr tu v blave ked huka auto, tak sa policajti pri nom zastavili - 2x som to videl, a navyse na parkoviskach s ostrahou sa ide straznici pozerat, ze co sa deje. takze aspon nieco. ono je dneska dobre to, ze uz malo aut huka, ked prejde okolo nakladiak a podobne, uz sa montuju dost kvalitne alarmy, takze aj ludia si to viacej vsimaju, nie ako v nejakom '93, ked hukalo sidlisko v kuse
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.03.01  13:29

    « Re: Co do Fábie

    Mi montujeme Jablotron, který je od výrobce připraven přímo pro Fábii. Proč Jablotron? Neztrácíš zaruku na elektriku vozidla, protože tento alarm je schválen pro Fábii. Celorepublikový servis, až pět let záruka, tři blokovací okruhy, vestavěný immpbilizér, možnost připojení paegru a přídavných čidel, ovládá centrál a okna. Jsou úpochopitelně i další alarmy jako Klifort cca 17.000,- stejné funkce, Sillikon 14.000,- stejné funkce, Jablotron 7.500,- stejné funkce. Osm let opravujeme alarmy jako žlutí andělé u zákazníků na silnici. Za toto dobu jsme si mohli a vybrali, Jablotron jsme zařadili mezi nejkvalitnější a proto jsme je před čtyřmi lety začali montovat. Před tím jsme montovali Clipper Italské výroby a bohužel sme mívali reklamace nyní máme za čtyři roky dvě. www.autodoctor.cz
    Zdravím Doctor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.03.01  18:56

    « Bez nadpisu

    Lepší je nějaký dokoupit u specializovany firmy s pagerem, nez seriove montovany!Jeste lepsi je i s vyhledavanim! Nesnaset imobilizery, proc? U kvalitniho alarmu se o ne nestaras a muzou mit 2,3 i vice okruhu! Lepsi, kdyz auto houka a zlodej si musi davat vetsi pozor, nez aby v klidku v nem sedel a jeste zdravil kolemjdouci!!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.03.01  16:12

    « Bez nadpisu

    Budu si kupovat Fábii asi za 350 až 400 tisíc.
    Potřeboval bych poradit jaké zabespečovací zařízení bych měl zvolit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.03.01  14:43

    « Alarm je dobrá věc.

    Pánové, toto téma jsem založil, abych se dozvěděl názory lidí na zabezpečovačky a dovolil bych si s vámi polemizovat. Tak především, to že někde řve alarm a nikdo si toho nevšímá je naprosto normální, protože řvaní vašeho alarmu není pro uši cizých ale pro vaše. Není pravda že sériovej alarm každej odstraní, proč, protože záleží především na montáži. A jak zde píšete že Vám vadí mačkání hejblátek a nesmyslů, aby jste se vůbec rozjeli, tak to není argument, myslím si, že když si každej majitel takového zařízení řádně přečte návod, tak takovéto argumenty nebude předkládat. No, nechci Vás prudit, jsem zde spíš proto, abych pomohl při odstraňování poruch a pomohl při výběru takovýchto zařízení. Rád Vám zodpovím Vaše otázky a doufám že budu schopen na všechny zodpovědět. Zdravím Vás Autodoctor, Jiří Franěk.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.03.01  07:17

    « Re: Alarmy

    Wilhelm: To je právě ono. Musíš se rozhodnout pro to, co hodláš do budoucna akceptovat. Buď budeš mít pekáč, kterej ani nemusíš zamykat, nebo svýho miláčka, o kterýho se budeš stále bát, než ho opustíš, zapneš všechny možný alarmy a imobilizéry a občas se ti kvůli nim nepodaří odjet, odemknout, nebo zamknout:-). Já teda osobně nesnáším imobilizéry, kvůli kterým musíš udělat tisíce operací před tím, než se ti rozsvítěj alespoň kontolky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.03.01  12:35

    « Re: Alarmy

    No ale co mas delat, kdyz nechces auto, ktery kazdehoi opuzuje. Stejne i kdyz mas totalni vrak, tak ti nekteri * slohnou alespon kola nebo celni sklo. Lidi stejne kviceni alarmu ignoruji a grazla ten rachot neznervozni. Tento tyden jsem mel pujceny auto, dostal jsem klice a dalkac, ale zapomel jsem jak vypnout alarm. Auto blikalo a kvicelo, bylo to v prave poledne na rusne ulici, ja behal kolem otevrenyho auta a zkousel to umlcet. Kolem sli policajti, a ani se na me nepodivali. proste to ignorovali. Presto si alarm do auta taky chci dat, mozna alespon male procento nahodilych skodicu odradi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.03.01  18:42

    « Re: Alarmy

    Nejlepší alarm je auto, který místo aby každýho přitahovalo, tak každýho odpuzuje. Proti ožralům, kterým se nechce pěšky, nebo mlaďasům, který se chtěj projet, je ale všechno marný.
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.03.01  15:56

    « Alarmy

    Já osobně dávám přednost zařízením vyrobeným doma na koleně. Žádný sériový alarm není bezpečný už jenom proto, že je sériový. Nicméně v dnešní době pokud vám před nějakým pobertou nepomůže zámek zpátečky, tak je vám jakýkoli alarm k ničemu. Vyjímkou může být nějaký navigační a vyhledávací systém nebo pager. Záleží pak na každém, na kolik si svého miláčka cení.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…