Alarmy -ano- ne- jaký - za kolik?

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Hlavní diskuse

22.03.2001  15:56

Alarmy

Já osobně dávám přednost zařízením vyrobeným doma na koleně. Žádný sériový alarm není bezpečný už jenom proto, že je sériový. Nicméně v dnešní době pokud vám před nějakým pobertou nepomůže zámek zpátečky, tak je vám jakýkoli alarm k ničemu. Vyjímkou může být nějaký navigační a vyhledávací systém nebo pager. Záleží pak na každém, na kolik si svého miláčka cení.

22.03.2001  18:42

« Re: Alarmy

Nejlepší alarm je auto, který místo aby každýho přitahovalo, tak každýho odpuzuje. Proti ožralům, kterým se nechce pěšky, nebo mlaďasům, který se chtěj projet, je ale všechno marný.

23.03.2001  12:35

« Re: Alarmy

No ale co mas delat, kdyz nechces auto, ktery kazdehoi opuzuje. Stejne i kdyz mas totalni vrak, tak ti nekteri * slohnou alespon kola nebo celni sklo. Lidi stejne kviceni alarmu ignoruji a grazla ten rachot neznervozni. Tento tyden jsem mel pujceny auto, dostal jsem klice a dalkac, ale zapomel jsem jak vypnout alarm. Auto blikalo a kvicelo, bylo to v prave poledne na rusne ulici, ja behal kolem otevrenyho auta a zkousel to umlcet. Kolem sli policajti, a ani se na me nepodivali. proste to ignorovali. Presto si alarm do auta taky chci dat, mozna alespon male procento nahodilych skodicu odradi.

24.03.2001  07:17

« Re: Alarmy

Wilhelm: To je právě ono. Musíš se rozhodnout pro to, co hodláš do budoucna akceptovat. Buď budeš mít pekáč, kterej ani nemusíš zamykat, nebo svýho miláčka, o kterýho se budeš stále bát, než ho opustíš, zapneš všechny možný alarmy a imobilizéry a občas se ti kvůli nim nepodaří odjet, odemknout, nebo zamknout:-). Já teda osobně nesnáším imobilizéry, kvůli kterým musíš udělat tisíce operací před tím, než se ti rozsvítěj alespoň kontolky.

24.03.2001  14:43

Alarm je dobrá věc.

Pánové, toto téma jsem založil, abych se dozvěděl názory lidí na zabezpečovačky a dovolil bych si s vámi polemizovat. Tak především, to že někde řve alarm a nikdo si toho nevšímá je naprosto normální, protože řvaní vašeho alarmu není pro uši cizých ale pro vaše. Není pravda že sériovej alarm každej odstraní, proč, protože záleží především na montáži. A jak zde píšete že Vám vadí mačkání hejblátek a nesmyslů, aby jste se vůbec rozjeli, tak to není argument, myslím si, že když si každej majitel takového zařízení řádně přečte návod, tak takovéto argumenty nebude předkládat. No, nechci Vás prudit, jsem zde spíš proto, abych pomohl při odstraňování poruch a pomohl při výběru takovýchto zařízení. Rád Vám zodpovím Vaše otázky a doufám že budu schopen na všechny zodpovědět. Zdravím Vás Autodoctor, Jiří Franěk.

24.03.2001  16:12

Bez nadpisu

Budu si kupovat Fábii asi za 350 až 400 tisíc.
    Potřeboval bych poradit jaké zabespečovací zařízení bych měl zvolit.

24.03.2001  18:56

« Bez nadpisu

Lepší je nějaký dokoupit u specializovany firmy s pagerem, nez seriove montovany!Jeste lepsi je i s vyhledavanim! Nesnaset imobilizery, proc? U kvalitniho alarmu se o ne nestaras a muzou mit 2,3 i vice okruhu! Lepsi, kdyz auto houka a zlodej si musi davat vetsi pozor, nez aby v klidku v nem sedel a jeste zdravil kolemjdouci!!!

25.03.2001  13:29

« Re: Co do Fábie

Mi montujeme Jablotron, který je od výrobce připraven přímo pro Fábii. Proč Jablotron? Neztrácíš zaruku na elektriku vozidla, protože tento alarm je schválen pro Fábii. Celorepublikový servis, až pět let záruka, tři blokovací okruhy, vestavěný immpbilizér, možnost připojení paegru a přídavných čidel, ovládá centrál a okna. Jsou úpochopitelně i další alarmy jako Klifort cca 17.000,- stejné funkce, Sillikon 14.000,- stejné funkce, Jablotron 7.500,- stejné funkce. Osm let opravujeme alarmy jako žlutí andělé u zákazníků na silnici. Za toto dobu jsme si mohli a vybrali, Jablotron jsme zařadili mezi nejkvalitnější a proto jsme je před čtyřmi lety začali montovat. Před tím jsme montovali Clipper Italské výroby a bohužel sme mívali reklamace nyní máme za čtyři roky dvě. www.autodoctor.cz
      Zdravím Doctor.

foto matuS

matuS 25.03.2001  14:05

« Bez nadpisu

mam alarm len chvilu, ale vsimam si dianie okolo seba, a napr tu v blave ked huka auto, tak sa policajti pri nom zastavili - 2x som to videl, a navyse na parkoviskach s ostrahou sa ide straznici pozerat, ze co sa deje. takze aspon nieco. ono je dneska dobre to, ze uz malo aut huka, ked prejde okolo nakladiak a podobne, uz sa montuju dost kvalitne alarmy, takze aj ludia si to viacej vsimaju, nie ako v nejakom '93, ked hukalo sidlisko v kuse

25.03.2001  20:16

« Re: samovolné houkání

Jak píšete o samovolném houkání alarmů, tak to je zaviněno skoro vždy špatým seřízením. Mi když namontujeme alarm, tak se vždy zákazníka ptáme v jakém prostředí se svým autem nejčastěji pohybuje a poté seřídíme citlivost nárazových čidel a pohybových čidel podle toho, kde vozidlo nejčastěji parkuje. Když vozidlo parkuje na rušný ulici, kde jezdí tramvaje nebo náklaďáky tak stahujeme citlivost a po zkušební době, kterou se zákazníkem dohodneme ještě alarm doladíme. Zdravím Doctor.

26.03.2001  07:29

Alarm

Souhlasím s tím, že alarm nejsou vyhozené peníze. Já preferuji mechanický zámek zpátečky. Ale pokud auto nemá alarm, poskytuji zloději nerušený čas na demontáž. Zloději možná nemusí vadit houkání když si je jist, že s autem během pár minut odjede. Ale pokud je alarm v kombinaci ještě s jiným zabezpečením odpovídajícím ceně auta, předpokládám že toho raději nechá. Jablotron (www.jablotron.cz) je podle mého názoru špičkový tuzemský alarm - nejvyšší typ 'Akcent' stojí s DPH něco přes 4000 a nabízí komplexní ochranu. Pokud si ho nenamontuji sám doma (což by podle přiloženého podrobného návodu neměl být takový problém), je potřeba připočítat několik tisíc za montáž.

27.03.2001  02:45

« Re: Alarm

Souhlasím, že cena se montáží navýší, ale kdo ti uzná záruku, když si alarm namontuješ sám. Pokud Ti ho namontujeme mi získáš pětiletou záruku a klientskou kartu ABA s platností jeden rok. Další výhody jsou slevy v našem servisu na běžné opravy a bezplatné roční kontroly alarmu zdarma. Musím ale také přiznat, že nejlepší kombinace pro zabezpečení vozidla je elektronika společně s mechanikou. Dolo by se řící, že tato kombinace odradí od docizení vozidla přes 99,7% potencionálních lumpů. Bohužel proti vykradení vozidla zatím nejsou dostatečné legální zařízení na trhu. Čaj www.autodoctor.cz

27.03.2001  10:26

To autodoctor

Je tady rubrika "Zabezpečení vozidel", tam už bylo probráno spousta souvisejících věcí. Shrnu to: 1,: každý auto se dá ukráct 2,: alarm je užitečný, nejlépe v kombinaci s dalším zabezpečením 3,: největší nebezpečí alarmu je v tom, že ti ho namontuje někdo, kdo ti to auto potom ukradne 4,: proti náhodným zlodějům je ochrana alarmem (+) účinná, horší je to s profigangy, které kradou auta zejména odtahovkama. Taky bych reagoval na něco co tu bylo řečeno. To Prof-> I pekáč člověku ukradnou. Mít pekáč nemůže každej, zejména, když čl. jezdí víc a potřebuje spolehlivý pohodlný auto. A to Autodoktor-> Poraď tedy, umí Jablotron ovládat centrál (přes plovoucí kód)? Jakej, kolik za něj? Co si o takovym ovládání myslíš, je bezpečný? Jsou imobilizéry montovaný standartně do aut překonatelný (zejména nový VW, stejný to bude i pro Škody)? Jak? Díky..........

28.03.2001  03:50

« Re: To autodoctor

Nechci ti radit jak se máš vyjadřovat, ale přece jen by jsi měl vážit slova než něco řekneš. Nejsem zloděj, kterej krade auta poté co do nich namontoval alarm. Reaguji nato co jsi napsal. A mimochodem to u Jablotronu není dost dobře možný. Přečteš-li si na mém webu manuály k Jablotronu pochopíš proč to nejde, stačí jen pořádně číst. www.autodoctor.cz

28.03.2001  13:48

« Re: To autodoctor

Netuším, proč odepisuješ takovým tónem. Přečetl sem si pozorně, co sem napsal. Nenašel sem ani náznak toho, že bych tě nazýval zlodějem. Pokud se pletu, tak uveď citaci, kde to říkám. Skutečně sem to neřek, ani sem si to nemyslel. Mě se ten nápad kecat tady o autoalarmech líbí. Ty si tady nabízel odbornou radu. To se mi taky líbilo. A když se tedy na něco zeptám, sem odkázán na to, abych si to přečet. To vypadá, že místo pomoci lidem si tady jenom děláš reklamu. Pokud si odborník a chceš pomáhat, tak informace poskytuj. Každej nemá čas si to zvlášť studovat, každej není odborník. Přečti si např. příspěvky AUTOKOMPLEX, ten už tady poradil moc lidem a ty k němu třeba pak i přijedou. Ale ON skutečně radí a pomáhá, to ty jenom nabízíš a zatim nic. A ještě něco - řekl sem, že největší nebezpečí alarmu je v tom, že ti ho namontuje někdo, kdo ti to auto potom ukradne. Tím sem nemyslel tebe, já tě neznám, nemůžu tedy tvrdit, jestli si poctivej a nebo ne. Já v autě alarm mám, byl to rysk, dávala ho tam specializovaná firma. No a nic se nestalo. Tak jim teď věřím a ject k jinejm by byl zase rysk. Snad ti dojde o čem mluvím. Ten strach má člověk oprávněně, je spousta známejch případů, kdy sou mechanici namočený do krádeží. Dokonce i značkovejch servisů. Ptal sem se na imobilizéry. Víš o nich něco? Znáš alarmy, který umí ovládat centrál s PK? Snad mi poradíš.........

27.03.2001  12:00

Vykradení nebo ukradení?

Proti vykradení je docela dobré nenechávat v autě vůbec nic a nechávat odkrytý prázdný zavazadlový prostor. Neodradí to zloděje, kteří chtějí ukrást něco ze základní výbavy (těžko si představuji, jak si s sebou na oběd beru rezervní kolo). Proti ukradení vozidla tzv. profigangy je asi nutné mít spolehlivý pager, hodně kuráže a popř. i svaly.

28.03.2001  03:57

« Re: Vykradení nebo ukradení?

Malá rada, pokud zbiješ zloděje ještě před tím než něco ukradne, tak ten u soudu řekne že si v opilosti spletl auto a z tebe je okamžitě pachatel trestného činu ublížení na zdraví. Takže pokud vidíš někoho ve svém vozidle rabovat tak ho necht kradené věci sebrat a pak mu to nandej. Pokud to uděláš před tím, tak mu potom strč aspoň do kapsi třeba manometr a u soudu můžeš tvrdit že jsi jasně viděl že něco ukradl a ty pouze chránil svůj majetek. Zbitej je proto, že na tvojí žádost o vrácení věci tě napadl. Pokud věci z tvého vozidla najdou u něj, budou věřit tobě. Toto je z osobní zkušenosti mého známého, který dostal podmíněný trest za ublížení na zdraví zloděje.

"-- skrytý --" 28.03.2001  09:22

« Re: Vykradení nebo ukradení?

Jakej je vas nazor na odcizeni sluzebni Octavie Cyrila Svobody par dnu po prekodovani alarmu v servisu? Bylo vcera ve zpravach...

28.03.2001  13:52

« Re: Vykradení nebo ukradení?

Klasika, k tomu není co dodat. Znám spoustu takovejch případů. Nevíš, v jakym servisu to bylo? Možná to někomu zachrání auto.

28.03.2001  15:42

« Re: Vykradení nebo ukradení?

Myslím si, že služební auto Cyrila Svobody mělo takový stupeň zabezpečení, že ho nemohl ukrást žádný mladík jen tak na projetí, ani nějaký opilec cestou z hospody. Pak tedy existují další možnosti, ale o těch není radno veřejně mluvit.

28.03.2001  20:12

« Re: Vykradení nebo ukradení?

Bych chtel videt, jak by nejaky mladik na projeti prekonal imobilizer!:)

"-- skrytý --" 29.03.2001  06:18

« Re: Vykradení nebo ukradení?

No co dodat,jen to ze clovek si nemuze byt nicim jist.Ani kdyz je C.Svoboda.Pry ta Octavsn mela zaslepeny vsechny zamky...Tak jaky mladik ci opilec,ale 1.profik nebo ...Pavel

"-- skrytý --" 28.03.2001  10:41

Oktavka

Mam novou Oktavku kombi 2001,mate nekdo skusenosti se zabezpecenim Oktavii,tedy z tovarny.Jdou-li lehce prekonat?Je tam mechanic zab.,+ imob.+alarm.Dik

29.03.2001  08:52

Dotaz na autodoctor

Potředuji radu: Jablotron nebo Crimestopper. (www.crimestopper.com) Děkuji

29.03.2001  20:03

« Re: Dotaz na autodoctor

Rekl bych, ze je jedno, jaky alarm(kdyz je znackovy), ale musi mit plovouci kod, otresove cidla, hlidane vsechny dvere, vcetne kapoty a cidla na pohyb ve voze(ikdyz tyto cidla jsou diskutabilni).

30.03.2001  13:51

« Re: Dotaz na autodoctor

Oba zminovane alarmy jsou budou urcite slusne a v uvadene konfiguraci budou znacny orech pro zlodeje (s vyjimkou expertu na plovouci kod - to je ale podobne jako s "experty na digitalni podpis"). To vse ale plati jen pri kvalitni vlastni montazi (dulezite je zvolit spatne pristupna mista, pri pripojovani kabelu zajistit nejen kvalitni trvaly kontakt ale taky zvolit matouci barvu kabelu a nejlepe spojit dohromady s kabely auta do standartne vyhlizejicich svazku). Promyslet a precizne tohle namontovat neni prace na den - proto bych to nikdy nesveril nejakym cizim mechanikum (notabene ani nemohu vedet zda poctivym). Pri pozdejsi navsteve servisu potom neni az tak velky problem zkontrolovat a poznat, zda mi nekdo toto nestandartni zapojeni zmenil. Dobra rada je pred navstevou servisu alarm vypnout a mechanikum DO vubec nesverit. Vetsina stezovatelu na neucinnost alarmu se rekrutuje z lidi, kteri tyto zasady nedodrzovali a pak se jen vztekaji, ze alarm je stal spoustu penez a stejne auto neuchranil. Zbyvaji odtahovky: proti nim je obrana nejlevnejsi - staci spravny vyber parkovaciho mista.

30.03.2001  14:44

« Re: Dotaz na autodoctor

To Matej-> Máš v podstatě pravdu, jenom to člůověk musí umět zapojit. Já bych to nezvlád, to se přiznam. Možná zvlád, ale po ten čas, co bych u toho strávil. Ale jinak souhlas. A k těm odtahovkám. Ono to není zas až tak jednoduchý. Já sem na vlastní oči vyděl, jak španělský poldové vyndali asi za půl minuty auto z takový škvíry, že vyparkovat by trvalo dýl. Bylo to velmi jednoduchý, jenom by mi to samotnýho nenapadlo. Fakt sem koukat. Takže ti ani 5cm před a za nepomůže. Jak to udělali tady psát nebudu.

30.03.2001  20:01

« Re: Dotaz na autodoctor

Domácí montáž je fakt nejlepší, ale zase nedostaneš záruku. Já se nakonec rozhodl pro Jablotron, ale nebudu lepit na okna nálepky, abych to zlodějům neulehčil. Nechám to namontovat ve firmě, ale dodatečně si tam udělám doma nějaké úpravy a budu chtít mít možnost dohlídnout na montáž. Kvůli kvalitě a speciálním požadavkům a hlavně znám svoje auto.

31.03.2001  00:00

« Re: Dotaz na autodoctor

ad policie ve spanelsku, meli auto s ramenem ?

to uz maj v praze rok a pul taky

31.03.2001  04:37

« Re: Dotaz na autodoctor

Podívám-li se do databáze čtyři roky vedené žlutým andělem, tak Crimestopper je zde uveden 6x demontáž, 4x oprava z celkového počtu zásahů na alarmy 1236 k dnešnímu datu. Je zařazen mezi méně poruchové s přihlédnutím na množství namontovaných kusů v ČR. Pokud mohu doporučit, tak se řiď funkcemi které vyhovojí danému typu vozidla. Chceš-li znát funkce Jablotronu, přečti si je na www.autodoctor.cz, dočteš se i proč prosazuji tento výrobek. Doc.

"-- skrytý --" 29.03.2001  10:29

Bezpecnostni folie

Prosim Vas ,jaky mate na to nazor.Jsou to folie ,ktere se nanesou zevnitr a pry zamezi po rozbiti oken rosypani a nasledne vniknuti do vozu.Prosim ma nekdo nejakou zkusenost?Montuje to prazska fy GlassGarant.
    Pavel

31.03.2001  13:53

GSM Pager - jak na to

Nevíte někdo zakolik by se dal sehnat levný GSM Pager, nebo jak by se dal vyrobit. Dá se někde koupit jen ta komunikační jednotka mezi mobil a výstup z alarmu? 9000Kč se mi zdá docela dost.

26.07.2005  14:13

« Re: GSM Pager - jak na to

Podívej se na www.dstechnik.cz tam maj takovou SIMkartu asi za 1000 Kč

03.04.2001  17:01

Jablotron

Dal jsem si do auta Jablatron + interiérovou piezo sirénu. Strašnej randál 5 sec a dost :-))

06.04.2001  15:26

pomoc

Myslim, že můžu trochu poradit.
    to Kolda:Jablotron začal prodávat modul GB-050 - GSM pager pro mobilní tel. Ericsson A1018, 6 aktivačních portů, odesílání 6 SMS, varovné volání, odposlech prostoru. Cena 5.734,- včetně DPH. Představena na letošním Pragoalarmu.
    Bohůžel nemůžu sdělit vlastní zkušenosti, je to novinka.
    to Troll: Záruka je sice na pět let po odborné montáži, ale z vlastní zkušenosti vím, že v Jablotronu opravují skoro všechno zadarmo i po záruce. To už to musí být hodně nebo úmyslně zničený, abys to platil.
    to Vinnc: Musím souhlasit s autodoctorem, nemáš pravdu. Neznam jedinou dilnu, která montuje autoalarmy, aby ty auta pak kradla.Ani neznám zloděje, který by si jako bokovku vydržovali dílnu na montáž alarmů, musely by !!!pracovat!!! a následně pak překonávat alarm (kde sice vědí, co kde je namontovaný) který sami namontovali. Myslím si, že je mnohem jednodušší ukrást auto bez autoalarmu, a že jich jezdí ještě pořád dost.
    to Matej:Montáž k původním svazků kabeláže je samozřejmostí u každé lepší montážní firmy.
    to Vinnc a Matej: pokud chcete opravdu kvalitní a seriozní montáž, tak si můžete nechat namontovat alarm přímo v Jablotronu, myslím si, že větší záruku že to tam nemontujou zloději vám nikdo nedá.
    to Autodoctor:rubrika pěkná rozhodně jako help super, ale odpovídat na většinu dotazů univerzální odpovědí "...přečti si na www.au..." se mě nezdá jako help, ale spíš jako reklama, přesto stránky jsou napsaný docela dobře, přehledně a popis jednotlivých výrobků je dost podrobný.
    Já sám mám namotovaný Jablotron CA320 a pár jsem jich už taky namontoval. Pokud budu mít chvíli, tak se sem občas kouknu a poradím (pokud to bude v mých silách).

07.04.2001  18:41

« Re: pomoc

Máš pravdu že se jedná i o reklamu, ale namých stránkách se dozvíš většinu rad při potížích a teprve když ti nepomohou moje stránky tak ti rád pomohu já. Jde mi jen o to, donutit lidi si pořádně přečíst návod na obsluhu. Tím že si ho přečtou, předejdou mnoha potížím a zbytečným reklamacím. To že lidi nečtou návody vím, protože při opravách a resetování alarmů na ulici coby Žlutý anděl, se většinou jedná o neodborné zacházení, nebo naznalost ovládání. Např. když u jablotronu zabloudí ovladač, stačí ho v bezprostřední blízkosti alarmu aktivovat kterýmko-liv tlačítkem a to držet po dobu svícení diody na ovladači. Z 99,9% se ovladač sladí s alarmem. Tento postup je napsán v návodu na obsluhu, ale přesto pravidelně vyřizuji reklamace tohoto druhu a zákazník si teprve při mém postupu vzpomene že jsem to po montáži říkal. Návod ale nečet, protože mačkat tlačítka na ovladači umí každé malé dítě. Neumí. Většina zákazníků se pak diví, že po nich požaduji peníze za výjezd. Prostě za blbost se platí a já se tomu snažím předejít. Čaj Doc.

19.04.2001  11:02

Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

Chystám se udělat úpravu - zavařit zámky a kliky (hard tuning). Potřeboval bych vědět jaký alarm použít, abych mohl dálkou dveře nejen zamykat (klasika) ale i otvírat buď řidičovo nebo oboje. Ve dveřích budou silné impulsové servomotory nahrazující pohyb na táhle od kliky. Potřebuji teda alarm, který bude mít dva další výstupy. Předem díky.

19.04.2001  13:19

« Re: Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

A ako otvoris auto, ked sa ti zdochne baterka ???

19.04.2001  13:49

« Re: Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

To je hrozně riskantní, jak již bylo řečeno, co až ti klekne baterka, ale co když se někde vysekáš, tak tě z auta nikdo nedostane, jedině hasiči nůžkama, a to už může bejt pozdě.
      Přesto to je technicky možný. K alarmu CA320-Akcent (Jablotron) lze dokoupit modul CR-11, kde pak stiskem obou tlačítek aktivuješ relé. Tím si můžeš ovládat, co chceš, třeba kliky u dveří, ale opakuji já bych do toho vživotě nešel.

19.04.2001  16:16

« Re: Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

Zdechlá baterka není problém to mám vymyšleno (já nemám baterku v interiéru) a ten crash je opravdu dost velká fikce (kombinace toho abych nebyl při smyslech, aby se nevysypaly okna, abych to ještě přežil (fujtabl diskuse) a aby tam přijel někdo kdo chce zachraňovat, ale neumí rozbít okýnko je podle mě velice malá).
        Ale ten Jablotron jak jsem pochopil, tak umí stiskem obou tlačitek aktivovat jenom jeden kanál, nemohu si vybrat jestli otevřu jenom 1 dveře, nebo oboje.

20.04.2001  07:47

« Re: Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

Nechci rozebírat crash, ale tahat někoho se zlomenou nohou oknem...ten si zkusí, ale je to čistě tvoje věc.S tím relé jsi to pochopil velice přesně, aktivuje se tam pouze jedno. Je tam i druhé, ale to se aktivuje stiskem obou tlačítek zase při zajištěném stavu, což pro tvoji potřebu nelze využít.

20.04.2001  08:53

« Re: Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

Tu furt s tím crashem: Vnitřní kličky rušit nebudu, takže po rozbití okénka se dá normálně otevřít zevnitř (stojím venku, ruku vsunu do vozu, otevřu vnitřní kličkou a mám otevřené dveře). Takový zloději tohle chápou asi tak 1000x rychleji. Větší problém by možná bylo mě vysoukat ze Sparca, ale to němění zavaření klik. Už jsem to otvírání poměrně elegantně vykoumal i bez alarmu, takže se s radostí na celej Jablotron vykašlu.

"-- skrytý --" 20.04.2001  19:58

« Re: Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

Tak mi vysvětli jaký to má význam,to zabespečení?,proti čemu ?Já mám v autě zabezpečení takové,že když zamknu tak ani po rozbití okna (jedno které) neotevřeš žádné dveře,kapotu,kufr.Dveře při zaparkovaném autě neotevřeš ani kličkou,prostě ničím,a při nějakém karambolu se dveře samy odemknou(já ale nemám když jedu zamknuté dveře,jen když stojím na křižovatce).Tak mi ještě jednou a pomalu vysvětli kčemu ta tvoje úprava je dobrá,nechápu... :-)))Pavel

22.04.2001  01:50

« Re: Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

Pokud se Ti podaří zprovoznit Tvůj sistém zámků, tak se prosím Tě zastav u mě. Dám Ti přihlášku do klubu sebevrahů a navrhnu Tě na "předsedu"!!!, protože klubu předsedá vždy ten kdo vymyslel nejnebezpečnější věc na svém vozidle. No, ale současnýho předsedu asi netrufneš, tak Tě možná prosadím na místo zástupce předsedy.
              Čaj Doc.

22.04.2001  19:24

« Re: Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

to 02: asi jsi mě nepochopil (nebo nečetl): úpravu nedělám proti zlodějům, ale v rámci hard tuningu - je to věc čistě designová. Takové vozy jezdí, odlišují se, mě se to líbí a spoustu lidí to šokuje (jak do toho ten vůl asi leze - chacha). PS. jak tvoje auto pozná že jsi naboural a odemkne všechny zámky?
                to autodoctor: v čem spatřuješ nebezpečnost? Je to asi jako nahradit mechanické ovládání oken elektrikou. Docela mi štvě, že jsem se ani od tebe - odborníka na alarmy nedozvěděl ani náznak tipu na vícekanálovej alarm a plácám si tu játra o ničem. Co vymyslel za "nebezpečnou úpravu" předseda Tvýho Klubu?

24.04.2001  03:16

« Re: Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

Nechci Ti radit, ale již podle vyhlášky o provozu vozidel na pozemních komunikacích, je jasné, že vozidlo musí být vabaveno zařízením, umožňující odemčení vozidla z vnější části. Co se týká dopravní nehody, tak jsem bohužel jednu takovou prožil. Měl jsem zlámaný všechny končetiny a hořel mi banzín v motorovym prostoru. Naštěstí, mě kolem jedoucí řidič stačil včas vytáhnout. Tu nehodu jsem nezpůsobyl já, jen mi do cesty vběhlo pětiletý dítě a já to radši opřel do stromu.
                  A ce se táká předsedy, tak ten si do svého miláčka o původním obsahu 600 ccm nacpal V6 2,3.
                  Ve 170 km/h při závanu větru vzletěl do výše a zbyli mu jen fotky. Původní označení jeho káry bylo T 601 de Luxe. Co se týká těch zámků, tak bych to řešil jako samostatně ovládaný zařízení, které by ovšem mělo při vypnutém zapalování odezvu i na alarm. Lze použít jakýkoliv alarm s výstupem na centrál. Zámkiy lze otevýrat magnetem pro zadní dveře viz.: ovládání např. Ford. Má to ovšem tu nevýhodu že západka zámku nemá dostatečně silnou pružinu, takže dveře neodtlačí. To by se dalo vyřešit záměnou mechanické dveřní aretace za hydraulické ovládání použitím kompresoru např. z Mercedesu. Čaj Doc.

"-- skrytý --" 04.05.2001  18:39

« Re: Alarm s výstupem na dva další spotřebiče.

Jo,to jsem pochopil a pár takových kár viděl,jak to bylo uvnitř nevím.Vypadalo to ,že je to oryginál.No a moje auto to pozná z toho,kupříkladu,že se aktivují airbegy-pokud se tady to to stane tak se zároveň odpojí přívod paliva...no nebudu to dál popisovat.Jisté ovšem je to,aby to bylo funkční taky po výpadku proudu...že?Tak mi prosím vysvětli to,kdyš se Ti nedejbože stane to co autodoktorovi?,ha jak tě z auta dostanou-hasiči v tom to případě přijedou pozdě!Vím to,proto že mám několik přátel coby profesionální has.Tak Ti tedy přeji hodně štěstí...
                  Pavel

04.06.2001  19:27

Oktávie L&K s továrním alarmem

Hi,
    před 6ti týdny mi v Praze profíci přímo na ulici ukradli nejspíš natažením na korbu Golfa TDI-PD přes tzv. "zajištění továrním alrmem". Byl to dost šok, teď si dělám starosti, co se stane, až na tom samém místě zaparkuji s novým autem. Objednal jsem si TDI jako Laurin a Klement, protože jsem se včas neinformoval, přímo s továrním alarmem. Jak jsem v posledních dnech zjistil, už se to nedá vzít zpět, protože to auto jde za týden do výroby.
    Teď moje otázky na experty:
    1) je ten tovární alarm u L&K k něčemu (u`z tu otázku někdo pokládal, bohužel si toho nikdo nepovšiml.
    2) dá se doplnit náklonovým čidlem popř. pagerem, aby se apoň jeden soused vyklonil z okna, když mě budou tahat na korbu?
    3) má někdo nápad, co by se ještě dalo udělat?
    Díky za odpověď
    V.Polach@atlas.cz

22.08.2001  13:00

MF dnes: Tovární alarm u Felicie vůbec neblokuje motor!

V dnešní mladé frontě se v rubrice Mototrable objevila odpověď mluvčího škodovky na dotaz čtenáře o funkci továrního alarmu Felicie. Čtenáře totiž napadlo zkusit si vloupat se do vlastního auta a za kvílení továrního alarmu zkusit auto nastartovat vlastním klíčkem a ejhle ono to fungovalo, alarm vůbec neblokoval funkci motoru! Mluvčí škody zmíněný stav potvrdil ale čtenáře se snažil ujistit, že auto je prý dobře chráněno samotným klíčkem, jehož duplikát si prý nelze opatřit. Jaksi přitom zapoměl na nedávno publikované policejní odchycení organizované skupiny zlodějů specialistů na škodovky, kteří těchto aut stihli ukrást několik stovek. Ti zloději měli podle policie vlastní cracknutou řídící jednotku, kterou dokázali prohodit velmi rychle. Druhá namitka mluvčího Krauskopfa byla, že odjet s houkajícím autem je prý těžko myslitelné. Pokud by víc v MB mysleli, možná by je napadlo, že urvat a rozbít houkající sirénu bude pro takové machry jistě hračka a potom už mohou startovat... Co tomu říkáte?

22.08.2001  16:05

« Alarmy atd..

KaZaN na to všecko tady napsaný říká:
      Zavařený kliky jsou frajeřina, jistá míra nebezpečnosti zde je, podle mne dost velká...rozebírat to nebudu, každý má svůj názor, ovšem znám dost joudů kolem sebe, který by na to při nehodě koukali jak z jara a ani ve snu by je netrklo šmátnout dovnitř a vzít za vnitřní kliku.. a človíček by mezi tím v klidu umíral. Zrovna tenhle tejden se u K.Varů zabili dva kluci v takovýmhle "tunidle" ovšem nikoliv kvůli zavařenejm klikám. I tak to donutí jednoho přemejšlet, co je důležitější. Je fakt, že kára bez zámků a klik vypadá bombově. Sám si ale u svý VR6ky kliky nechám, mám to auto hlavně pro sebe a ne pro čumili, chvíli sem váhal o zavaření víka kufru, ale hodně ho používám a asi by mi to lezlo krkem.
      Alarmy v dnešní době.. ? Čorkyho amatéra možná odradí, snad i přiopilého blba sápajícího se po rádiu, někoho víc profi jen zdržej a hyper profík prostě ví co s kterým udělat a prakticky mu nevadí, sám znám dost frajerů, který se všem těmhle komičnům jen smějou a ví proč. Já to nevím )o: Ale na svých Hondách jsem měl Jablotrony a auto mi nikdy nešlukli, zato vykradený sem ho měl snad 10krát. mrsk vokno ven a všecko pryč. Že řvala nějaká siréna, koho z lidí to dneska tankuje? Mne třeba jo, už kolikrát jsem šel a dost riskantně a drze se ptal maníka u houkajícího vozu, zda má k němu doklady, takový člověk až snad na jednoho * mi dokonce poděkoval za zájem. O továrním alarmu, imobilizéru atd si myslím, že je k ho*nu,protože to co je v sérii a typický se samozřejmě líp krade.. viz minulé příspěvky. Atd atd. nejvíc mne dojímají akce blokového čištění (tady v K Varech každý týden celé město), kdy odtahuje partnerská firma (pěkný zloději) desítky aut z ulic, kolik jich z toho kvičí a nikoho to netrápí a koli aut by takhle mohlo bez povšimnutí zmizet.. to je asi nasnadě. V Golfu mám jinej alarm, je netovární, dost mi v mnoha ohledech nevyhovuje, zlatej Jablotron, ten byl super, navíc aspoň pokud jsem pochopil výklady profíků tak používá chytrý technologie. Jen to jeho kvíkání mne štve, je dost tichej a je to takový jakoby potupný kňourání oproti jinejm alarmům. Ale spousta komfortních funkcí a antiscan a plovoucí kód (nekomolím to?) atd atd.. koupil bych ho znova
      Co se jištění mechanickejch týče, tak to nevím, docela bych ocenil něčí názor na uzamykání převodovek. Pojišťovny to dost uznávaj. Konkrétně by mne zajímalo jak moc funknčí je Medvěd Blok a nebo srovnání s Constructem, Defendem atd. Je to vůbec k něčemu? Měl jsem možnost zkusit ulomit Medvěda a to teda nehrozilo... chlubí se i nezmrazitelnými materiály a já nevím čím ještě. Je jasný, že takováhle ochrana je jen zdržovadlo, ale na jak dlouho?
      Nejzajímvější ochrana je jasně satelitní a rádiová... ale ty prachy az to. Kámošovi šlukli Meďoura a ta firma ho fakt po pár dnech našla někde v Praze nebo kde v podzemí zašitý a myslím, že už mu něco chybělo. Systém, kdy jakmile se auto lockne a něco se s ním začne dít, že operátor volá majiteli atd je takovej těžkopádnej a funkční. A kombinace sat a radio hlídání taky zvšuje uspěšnost ne? A navíc u solidní firmy vám to auto antenkama a backup zdrojema prošpikujou(: Nebo ne? Ale je to prostě drahota.
      GSM paging, to je věc, většina z nás mobila tahá s sebou furt a baterku mu dobíjí... (tím narážím na svůj věčnej problém s pagerem k alarmu, žral baterky jako prase, dokud jsem ho neztratil:) ...když je pager ukratej v autě, čorkyho snad ani nenapadne, že už volá. Odposlech kabiny může taky pomoct. Ale zase, profík si to pořádně proleze a všemu utne tipec.... blá blá.. tak jsem se vykecal, jestli jsem se v něčem seknul, opravte mne. Zkusím promluvit s pár klukama, třeba prozraděj, za jak dlouho uměj sejmout kterej alarm, ikdyž o tom moc rádi nemluví. Nebo pokud má někdo z vás tu možnost? Pište informace pište....

23.08.2001  10:13

Alarmy

Tak jsme včera v noci trošku podebatil o alarmech a přesně jak jsem říkal, Jablotrony maj uznání jako jedny z nejlepších. Navíc výhada fétrovýho servisu při poruše. Při ztrátě ovladače operace na pár minut->vyresetovat v jedntce přístupy ovladačů a zavedení nového (levného) ovladače. Pak třeba Piranha je velice poruchová. A u mnoha alarmu dovazeny firmami Pepik a spol vesnice sro (o: hrozi, ze pri problemu z nebudete mit kde reklamovat a sehnat rozbitou soucastku, ovladac cokoliv bude potiz.
    Cetl jsem v nejakym casaku taky vcera, zase nevim jestli to byl Autottip nebo co, o nejaky "lacinejsi" vyhledavaci sluzbe. Snad 40tisic vstup, pak od 6tisíc mesicne. Nazev jsem zapomnel, ale obdoba Lo-Jacku... kdyz si vzpomenu tak se podivam veecer znova a zkusim to opsat. Umi to presnost na nekolik metru, v cene pausalu je i vyjezd, volani dispecera na vas mobil v pripade podezreni na utok na auto atd...

23.08.2001  10:15

« Re: Alarmy

Omlouvám se za haldu překlepů, píšu moc rychle a zběsile.. )o:

05.09.2001  09:52

Stary italsky VoxBell

M.Vobornik@email.cz: Koupil jsem ojety Favorit s italskym alarmem VoxBell spolecne s centralnim zamykanim. Bohuzel k tomu nemam dokumentaci a zaboha nemohu nikde sehnat nekoho, kdo mi poradi. V posledni dobe mne zlobi samovolne poplachy a nevyznam se v pameti poplachu. Cidla mam jen na dvere, kapotu a startovani. Budu vdecny za jakoukoliv radu (kontakt, dokumentace, inzerat, casopis, konference, cokoliv) Dekuji Mirek V. - M.Vobornik@email.cz

05.09.2001  12:49

« Re: Stary italsky VoxBell

šel bych po drátech od jednotky a ty který vedou ke dvěřím resp kapotě prostě zkusil na čas spojit resp rozpojit.
      Tenhle alarm ovšem vůbec neznám, takže víc neporadím. Myslím ale, že tam, kde alarmy montují by měli bejt schopni problém najít.
      Jak často jsou poplachy? Není třeba zkřížená kapota nebo nedoléhající dveře?

05.09.2001  15:28

Piranha

Tak mne napadl jeden taky technickej. Umite nekdo poradit, jak pripojit na alarm resp DO centralu dojezdy oken? Kamarad v Audi to má tak, že když přidrží klíč po zamknutí, tak se zavřou všecky okna. Trojka Golf můj to umí dokonce i naopak, tzn, když podržím klíč při odemykání, tak sjedou přední okna a zadní se pootevřou. Ale já klíčem neodemykám (o:. Víte někdo jak na Pirani tohle připojit? Stačilo by, aby se dálkovým, kde jsou dvě tlačítka jedno v Open stavu zamyká auto a druhý nic, tak aby to druhý zamklo i se zavřením oken. Ve stavu Secured jedno tlačítko odemyká a druhý vyvolá výhružnej poplach, takže tam asi nepude nic víc vymyslet a navíc ono asi otvírat vokna dálkovým je úlet, že jo.
    No pochybuju, že někdo ví přesně na tu Piranhu jak to zapojit, ale třeba aspoň něco poradíte, jak je to v tom zámku atd. Taky by pomohlo zapojení na Jablotrona, tuším CA-3000, ale model si nejsem jistej.

06.09.2001  08:35

« Re: Piranha

Jablotoňácký CA-320,321,322 a CA-10REX (v kombinaci s CR 11)umožňují nastavení zamykacího impulsu na 4s,právě na zavření oken.Dělal jsem to na Oktávkách.Jinak to můžeš připojit v podstatě na všechny okna,který maj dojezdovou automatiku a stihnou se na 100% zavřít do 4s.U některých,který maj ovladání bez CJ přímo přes silové přepínače je třeba použít relátek.(např.SIERA)

06.09.2001  10:57

« Re: Piranha

Aha, tak na to se kouknu, myslím, že 4s tam nastavit šly, super. Tím vyřeším Jablotronek.. a co Piranha? Do tý nikdo nevidí? Nemám k ní schéma )o:

07.09.2001  11:17

« Re: Piranha

Sorry,trochu jsem to poplet.Jestliže ti fungujou okna od klíčku a nastavíš tam ty 4s,tak by se ti ty okna s odemčením i otvírali.Je tam ještě jedna možnost nastavení pouze zamykacího impulsu na 60s.
          ty 4s jsou hlavně kvůli pneumatickejm centálům.samozřejmě,že jdou použít na ty okna,ale ty musej bejt nezávisle na CZ a využiješ jen zamykací impuls.

07.09.2001  11:35

« Re: Piranha

Ale nastavit impuls na 60s, to asi nebude standartní vlastnost alrmíku co? Nebo ano? Ještě jednou to zkusím: Piranhám nikdo nerozumíte?

"-- skrytý --" 07.09.2001  12:55

« Re: Piranha

Piranhám nerozumím, ale šlo by udělat malou šikovnou krabičku, která prodlouží ten krátký zamykací impuls na ty 4s (nebo klidně víc)

07.09.2001  13:50

« Re: Piranha

Jo,je to v tý tabulce nastavení "prodloužený zamykací impuls" nebo tak nějak.zpaměti si to úplně přesně nepamatuju.v návodu to najdeš.nastavuje se to jenom kombinací zapalování valetu a dálk. ovladače.

26.07.2005  14:34

« Re: Piranha

Já bych do toho nešel když ti nějaký profík odblokne alarm odemkne se mu to nebo se alespoň otevřou okna

14.09.2001  17:43

Alarm Ford

Nemůžete mi, prosím někdo poradit, mám v autě alarm Ford, stejnej jako se motoval i do evopských frordů v ranných 90, letech. Má takový hranatý ovladače, já tomu houby rozumím, funguje bez problémů, ale mám jenom jeden ovladač, dá se to nějak koupit a upravit?

26.11.2001  17:33

Alarm s imobilizérem

Poraďte, prosím, někdo. Mám u auta imobilizér, patrně kombinovaný s alarmem. Nemám však žádný manuál, který by mě poradil, jak s takovým zařízením zacházet. Ke klíčkům jsem dostal dva ovladače. Jsou na nich 2 tlačítka a na boku mají něco jako vroubkovaný posuvný vypínač (ale asi to nebude vypínač) Dále mám jakési duté klíčky, podobné jako k uzamykání schránky přenosného hard-disku. Všiml jsem si, že zámek na tento klíček je na siréně. Na palubce je taková mini věc, u který buď svítí, nebo bliká dioda a než chci startovat, musím tam strčit něco jako baterku z digitálních hodinek, kterou jsem dostal jen jednu a která je také na přívěšku u klíčů. Auto nemá centrální zamykání. Nesnáším imobilizéry a alarmy, ovšem když už to v tom autě je, tak bych rád věděl, jak se to ovládá, co to je zač a k čemu to tam vlastně je. Děkuji za odpověď.

26.11.2001  17:54

« Re: Alarm s imobilizérem

No, ty dráty vzít a vytrhat. Volej 0737569317 - Mira - můj dvorní elektrikář. Odvolej se na mně.

26.11.2001  21:08

« Re: Alarm s imobilizérem

lenin: No, ono to snad funguje, jenom nevím, jak se s tím má zacházet. Jakmile nevím, na co je kterej knoflík, tak jsem nervózní. A ještě ke všemu jakýsi klíčky a siréna na zamykání, tak tomu už vůbec nerozumím.

27.11.2001  00:00

« Re: Alarm s imobilizérem

prof> mas standardny alarm, nie je to nic zlozite. dialkove ovladanie k alarmu na na boku posuvny prepinac na aktivovanie druhej zostavy kodov, ktore ti napriklad umoznie v pripade, ze mas 2 auta ovladat ich jednym dialkovym ovladacom. Pokial mas auto jedno, tak si s tym nelam hlavu.

Klucik, ktory popisujes sluzi na vypnutie alarmu tzn. ze obvykle na sirene zasunies kluc otocis do strany a tym alarm definitivne uspis. Sluzi to na to aby sa mohol so svojim autom pohnut ak alarmu zblbne "mozog" alebo ak ides na dovolenku na tahiti na 1 rok a nechavas auto v garazi zamknute na 10 zamkov, potom sa oplati alarm tiez vypnut, aby ti nevybil baterku.

27.11.2001  19:06

« Re: Alarm s imobilizérem

xtra: Děkuji mnohokrát za informace. Zajímalo by mě ještě, pokud se smím ptát, na co jsou na každém přívěšku tlačítka dvě a co signalizuje červená dioda na tom bazmeku na palubce, kam se strká ta baterčička (když trvale svítí, bliká a trvale nesvítí.) Děkuji za odpověď.

28.11.2001  19:25

« Re: Alarm s imobilizérem

prof> Dve tlacitka na ovladaci [privesku] ti umoznuju ovladat viacero funkcii, ktorymi tvoj alarm disponuje, no bez manualu ich asi tazko objavis. Napriklad je mozne deaktivovat mikrovlny senzor, ktory snima interier auta, alebo deaktivovat otrasovy senzor a pod. tych funkcii moze byt nespocetne mnozstvo a tiez kombinacii ako ich vyvolat moze byt este viac. Rozdiel je ci podrzis prve tlacitko na 2 sekundy a potom stlacim k tomu este aj druhe alebo stlacis obidve naraz a pod. - tym chcem povedat, ze dve tlacitka dokazu na privesku spravovat povedzme aj 10 funkcii a vyvolanie tychto ovladacich kodov moze prebiehat roznymi kombinaciami stlacania tlacidiel na ovladaci. Podla toho rozpozna riadiaca jednotka alarmu aky prikaz jej ovladac poslal a podla toho nastavi vlastnosti alarmu. Druhe tlacitku umoznuje napriklad nastavenie aj automatickeho startovania tzn. ze prides k auto, odomknes ho a druhym tlacitkom ho nastartujes alebo moze zatvarat okna, otvarat piate dvere, viko palivovej nadrze atd atd ....

co sa tyka tej batercicky co popisujes, ktoru musis vlozit pred tym nez mozes nastartovat, odhadoval by som, ze je to na 99% imobilizer.

Dioda je pri alarme velmi dolezita, pretoze ti oznamuje rozne stavy, rozne premenlivym blikanim, napriklad ked auto zamknes a aktivujes alarm dioda zostane blikat 1x za 5 sekund a oznamuje ti, ze je vsetko v poriadku a alarm strazi tvoje auto. Ked zacne auto hukat a spusti sa poplach, dioda moze trvale svietit, ked deaktivujes alarm a nasadnes do auta dioda by mala logicky zhasnut. Dioda je ale velmi uzitocna pri hladani chyb, pretoze ak sa ti napriklad pokazi otrasovy senzor a riadiaca jednotka to rozpozna, dokaze ta na to upozornit tak, ze po nastartovani [ked by mala za normalnych okolnosti dioda zostat zhasnuta] sa dioda rozblika alebo zacne svietit na urcity cas a pod. Podla manualu k alarmu potom bude vediet diagnostikovat, aku poruchu ma tvoj alarm a v servise budu mat tiez jednoduchsiu pracu, ked budu vediet co sa pokazilo.

28.11.2001  20:59

« Re: Alarm s imobilizérem

xtra: Paráda, díky za perfektní popis. Smůla je, že ten manuál nemám. Pokusím se ho dohonit abych si s tou věcí porozuměl. Pochopil jsem, proč je to v tom autě namontovaný. Ve spínačce je zalomenej klíček a tak vlastně nejde vytahnout, ovšem nastartovat a tedy i odemknout volant jde jako by tam klíček byl. Takže auto je vlastně stále jakoby s klíčkem v zapalování. Docela divný řešení: zalomím klíček do spínačky a na místo toho, abych ten zbytek vyndal a dal udělat jinej klíč, nechám do auta zabudovat tenhle pekelnej stroj. Prej to bylo nějaký firmy z Hostivic. Počkám až přijde TP a pak se s nima pokusím domluvit. Ještě jednou díky.

28.11.2001  21:10

« Re: Alarm s imobilizérem

tak to mas pekne divoke ;o) jazdit so zalomenym klucikom v zapalovani. tak tebe to startuje na dialkove ovladanie? je to pekna frajerina ;o))).

28.11.2001  21:45

« Re: Alarm s imobilizérem

xtra: Tak na dálku funguje jen jedna věc. To, že není vidět, že to auto má vlastně trvale klíček v zámku :-).

28.11.2001  22:31

;-))))

tak to si ho straz, nez si to niekto nevsimne

29.11.2001  06:48

« Re: Alarm s imobilizérem

xtra: Mě napadá, jestli nebude lepší, abych ten zbytek klíčku vytáhnul a nechal udělat novej klíč. :-)))) Ostraha auta po 24 hod denně je sice levná, ale ne moc spolehlivá :-)

29.11.2001  19:06

« Re: Alarm s imobilizérem

na tvojom mieste by som ale zasadne dal vymenit vsetky zamky + alarm za uplne nove. predsa len to vyjde lacnejsie nez kupovat nove auto nie?

29.11.2001  19:26

« Re: Alarm s imobilizérem

xtra: Kdyby to byla Oktávka, Golf, nebo nějaká Audina, tak možná, ale chtěl bych vidět, kterej blázen by tohle auto kradl :-))).

29.11.2001  19:31

« Re: Alarm s imobilizérem

PROF: Jde o ten novej JEEP pro tvojí paní? Myslím, že se krádeže bát nemusíš, hlavně se kradou německý auta z koncenru VW Group, BMW a MB. Taky záleží na tom, kdy a kde parkuješ. To auto je 4.0L I-6 HardTop? Jestli ano, tak bych se nebál krádeže, maximálně vykradení (jeslti tam je nějaké super stereo). Pokud máš vážně strach, zkus SherLog. Já ho zatím nepotřebuju, ale až se budu stěhovat, tak si ho do svého Peugeotka asi dám...!

29.11.2001  20:25

« Re: Alarm s imobilizérem

DP: Jo, právě tohle auto jsem s tím už koupil. Vybavování svých aut takovýma věcma je zbytečná ztráta času a financí. Taky neznám nikoho, komu by to stálo za ukradení. Je to něco jako kdybys ukradl silničářskej mundůr, svítivě oranžovej a pak se v něm snažil nenápadně chodit mezi lidma na ulici. A ke všemu by ti byly třeba krátký rukávy :-). Pokud by někdo to stereo, co tam je chtěl, tak bych ho poslal rovnou do blázince, protože na něm chybí asi polovina knoflíků a na jakýkoliv oživovací pokusy nereaguje :-) On Jeep je dělanej na to, že většinou stojí někde venku bez střechy, takže toho na ukradení v něm moc není. Kdo si tam něco nechá, musí počítat s tím, že o to přijde. I když ty dnešní zlodějský paka když nemají co ukradnout, tak tam alespoň něco zničej. Kdybych někoho chytl u auta, jak se o něco pokouší, skončil bych v týhle kavárně, leda bych měl v lochu přístup na net. Bylo by to sice v afektu avšak přesně podle postupu, na kterým jsme se s lidmi podobných názorů shodli. Je to podobný, jako s tou tvojí "vycházkovou výbavou". Kam se budeš stěhovat?

29.11.2001  22:03

« Re: Alarm s imobilizérem

PROF: Tátovy vykradli v Hybernské VW Passat za bíleho dne během cca. 5-ti minut co byl v bance. Kromě špičkovýho Blaupunktu přišel ještě o notebook. A víš co je nejhorší? Stačilo jenom vyloupnout zámek od kliky. BTW Oprava té kliky by v VW servisu stála 10tisíc Kč, tak jsem se naštval, koupil jsem krytku u dealera Škody za 89Kč, tu díru jsem zacpal špuntem od šampaňského se dvěma stočenými dráty, zasunul a zalepil tak, že to nejde vypáčit, celé přelepil tou krytkou (není bohužel nalakovaná, ale v tomhle počasí to stejně není vidět ;o))) no a za půl hodiny a 89Kč za krytku a 15Kč za vteřinové lepidlo (když nepočítám dráty a ten špunt) jsem ušetřil skoro deset tisíc, resp. plat 20tisíc Kč hod bych si teda nechal líbit, tolik peněz nevidělám ani za týden!!! (he he he ;o))) Od téhle zkušenosti v autě nic nevozím (ani brokovnici (vůbec, pokud nemusím, tak zbraně v autě nikdy nevozím) - jo, to je super věc, jestli máš možnost, pořiď si nějakou, nebudeš litovat ;o))) Stěhovat se budu... jen ještě nevím kdy! Budeme mít s přítelkyní vlastní byt, otázka je jen, kdy už bude náš...?!? (...to by bylo na dlouhé vyprávění... ;o(((

30.11.2001  09:30

« Re: Alarm s imobilizérem

DP: ceny některejch značkovejch servisů jsou opravdu někde mimo. Považuju za solidní, když technik řekne, hele, jeďte tam a tam, u nás by vás to přišlo zbytečně draho. Jenomže to se moc nenosí, to se musí ty dva lidi znát. Mohlo by se taky takovýmu solidnímu technikovi stát, že to doporučí s dobrým úmyslem zákazníkovi, kterej ho následně seřve, co si o něm myslí, že není nějakej nuzák, aby si ke svý audině za 3 mil. nemohl dovolit nějakou hovadinu za 10 litrů a že když bude chtít, tak si ho koupí i s celým servisem. Obyčejně ale takhle řvou ty pseudoboháči, který mají kromě auta na leasing, kterej nestíhaj platit, holej zadek a ty opravdový boháči, který zůstali na zemi, daj naopak tomu technikovi na pivo, protože vědí, že mít prachy je věc rolativní a taky dost často značně pomíjivá :-). To víš, že jsem si pořídil svoji hračku (obyč. ČZ 75 semikomp.), funguje naprosto bleskově, spolehlivě a přesně :-). V autě ji nevozím, protože auto nezamykám :-). Přivítal bych ale něco jemnějšího, šumějšího, ideální, kdyby to zárověň fungovalo jako mobilní telefon :-)))

30.11.2001  00:00

RE: Alarm+imobiliser

Prof: Z toho si nic nedelej, ja si privezl první den auto do Prahy a hned se zaseknul imobiliser :)
    2 dny to bylo v servisu, chudaci z toho byli trochu šoufl :-) Holt originalni alarm+imobiliser, no to je jedno ted to funguje.

Nicméně ty máš vyhodu, že más imobiliser mimo klíček, já mám imobiliser na klíčku a klíček mám jen jeden :(
    Nevíš jak se objednává náhradní klíček ? A kolik to tak stojí ?

30.11.2001  09:17

« Re: RE: Alarm+imobiliser

ace: Nevím, ale budu to muset řešit u Corvetty, kde je navíc klíček s čipem, takže to asi nebude legrace :-(

30.11.2001  08:32

REX

Víte někdo o systému REX? Máte to někdo namontované? Víte o někom, kdo to má? Vypadá to dost zajímavě (www.duel.cz) pořizovací náklady do 12000Kč, 200Kč měsíčně a umí to vyhledat ukradené auto (přes GSM - GPS za příplatek).

30.11.2001  10:09

Je to k něčemu?

Já si někdy řikám, jestli všechny tyhle alarmy, imobilizéry a jiný serepetičky nejsou náhodou tak akorát na *. Zloděj si s tím umí poradit, majitele to akorát otravuje a představa, že budu někde na hodně odlehlym místě a nebudu moct odjet jenom proto, že se mi posral čip v imobilizéru, je lákavá. Narozdíl od zloděje si s tim neumim poradit...

30.11.2001  10:22

« Re: Je to k něčemu?

Ano taky jsem si to říkal, když se mi rozsvítila kontrolka "SECURITY" a svítila a svítila a auto nechtělo nastartovat :-( Taky jsem si říkal, jestli jsou ty sarapatičky to pravé řešení :-( Dát do auta pitbulla a vždycky ráno mu tam okýnkem hodit jen ráno jagurt aby byl pořád v náladě :-) Nebo jedovatyho hada :-) No IMHO si myslím, že nejlepší metodou ja zabezpečit auto je mit zamykaní tunelu řadicí páky (my co máme žazení pod volantem to máme horší) a nějaký systém vyhledávaní pokud je auto v pohybu. První varianta je dobrá na to aby normální zloděj s autem neodejel a ty šikovnější co tento systém umí překonat nebo si na to vemou odtahovavku tak potom to vyhledávání

To Prof: No bych řekl, že ten klíčet bude asi podobný. Já ten chip imobiliseru mam na klíči na té placaté straně, je to takovej malilinkatej obdelníček s černým rámečkem. A ten chip je na obou stranách.

30.11.2001  10:26

« Re: Je to k něčemu?

to ace2: Páku zamykám, vyhledávač tam mám a když provádím sérii úkonů sloužících k uvedení auta do chodu, připadám si jako totální paranoik....

01.12.2001  05:59

« Re: Je to k něčemu?

tomcat: To je přesně důvod, proč tyhle hovadiny nesnáším.

02.12.2001  12:23

« Re: Je to k něčemu?

to prof: Jsou to věci, který rád nemám, ale používám. Nebojim se ani tak toho, že jednoho dne auto bude pryč a nikdo už ho nenajde - od toho jsou tady pojišťovny. Bojim se toho, až si ho nějaký hovada vypůjčej, vybydlej ho, zhuntujou ho, a pak mi někdo od někud zavolá, ať si pro ten vrak přijedu. Asi jsem měkkej. Jak to děláš ty, aby ti s tím nejezdil někdo, kdo nemá?

02.12.2001  12:33

« Re: Je to k něčemu?

Víš ono s našema autama je to jednodušší. Což o to pár lidí se asi svézt chtělo, ale ty auta jsou jak pěst na oko, takže to riskovat s největší pravděpodobnosti ani nebudou. Větší problém je s možným poškozením když to auto někde stojí. Ani netušítě jaká to to otrava pořád schovávat znak. Se musí otevřit motor, vyšroubovat a schovat a pak obráceně :(

02.12.2001  19:15

« Re: Je to k něčemu?

tomcat: Je to tak, jak to napsal ace. Když se takový auto ztratí, tak se ví strašně rychle, kde se objevilo. Fakt, kdo ukradne takovýhle auto, to už musí bejt mentál a nebo nějakej cvok. Všechny ameriky s automatem maj v podstatě sériově dokonalej zámek řadicí páky, takže pokud nepootočíš klíčkem, zůstane tam vždycky P a zamčenej volant. Samozřejmě můžeš vlézt pod auto a tam si chvilku hrát s klíčena a odjistíš to P, ovšem volant zůstane zamčenej dál. Výhoda je taky v tom, že taková klasická amerika je v tý záplavě zakulacenejch aut dost nápadná a věčně je kolem ní živo. Pořád se tam někdo ometá a čučí dovnitř. Když někde stojí, většinou jí má někdo za záclonou v merku, aby zjistil, kdo s takovou károu přijel. Přijít k takovýmu autu a dobejvat se dovnitř je opravdu nevhodnej způsob zviditelnění. Pokud tam někdo vleze a zničí to, je konec. Nštěstí to není věc za milion, takže by to zas taková tragedie nebyla. Ani nevím, jestli dělám něco víc, než že to zamykám, aby do toho někdo nelezl. Vlézt do toho je primitivní a tak spíš koukám na to tam nic nenechávat a když, tak v kufru, nekde v koutě zahrabaný, aby to nebylo vidět. Ono dostat se do kufru není žádná legrace.

30.11.2001  10:23

Re: Je to k něčemu?

to tam je zase překlepů :)

01.12.2001  05:59

« Re: Je to k něčemu?

ace: Jo, tak to je přesně stejnej klíček.

01.12.2001  18:40

« Re: Je to k něčemu?

Já to mám jednoduché, odešlo mi na Mondeu relátko žhavení ( ono to vlastně už není relé, ale to nevadí ) a po zjištění kolik stojí jsem se rozhodl žhavit manuálně.Jelikož mám 90A jistič pod sedačkou, nezainteresovaný zloděj sice vymlátí baterku, ale auto nenatočí.Už to je vyzkoušené, naposledy se spálil jeden spoluobčan tmavé pleti v Opavě. Fígl je v tom, že kontrolka žhavení svítí pořád, tu mám napojenou na 5sec časovač, hehe. Neotřesitelným faktem zústává, že pokud už se někdo rozhodne s vaším autem odjet, udělá to navzdory všemu, pokud má objednávku.

02.12.2001  22:41

prof>

normalne ti tu ameriku zavidim, v dnesnej dobe sa bezne nanapadne auta kradnu max. do 2 minut a zlodeji dokazu odist s cimkolvek. clovek aby si auto prizvaral k ceste ked od neho odide a aj keby si prisiel naspat auto by tam nebolo ani asfalt pod nim ;-/.

02.12.2001  23:06

« Re: prof>

Jo to je výhoda, proto je máme :-) jiné zamky, tedy jiné klíče, jiné řídící jednotky tím pádem jiné imobilisery. Třeba můj miláček se chová naprosto tiše. Jen stačí když vezmeš za kliku, rozsvítí se interier vozu a na palubce začne blikat vymluvna kontrolka "Security". Nejlepší bylo když mi znamej popisoval jak se zlodej pokoušel dostat do Caviliera. Znicil zamek, to se povedlo ale do auta se stejne nedostal, potom asi pacidlem se snazil vypacit dvere, ale jaxi mu nedoslo ze je tam elektromagnet, ktery drzel dvere pevne zavrene :o) no na jeho miste bych rozbil okno, ale asi s tím chtěl zmizet a nechtel aby mu foukalo na hlavu :o)

Jinak co se týče toho, že každý hned ví kde čí auto je, tak to je pravda. Misto v garázi jsem měl auto zaparkovane u otce. A v průbehu dne jsem dostal hnedle dotaz jestli vim kde mám auto, že bylo videno beze mě (coz se nikdy nestalo) na divné adrese :-) Není to lepší než alarm ?
      Nebo jsem jel do Benešova a hnedle SMS jestli jsem nejel kolem 16 hod po Benešovský :-) No není to dokonalost ? To by se mi nikdy s Felicii nestalo.

03.12.2001  16:21

« Re: prof>

to ace2, prof: Uznávám, ameriky maj spoustu vychytávek, co jiný auta nemaj. Ať už se to týká bezpečnosti nebo pohodlí řidiče a posádky. Prostě takovej ten uživatelskej přístup - nikdo nebádá, kolik má ve válci ventilů, nebo jestli je tam common rail nebo PD. Řeší se, jak se v tom sedí, jak hraje hi-fi, jaká kůže je na sedadlech, jakou barvu má interiér a tak... Jenom mám takovej jeden, asi blbej, předsudek - mám pocit, že se ameriky hoděj spíš pro Ameriku.

03.12.2001  19:19

« US

to tomcat: Je to o přístupu. Je to o V8 5,0, na ventily dlabu - mám tam hydroštely, dostatečný výkon i bez všech těch evropských balastů a reklamních tahů, jak z lidí vytahat peníze. Až budu mít čas a finance udělat si auto můžu si udělat hodrot, leadslet, rustrod, lowrider miliony úprav o kterých evropští mistři tuningy nemají ani ponětí( ne nemluvím o plastech po zem a rychlých pruzích). Amerika je známá kultem auta. Koupíš u nás krmení výfuku benzínem, nebo nitro do auta? Leda tak techniclej benzin do Trabika, LPG do 120, nebo chiptuning do Octavie.
          Jestli chceš, koukni na [odkaz] tam je pár odkazů.

03.12.2001  20:46

« Re: US

to Vladimír Iljič: Přesně tak jsem to myslel. Když máš pořádnej motor, tak tě nějaký serepetičky neberou...no, já jsem to dotáhnul jenom na půl - V6.

03.12.2001  21:47

« Re: prof>

tomcat: Jestli je to tvý tušení správný, to záleží jen na tom, jakej pohled na celou věc zvolíš. Mně vyšlo, že ničím jiným se tady jezdit nedá. Tak taky ničím jiným nejezdím. Když jsem chvilku zapochyboval, jestli F 350, dlouhá 7 metrů s pohotovostní hmotností přes 3,5 t nebude přeci jen příliš velká, tak jsem se pak sám uklidnil tím, že když prostě nebudu moci zaparkovat tam, kde se jednoduše nevejdu, tak si tam dojdu pěšky. Alespoň udělám něco pro svý zdraví. Přeci mě od koupě takovýho auta neopdradí takovej detail, jakým je parkování nebo podobný přízemní problémy. Jinak s 6m autama zaparkuješ všude, to je vyzkoušený. Alespoň si nevzpomínám, že by někdo na srazech hovořil o problému s parkováním. Jo, hovořil, ale to byl náš kamarád Václav (červenej Cady 1958), kterej ten problém se zaparkováním svýho Caprice 1986 vyřešil po svým :-)

03.12.2001  23:01

« Re: prof>

Jo tak to já bych mohl referovat jaký potíže mám s parkováním. Ono totiž tyhle auta jsou konstruovany na parkovani po čumaku. Prostě když jedu z práce tak zajedu na příjezdovou cestu k baraku a tam ho nechám, nebo ho šoupnu do garáže a když do práce tak je vyhrazený box. No, ale tady trpím, když musím zaparkovat podélně to je maso... :-) Naštěstí se tak často neděje. Jinak se divím že se nikdo nezmínil o např. těch rampach co jsou v garažích, jejich uhel sklonu je občas dost drsnej. Nicméně na břichu jsem ještě nezůstal. Občas si škrnu koberečkem co je na podvozku, takovej ten spojler z kobercoviny co by měl odklanět špínu od motoru. Jinak je pravda, že když jsem kupoval auto tak jsem opravdu neřešil nějaké parkování. To nejsou věci na řešení.

Předpokládám že tou Caprice odlačil někoho z boxu ? :)

04.12.2001  08:00

« Re: prof>

to prof: Je fakt, že kdyby se člověk řídil tim, jak zaparkuje, všichni by měli Smarta. Mejch 4,5 m je proti tvejm 7 málo, pro někoho je to ale krám velikej k nezaparkování. Jinak kdybych měl to tvoje auto, chodil bych pořád pěšky, nebo jezdil sockou....ono by to taky nebylo špatně.

03.12.2001  16:40

DO na Mondeo

Chci se zeptat chtěl bych si dodatečně namontovat DO (dálkově ovládání) centrálního zamykání na Ford Mondeo. Alarm u auta se aktivuje tim, že se na chvíli otočí klíčkem v zámku u dveří na opačnou stranu než se zamyká a pak se normalně zamkne. Blinkry bliknou a je to hotový. Dalo by se nějak nahradit to otáčení na druhou stranu?

03.12.2001  18:30

Bez nadpisu

Tomcat: To není dojem to je pravda. Občas je to utpení s tím jezdit. Sama zatačka :-( a to mé auto přímo nesnaší, ouzké dálnice, takže je plno a cruise control (tempomat) je na nic (chtel jsem rict na *). Parkoviste nejsou dimenzovany. Takze mam problem vystoupit a samozrejme zadek kouka ven z boxu. Podzemni garaze maji moc velky sklon najizdejícich ramp a pokud to jsou tocite rampy (zdravíme Liberecky Babylon) tak se musi vytacet na 2x :((. Jinak se s tim dobře jezdí. Hodně výkonu na řešení krizovek, nebo předjíždění. Málo žere, každý mi dává přednost a nemusím prosit abych se dostal z pruhu do pruhu. Člověk se o nic nemusí starat, prostě leží v křesle a kolenem kontroluje volant. No a bezpečnost se řeší samotnou velikosti auta. Mám je rád, ale stejně si koupím druhé auto evropského stylu na ježdění a Caddyho budu leštit na srazy :)

No jenom takovej příklad ze života. Soused kamoš si koupil z 87. BMW 325e najeto 250tis lak nic moc, ale bez reze. Bylo mu po 3 měsících ukradeno :-( no a ted rezignoval a chce nenapadny americky auto. Rve se vlasy ze jsem tyden pred tim ukradenim prodal svoji Saratogu, coz je fajn auto na Evropske poměry mu nic nechybelo ve vybavě. Bylo pěkné a nenapadně a kdyby si ho zloděj všimnul tak ho to stejně neosloví. Takže se vykašlal na BMW a podobný auta a koupí si ameriku na běžné ježdění. Tohle je správné zabězpečení auta. Koupit takové aute, že o něj nebude mít nikdo zájem :)

03.12.2001  20:49

« Re:

to ace2: Jak už jsem někde psal, mám jedno auto do práce i pro svátek a to by se ta amerika občas trápila....

03.12.2001  21:17

« Re: Re:

No právě. Když jsem měl Saratogu, tak jsem s ní jezdil pořád. Ona vypadala asi jako to starší Audi 90 (zepředu) pohoda, auto na normální ježdění. Motor 3.0 V6 (automat přirozeně)a evropské naladění podvozku zaručoval pohodou jízdu kdykoliv. Prostě jsem ho používal jako normální auto. Ted co jsem si koupil Caddyho tak je mi ho líto vytahovat jen tak. Jezdím s ním ted jen o weekendech, ale musí být sucho. Vytahnu ho na projíždku a zaposlouchávám se do V8 4.5 no pak ho zase ulozim do garaze pohladím a začnu se těšit na další weekend :-) Takže to s tebou souhlasím. Na nakup, nebo do práce s ním nejezdím neb by se trapil ... Proto koukam, ze bych na jare koupil neco na normalni jezdeni. Tohle jsem si koupil vylozene pro poteseni a abych mel z neceho radost

03.12.2001  18:32

Bez nadpisu

tomasb. Určitě to pujde, neb to Ford umí za příplatek. To zpětné otočení klíčku půjde nahradit pravděpodobně kontaktem při zapnutí DO. Lidi co montují alarmy si s tím poradí hravě.

03.12.2001  20:37

novy klic k imobilizeru

Dokaze mi nekdo, prosim, poradit, v nasledujici veci? Mam Renault Megane a prisel jsem o klice od nej. Na zaklade cisla karoserie a policejniho overeni, ze jsem majitel a auto neni kradene poslali do servisu kod odpovidajici memu autu + novy klic i s dalkovym ovladanim. Po zadani kodu do ridici jednotky se klic "ozivil", zacal si s ridici jednotkou rozumet. Moje otazka zni, budou ted fungovat a rozumet si s ridici jednotkou i stare klice s dalkovym ovladanim? Zatim se mi dostava obojich odpovedi. Cau TD

04.12.2001  00:00

« Re: novy klic k imobilizeru

na 99% stare kluce nebudu fungovat, pretoze riadiaca jednotka je na 99% schopna pouzivat len jeden kod. naco by bola komu RJ, ktora by umoznovala startovat auto s dvoma roznymi klucmi? ;-)

04.12.2001  09:37

« Re: novy klic k imobilizeru

To se zvysil pomer nazoru nebude fungovat : bude fungovat na 3:1, to je dobre, protoze ten puvodni klic ma corkar, co mi ukradl veci :-( Nicmene myslim, ze je to slozitejsi, protoze kdyz si dnes usmyslim, ze chci dalsi klic a zazadam si o nej, z Francie mi prijde opet ten stejny kod (vychazi z cisla kastle, motoru, atd., nakonec podle nej vybrousili i klic, ktery skutecne pasuje do original spinacky). Spis jde o to, ze vysledny kod DO je plovouci, takze se domnivam, ze zalezi na case, kdy dam cistemu klicku cichnout k ridici jednotce. Pokud bych dal zaroven s novym klicem cichnout i staremu, predpokladam, ze by fungoval. TD

04.12.2001  09:39

« Re: novy klic k imobilizeru

Nebo lze tu otazku polozit i tak, cemu rikas "ruzny klic", kdyz jak pro klic. c.1, tak pro klic. c.2 byl pouzit stejny kod (ten je jeden pro auto a nemeni se)? TD

04.12.2001  23:55

« Re: novy klic k imobilizeru

asi sme sa trochu nepochopili, takze vysvetlim to po svojom a ty potom napis, ci som sa strafil

ukradli ti od meganu kluc s integrovanym imobilizerom + dialkove ovladanie k alarmu.

ked ti dokazu poslat od renaultu kluc k tvojmu autu na zaklade nejakych papierov je na 101% jasne, ze bude pasovat do vsetkych zamkov tzn. ze klucom bude auto mozne otvorit a na 101% bude nakodovany na imobilizer rovnako ako kluc povodny, takze s auto bude mozne nastartovat a odist s nim. ak nechces menit zamky v celom aute (co asi nie je najlacnejsie) a je velky predpoklad, ze zlodej co ti to ukradol tvoje auto nepozna, pre pokoj duse by si si mal nechat u renaultu prekodovat imobilizer a nechat poslat kluc s novym kodom - to by sa malo dat realizovat.

co sa tyka alarmu, to opat zavisi na akom principe alarm pracuje. moze existovat verzia taka, u ktorej riadiaca jednotka alarmu sa uci kody dialkovych ovladani a dialkov ovladania maju vzdy jedinecne kody. vtedy staci kupit novy dialkovy ovladac a naucit riadiacu jednotku aby reagovala len na kody prijate od neho. za tychto okolnosti je vylucene aby to zlodej otvoril povodnym dialkovym. druhy typ alarmu moze byt taky, ze riadiaca jednotka ma napevno nastavenu skupinu kodov, na ktore bude reagovat a dialokovy ovladac ich ma tiez napevno zadane tak aby mohol riadiacej jednotke posielat pokyny a ta aby mu rozumela. vtedy ak stratis alebo ti ukradnu dialkovy ovladac, ti vyrobca/dodavatel alarmu po overeni nejakej ID karty od alarmu naprogramuje ovladac pre tvoje auto. nevyhodou je ze auto bude mozne otvorit vzdy aj povodnym ovladacom.

tak som ti to v skrate zhrnul ako to asi funguje, dufam, ze ti to pomoze

05.12.2001  07:58

« Re: novy klic k imobilizeru

Diky za obsirny popis moznosti. Zjednodusim to. O alarm nejde, nejde ani o mechanicke zamky ve dverich, jde "jen" o imobilizer. V mem pripade neposlali nakodovany klic, ale kod (odpovidajici autu) a po elektronicke strance cisty klic zvlast. Auto se pomoci kodu dostalo bez jakehokoliv klice do servisniho modu (lze nastartovat a jet). Potom dostal klic "cuchnout" k dalkovemu ovladani a zacal standardne fungovat. Lide, kteri tvrdi, ze stary klic nebude fungovat vetsinou argumentuji plovoucim kodem a tim, ze si musi cuchnout zaroven vsechny klice, ktere maji spolecne fungovat. Cau TD

06.12.2001  10:58

« Re: novy klic k imobilizeru

Muze se vam to taky nekdy hodit, uz jsem zase moudrejsi i klidnejsi. U klicku s DO pro Megane 96 funguje chip tak, ze v aute mohou byt nactene maximalne dva klicky. Jeden klicek lze aktivovat i nekolikrat za sebou. Navic pri komunikaci klicku s ridici jednotkou dochazi k synchronizaci. Cili, pokud si napr. dvakrat za sebou nactes jeden klicek, obsadis jim obe mista, pak stary klicek nebude fungovat. Nebo si poridis dva nove klicky a po sobe je do RJ zadas, tim take prestane stary klicek fungovat. Cau TD

06.12.2001  20:28

« Re: novy klic k imobilizeru

tak som presne myslel ze to funguje a tak som to aj popisal ;-) ked ide len o imobilizer tak sa nemas coho obavat, kazdy inteligentny vyrobca umozni RJ rozpoznat urcity pocet klucov resp. dialkovych ovladani.

"-- skrytý --" 10.12.2001  07:53

« Meta

Nevíte někdo, co je zač alarm "Meta system", typ M94A? Vyndal jsem to z jednoho vraku, co jsem koupil na díly. Nemám k tomu ani ovladač ani návod. Pokud byste někdo věděl, kde sehnat nějaký popis, případně i ten ovladač, hoďte to sem, pls.

06.08.2002  11:58

Jablotron CA-320 Akcent

Mate nekdo zkusenosti s montazi tohoto alarmu do Octavie? Nevim kam napojit sedy vodic - vstup od dvernich spinacu. Kdybych nemel zpozdovac na vnitrni osvetleni tak bych ho napojil na vedeni k osvetleni, ale jelikoz mam, tak nevim jak to vyresit.

08.08.2002  09:29

« Re: Jablotron CA-320 Akcent

Na www.jablotron.cz je navod primo na Octavii. Pripojeni sedeho vodice je popsano primo pro jednotlive modifikace (LX, GLX, SLX).

19.08.2002  13:53

Best

Prosím o radu. Na vozidle Yaris má žena namontovaný alarm Best. Z otřesového čidla odpadlo víčko a zjistil jsem, že destička je volná. Je uchycena jedním šroubkem uprostřed. Má to tak být nebo to je vada a má být pevně dotažena ke krabičce?

21.08.2002  12:04

Modul dovierania okien k alarmu Meta

Nemate niekto skusenosti s dodatocnou montazou modulu zatvarania okien? (Myslim ze v pripade ten mety sa tie moduly volaju M6 a M8) Rad by som si to hodil do auta. Je to problem namontovat?

29.01.2003  10:20

Radarové čidlo u alarmu

Měl bych dotaz. Co to je radarové čidlo, na co reaguje, jaký je rozsah chráněného prostoru tímto čidlem a jaké jsou jeho problémy či slabiny. Předem děkuji za odpověď.

30.01.2003  09:55

« Re: Radarové čidlo u alarmu-doplnění dotazu

Ještě bych si dovolil dotaz doplnit o vysvětlení pojmu dvouzónové radarové čidlo. Co jsou ty dvě zony- jejich poslání a funkčnost a jak by se to lišilo od jednozonového radarového čidla.
      Jak po aktivaci radarového čidla ( jedno a dvouzónového ) reauje na venek ( na narušitele a na jakou jeho činnost) alarm -zvukově (síla zvuku ) nebo jinou výstrahou. Děkuji za vysvětlení.

"-- skrytý --" 30.01.2003  14:40

« Re: Radarové čidlo u alarmu-doplnění dotazu

S bližším vysvětlením se ozvu, až budu mít více času na psaní. Slibuji! PS: osobní zkušenosti mám ze dvou systémů u mého minulého a současného auta.

"-- skrytý --" 30.01.2003  22:21

« Re: Radarové čidlo u alarmu-doplnění dotazu

Tak už jsem zpět. Radarové čidlo jako periferie alarmu bylo původně vyvinuto pro kabriolety, kde nebylo možno použít "klasické" prostorové ochrany na ultrazvukovém základě. Ultrazvuková čidla jsou totiž citlivá na pohyb vzduchu, na "přelet mouchy", na rychlé změny teploty atd. Kromě toho se nehodí do velkých vozů, resp. do vozů s dlouhým vnitřním prostorem (třeba kombi, MPV, SUV), poněvadž nemají dostatečný dosah kontroly. Lze u nich sice zvýšit citlivost tak, aby zabraly i "zadek" interiéru, ale pak se zase nelze vyhnout falešným poplachům "zepředu". Kromě toho nutno tahat dvě vedení skrz "sloupky A" (ke každému z čidel jedno) a řešit otázku správného umístění čidel, což může být u některých aut docela velký problém (třeba sluneční clony nenechávají ani minimální prostor pro umístění čidel tak, aby si je člověk při sklopení clony "neshodil"). Teď záměrně opomíjím umístění obou čidel na jednom ze "sloupků B" (jedno čidlo směřuje dopředu, druhé dozadu), na držáku vnitřního zpětného zrcátka, na střední stropní svítilně atd., přestože tato řešení často používají výrobci vozidla pro "originální" autoalarmy. Pro dodatečnou montáž se však tyto pozice nehodí, protože obvykle nelze sehnat originální držáky pro daný konkrétní typ vozu nebo do originálního držáku prostě neoriginální čidla vůbec nepasují. Teď ale zpět k radaru. Radar je krabička velikosti kapesního zapalovače, která se naplocho montuje na dno chraněného prostoru, tedy nejlépe pod přední hranu zadní sedačky. Radarové čidlo nad sebou po aktivaci vytvoří jakousi "elektromagnetickou bublinu", přičemž si zapamatruje její parametry ("tvar" chráněného prostoru) v momentě aktivace alarmu a ty pak průběžně porovnává s aktuálním stavem. Důležité je samozřejmě nastavení citlivosti. Ta je dokonce taková, že lze běžně dosáhnout toho, že alarm spustí v momentě, kdy se pohne vedle zaparkované vozidlo. Takto to ale mít nastavené je samozřejmě nesmysl. Běžně se nastavuje taková citlivost, aby při zastrčení ruky otevřeným okénkem dovnitř vozu alarm spustil. O "dvouzónovém" radarovém čidle jsem zatím neslyšel, ale domnívám se, že jde o chybu v překladu a že se jedná spíše o čidlo "dvoustupňové". Takové má dva okruhy, každý s vlastním nastavováním citlivosti: první, tzv. varovný, a druhý, já bych ho nazval "ostrým", který spíná až poté, co je první okruh dostatečně "vydrážděn". V praxi to funguje tak, že pokud někdo "otravuje", dostane se mu nějakým způsobem poučení (houkačka, zablikání, ale viděl už i alarm s hlasovým varováním!), že dané auto je vybaveno aktivním alarmem a že toho má nechat. Pokud "útok" pokračuje, spustí se "hlavní/ostrý" alarm. Předností takového čidla je mj. prevence planých poplachů. Fukcí dvoustupňového čidla však není možno využít, pokud tomu není přizpůsobena samotná centrála alarmu, což je bohužel málokterá... Bez odpovídající centrály pak čidlo "jede" stejně jen na jeden okruh. Výhody radarového čidla: 1/ snadnost "nenápadného/skrytého" umístění (ultrazvuková čidla nelze "schovat"); 2/ snadnost instalace (tažení pouze jednoho svazku, navíc jednoduše pod kobercem podlahy vozu); 3/ netečnost vůči proudění vzduchu a zachování funkce i v případě přepravy neforemných předmětů ve voze (ultrazvukové čidlo musí na chráněný prostor tzv. "vidět", v opačném případě neplní svou funkci); 4/ schopnost pokrýt velký chráněný prostor, a to včetně zavazadlového prostoru ("kam ultrazvukové čidlo "nevidí", tam se může dít, co chce); 5/ schopnost fungovat i při otevřených oknech, včetně střešního (ultrazvuk v tomto případě selhává); 6/ při zvýšení citlivosti schopnost chránit i vnější prostor "za skly" (zde je ultrazvuk zcela "mínusový"). Nevýhody: 1/ vůz nelze parkovat pod dráty vysokého napětí či pod telefonními rozvody (plané poplachy); 2/ v blízkosti radaru nelze po zaparkování ponechávat větší množství tekutiny, např. plastových lahví s pitím (karton - 6 lahví minerálky), poněvadž pohyb tekutiny v lahvích třeba v důsledku větru může spouštět plané poplachy; 3/ po střeše vozu nesmějí pobíhat např. kočky (plechová střecha radaru příliš nevadí a tu kočku bezpečně "odhalí"; 4/ vůz nelze parkovat tam, kde je "rejdiště duchů" (ať se teď nikdo nesměje, protože na místa s výraznými poruchami geomagnetického pole ten radar také obvykle reaguje); 5/ vozit vzadu jen poučené spolucestující (aby tu krabičku s radarem neukopli, nerozšlápli atd. - mně se dokonce stalo, že mi ho jeden dobrák pečlivě "odpreparoval" od elektroinstalace, aby mi mohl slavnostně podat dopředu to, co "jsem už určitě dlouho hledal, zatímco mi to leží vzadu na podlaze"!!!); 6/ obvykle vyšší cena (ve srovnání s ultazvukem). Uf, snad jsem na nic nezapoměl...

31.01.2003  10:12

« Re: Radarové čidlo u alarmu-poděkování za odpověď

Vážený Mitsi, děkuji Vám za hodnotnou a vyčerpávající odpověď. Vaše ochota, znalosti a snaha pomoci by si zasloužila veřejné ocenění. Snad by jste si zasloužil i kanditátůru na presidenta ČR, když poblitické srany nemohou najít nikoho dost dobrého a ušlechtilého. Ale ani můj první dlouhodobý kandidat by jim nebyl po chuti, tak nevím. Každopádně Vám zatím moc děkuji.

19.02.2003  14:36

Výstražné samolepky

Výstražné samolepky
    Prosím o radu,kde by bylo možné ( např. v Praze )sehnat výstražné samolepky na okna upozorňující na instalaci alarmu a autoradia chráněného kodem. Předem děkuji.SD dne 19.2.2003

10.07.2005  15:41

Autodoctor poradí

Dámy a pánové, specializuji se na elktriku, elektroniku, zabezpeční atd. vozidel více jak dvacet let, zde jsem si přečetl hodně zajímavých ale i nesmyslných názoru. Pokud máte zájem obrať te se na mně a já vám, bude-li to v mých možnostecj zodpovím vaše otázky. Ahoj všem Frankie

10.07.2005  16:21

Bez nadpisu

Možná trochu mimo, ale ze života. Rok 1995, Kopřivnice, náměstí mezi paneláky, letní noc, teplota +25° C, 02,00 hod. ráno, otevřená okna. Do toho alarm.
    Po cca minutě planého a přerušovaného ječení už všechna okna svítí a ve chvílích vzácného ticha je slyšet pláč probuzených dětí. Pak se ozve mohutný hlas: Tak už to * konečně ukradni, ať můžem spát!!!
    A ze spodu: * rychlejc to nejde!!! Pak to ještě asi dvakrát jeklo, nastartovalo, odjelo a šlo spát dál.

10.07.2005  16:31

« Re:

bohužel se člověk musí smířit s tím že houkání není pro cizý uši ale pro uši majitele, proto zásadně alarmy kombinuju s GSM paegrem nebo Radio paegrem, a vždy s mechanickým zabezpečením, jediný zabezpečení, který je ale opravdu funkční, je tajnej vypínač s dobrým alarme a mechanickým zabezpečením. Tajnej vypínač je totiž pokaždý jende a jinak a není k němu návod. Ahoj F.

19.07.2005  02:12

Alarmy, centrály, el. okna ....

:!: Alarmy, centrály, el. okna za supr ceny !! Online na www.Gihany.host.sk. Mrkni tam. Fakt to stojí zato!!! :P

Radim70 19.07.2005  09:08

www.4car.cz

poradí,namontují a nejsou drazí..

19.07.2005  09:17

Avital?

Ten znám třetí na žebříčku poruchovosti

Radim70 19.07.2005  11:05

« Re: Avital?

:lol: jo,je to možné..taky se k nám už hezky dlouho nedováží..jde o americký alarm a je zvláštní že Clifford..jeho brácha,který se dělá ve stejné továrně je naopak bezporuchový..

19.07.2005  11:21

Kliford

to bych netvrdil jezdil jsem devět let asistenčku pro abu, specializuju se na elektriku a elektroniku, Kliford, Meta, Avital, a pár dalších považuju za to nejhorší na našem trhu

Radim70 20.07.2005  09:07

« Re: Kliford

no vidíš..to je ale věc názoru..já mám v Nissanu Avital cca 9 let a je bez poruchy.Nicméně..ono asi hodně záleží kdo a jak ti to namontoval.V autě se všechno třepa a jakýkoliv špatný spoj se může projevit.Ahoj

21.07.2005  04:03

« Re: Kliford

Muzu pozadat o upresneni "nekvalitnosti" prave alarmu znacky Meta? V cem jsou nekvalitni a jake konkretni spatne zkusenosti s nimi mate? Dikys

21.07.2005  04:04

« Re: Kliford

AD META: otazka nize na Autodoctora:)

20.07.2005  17:45

Imobilizér Fabia

Zdravím, nemá zde někdo zkušenost zda lze nějakým jednodušším (a levnějším) způsobem než je například výměna palubní desky "přečipovat" kód imobilizéru u Š fabia. (samozřejmě si nechat vyrobit nové klíče a případně vyměnit zámky).

"-- skrytý --" 21.07.2005  10:32

« Re: Imobilizér Fabia

Lze taky nechat přeskládat zámky, vyjde to levněji než výměna a efekt je stejný.

21.07.2005  11:29

« Re: Re: Imobilizér Fabia

to myslíš koupit sadu zámků (mam pocit že to je cca 4000). Ale pak je třeba někde sehnat nove kliče a někde naprogramovat imobilizér. Kde? značkový Škoda servis? ......

21.07.2005  20:43

« Re: Re: Re: Imobilizér Fabia

Když otevřeš klíček zapalování najdeš v něm vložený malý čip obdélníkového tvaru, ten stačí vložit do nového klíče a nic nemusíš programovat

21.07.2005  20:47

« Re: Re: Re: Imobilizér Fabia

a kdyby jsi chtěl za každou cenu přeprogramovat klíče tak musíš znát 4 místný kod kterej je součástí klíčů při zakoupení auta jinak jsi druhej a musíš do značkovýho servisu s dlouhejma penězma, pokud kod znáš tak by to měl udělat každej kdo má diagnostiku já to dělal za 300Kč na počkání

22.07.2005  11:30

« Re: Re: Re: Re: Imobilizér Fabia

No ona věc se má asi tak.Koupil jsem auto a * jsem si nevsimnul ze ten druhej klic je zkopirovanej a neni originalni (tudiz bez imobilizeru). A je teda docela mozny ze si proste prodejce nechal klicek a ten muze s adresou klidne nekomu prodat. Ale ke klicum mam takovy plastovy obalek a v nem je jakasi karticka s cislama. Je to ono?? Potreboval bych ten klic co mam precipovat aby ten druhy co mozna nekde beha nefungoval.

22.07.2005  11:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Imobilizér Fabia

prosím tě ten čip je v plastový části a má velikost cca 2x2x7mm,
              pokud se ti jen jedná o vymazání klíče kterej nemáš tak stačí stávající klíč nove naprogramovat, jakmile provedeš nové programování, tak se automaticky staré naprogramované klíče vymažou. Ahoj F.

21.07.2005  20:39

Meta

pro mne je spíše podstatné procento vymontovaných alarmů pro jejich nefunkčnost a procento opravených alarmů, specielně u Mety se nejčastěji jednalo o vymazání paměti ovladačů případně paměti alarmu jako takového nejčatěji z důvodu poklesu napětí nepř. při vadném dobíjení a nejvíc mne štvalo nemožnost rozšíření, U klifforda, odcházela taky k problémům s peměťí, u immobilizeru klifford zase mechanickému poškození čtecího konektoru, suprová záležitost starých kliffordů byla v tom, že stačilo vyjmout napájecí pojistku, která ve většině případů byla u baterie po odejmutí pojistky se alarm vypnul a daktivoval za 17000Kč dobrý zabezpečení, Bosch je firma co umí vše krom alarmů, pokles napětí vymaže paměť a nic ho nerozchodí ani servisní středisko, Avital prozměnu neztrácel celou paměť ale jen částěčně, a měl velmi humpolácky udělané tišťáky takže docházelo k rozpraskání pájených spojů proto si pak dělal co chtěl, a měl poddimenzovaný relátka takže se vypalovaly ale to byl problém i Klifforda a Bosche
    Bylo jen málo alarmů, která se daly na místě opravit. spíš by se dalo říci že znám jen tři alarmy, které bych si namontoval do auta

"-- skrytý --" 21.07.2005  20:58

« Re: Meta

autodoctor: Můžeš uvést ty tři značky?
      PS: Pracoval jsem s korejským Vision a italským GT. Oba byly OK. Namontoval jsem jich cca 10 do aut svých kamarádů. Ti se pak následně na mne obraceli v případě potíží. Vždy jsem jim tvrdil, že problém není v autoalarmu a jak se posléze ukázalo, tak také nikdy nebyl. Ten Vision přežil např. totálku auta, a jako jedno z mála el. zařízení zůstal i poté zcela fukční! Jinak zkolabovalo i autorádio...

21.07.2005  21:02

Mitsi

proč bych měl, nejsi můj zákazník a seš přesvědčenej o kvalitě toho co montuješ tak nevidím důvod proč ti tyto informace podávat

"-- skrytý --" 21.07.2005  21:20

« Re: Mitsi

Jak myslíš...
      PS: Jinak nejsem zákazníkem nikoho a servisy potřebuji jen jako zdroj materiálu. K tomu mne donutily okolnosti, nikoli vlastní šetřivost: když jsem si chtěl nechat namontovat autoalarm do vlastního vozu s CAN-BUSem, k němuž nebyl k dispozici žádný "kompatibilní originál" (sám jsem si na to přes vlastní zkušenosti netroufal), tak mne všichni autoelektrikáři, včetně "specialistů na autoalarmy", poslali někam. Takže jsem byl nakonec nucen pomoci si sám.
      Funguješ také tak?

21.07.2005  23:34

Mitsi

specializuju se na elektriku, nevyhazuju nikoho s ničím a nebojím se přiznat že něčemu nerozumím, ale to neznamená že si s tím neporadím, za posledních 9 let mě vycukalo hodně aut a hodně závad ale jen jednou jsem to vzdal

"-- skrytý --" 22.07.2005  01:07

« Re: Mitsi

Jo, tak takovouhle odpověď beru! Nemám totiž rád "rádoby machry", co sekají jak na běžícím páse právě a jen to, co mají tzv. zmáknuté, přičemž zákazníka s požadavkem, nad nímž by museli trochu přemýšlet, raději odbydou.
      Proto mohu vřele doporučit třeba dílnu firmy Construct přímo v jejím ústředí, tj. ve Vel. Meziříčí (byť tohle není zrovna typický příklad z oboru eutoelektrika), kde jsou schopni operativně reagovat na téměř každý požadavek, byť si za to nechají slušně zaplatit. Ostatně, proč ne.
      Naopak, když jsem viděl provedení montáže poměrně sofistikovaného autoalarmu za 25 tis. Kč na jednom Audi A4, kde byly oholené dráty pospojovány pouze zakroucením do sebe a ledabyle přetaženy plastovou (odlepující a posouvající se) izolačkou, úplně mne omývali: přechodové odpory, koroze v motorovém prostoru atd., to vše zřejmě maníkům, kterým připadá zatěžko pájet a používat teplem smršťující se bužírku (když už za to majitelka vozu vysolila takové peníze) nic neříká, hlavně že to v momentě přebírání fungovalo. Bohužel ne dlouho, neboť systém zkolaboval po ujetí pouhých 330 km!
      PS: Autodoctore, jsi z Prahy?

22.07.2005  11:58

« Re: Re: Mitsi

zkus si kliknout na www tam se dozvíš odkud jsem a i víc věcí ahoj F.

"-- skrytý --" 22.07.2005  10:17

Jaký alarm zvolit

Když jsem procházel tuto diskuzi a potom i web jablotronu, nejsem z toho příliš moudrý. Je mi jasné, že by se nemělo na alarmu přehnaně šetřit, ale dávat za něj desítky tisíc nechci.
    V autě mám centrál s DO a vyhovovalo by mi něco, co se pouze napojí na stávající systém zavírání dveří.
    Neparkuji na ulici a pokud ano tak jen u obchoďáků či na hlídaných parkovištích = nepředpokládám, že by někdo auto natahoval na odtahovku.
    Jaké máte zkušenosti se systémy napojenými na mobil?
    Mají význam ultrazvuk. či náklonová čidla?
    Máte někdo zkušenosti s CA-02 FOX od jablotronu?
    Jak jste si zabezpečili svého miláčka?

22.07.2005  11:49

« Re: Jaký alarm zvolit

CA-02 FOX mám ve svém autě, líbí se mi protože že se ovládá, buď vypínačem, klíčkem, nebo dálkovým ovladačem. Právě ten vypínač se mi na tom líbí nejvíc, protože to už není tovární věc a už to je pro lumpa složitější. Jinak CA-02 FOX je extra jednoduchej bezúdržbovej jen ho doporučuju rozšířit o vysokofrekvenční sirénku, ta stojí cca 100,- a tu namontovat do prostoru řidiče. Ahoj F.

"-- skrytý --" 22.07.2005  11:51

« Re: Re: Jaký alarm zvolit

cenu FOXe jsem si našel. Kolik tak stojí montáž?

22.07.2005  11:55

« Re: Re: Re: Jaký alarm zvolit

o mě by se montáž bez rozdílu auta pohybovala od 500 do 700,-při ovládání klíčkem nebo vypínačem, při ovládání dálkovým ovladečem, je to dražší ale cca o 100 až 200,-

"-- skrytý --" 22.07.2005  11:59

« Re: Re: Re: Re: Jaký alarm zvolit

1) co si myslíš o náklonovým a ultrazvukovým čidlu, které se dá k FOXovi přidělat
            2) k čemu je dobré mít ten vypínač?

22.07.2005  12:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Jaký alarm zvolit

u Škodovek při zatažení za čudlík ve dveřích otevřeš všechny dveře, takže aktivuješ impuls centrálu a tím i vyřadíš alarm, u takového auto, je tedy vhodnější alarm ovládat skrytým vypínačem.
              Ultrazvuková čidla hlídají vnitřek auta, ale u foxe se nedají vyřadit proto aby jsi ve vozidle mohl nechat dítě nebo psa. Náklonové čidlo je jen ochrana při pokusu o odtažení, náklon při kradení kol nerozezná.

"-- skrytý --" 05.08.2005  14:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jaký alarm zvolit

Kdyz jsem toto cetl, tak jsem se docela lekl, protoze jsem si poridil naklonove cidlo prave proti ukradeni kol. Cidlo jeste nemam namontovane, takze jsem dnes udelal test. Pripevnil jsem cidlo Jablotron CA-550 na jeden konec 70 cm dlouhe drevene listy a druhy konec listy jsem po ustaleni polohy cidla pomalu meritkem zvedal. Cidlo reagovalo na zvednuti do vysky 3 az 5 mm. Pri rozvoru napr. Fabie 2,5 m vychazi, ze cidlo pozna nadzvednuti v miste jednoho kola v nejhorsim o 36 mm. Bez takoveho hnuti s autem se, myslim, kola sundat nedaji. Takze zatim jsem klidny, nez mi nekdo moji uvahu vyvrati ;-)

"-- skrytý --" 22.07.2005  10:35

Bez nadpisu

Doc: když tě tu tak po dlouhé odmlce vidím, maně jsem si vzpomněl na jeden kousek Jablotronu CA321, který už dlouho mám v šuplíku - při rozebírání auta utrpěl vinou nepozornosti buď připojení nebo odpojení baterky (už nevim) při zapnutém klíčku zapalování. Do té doby fungoval normálně, po tomto zásahu se však "urazil", a nereagoval na ovladače. Dal se vypnout tlačítkem valet, ale na ovladače prostě dál už nereagoval, a ani se nenechal naučit jiné - a při zapnutí klíčku dvakrát bliknul, jako že má dva ovladače naučené. Předpokládám, že se jen zablokoval, a je nutné jej odblokovat v servise - uměl bys to? Sice leží v šuplíku a k ničemu jej nepotřebuji, ale kdyby byl náhodou někdy potřeba, tak ať tam radši leží funkční... Jinak tu mám ještě pár prastarých alarmů a HF z rozebraných aut, taková divoká změť, neznáš nějakého kutila, co by to chtěl? (do popelnice to házet nechci, ale když to nikdo chtít nebude, vyhodím to s klidným srdcem...)

22.07.2005  11:31

oddie

co se týká toho Jablotronu tak se neboj ho odnést do prvního zastopení JAblotronu, oni ho nechaj opravit, má zkušenost že jablotron si nebere peníze ani u pozáručních oprav, pokud nemení ovladače.
    A co se týká změti nesmyslů co jsi kdy vymontoval tak jsme na tom obdobně taky se poohlížím po kutilovi protože je mi líto to vyhazovat.:-)
    Ahoj F.

Martin77 28.02.2019  20:25

« Re: oddie

Alarm, má dnes každý auto, a jak se kradou lehce >:D já nedám dopustit na starou dobrou mechaniku.

"-- skrytý --" 27.07.2005  22:39

Co je to?

Zdravím
    Z auta jsem vymontoval asi řídící jednotku alarmu. Stejně k ní nedodali dálkové a ani siréna tam nebyla.
    Nejsem schopný identifikace, co to je zač. Na štítku za sklem je Caralarm PHILIPS, na jednotce štítek - art. 910.
    Dále nějaký schvalovací či co ze skušebny v německu - "orlice - BZT - /pod sebou/ - dále G113 pod tím 963E.
    Je to z HYUNDAI LANTRA 1996. Jako výstup to má 16 pin. konektor samečka s utopenými kolíky.
    Do poslední chvíle jezdil v autě a nic neovlivnil.
    V servisní knížce je poznámka o sériovém čísle sirény alarmu.
    Co to je? Dá se místo něj použít jiný běžně dostupný alarm?
    Dík
    rade622

27.07.2005  23:27

« Re: Co je to?

ano jistě dá se použít jiný alarm, ale najde se málokdo kdo si troufne použít el. instalaci původního alarmu, většina montážních firem je ráda že to vůbec zapojej ahoj F.

Martin77 27.02.2019  14:14

« Re: Re: Co je to?

Pro mě alarmy skončily s tím jak mi odcizily auto, ve kterém právě alarm byl.

05.08.2005  21:51

RE: Norman

montuju Jablotrony leta, náklonový čidlo od jablotronu jsem přestal používat právě proto že kola neuhlídá a popravdě s tím mají problém i čidla jiných výrobců ahoj F.

16.08.2005  14:03

náklonové čidlo

Nevíte někdo jestli digitální náklonové čidlo bude aktivováno v případě odtahování auta ať už klasicky nebo ramenem. Zkoušel jste už někdo s alarmem zvedat auto pomocí heveru jako když kradete kolo. Co vám to dělalo a co to bylo za alarm? Díky dinosaurus

16.08.2005  14:06

« Re: náklonové čidlo

možná že kdyby jsi si přečetl pár stránek zpět tak by jsi našel odpověď náklon při odtahování rozezná každé čidlo ale kradení kol poznat nemusí odtah ramenem taky poznat nemusí Ahoj doc.

"-- skrytý --" 17.08.2005  07:57

« Re: náklonové čidlo

Taky mě to zajímalo, abych věděl jak dokonale je auto ochráněno alrmem, takže jsem mimojiné zkoušel auto vyheverovat různým způsobem (jedno kolo, dvě kola - jedna náprava, dvě kola - jedna strana) a můžu říct že vždycky alarm spustil poplach když jsem byl s heverováním někde v půlce, takže pokud někdo ten alarm nevyřadí z funkce ještě před tím než jde krást kola, tak je to 100% ochrana. Stejným způsobem to bude fungovat při pokusu o odtažení jak klasicky natož pak ramenem a je úplně jedno jestli máš zaparkováno auto na rovině nebo ve svahu. A za půl roku používání ani jeden planý poplach. Týká se to auta kde je digitální náklonový čidlo od Jablotronu.

17.08.2005  10:42

« Re: Re: náklonové čidlo

ta to je super první čidla moc nefungovaly tak to si jedno koupím na zkoušku díky za info docela mě potěšilo mám totiž Jablotron v oblibě akorát ty čidla mě štvaly ahoj Doctor

17.08.2005  20:20

čidlo

díky moc si mě potěšil chtěl bych totiž Akcent od jablotronu (digitální náklonové+prostorové) a tak sem měl trochu strach dík dinosaurus

18.08.2005  10:24

alarm

Ahoj, prosím Vás můžete mi někdo poradit jaký je nejlepší způsob ohlášení, pokud se zpustí alarm. Pager má pro mě malej dosah. GSM hlásič se mi zdál docela dobrej do té doby než jsem si do seznamu napsal GSM rušička, má totiž dosah dobrej takže stačí aby ji měl zloděj v bundě nebo někde jinde kam se vejde a odruší mi signál a auto bude jenom vřískat ale to nikoho už moc nezajímá, až na pár vyjímek a policajty už vůbec ne alespoň ty co jsem viděl. Jde mi o to když nechám auto před obchodem nebo na parkovišti, jinak je v garáži. Díky dinosaurus.

Martin77 25.02.2019  22:51

« Re: alarm

Ahoj, na alarm kašli.. mrkni na zeder.cz je to mechanika ktera je v podstate neprekonatelna.

31.08.2005  16:15

www.autosystemy.cz - CS-13 doporucite?

Nasel jsem si na www.autosystemy.cz alarm CS-13 , k nemu central CZ 4D a pro prenos bych chtel ten PG-01 ... vse tam perfektne levne, mate uz nekdo zkusenost ?
    Nebo si mam vzit radsi ten Magicar 9000 ? tam je vsechno pohromade, ale zase se mi libi ten dosah u GSM pageru... poradte..
    A co k tomu CS-13 za cidlo ? pry se da pripojit pridavny snimac, uvazuju o tom naklonovem, protoze na starem alarmu jsem mel ultrazvuk, ale ten mi houkal kdykoli jsem si nechal pootevrene okna...
    Takhle bych mel otresove, ktere tam uz je za jedny penize + naklon... to by melo stacit, ne ? a vse mnohem levnejsi, nez AKCENT co nic neumi...
    Poradte, kdo se v tom vyznate, diky

"-- skrytý --" 09.09.2005  20:53

Magicar 9000 nebo ATHOS (od Jablotronu) ???

Poraďte, do kterého z nich jít. Jaké s nimi máte zkušenosti? Který je lepší?

Radim70 16.09.2005  15:02

nejlevnější

na www.4car.cz

Martin77 27.01.2019  18:48

« Re: nejlevnější

mrkni na zeder.cz lepší než nějaký alarmy, a neboj je to moje vlastní zkušenost

PP. 15.12.2005  17:50

mikrovlny

Jaké jsou vaše zkušenosti s mikrovlnými senzory ve spojení s alarmem v osobním voze?Mají mikrovlny nějaké nevýhody podobné jako ultrazvuk - otevřená okna.
    Jaké typ čidel k alarmu zvolit?Ultrazvuk,mikrovlny nebo něco jiného?
    Má smysl náklonové čidlo,když bude i některé z výše u vedených?

"-- skrytý --" 16.12.2005  06:04

« Re: mikrovlny

Neznam nic lepsiho, nez je mikrovlnne cidlo: nekde velmi hluboko v archivu - z doby tak pred cca 2 roky - mozna najdes muj detailni rozbor v porovnani s ultrazvukem. Kombinace s naklonovym cidlem v kazdem pripade vyznam ma.

"-- skrytý --" 16.12.2005  07:11

« Re: Re: mikrovlny

A mohl bys, prosim, poradit nejake konkretni mikrovlnne cidlo, ktere lze koupit samostatne? Koupil jsem sice uz tohle
        ale ma odber 11,5 mA, coz se mi zda hodne. Kdyby ho nekdo chtel, tak napiste ;-)
        Nasel jsem pak jeste tohle
        ktere ma brat jen 5 mA.
        Jinak jsem nasel na netu bud podstatne drazsi nebo zase uplne bez specifikaci.

PP. 16.12.2005  13:09

« Re: Re: mikrovlny

tak jsem tu slohovku našel,ale moc mi to při rozhodování nepomohlo.
        Btw. jak velké je riziko planých poplachů -
        - vysoké napětí (jedná se pouze o vedení VN např. 400kV,nebo planý poplach jsou schopné vyvolat i sloupy tel.vedení nebo běžné el. rozvody )
        - minerálky (jedná se pouze o kartón minerálek umístěný přímo ve voze v blízkosti čidla nebo i vzadu v kufru )
        Chci to napojit na GSM pager a tak bych nerad běhal denně patnáctistovku :-) , jelikož neparkuju u domu.

"-- skrytý --" 16.12.2005  14:13

« Re: Re: Re: mikrovlny

Zatim s tim tedy nemam zadne zkusenosti, ale podle meho laickeho nazoru zalezi na nastaveni citlivosti mikrovlnneho cidla. Ja ho chci jen na to, aby detekovalo kdyby se nekdo dostal dovnitr do auta, tedy predpokladam nastavit minimalni citlivost a doufam, ze zadne plane poplachy nebudou.
          Mohl bys, prosim, napsat link na to uvedene porovnani? Chvili jsem to hledal, ale bez vysledku.
          Diky.

PP. 16.12.2005  14:27

« Re: Re: Re: Re: mikrovlny

ten nejdelší :)

"-- skrytý --" 17.12.2005  06:48

« Re: Re: Re: Re: Re: mikrovlny

Pod vysokym napetim vubec nelze parkovat (nebo odstavit mikrovlnne cidlo)! Poplach mi spoustel i provoz (pokud se netelefonovalo, bylo to OK)na telefonni lince po drate ve vysce cca 3-4 metry nad vozem (ale mel jsem sklenenou oteviraci strechu, bez ni to je u dalsiho vozu OK). Balik 6 mineralek po 1,5 litru vadi na vzdalenost caa 70 cm (na urovni vodorovne roviny podlahy MPV) pri standardnim nastaveni citlivosti cidla, tj. poplach spousti pri vstrceni ruky otevrenym bocnim oknem. Pokud jde o vyber cidla, mam vsechno od zn. GT Autoalarm.

Martin77 26.01.2019  19:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: mikrovlny

alarm se da vyrusit nebo uplne vypojit to bych neporizoval.

"-- skrytý --" 12.01.2011  22:44

alarm

Mám problém s alarmem.Mám autoalarm CS-820 AT a po 4 letech první dálka přestala fungovat.Vytáhl jsem ze šuplíku náhradní a zjistil jsem,že asi zapomněla plovoucí kód,nemáte někdo radu jak tu dálku znovu spárovat s autem?Předem díky.

"-- skrytý --" 13.01.2011  10:03

www.supergumy.cz/tech_info/ti_pdf_23.pdf… />
      kapitola "Programování nového ovladače"
      V předchozím příspěvku byla chyba v odkazu.

"-- skrytý --" 13.01.2011  10:05

« Re: alarm

furt se tam ten odkaz vkládá s chybou. Nejjednodušší máš google, zadat do toho CS-820AT a hnedka druhý odkaz shora je návod k použití. Tam to je popsáno.

Martin77 25.01.2019  20:59

re

Já se nikdy na alarm nespoléhal i když jsem jej třeba v autě měl, na každý auto co jsem kdy mě a že to byly vozy české značky, tak jsem nechal montovat mechanický zámek volantové tyče.