Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.10.04  15:42

    « Re: Re: Re: Re: Pneu

    Jde proste o to, ze lozisko musi byt v urcite poloze vuci rovine protinajici kolo (tedy v rovine kolme na osu kola), jinak je nadmerne zatezovano, opotrebovava se a "neudrzi" kolo ve spravne poloze, coz se nejvice projevi prave v pilovitem opotrebeni pneumatiky. Ale je pravda, ze nektere pneumatiky "vytvareji pilku ochotneji", nez jine.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.10.04  15:34

    « Re: Re: Re: Pneu

    Bohužečl tomu příliš nerozumím a v Peugeotu asi taky. Disky - hliníkáče mám originály co jsem si objednal. Dneska mi volal pan Domanský (auto je u nich v servisu přes 14 dní) - prý se proslýchá, že kolem 24. mají do Francie dorazit táhla řazení...... Zdá se že brzo bude brázdit silnice můj švihák!!! Vzpomínáte jak se sháněly plynový lanka na škodovky?? Člověk by si myslel, že to auto snad dělaj na Kubě. :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.10.04  13:38

    « Re: Re: Pneu

    Problém hledej v příliš volných ložiskách zadních kol či v nevhodné hodnotě ET použitých disků kol. Pokud se samozřejmě nejedná o kostrukční závadu, tj. ložiska jsou axiálně umístěna jinde, než by měla správně být...
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 15.10.04  11:57

    « Re: Re: Pneu

    to basil: co znamena "do pilky"?
    Inak, to fakt nechapem, ako sa im mohlo "podarit" taketo auto. Nic v zlom, ale splachnut tie prachy do zachoda by bolo mozno lepsie nez si kupit P307. Minimalne kvoli usetrenym nervom a dalsim vydavkom v servise. O nenaplnenych ocakavaniach pri kupe auta radsej ani nehovorim.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.10.04  11:29

    « Re: Pneu

    Taky jsem měl problémy s pneu. O samého začátku se mi sjížděly do "pilky" prý to mělo být tlumičema, test ale neprokázal chybu tlumičů. Pak mi řekly v Peugeotu že udělají geometriii náprav, ta taky prošla bez problému.
    Výsledek závada nezjištěna. V Peugeotu řekly mi: hmmm, kupte si nové pneumatiky... :-(
    Koupil jsem tedy nové pneu, ale žádná změna opět se po pár tisících sjely do "pilky". Jsou doskákané až běda....V autě to pěkně hučí když jedu víc jak 50Km/h
    Takže to řešim tím, že si pustím rádio víc nahlas >:D
    Mám letní 205/55/R16 značky Bridgestone POTENZA RE720
    Předtím jsem měl GOODYEAR EAGLE NCT5
    Dnes se z mnou zastavil kamarád a tak trochu jsem ho vyzpovídal, má totiž taky 307 HDi a říkal že mu teď v Peugeotu měnili přepínače blinkrů již posedmé..... nemluvě o nápravách, třesoucím se volantu při 120 - 130Kilometrové rychlosti a dalších prkotinách provázejících tento vůz od samého narození .....
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.10.04  10:21

    « Pneu

    45.000 na orig pneu - to jsi šťastný člověk! Když mi při 35.000 měnili gumy a řekli, že to je stylem jízdy, tak jsem se nehádal a cvaknul 25.000,- . Ale kolegyně s tím samým SW je měnila v 36.000 taky. Myslím, že je moc náhod najednou. Zadek sjetej k jedný straně a předek jak se špatnejma tlumičema. Mám teď 70 a myslím, že se mi to čeká zas.. Je fakt, že jezdím většinou po Praze.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.10.04  10:08

    « Bez nadpisu

    když to tady tak čtu :-( . jsem docela spokojený uživatel Xsary s motorem 1,6/16 (stejný motor v rámci PSA používá Peugeot). V roce 2002 jsem se taky rozhodoval (ale P307 byla naštěstí moc nová a drahá :-) ( ten motor nežere moc, jede docela dobře ale....... už mi jednou měnili těsnění pod hlavou, potom - ještě pořád v roční záruce i hlavu (to jsem si ale musel napsat důrazný dopis >:-[] ) protože pořád různě vytékala chladicí kapalina. Nějakou dobu byl klid ale už zase to začalo nějak slintat i když zatím jenom trochu (60 000km). Tak mě zajímá - jsem jediný anebo jste to vzhledem k ostatním závadám nechali být. Jinak jsem velice spokojený , dá se říct fanda i když starší C. byly zajímavější.
    P.S. Nová C4 má prý být postavena na základu 307 - tak to se asi máme na co těšit :(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.10.04  09:31

    « Re: Re: datum vyroby

    MM: mohol by si secifikovat niektore z tych neobvyklejsich zavad? Aby som vedel na co sa pripadne zamerat ???
    S tymi pneu to je sila. To by clovek prinajmensom necakal taku odpoved.
    SirAnton: viem, ale musel som sa spytat. Za rok sa da z autom najazdit dost km a nejaky obrazok do puzzle by to dalo. Ale zatial to vyzera ze ste ma odradili, iked so ho asi pojdem aspon pozriet.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.10.04  19:14

    « Re: datum vyroby

    Pre Haldo:
    Ja mám P307 2,0 HDi r. v. 4/2002, najazdené 150 000 km. Mal som viacero problémov. Napr. zadná náprava mala veľkú zbiehavosť a tak mi za 45 000 km zodralo zadné pneumatiky v servise mi povedaj, že kúpte si pneu Pirelli, tie sa Vám drať nebudú - >:D Toto mi povedal "odborník v servise Peugeot..." Po premeraní geometrie a odovzdaní výsledkov dovozcovi som dosiahol výmenu zadnej nápravy. Boli aj iné malé závady, ale to sú drobnosti, na ktoré by stačili možno dve strany.
    Prechodil som asi 4 sevisy a zdá sa mi, že všetko je o ľuďoch a ich schopnostiach. S autom som spokojný. Zdravím peugeoťákov...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.10.04  18:35

    « Changer

    Už půl roku se mi sekal CD changer co dává Peugeot(Blaupunkt) pod to autoradio (cena 11.0000,-) -kašlal jsem na to-vždycky se nějak rozběhl. Volali mi teď ze servisu. Je to zasekla mechanika a ta se vyměňuje celá - cena 7.000,-. Záruka 12 měsíců prošla před čtyřmi měsíci. Myslím, že mě provoz tohoto vozidla zrujnuje!
    Tomu člověku co přemýšlí o koupi Peugetu: Nechceš jednoho? Dva roky starý, kompletně repasovaný! Changer dám zdrama! :P
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 14.10.04  18:03

    « Re: datum vyroby

    to Haldo:
    ak chces smerodajne udaje o spolahlivosti, nemozes sa pytat ludi, ktori maju auto kratko, prip. s nim nestihli vela odjazdit. R.v. 2003 uz nieco naznaci, ale co citam aktualne prispevky (v tejto rubrike) o servisnych sluzbach Peugeotu, je to hruza a des. Aby som sa ja ako zakaznik delil s importerom (a aj to v tom pre mna stastnejsom pripade) na 1/2 na cene opravy niecoho, co je evidentne vadne od vyroby, to je sila pripominajuca socikovske motto "drz hubu a krok a prezijes" :x
    Cakat na nahradny diel co i len 2 tyzdne (poniektori mesiace !!) a este k tomu nie raz? Zvaz si, ci to naozaj chces. To by si musel chytit kus, ktory by bol uplne bez poruchy, aby si sa tymto "sluzbam" vyhol. O pravdepodobnosti takehoto javu sa radsej dalej zmienovat nebudem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.10.04  15:02

    « datum vyroby

    Mohli by ste mi povedat kedy boli vase auta vyrobene ??? Hlavne ti co mali najviac problemov s nim. Zaujimalo by ma ci sa to zlepsuje rokom vyroby alebo nie. Rozmyslam totiz o 307, ale tohto rocny model, max 2003.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.10.04  16:40

    « Re:

    Ono je to všechno jen o lidech, ale jinak To jsou dobrý zprávy a je videt, ze i sám Peugeot přiznal, ze ten setrvák neodchází jen tak a asi to nebude jen spatnym stylem jizdy..... , jen aby v tom nebyla zase nejaka podminka....
    Samozrejme, ze jsem si celou opravu zaplatil sam, tj. komplet spojka + setrvák.
    Jo v Peugeotu mi řekly: Víte, nejezdil jste k nám na ůdržbu(olej + filtr), ale k nějakýmu "Frantovi do garáže" a my Vám za to ten setrvák v záruce nevyměníme i kdybyste měl najeto jen 500km....
    Mají samozřejmě pravdu, ale já bych k tomu "Frantovi do garáže" nikdy nejel, kdyby se ke mě chovali sušně jako k zákazníkovi.
    Když jsem auto kupoval měl jsem v kupní smlově jasně napsáno že mi dávají finanční bonus na jakoukoli práci, tzn. že když přijedu s autem do servisu a bude na autě prováděna nejaká ůdržba, bude si servis ůčtovat jen díly, tzn. olej + filtr a práce bude odečtena od finančního bonusu - nebylo tomu tak......
    Dále pokud se můj vůz v průběhu záruky stane nepojízdným a náhradní díl nebude na skladě mám nárok na náhradní vůz. Hmmm, opět tomu nebylo tak.... :-(
    To nekonečné telefonování a domáhání se svých práv mě donutilo najít si jiný servis.
    Jednou byl muj Peugeot odstaven pro poruchu přepínačů blinkrů (ještě v záruce) 5týdnů z důvodu nedostatku těchto náhradních dílů. Byla to tenkrát po půlroce ta samá zavada. Ze servisu jsem tenkrát odkráčel po svých a ne v náhradním vozidle....
    Dneska, kdyz píšeš o vadných lanovodech a čekáš na ně, opět vidím že se situace v Peugeotu nezlepšila.
    Jo a na originální čelní sklo jsem jednou čekal asi 3měsíce a pak jsem se nas.... a šel ho vyměnit jinam a ne do servisu Peugeot!!! Bylo mi vyměněno do druhého dne >:D
    Koupil jsem si raději ještě jedno auto pro případ že by se mi můj Peugeot opět pos...
    Peugeot už nechci a všem kdo zvažují jeho koupi doporučuji zvážit to dvojnásob....
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.10.04  15:33

    « Bez nadpisu

    Tak mám teď čerstvý zprávy. Peugeot dá půlku na spojku a setrvák - tedy 21.000,-. Je to fakt slušná firma. Auto už je v servisu 10 dní setrvák i spojka opraveny. Čekám na lanovody od řadící páky k převodovce -Francie nepotvrdila dodávku-netuší se kdy dorazí. :'-( Zvykám si na Fabii, asi by je měli k Peugeotu dodávat jako základní výbavu...Poštou jsem dnes zase dostal nabídku na nové modely Peugeot s vyjmečnou slevou!
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 12.10.04  14:43

    « Re: Re: Peugeot 307 2.0 HDi 110k

    to Lubos1:
    ja sa cudujem ludom, ktori si precitali toto forum a napriek tomu sa rozhodli pre P307. Sam som odhovaral kamosa, no nedal na mna. Neskor mal problemy ako ludia tuto. Holt, komu niet rady... :?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 12.10.04  14:20

    « Re: Peugeot 307 2.0 HDi 110k

    No chlapi, ako vidim, je to s tymi 307 stale horsie. Ja som mal 1.6 benzin a kopec problemov, ale nenechalo ma to stat nikde a nikdy. Najazdil som 84 000 km.
    Zaujimalo by ma, ci teraz vyrobene 307 maju este stale nevyriesene problemy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.10.04  14:05

    « Peugeot 307 2.0 HDi 110k

    Nejkomičtější je, když se mi v dešti deaktivuji airbagy- to se stalo 3x. A vypnou stěrače a nejdou nahodit -1×. Jak vyšlo slunce-zase se probral. Měl jsi to na záruku? Nejlepší bylo když mi v Autospolu řekli, že jsem si setrvák oddělal špatným stylem jízdy. Prý jich zatím vyměňovali pět. >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.10.04  13:19

    « Re: Re: Re: Re: Re: Peugeot 307 2.0 HDi 110k

    To je docela síla! Já mám 60000 a stalo se mi to zatím poprvé. Jinak spojku jsem nechal pro jistotu taky vymenit.
    Asi po měsíci ježdění s novým setrvákem se začalo při zahřátém motoru ozývat pískání, takže přišla na řadu i spojka.
    Je zajímavé, že jsi ještě neměnil přepínače blinkrů, ty snad měnil každý...
    Já osobně hned dvakrát! Poprvé to bylo hned na druhý den co jsem auto převzal nové z autosalonu a podruhé asi za půl roku.
    Pak přišla na řadu jednotka BSI. A o dalších drobných závadách jako je vrzání, pískání brzd, klepání, vadné zámky dveří se asi není třeba zmiňovat.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.10.04  09:36

    « Re: Re: Re: Re: Peugeot 307 2.0 HDi 110k

    70 000.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.10.04  09:25

    « Re: Re: Re: Peugeot 307 2.0 HDi 110k

    kolik máš najeto?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…