Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

"-- skrytý --" 10.04.05  12:46

« Čo si mám teda nabudúce kúpiť

Práve pozerám, že to RS je Rimavská Sobota a nie Fabia RS... :-)
    Vravíš, že to určite začne blblnúť po 30 tisíc km.
    Nuž poraď, čo si mám kúpiť po troch rokoch, keď mi skončí lízing na P307.

"-- skrytý --" 10.04.05  12:17

« Asi to už frantíci dali nejako dokopy

Pozri, keby som mal ja RS, tak určite spávam menej kľudne, lebo počet vecí, ktoré sa môžu pokaziť v RS je mnohonásobne väčší, ako počet vecí u "obyčajného" benzínového motora.
    Ale OK, patrím k 1% ľudí, ktorí nemali s P307 problémy. Viem s tým žiť. :D

"-- skrytý --" 10.04.05  11:29

« Re: Je mi to fakt ľúto

No, dovolim si s tebou nesuhlasit, lebo tolko vyrobnych chyb, kolko ma Peugeot 307 som este nezazil. Je to moje asi 15te auto, skutocne som mal celu plejadu od nekvalitneho Tica (manzelka) az po BMW 525 alebo Audi A6. V kazdom aute mi nieco vadilo, hlavne po case nejake pazvuky atd. snad okrem BMW sa vyskytli vsade, ale NIKDY mi nic neodislo, ked nejaka prkotina, tak to bolo maximalne poistkou a dost. Precitaj si, co vsetko mi odislo na 307 a urob si nazor. A to som este z tych stastnejsich, co nemusel riesit nic ohladom motora alebo som nemusel nikdy volat odtahovku. Je normalne, ze skoro kazdemu uz zomrela nacas elektrika? Tuna ma jeden SW, co ma 4 deti, si zober ze pojde po dialnici co i len dovolenou 130kou vnoci a vypne mu svetla.... 307 je proste jedno nekvalitne auto, ktore tak akurat dobre vyzera. Mam to potvrdene aj zo servisu Peugeot, pretoze po mojich navstevach a telefonatoch som sa uz stihol s chalanmi skamaratit. Mal som aj 206ku s 1.6 16V motorom a okrem problemu s ukazovatelom hladiny oleja (klasika) mi nikdy nic neodislo a urobil som s tym nejakych 80 tisic km. Takze k tomu sampusu - na zdravie a vela stastia, nech patris mozno medzi to 1% stastlivcov, co su s autom spokojni. >:D Inac priatelu, mas 14t km, pockaj si do takyx 30, zacne to byt zaujimave 8)

"-- skrytý --" 10.04.05  11:07

« Je mi to fakt ľúto

Kolegovia majitelia Peugeotov. Je mi to fakt ľúto, aké problémy máte. Ja som len chcel poukázať na fakt, že existuje aj opačný protipól, t.j. spokojní zákazníci.
    Toto diskusné fórum proste nie je objektívne. Ľudia, ktorí s P307 nemajú žiadne problémy, tu ani len nezablúdia. Veď podľa príspevkov tu publikovaných, asi ani neexistuje kus P307, ktorý by nemal problémy.
    Otázkou teda je: Koľko percent zákazníkov P307 musí čeliť tu opísaným problémom? A to ja naozaj netuším. Môže to byť 5%, môže to byť 25% alebo 75%.
    Nedávno som vošiel do Hondy, aby som sa posadil do 4D Civic-u novej generácie. Vždy som to auto chcel mať, ale pred rokom, keď som kupoval auto ho ešte nemali, len Civic 5D, ktorý mi nereže a bol aj o dosť drahší.
    Tak som sa pozhováral s predajcom, že prišli pred rokom o tržbu, lebo som nakoniec kúpil P307. A predajca mi povedal, že jeho kolega mal 307SW a najazdil na tom cca. 200 tisíc a bez nejakých veľkých problémov. A teraz má novú Astru a čo sa nestalo – odišla mu prevodovka.
    Takže asi tak. Peugeot 307 je možno v priemere menej poruchové auto ako Octavia, Astra, Megane atď. Viete štatisticky dokázať opak? Veď si otvorte diskusné fóra o iných autách a čítajte o veciach, ktoré sa stali autám iných značiek. Napríklad totálne bláznivé poruchy inteligentného auta Renault Megane, keď sa jednému majiteľovi bežne stáva, že mu to auto úplne vypne v križovatke alebo zatáčke, pričom mu aj uzamkne volant. A keď to odvlečú do servisu, tam mu povedia, že diagnostika ukazuje všetko OK. Alebo o „šťastnom“ majiteľovi Audi A6, ktorého inteligentné auto sa počas zimy v noci dvakrát rozhodlo otvoriť všetky okná, takže keď k autu ráno prišiel, mal interiér zaviaty snehom. To sa u P307 teda rozhodne stať nemôže. Alebo o zákazníkoch s VW motormi TDi, ktorým odišlo čerpadlo (kompresor?) turba tesne po záruke a museli vysoliť na stôl 100 tisíc za nový, aby mohli svoju Octaviu/Passata ešte vôbec niekedy používať, lebo oprava nebola možná, len výmena za nový kus. To sa u benzínovej 307 tiež nikdy nestane.
    Mne ide len o to, že tu prebieha určité démonizovanie P307, ako keby iné autá nemali poruchy.
    Repráky pri vyššej hlasitosti drnčia, ale fakt to považujem za minoritný problém. Keď bude auto von zo záruky, dám to šikovným ľuďom spraviť.
    Keď sa pustí klíma, tak je pravda, že spočiatku (hlavne pri studenom motore) ju je cítiť aj z hľadiska výkonu. Ale veď to je prirodzené nie? U iných áut po zapnutí klímy výkon neklesne? To len u P307 sa také niečo deje? Navyše, po zahriatí motora ten úbytok výkonu je nepatrný. Potom o zapnutej klíme viem len pri státí pred semaforom, pretože mi otáčky voľnobehu mierne stúpnu.
    Čo sa týka vŕzgajúcich sedačiek, tak si myslím, že P307 je na tom celkom dobre. Pred jeho kúpou som bol v Kestleri v Petržalke obzerať jedného 2-ročného Megana (nie ten zadkatý) a to by ste mali vidieť, ako tá sedačka šoféra vŕzgala a vyzerala. (Predchádzajúci majiteľ mal 192 cm.) Ten Megane mal po dvoch rokoch rozbité predné tlmiče a auto vyzeralo ako 5 ročné. Takže opäť, aj iné autá majú problémy a kazia sa.
    O tom motore 2,5 l to nebol žart. Pokiaľ ten majiteľ aspoň trošku rešpektuje dopravné predpisy a rýchlostné limity, na trase BA – KE mi neujde z dohľadu. Proste nemá ako. Dynamika 1,6 l motora je dostatočná aj na myšičkovanie v kolónach. Ujdú mi len vodiči, čo jazdia nad 90 km/h v obciach, predbiehajú surovo cez plnú, neboja sa obmedzovať vodičov v protismere atď. Naopak, moja 307 už „oskalpovala“ veľa Audi 2,5 l. Je to skôr o vodičovi, ako o aute. Na Felícii (50 kW) som raz oskalpoval aj jedného chlapíka v Audi 3,2 l (tuším). Ten chlapík to psychicky asi neprežil, ale cestou do Žiliny pri tom hrade na skalách som ho na jednej krátkej rovinke urobil...
    S možnou výmenou tesnenia pod hlavou valca počítam. Viem o tom. Nie je to nič mimoriadne a ani cena (pokiaľ nezájdete do značkových servisov) nie je vysoká. Viem o prípade, že to odišlo pri 150 tisícoch. Rátam s tým. Ale opäť. Čo je výmena tesnenia v porovnaní s výmenou turbočerpadla, váhy vzduchu, rôznych sond a ďalších somarín, ktoré môžu odísť pri TDi???
    OK, aj v P307 je všetko kontrolované cez počítač. Ale aspoň ten počítač v P307 nerozmýšľa za vodiča! Je tam len ako štatista. A nič viac. Prečítajte si recenziu na Octaviu 1,6 FSI na www.autorevue.cz a o tom, ako recenzent nadáva na ten „umelý“ plyn toho motora. V tomto ohľade je P307 super. Prečítajte si tam aj recenziu na nové BMW radu 1 s menším benzínovým motorom. Autor tam nadáva, že napríklad pri voľnobehu počítač zabraňuje vytáčaniu motora do vysokých otáčok. Proste po stlačení plynu sa nič nedeje. A JA NECHCEM TAKÉ AUTO, U KTORÉHO SA PO STLAČENÍ PLYNU NIČ NEDEJE, LEBO SPROSTÝ POČÍTAČ!!!
    Ale OK, fakt asi si idem otvoriť šampus, že som s P307 ešte nemal žiadny problém.

"-- skrytý --" 09.04.05  21:48

« Mne odisli ine veci ako ostatnym...odislo niekomu to,co mne?

Tak pani, co nemate s 307ckou problemy oslavujte a otvarajte sampus!!! Ja mam 307 1.6XT s klimou, manualnou, r.v. 02/2003, momentalne 55tis. km. Tolko poruch som nemal na 10tix autax ako na tomto. Zacalo to hned nejakym podozrivym akoby vrzganim, ked sa preraduje ryxlost. Isiel som za znamym, kukol mi na to, kdesi natrel vazelinu a bol tyzden pokoj. Vazelina sa odparila, bolo to niekde pri prevodovke - nevyznam sa - a vrzgot isiel znova. Medzitym som sa stretol s jednym majitelom SWcka a ten mi povedal, ze mal toto iste, akusi suciastocku za par korun mu vymenili v Peugeote Presov a ma pokoj. Tak som isiel do Peugeotu BB, tam na mna cumeli ako na *, ze o tom este nepoculi. Medzitym mi odislo akesi cidlo, ktore zopina ventilator, ked sa prehrieva. Takze v novembri sa moj pazout rozhodol, ze je asi 50 stupnov vonku a vnoci zopol ten ventilator, isiel vkuse celu noc, vytiahol mi na cucky baterku, alarm sa rozozvucal, ani ventilator vypnut, ani alarm, odpojil som baterku, alarm veselo hvizdal dalej... nakoniec zomrela aj zalozna baterka a bol pokoj. Tak som si zavolal do Peugeota, co s tym, pretoze ked som pripojil baterku, okamzite sa rozbehol ten sprosty ventilator. Poradili mi, kde treba vybrat jednu superpoistku, su skryte za riadiacou jednotkou, vybral som ju a aspon som mohol na aute behat. Pre istotu mi o tyzden odisiel opat nejaky priblbly motorcek na ostrekovaci, co sa prejavovalo asi tak, ze ked som si pritiahol packu k sebe, ostrieklo mi celne sklo aj spustilo stierace, co je OK, ale ked som si dal ostreknut zadne sklo, ostreklo mi predne a utrelo vzadu >:D proste na boh pobytie...Pre istotu ukazovatel vonkajsej teploty sa rozhodol, ze zijem asi niekde na Sibiri, permanentne ukazoval teplotu od -55 do -18. Kedze byvam v RS a xodit do ZV s kazdou blbostou nebudem, zaciatkom leta som isiel na prehliadku a aj vymenu oleja, kde mi vsetky tieto zavady odstranili, vymenili mi vsetky veci okrem teplomeru v zrkadle, lebo odrazu sa umudril a zacal ukazovat teplotu realne. Po tyzdni (!!!) som isiel na dovolenku a cestou do BA som si xcel ostreknut zadne okno. Co myslite, co sa stalo? Samozrejme ostreklo celne a utrelo zadne. Volal som z auta do ZV, ze asi mi uz sibe, ale toto nie je mozne a oni aby som prisiel. Auto stalo 2 tyzdne v BA, ked som po prilete sadol donho tak som z recesie ostriekol zadne sklo... ostreklo ho, myslel som, ze snivam. Odrazu to fungovalo, ale zbytocna radost, iba dakych 10 dni... Vykaslal som sa na to, nebudem koli tomu zase cakat v ZV pol dna, som si povedal. Znova prisiel november, teploty klesli pod 0 a coze sa stalo? Znova sa mi zopol ventilator, vytiahol baterku, rozozvucal alarm... klasika. A vonkajsiu teplotu mi zase ukazuje ako si zmysli. A pikoska na zaver: mam tam origo Clarion na CD s ovl. na volante. V aute pocuvam iba radio, moznoze som dokopy vlozil do prehravaca 5 CD... Vlozim CD, pustim si ho, hra, xcem vybrat a ono nejde von, len cvaka a cvaka. Hra v pohode, len nevysuva. Dal som si radio vybrat, opravar to pozrel, a spytal sa ma, ake CDcko budem nasledujuceho pol roka pocuvat, lebo sa tam zlomila nejaka umelohmotna sprostost a neda sa to zohnat. Takze momentalne mi to vrzga znova, ostrekuje miesto zadneho okna predne, teplomer si ukazuje asi v nejakom bulharskom systeme, superpoistku mam vybratu von, lebo inac sa mi rozbehne ventilator a pocuvam uz iba radio. A od minuleho tyzdna mi aj ostrekovac na vodicovej strane iba tak srrka, nestrieka. Aha, uz mi trikrat dosiel benzin, aj ked PC veselo ukazovalo dojazd cez 50 km, paradoxne raz z toho cestou do servisu..Paradne auticko za 700 tisic nemyslite? Ale nebudem na to auto iba kydat, ako vidim, oproti niektorym nemam ziadne problemy >:D auto ma este nikdy nikde nenechalo trcat, nic mi netecie a podobne. Spotrebu mam perfektnu, na to, ze 90% idem z domu do prace, cca 3 km a naspat, tak mam nieco okolo 7,5l. Najmensiu som mal pod 5, ale to som si bol pre celne sklo a isiel som 80 km ako s vajickami, priemerne 80-90 km/h. Raz mi zhasla komplet elektrika, ale auto vrcalo dalej, pre istotu som vypol motor a nastartoval a uz bolo vsetko OK. Hudba je tam fakt strasna, otec ma Fabiu s 8 reprakmi origo od Skodovky a to je ine kafe ako tento smejd, a este to aj rezonuje, ale to zrejme viete. A s gumami tiez nemam problem, mam tyx 55t. km a stale originaly, samozrejme v zime tam davam zimne, ale uz teraz tie letne nedam, su tak akurat v zakonom dovolenom dezene a hlavne ide o bezpecnost. Inac po minulej zime mi fakt pri 120-130 islo volant odhodit, pri 150 bol OK, dal som to vyvazit a mam pokoj, ale za nejakeho pol roka sa to vracia, opat vyvazit a je to. Pazvuky v interieri nemam ziadne, jedine v zime zvykne po nerovnostiach klepat guma(!) z odkladacej skrinky pod radiom, inac nic. Este by som poprosil niekoho o radu, ako vycistit interier, myslim strop. Kupil som si nejaku penu, ktora bola na to urcena, spina zmizla ale pre istotu mi ostali po tej pene mapy... v autopulire ma odbili s tym, ze sa to neda, lebo to aj tak bude stale take, pretoze pod tym sivacom je prach a navlhcenim iba vystupi a bude to este horsie...to sa mi nezda, ale neriskujem radsej. A servisy Peugeot... katastrofa, ked nestojite pri manikovi, tak sa Vam vykasle na vsetko, on si zapoji PC a ukaze mu, ze je vsetko OK, darmo ho presviecam, ze nie. Radsej fakt Frantu z garaze od vedla ako autorizovany servis.

"-- skrytý --" 09.04.05  20:23

« Re: Peugeto 307 - absolútna spokojnosť

Naozaj musím potvrdiť,že zámok na kufri mi už menili.Páčky na smerovky mi už menili.Zámky na oboch zadných dverách mi už menili.Reprákz nebudú hrať dobre pokial ich nevymeníš a neupevníš priamo na dvere.Je stým ale robotaMám to urobené.Hraje to potom dobre.No vibrácie mi zatial neodstránili.Dal som si dvakrát prevážiť kolá.asi musím ísť nikde inde.ďalej nebudem písať.Budem rád ak už bude auto v pohode. :D

foto Lubos-1

Lubos.1 09.04.05  18:51

« Re: Peugeto 307 - absolútna spokojnosť

Chlape neviem, co sa rozculujes a robis ramena. Ludia, ktori tu prispievaju, pisu svoje skusenosti a nazory.
    Ja som na P307 najazdil cez 80t km a asi do 20 - 30t km som okrem vibracii volantu moc problemov nemal. Zatial mas iba 14t km, prajem ti, aby ti auto bez problemov jazdilo aj nadalej. Na druhej strane je mozne, ze su problemy vychytane (ja som mal auto z roku 2002). Mal som P307 1.6 16V v najvyssej vybave XT Pack.
    Mam celkom naladu, tak rozoberiem tvoj prispevok :D
    V aute nič extra nebúcha. Áno, keď hlasnejšie pustím repráky a pridám tam basy a Loudness, tak to začne v pravých dverách rezonovať. Keď bude auto von zo záruky, tak tie dvere rozoberiem a opravím to (veď ide o hlúposť). Gumy nie sú zjazdené do véčka (teraz som práve zhadzoval zimné pneu a starostlivo ich prezeral). Jemné kmitanie prednej nápravy bolo výsledkom zlého vyváženia, teda auto nie je možné viniť z toho, že má obuté zlé disky alebo gumy.
    S reprakmi moc toho neurobis, su totiz prychytene na plastne, takze ak to nevytlmis a nedas tam drevo, rezonovat budu. Okrem toho tie repro stoja asi 100 Sk a su to nenormalne smejdy. Vrzgoty zacnu, ziadny strach, v tom sa 307 nezpesila (mozno po facelifte). S gumami som problemy nemal, tak neviem. Mne kmitanie kolies neodstranili pocas 2 rokov. Tento problem je znamy po celej Europe. Bud rad, ze si vynimka.
    Čuduj sa svete, páčky svetiel a smeroviek mi meniť nemuseli. Trošku blbnú len pri parkovaní, keď sa s volantom veľa krúti do obidvoch strán, ale nie je to nič mimoriadne.
    Mne packy menili 2-3 krat. Cuduj sa svete, asi sa ich v Peugeote naucili vyrabat do roku 2004. Tie posledne menene boli uz OK.
    Klíma funguje bez problémov. Elektrika v pohode. Hlučnosť bez závad. Spínač zadného kufra, OK. Motor – jedna báseň.
    Klima bola OK, akurat bolo dost citit kompresor, ked sa pustil - dost to vibrovalo a to vobec nehovorim o znizeni vykonu. Ked som chcel predbiehat, klimu som musel vypnut, leba inak sa autu moc nechcelo.
    Spinac kufra sa mi pokazil az po 2 rokoch a asi 70t km. Oprava bola nastastie lacna.
    Príliš mäkký podvozok? Nedajte sa vysmiať. V 90% situácií je to výhoda. P307 má v porovnaní s Golfom neuveriteľne mäkké sedadlá (bol som zhrozený, keď som sa posadil na niekoľko minút do toho Nemca). Navyše, sú celkom dobre tvarované.
    Podvozok je naopak pomerne tvrdy, nebolo to zle. Sedacky boli OK, ale rychlo sa presedia a zvyknu neskor vrzgat.
    Motor dáva autu takú dynamiku, že aj Audi A6 2,5 l má čo robiť, aby mi cestou z BA do KE ušlo (ujdú mi len šoféri, ktorí na to idú brutálnou silou a nehľadia na žiadne dopravné značenie a rýchlostné limity).
    Motor bol v pohode, ale na tak tazke auto ziadny zazrak. To o tych 2.5 motoroch bol dufam zart >:D
    Nespominam ani gumovu prevodovu paku s dlhymi drahami. V 407 je to omnoho lepsie, ale dlhe drahy ostali.
    Predbiehanie je absolútna hračka. Napríklad kamión idúci 90 km/h. Z päťky podradím rovno do trojky, vyhodím smerovku a stlačím plyn. Auto podskočí, v priebehu 2-3 sekúnd som na úrovni vodiča kamiónu a preradím naspäť do päťky. Ten motor zbožňuje, keď ho človek občas vytočí na 5000 otáčok...
    AKo som pisal, motor nie je zly, ale neda sa vobec porovnavat napr. s 1.6 motorom v Civicu, ani zvukom, ani dynamikou, ani spotrebou.
    Keď si pozriete túto diskusiu, podstatnú časť negatívnych príspevkov tvoria sťažnosti na dieselové motory, čo sa mňa teda vôbec netýka.
    Pozor. Mne napr. menili na motore tesnenie pod hlavami valcov, nastastie som to stihol este v zaruke. Nebol som vynimka, tieto motory maju tento problem casto.
    P307 má navyše jednu OBROVSKÚ výhodu. Nie je to takzvané „inteligentné“ auto ako napr. Megane. Ja chcem mať starý dobrý kľúč od auta. Ja chcem mať starú dobrú spínaciu skrinku. Ja chcem ovládať plynový pedál manuálne priamo do motora a nie cez akúsi riadiacu počítačovú jednotku, nepretržite kontrolujúcu, čo robím. Ja nechcem, aby akýsi počítač niečo za mňa vyhodnocoval a NÚTIL ma robiť veci podľa toho. JA som pánom auta. JA mu rozkazujem. A nie počítač!!!
    Spinacia skrinka sa niekedy dobre srala, dokonca kvoli nej jedno auto v BA zhorelo. To bolo na zaciatku vyroby. Vsetko je kontrolovane cez pocitac, ako vo vsetkym modernych autach, tak sa netes. Je to iba o software, ktory mi museli raz updatovat, lebo mi blbol.
    Plyn je na 1.6 taktiez elektronicky, ved sa tym 307 chvali :D. Lanko nejde az do motora. Najprv si precitaj aspon prospekty :D
    Takže asi toľko. Znie to neuveriteľne, ale naozaj existujú ľudia, ktorí si kúpili P307 a sú na 100% spokojní. A verte mi, že nie som v spojení so žiadnym dílerom Peugeota a tento príspevok nemá za cieľ umelo napraviť jeho imidž. Všetko tu uvedené je pravda.
    Takze este raz: prajem ti, aby ti vsetko vydrzalo, ale mas malo najazdene na to, aby si mohol konstatovat, ze je vsetko OK.
    Skoda inak vynikajuceho vozu. Keby sa mi tolko nesral, mozno by som ho este mal. Mne sa auto polepsilo az predtym, ako som ho predal.

"-- skrytý --" 09.04.05  12:19

« Peugeto 307 - absolútna spokojnosť

Po čiastočnom prečítaní tejto diskusie mi nedá nenapísať. Som vlastník Peugeota 307, 1,6 l, benzín, hatchback, ktorý som kúpil v máji 2004 v BA (akcia Mistral – Auto Alba pri IKEA). Najazdené mám cca. 14.000 km.
    Doteraz sa na aute nevyskytla žiadna porucha. Áno, dobre počujete. 0 porúch.
    Prvá garančná prehliadka (zdarma) dopadla podľa očakávania = bez akýchkoľvek problémov.
    Spotreba (mesto a okresné cesty): 6,6 l
    Spotreba (diaľnica 140 km/h): 8,1 l
    Kombinovaná spotreba (2004): 7,1 l (tie diaľnice to kazia)
    Rekord v spotrebe? Nedeľa dopoludnia v BA. Trasa Dúbravka – Karlovka – Most Lafranconi – obchvat Petržalky povedľa diaľnice – Draždiak: spotreba 5,1 tam a 5,7 naspäť.
    Keď som sa rozhodoval, čo kúpiť, dopadlo to nasledovne:
    - VW a jeho klony (Škoda, Seat atď.) neprichádzali vôbec do úvahy (Fabia, Octavia, Golf = najkradnutejšie autá v BA) a úprimne povedané, k VW mám averziu – chladní Nemci, príšerné interiéry
    - Renault Megane – podstatne menší hatchback ako P307 (menší vnútorný priestor vodiča, menší kufor, celkovo nižšie auto) a mne sa ten zadok teda vôbec nepáči
    - Toyota Corolla – aj by ušla, ale nevedia čo pýtať za lepšiu výbavu, v porovnaní s P307 je tiež menšia
    - Daewoo, Hyundai – chcem auto predať za rozumnú cenu
    - Opel Astra – práve prichádzala na trh, oveľa vyššia cena, neodskúšané auto
    - Honda Civic 5D – ušla by, avšak oveľa vyššia cena v podobnej konfigurácii
    - Fiat – Talianom neverím
    HDI je super, ale za tú cenu??? Veď 1,6 l HDI je bratu o 90 tisíc slovenských korún drahší ako 1,6 l benzín!!! A pri rovnakom výkone!!! Aj keď je to naozaj veľmi dobrý motor (išiel som s ním), ten cenový rozdiel z neho robí absurditu (pokiaľ nenajazdíte do roka cca. 60 tisíc km, tak sa vám to nikdy nevráti).

"-- skrytý --" 08.04.05  13:22

« Facelift 307ky

pozrite si
    :arrow: [odkaz]
    alebo homepage chlapika, ktory to auto upravil. vyzera pekne, najviac sa mi pacia tie tmave svetlomety :shock: a upravena maska.
    :arrow: www.shorty.de.vu

10.01.05  11:03

« Záručný servis v Autospol, d.v.

Zdravím priaznivcov P307, chcem sa podeliť o skúsenosť s firmou Autospol, konkrétne pobočka na Novostrašnickej.
    Moja rada: nechoďte za nimi s prkotinami, ktoré si viete urobiť sami, ja som len spomenul, že mi nesvietilo zadné svetlo, ťukol som po ňom a svietilo, čiže zrejme niečo s kontaktom. A to som nemal robiť, na záverečnej faktúre som mal o 270 CZK viac. Cicka pri pokladni mi to nevedela vysvetliť, technik sa vykrúcal a vymenovával mi, čo všetko sa v programe A po 20000 km robí. Keď som mu objasnil, že viem, v čom spočíva Ačko a aj koľko stojí, tak sa ma zas snažil odbiť nejakými kecami. Nuž, musel som sa ho spýtať znova a dôrazne. Na to mi s úsmevom odpovedal: "No, to máte kontrolu ukostrenia, to je pol hodina roboty." Zaťal som zuby a šiel do práce. Všetko by bolo skvelé, keby som si pri odchode z práce nevšimol, že svetlo zas nesvieti a po poklepaní naň zas ide a stáva sa mi to stále, takže klepem na kryt ako u mojej bývalej Š Rapid, kým nebude čas to rozobrať.
    Naviac som zistil, že mi nedoliali vodu do ostrekovačov, aj keď som mal nádržku takmer prázdnu. To sú základné veci, čo ma tam dosť rozčúlili, ostatné sú prkotiny a nestoja za to, to sa stáva bežne aj inde. Tak veľa šťastných km a pokiaľ môžte, vyhnite sa AUTOSPOL, pokiaľ nie, buďte drzí ako oni a všetko si skontrolujte, čo máte za svoje peniaze dostať.

07.01.05  14:26

« 307 SW 1.6 16V 80kW

Mam moznost koupir SW v benzinu rok stare, najeto 34100 km, plna vybava, puvodni cena okolo 610 000 a nyni 350 000. Poradtew mi nekdo co mam nejvice sledovat. Vim ze si mam procist prispevky, ale to byh take u toho mohl zasedivat.
    Dik Moc JoN :P

04.01.05  10:41

« spotreba 1.6 16v

Spotrebu oleja ani neviem, ci ho menili vobec v servise na prehliadke, ktora bola zadarmo. Viac ma trapi ten benzin, ale nastastie ide dole. Mavali sme aj 7,2 litra, ale to som musel soferovat iba ja a chodilo sa po dialnici 115.

matuS 02.01.05  08:06

« Re: Re: Re: Re: Spotreba oleja u 1,6 16V

jo, moja chyba..este som sa z toho Silvestra celkom nevystrabil :D

"-- skrytý --" 01.01.05  23:23

« Re: Re: Re: Spotreba oleja u 1,6 16V

Komedie plná omylů ... nepleťe si uživatele matuS a Matuska!

matuS 01.01.05  19:50

« Re: Re: Spotreba oleja u 1,6 16V

pockaj, teraz pozeram ze sa pytas na nejaky 1.6 motor
    to co som napisal plati pre PSA motor 3.0 V6

matuS 01.01.05  19:48

« Re: Spotreba oleja u 1,6 16V

Mm> my sa pozname? :-) lebo tak ma oslovuju skor znami...
    nieje treba medzi vymenami dolievat olej, takze rozhodne menej ako 1 liter.
    ale musim poznamenat, ze malokedy sa mi otackomer prehupne cez 4000ot, co ma na spotrebu oleja tiez vplyv

01.01.05  10:35

« Spotreba oleja u 1,6 16V

To Matuska:
    Este by ma zaujimalo akú más spotrebu oleja na tých 30 000km.
    S pozdravom Mm.

31.12.04  09:54

« Zatiaľ som spokojný

Máme Peugeot 307 Break 1.6 jeden a pol roka, najazdené 30.000 Km. Okrem mierneho vŕzgania za studena sme doposiaľ nemali problém - až na vypálenú poistku ostrekovačov minulú zimu. V servise sme boli len na povinných kontrolách. Dva krát cesta do Chorvátka, bez problémov. Veľký kufor Break-a je nesmierna výhoda.
    Spotreba sa nám v poslednom čase mierne zvýšila - cca 8 litrov. Jazdíme diaľnica / mesto v pomere 2 / 1.
    Známy má tiež 307 Break 1.6, spotreba 7,6 litra, chodí na diaľnici 130 km/h.

19.12.04  17:38

« Cuknuti po pridani plynu

Zdravim,
    asi 3/4 roku jezdim s 307 Break motor 2.0 HDI 66kW. Krome nekterych zavad vyjmenovanych v teto diskuzi se mi projevuje pri zarazenem 3. rychlostnim stupni a otackach 2200 po ubrani plynu a naslednem pridani
    pomerne znacne cuknuti. Servis tvrdi, ze na diagnostice neni nic videt, menili potenciometr snimace polohy plynu, ale je to stejne. Kdyz jedu na 3. r. stupen ot. okolo 2200 do mirneho stoupani, tak se obcas projevuje cukani lehke (na 1-2 sec se mirne zmensi tah motoru)
    Neresil jste nahodo nekdo prosim podobny problem ?
    Za pripadne info dekuje: Frana
    P.S. tolikrat jako s 307 za 3/4 roku jsem v servisu nebyl za 6 let co jsem jezdil s 406.

matuS 14.12.04  18:16

« Re: skripanie brzd

pteri, podobny problem som mal c5. neslo o skripanie ale piskanie a len na zadnej naprave
    bolo mi povedane ze sa jedna o konstruckny problem zadneho strmena, niekde sa tam zachytava voda, zahrdzavie to tam a potom to piska.
    viva la france.
    PS: vymena strmena za novy je 7.500sk (a podla mna je to stale ten s konstrukcnou vadou)