Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

Lubos.1 11.04.05  15:23

« Re: A na čom jazdíš teraz?

na dieselovej Mazde 6.

"-- skrytý --" 11.04.05  15:08

« A na čom jazdíš teraz?

A na čom jazdíš teraz, ak to nie je tajné.

Lubos.1 11.04.05  14:44

« Re: To nie je možné, tá spotreba

Mne to zralo okolo 8 litrov v priemre, ale zase som to moc nesetril. Na dialnici dost zalezalo od smeru vetra, zazil som aj 12l pri konstantnej 140 km/h. Vysoka stavba auta bola poznat.
    Ten upgrade SW vazne nedavaj robit, kym to nie je nutne.

"-- skrytý --" 11.04.05  14:11

« To nie je možné, tá spotreba

Sorry, ale tá tvoja spotreba, to jednoducho nie je možné.
    V Bratislave v lete, väčšinou po objazdových komunikáciách cca. 68-88 km/hod (podľa toho, či je tam povolená šesťdesiatka alebo osemdesiatka) - spotreba Peugeot 307 1,6 l, benzín = 6,6 l na 100 km pri veľmi rozumnej jazde, žádná brzda provozu. Nech mi je všemohúci Boh svedkom, ak klamem.
    To auto žerie len na dialnici nad 110 km/h. Áno, pri konštantnej rýchlosti 140 km/h ide spotreba hore na cca. 8,1 l na 100 km.
    Kombinovaná spotreba za obdobie 05-12/2004 mi vyšla (podľa bločkov) na hodnote 7,1 l na 100 km.
    Kazia to len diaľnice, zápchy a malé mestá položené v kopcovitom teréne s krátkymi vzdialenosťami. Tam ide priemerná spotreba hore na 7,5 l. (Kde je treba brzdiť hneď po niekoľko sto metroch - porovnaj to s 5-10 km v BA, ktore sa dajú bežne prejsť mimo semaforov, alebo na zelenú vlnu, rýchlosťou 60-80 km/h so zaradenou päťkou).
    Bude to teda asi technikou jazdy, inak si to neviem vysvetliť. Mne sa veľmi osvedčilo mať neustále zapnutú na displeji aktuálnu spotrebu. To ťa potom hneď prejdú sradničky, keď vidíš aktuálnu spotrebu 22 l na 100 km. To potom hneď zistíš, či sa oplatí alebo neoplatí preradiť (samozrejme bez toho, aby si začal nezdravo podtáčať motor).
    A čo sa týka tvojej poznámky ohľadom rovnakých problémov P307 a C4, tak máš pravdu. Je to proste "French connection".
    Už som sa rozhodol. Vždy keď pôjdem do servisu tak prijímaciemu technikovi výslovne zakážem, aby mi akokoľvek siahali do softvéru auta. Doživotný zákaz upgrade.

"-- skrytý --" 11.04.05  13:09

« Bez nadpisu

to vsem:I kdyz nemam Peugeota 307, dovoluji si vstoupit do debaty.V rubrice Citroen C4 jaky je, popisuji spotrebu tohoto auta a zaroven od manzelky vim, ze dost C4 bylo jiz v servisu s problemy s elektrikou.Jak znamo ty dva modely se vyrabi v jedne fabrice(vyrobni linky jsou vedle sebe), neni tedy nahoda, ze problemy ma 307 tak C4.To svedci o lajdackem pristupu francouzu k elektrickym obvodum obou vozu!!!Auta jsou to hezka, ale ta kvalita!!!!Ty referentske C4 jsou jen pul roku stare a uz to beha po servisech :roll:

Lubos.1 11.04.05  11:04

« Re: Zmena servisu

No s tym sofwarom je to tiez divne. Da sa vzdy nahrat len posledna verzia SW. To neznamena, ze je lepsia. Je mozne, ze ti problem nezmizne, ale naopak pribudnu dalsie. Okrem toho to riesia velmi divne, lebo pripoja auto cez internet na nejaky web Peugeotu a odtial to tahaju :)
    Ak maju super rychlu linku (niektori pouizivaju na to dial-up) tak to trva skoro 2 hodiny :)
    Mne po prehrati najnovsieho SW zacal divne spravat motor. Ked som pridal plyn, vsetko OK, ked som dal nohu z plynu dole, tak nasledovalo sklbnutie a motor zacal brzdit. To sklbnutie tam pred nahratim noveho SW nebolo. Sklbalo to vzdy, na kazdej rychlosti a samozrejme problem sa vobec neodstranil.

"-- skrytý --" 11.04.05  10:28

« Re: Zmena servisu

Dobry napad...do KE je to o 50 km dalej ako do ZV, nie je problem, skusim im tam cinknut a pokecam s nejakym technikom. Este raz dakujem ;-)

"-- skrytý --" 11.04.05  10:18

« Zmena servisu

Možno by bolo dobré aj zmeniť servis.
    Možno keby sa na to pozrel "čerstvý" človek, ktorý o tom aute nič doteraz nevie, tak by našiel riešenie pomerne rýchlo. Viac hláv, viac rozumu.
    Je to smola, že si z RS. Je to do KE tak ďaleko?
    Čím väčší servis, tým viac opravených áut, tým väčšie skúsenosti.
    Ja by som začal preprogramovaním centrálnej jednotky na poslednú verziu softvéru ovládania auta. 1,6 litrové P307 v tej výbave sa vozia aj na Slovensko, takže musia mať ten softvér.

"-- skrytý --" 11.04.05  10:09

« Re: Zásadná otázka

Vycerpavajuca odpoved, nemam co dodat! >:D Dakujem :-! Ale musis uznat, ze veci ktore trapia mna su akurat z kategorie nasrania, lebo nemaju vlyv na celkovy chod auta, akurat tak dobre *... >:-[] To s tymi dverami je super, idem sa kuknut, ci mi to nerobi.. >:D

"-- skrytý --" 11.04.05  10:00

« Zásadná otázka

Zásadná otázka pre technika znie, čo spúšťa ten ventilátor vpredu?
    Ak centrálny počítač, tak je chyba v kábli od senzora do počítača. Možno má ten ukazovateľ na palubovke paralelný vodič od senzora, alebo sú tam 2 senzory.
    Ak automatický obvod priamo na ventilátore, tak je chyba v kábli od senzora k ventilátoru.
    Inak určite si daj preprogramovať centrálny softvér ovládania auta. Možno uvedený problém zmizne. Za množstvo hlúpych porúch P307 môže pôvodne nedokonalý softvér centrálnej jednotky.
    V Anglicku napríklad po každom otvorení dverí na niektorých P307 pribudli na tachometri 3 míle!!! (Nekecám, je to kdesi na internete.)
    NAOZAJ som s autom nemal doteraz žiadne problémy.

"-- skrytý --" 11.04.05  09:21

« Re: Kabeláž, nový softvér

Dakujem, pretlmocim dalej >:D Trosku ma ale zavadza fakt, ze budik na ukazovanie chladiacej kvapaliny ukazuje OK, nema suvis s cidlom spinaca ventilatora? :shock: Fakt ti este na tvojom nic neodislo? :idea:

"-- skrytý --" 11.04.05  07:58

« Kabeláž, nový softvér

Tak to už môžu byť len 2 veci.
    1. Skrat alebo studeny spoj v kabeláži. Proste sa niekde dostane voda a spôsobí vodivý prepoj. Výsledkom je nesprávna hodnota senzora merajúceho teplotu chladiacej kvapaliny (ide zvyčajne o milivolty), ktorá spôsobí, že buď centrálny počítač alebo automatický riadiaci obvod spustia ten ventilátor vpredu. Ak je ten človek technik priamo od Peugeota, tak musí mať k dispozícii komplet elektrickú schému auta. Nech natiahne paralelne nové vodiče ku/od senzora teploty chladiacej kvapaliny ku/od centrálneho počítača alebo automatického riadiaceho obvodu spúšťania toho ventilátora. Po tomto tá chyba proste musí zmiznúť, ak je samotný senzor v poriadku. (Studené spoje a vodivé prepoje sú všeobecne tie najhoršie závady, aké sa vyskytujú. Veľmi ťažko je ich násť.)
    2. Chyba v softvéri auta. Daj si naprogramovať poslednú verziu.

"-- skrytý --" 10.04.05  22:45

« Re: Nový softvér

Dakujem za rady, ale asi si to neprecital cele. VZDY mi v servise vymenili suciastku, ci sa jednalo o nejaky motorcek, alebo cidielko... napr. ten ostrekovac.. tvrdili mi, ze sa tam iba prepina polarita, proste + strieka dopredu, - strieka dozadu. Vymenili to a neslo to. Tak otocili hadicky, ci nie je upchate a nebolo. Vymenili packy... a nic. Vratili mi moje a odrazu sa to rozbehlo. Fungovalo 3 dni, tisicka za motorcek vtahu. Inac packu nevymenis, meni sa cely baran, stoji to 18tis., ale ja pre istotu fungel nahradne packy mam, skusal som to a nic. Za ten ventilator, to iste. Nejake cidlo, super cele leto a jesen, prve mrazy a dovidenia. Resp. spravilo to po 2 roky v podstate naraz, ked bolo vonku vlhko. Teplomer je v zrkadle, zrejme skrat. Ale ten nema ziadny vplyv na spinanie ventilatora, vlete mi magor ukazoval -30 a predny ventilator zopinal ako mal. Uz som bol aj u jedneho pezotaka, co robi v servise aj doma unho v garazi, serie ho to, ze na to nevedia prist, co tomu je, uz zo zvedavosti to chcel odstranit a nic. Stale to ide chvilku a znova sa to vrati spat. A ohladom toho ventilatoru..vsak pisem, ze sa blizi leto a musim to dat do poriadku, teraz v zime ma to netrapilo..Takze holt, babo rad! >:D

"-- skrytý --" 10.04.05  21:32

« Nový softvér

To s tým zadným stieračom je určite len nejaká blbosť typu skrat vo vodiči alebo na konektoroch toho motorčeka zabezpečujúceho ostrekovanie. Si zober, že keď auto v BA dlho stálo, tak zrejme niekde vyschla voda a skrat zmizol. Po týždni sa na to miesto voda znova dostala a problém sa opäť objavil. Možno by to nejaký skúsený nezávislý elektrikár za hodinku "koumania" spravil, kto vie. Daj si ten motorček a kontakty rozobrať, vyčistiť a naspäť zložiť. Možno budeš prekvapený. Alebo je chyba v páčke pri volante, kde sa to zle spína. Treba premerať. Ak je chyba tam, stačí vymeniť páčku.
    Ak nemáš auto kúpené v SR, tak s importérom bude asi problém, keďže na predaji tvojho auta nezarobil a určite sa budú chcieť vyhovoriť, že ručia len za autá, ktoré doviezli do SR oni.
    Ten teplomer je tiež nejaká hlúpa chyba, ktorú by skúsený nezávislý elektrikár asi spravil. Proste niekde v jeho okruhu je treba buď niečo vymeniť alebo nastaviť. Keď to urobíš, tak pravdepodobne zmizne aj problém s ventilátorom.
    Inak bez toho ventilátora by som sa bál jazdiť. Hlavne vo väčších mestách počas dní s teplotou nad 25°C. Tu v BA v lete bežne nastanú zápchy. Po 10 minútach teplota motora začne stúpať a bez ventilátora si jednoducho stratený. Tu už ide o držku, lebo hovoríme o možnom zadretí motora! Nemal by si preto špekulovať a snažiť sa ušetriť na nesprávnom mieste. Chod do servisu a daj si ten teplomer vymeniť.
    Každé jedno leto v BA pravidelne v zápchach vyvarí motor 10-15 starších Škodoviek a Žigúľ, a to len čo ja vidím odstavené vedľa ciest.

"-- skrytý --" 10.04.05  18:35

« Re: Re: Re:

Dakujem za radu, asi to vyriesim takymto sposobom... Akurat som bol vysat Pazouta a prehodit gumene koberceky za latkove, tak od nahody som tam vrazil tu superpoistku a ventilator sa rozhucal...asi ma porazi. A vonku je asi 9 stupnov, moj teplomer veselo ukazuje -3. Niezeby sa v servise nesnazili, ale prd mi pomohlo to, ze vsetko, co mi vymenili sa max. do polroka vratilo spat. A samozrejme som si za suciastky a servis cvakol. Znova musim menit aspon ten silentblok medzi vyfukom a motorom, strasne to vrzga. Na to zadne okno sa asi vykaslem, hlavne ze ostrekuje predne. Ten ventilator chladica ma stve, ide leto a ked sa bude trosku prehrievat, tak mi to neuchladi. Vizualne som okukol motor a prevodovku, ziadne skvrny, chvalabohu aspon za to. Takze skusim cez importera...ale nebudem mat problem s tym, ze som auto nekupoval v SR? :*)

Lubos.1 10.04.05  17:01

« Re: Re:

Ak si myslel mna, diky, ale je to blbost, ja som len jeden zo sklamanych zakaznikov tejto znacky. Komunikoval som az s vyrobcom, aby sa mojim problemov s autom niekto seriozne venoval a zabralo to. Ak ti nemozu pomoct opakovane v servise, obrat sa na importera. Ak to nepomoze, na vyrobcu. Staci email s opisom problemu a pristupom importera k nemu. U mna to pomohlo a venovali sa mi ludia priamo z importu, ktori boli celkom fajn.

"-- skrytý --" 10.04.05  16:54

« Re:

Ahoj, po precitani asi polky (cca 800 prispevkov v tomto fore) som nadobudol dojem, ze si tu asi najvacsi fachman na problemy s 307 :-! precital si si moje poruchy? Nevedel by si mi s tym nahodou pomoct? Servisaci na mna kaslu a mam dojem, ze na mojom aute sa akurat tak ucia. Ak mas akukolvek vychytavku, poprosim sa o podelenie s nou. Dakujem :D

Lubos.1 10.04.05  16:40

« Bez nadpisu

to Robiro123:
    Kolegovia majitelia Peugeotov. Je mi to fakt ľúto, aké problémy máte. Ja som len chcel poukázať na fakt, že existuje aj opačný protipól, t.j. spokojní zákazníci.
    to ti nikto neberie, ale skor bude pravda, ze sa podarilo vyrobit aj kusy, ktore su v poriadku. Mne osobne povedal jeden nemenovany prijimaci technik v servise Peugeot, ze on osobne stratil k znacke doveru, lebo jej pokazila 307 meno. Tolko problemov ako mali s 307 nemali este so ziadnym modelom.
    Toto diskusné fórum proste nie je objektívne. Ľudia, ktorí s P307 nemajú žiadne problémy, tu ani len nezablúdia. Veď podľa príspevkov tu publikovaných, asi ani neexistuje kus P307, ktorý by nemal problémy.
    Objektivne su praveze jedine fora a clanky na internete, uz len vzhladom na to, ze tvoj nazor nie je nikym plateny a a mozes sa slobodne vyjadrit.
    Ty s autom napr. problemy nemas a zabludil si tu. Nie si jediny, ale ste v mensine. Ak sa negativne k 307 vyjadruju aj zamestnanci samostnyćh servisev, nie je co riesit.
    Ale celkom ta chapem, napriek tomu, co si si o aute precital (alebo si si mohol) pred kupou ta neodradilo a teraz sa chces ubezpecut, ze si urobil spravne. Mozno ano, mozno nie, uvidis neskor.
    Takže asi tak. Peugeot 307 je možno v priemere menej poruchové auto ako Octavia, Astra, Megane atď. Viete štatisticky dokázať opak? Veď si otvorte diskusné fóra o iných autách a čítajte o veciach, ktoré sa stali autám iných značiek. Napríklad totálne bláznivé poruchy inteligentného auta Renault Megane, keď sa jednému majiteľovi bežne stáva, že mu to auto úplne vypne v križovatke alebo zatáčke, pričom mu aj uzamkne volant. A keď to odvlečú do servisu, tam mu povedia, že diagnostika ukazuje všetko OK. Alebo o „šťastnom“ majiteľovi Audi A6, ktorého inteligentné auto sa počas zimy v noci dvakrát rozhodlo otvoriť všetky okná, takže keď k autu ráno prišiel, mal interiér zaviaty snehom. To sa u P307 teda rozhodne stať nemôže. Alebo o zákazníkoch s VW motormi TDi, ktorým odišlo čerpadlo (kompresor?) turba tesne po záruke a museli vysoliť na stôl 100 tisíc za nový, aby mohli svoju Octaviu/Passata ešte vôbec niekedy používať, lebo oprava nebola možná, len výmena za nový kus. To sa u benzínovej 307 tiež nikdy nestane.
    Jeden znamy nemecky motoristicky casopis (nespomeniem si na meno) robi pravidelne testy aut na 100 000 km, kde sa daju s pomerne slusnou urcitostou zhodnotit kvality daneho vozu. Je tam asi 30 testovanych aut, na prvom mieste je Mazda 6 bez jedineho trestneho bodu, na poslednom hadaj...bingooo, Peugeot 307. Niekolko odtiahnuti do servisu, nepojazdnost atd. To hovori za vsetko.
    Inak s tymi oknami sa mi stalo nieco podobne. Mal som otvorene predne okna (vzadu som nastastie elektrinu nemal) asi do polovicky a zatvorit sa proste nedali. Behali stale hore - dole. Tento problem nemal nic spolocne s pamatou polohy okna a nastastie sa to stalo iba raz a zmizlo to asi po pol hodine. Takze na vetu "sa u P307 teda rozhodne stať nemôže" zabudni. Vzdy som trpol, ake nove prekvapenie mi auto pripravi a vzdy to bolo nieco nove a neocakavane.
    Mne ide len o to, že tu prebieha určité démonizovanie P307, ako keby iné autá nemali poruchy.
    Ale samozrejme, preto som si povedal, ze si v ziadnom pripade nekupim francuzske auto. Pokukoval som po Renaulte Megane Grandtour, ale nastastie som sa spamatal :-)
    Ziadny vyrobca neprodukuje absolutne bezproblemove vozy, ale niektori sa k tomu blizia a niektori su na chvoste.
    Repráky pri vyššej hlasitosti drnčia, ale fakt to považujem za minoritný problém. Keď bude auto von zo záruky, dám to šikovným ľuďom spraviť.
    Samozrejme, repraky su najmenej, ale aspon vidno, ze freancuzi chceli usetrit za kazdu cenu na malickosti, staci si potom predstavit, ako setrili na drahsich a dolezitejsich veciach
    Keď sa pustí klíma, tak je pravda, že spočiatku (hlavne pri studenom motore) ju je cítiť aj z hľadiska výkonu. Ale veď to je prirodzené nie? U iných áut po zapnutí klímy výkon neklesne? To len u P307 sa také niečo deje? Navyše, po zahriatí motora ten úbytok výkonu je nepatrný. Potom o zapnutej klíme viem len pri státí pred semaforom, pretože mi otáčky voľnobehu mierne stúpnu.
    Nie, nenamyslaj si, ubytok vykonu je badatelny vzdy, nema nic spolocne s teplotou motora. U inych aut sa kompresor vypne, ak prudko pridas plyn, u P307 by to tak malo byt tiez, ale akosi to nefungovalo. :(
    Este je zaujimave, ako v katalogu opisovali sustavu cidiel v kabine, ktore meraju teplotu na roznych miestach v kabine kvoli automat. klime. Mechanik mi povedal, ze cislo je iba jedno, v pristojovke :-) Este sa nehambia aj klamat.
    Čo sa týka vŕzgajúcich sedačiek, tak si myslím, že P307 je na tom celkom dobre. Pred jeho kúpou som bol v Kestleri v Petržalke obzerať jedného 2-ročného Megana (nie ten zadkatý) a to by ste mali vidieť, ako tá sedačka šoféra vŕzgala a vyzerala. (Predchádzajúci majiteľ mal 192 cm.) Ten Megane mal po dvoch rokoch rozbité predné tlmiče a auto vyzeralo ako 5 ročné. Takže opäť, aj iné autá majú problémy a kazia sa.
    Zaujimave, stale porovnavas s horsimi pripadmi. Pred 307 som mal Toyotu Corollu a ako 5-rocnej jej nevrzgalo nic a mala menej presedeny sedak ako v 307 po 1 roku, ked mi ho museli vymenit.
    O tom motore 2,5 l to nebol žart. Pokiaľ ten majiteľ aspoň trošku rešpektuje dopravné predpisy a rýchlostné limity, na trase BA – KE mi neujde z dohľadu. Proste nemá ako. Dynamika 1,6 l motora je dostatočná aj na myšičkovanie v kolónach. Ujdú mi len vodiči, čo jazdia nad 90 km/h v obciach, predbiehajú surovo cez plnú, neboja sa obmedzovať vodičov v protismere atď. Naopak, moja 307 už „oskalpovala“ veľa Audi 2,5 l. Je to skôr o vodičovi, ako o aute. Na Felícii (50 kW) som raz oskalpoval aj jedného chlapíka v Audi 3,2 l (tuším). Ten chlapík to psychicky asi neprežil, ale cestou do Žiliny pri tom hrade na skalách som ho na jednej krátkej rovinke urobil...
    K tomu sa uz vyjadril SirAnton, ale tvoja argumentacia je prinajmensom detinska. Ak chcem, necham sa obehnut aj Skodou 120...Ak ta niekto videl v spatnom zrkale, ako sa potis s plynom na podlahe a s hrozou v ociach, mozno zacal aj brzdit, ked idiel predtym na neutral a stracal sa ti >:D
    S možnou výmenou tesnenia pod hlavou valca počítam. Viem o tom. Nie je to nič mimoriadne a ani cena (pokiaľ nezájdete do značkových servisov) nie je vysoká. Viem o prípade, že to odišlo pri 150 tisícoch. Rátam s tým. Ale opäť. Čo je výmena tesnenia v porovnaní s výmenou turbočerpadla, váhy vzduchu, rôznych sond a ďalších somarín, ktoré môžu odísť pri TDi???
    A sme doma, ty pocitas s takymto niecim? Pekne. Tebe sa nezda takyto zasah do mototra ako nieco mimoriadne? Musel som nechat auto na 2 dni v servise a mimochodom, zacalo mi to po nejakom case pretekat znova.
    Zlahcujes problem, ktory moze nastat a hned ho porovnavas s problemami, ktore su celkom bezne pri inych.
    S tym pocitacom su to blbosti. P307 sa v nicom nevymyka standartnym rieseniacm v tejto triede. Mne sa stalo asi 2 krat, ze sa mi v noci vsetky pristroje a svetla vypli asi na 5 sekund a ja saom nevedel, co sa deje....
    Zeby t bolo sposobene nedokonalym softwarom? Uhadol si...
    Elektroniky je v tom aute az az. Nechapem, preco este museli aj zadne dvere otvarat akoze elektronicky pomocou mikrospinaca, ked tam vazne staci dat mechanicke madlo. Mikrospinac sa samozrejme serie a potom ta moze slak trafit, ked stojis v dazdi pred Tescom s plnym vozikom tasiek a nemozes otvorit kufor. Nestalo sa mi to raz.
    Skus sa sem vratit tak o rok, ked vudes mat najazdenych aspon 50-60t km a porozpravaj nam svoje zazitky. Tesim sa.
    A k otazke, co kupit po troch rokoch, sa vyjadrim jednoznacne: auto japonskej produkcie. Mal som nejake problemy s autom, ale v porovnani s 307 to boli banality. 1 auto som mal japonske, aj ked ojazdene, potom ma nieco osvietilo >:D a dal som na francuzsky design, ale potom som sa vratil k japoncom, aj ked sa mi celkom pacil P407, uz som sa nachytat nenechal.

foto modus-ponens

modus ponens 10.04.05  15:20

« Re: Je mi to fakt ľúto

to Robiro123:
    Mozme sa bavit o tom, aki ludia sem pisu a nakolko je tato vzorka reprezentativna (spomedzi vsetkych vodicov). Predsalen internet na na SK este stale skor vysadou ako samozrejmostou, aj ked sa uz situacia mierne zlepsila. Napriek tomu si myslim, ze sem prispievaju ludia, ktorym na aute zalezi a ktorych problematika zaujima hlbsie nez len krutenie volantom. (Preco asi je tu drviva prevaha muzov nad zenami? Myslis, ze taky je aj pomer na cestach? ;-) ) Ja to vidim tak, ze vzorka prispievatelov do tohto fora zodpoveda vodicom, pre ktorych je auto viac nez krabica, ktora ma 4 kolesa, volant a 3 pedale.
    Precitaj si toto forum od zaciatku a ziskas prehlad o vsetkych chybach, ktore sa na 307 za tie 2-3 roky vyskytli. Zistis, ze tych je prilis vela na to, aby si mohol povedat, ze P307 je spolahlive auto. Tu sa nejedna o pripad cloveka, ktoremu odisiel po 20tis. km cely motor, prip. mu zhorela cela elektrika v aute. Ide o rozsiahly komplex zavad, od prkotin (ktore ale tiez naseru) az po zavazne problemy.
    existuje aj opačný protipól, t.j. spokojní zákazníci.
    Je to mozne, ale velmi dolezite je, co kto povazuje za problem. Niekto berie drncanie reprakov za beznu vec a caka na skoncenie zaruky. Iny ide do servisu a chce opravu (na to zaruka predsa je, nie?).
    Otazka je, kolko ich je. Precitaj si ine rubriky a hned najdes nie ojedinele pripady, co sem pisu nie za ucelom oznamenia problemov a zavad, ale za ucelom podelit sa so svojimi skusenostami, nazormi a radami, prip. za ucelom ziskania prehladu o aktualnej situacii v tejto problematike.
    Otázkou teda je: Koľko percent zákazníkov P307 musí čeliť tu opísaným problémom?
    Ked neveris tomuto foru, zbehni do Peugeot servisu a porozpravaj sa s mechanikmi. Spytaj sa ich napriklad, ako casto robia pravidelne prehliadky, pri ktorych nemusia vykonat ziadny neplanovany ukon. Ziskas rozhodne vacsi prehlad ako len na zaklade skusenosti s vlastnym autom. Aj ked tie su pre Teba urcite dolezitejsie. ;-)
    Toto pri najlepsej volu nemozem brat lepsie ako skreslovanie situacie. Ak bude testovacia draha rovny a prazdny usek dialnice a prekrocenie rychlostnych limitov bude zakazane, tak jediny rozdiel medzi 2.5 a 1.6 motormi bude v pociatocnom zrychleni. ;-) Kedze cesta BA-KE je ina a uz vobec nie je prazdna (t.j. casto treba pribrzdit a nasledne zrychlit), tak Ti ta 2.5-ka ujde "trochu" dalej ako na dohlad. A to aj v pripade, ze mas velmi dobry zrak. ;-) Ak teda uvazujeme rovnako schopnych soferov.
    Na Felícii (50 kW) som raz oskalpoval aj jedného chlapíka v Audi 3,2 l
    :) Blahozelam Ti k uspechu. Ale ak si budes chciet objektivnejsie merat sily, dohodni sa s dotycnym vopred, aby bol vysledok smerodajny. Takto je to asi ako ked manik povie, ze mal na benzinovom 3-litri minuly mesiac nizsiu spotrebu ako sused na Corolle 1.4 D-4D. A nemusi klamat. ;-)
    poraď, čo si mám kúpiť po troch rokoch, keď mi skončí lízing na P307
    Ak budes spokojny s 307, preco by si ju mal menit? Pri kupe novej 307-ky mozes skoncit ako ti, co sem casto prispievaju, a to, predpokladam, nechces.

"-- skrytý --" 10.04.05  13:16

« Re: Čo si mám teda nabudúce kúpiť

Ja nehovorim, ze urcite, ale podla reakcie ostatnych skor ano ako nie. Neviem co ti poradit, ja by som asi skusil Focusa, alebo trojkove BMW kombi, Toyota Corolla je tiez vydarena... fakt neviem... ja to riesim teraz, ake auto si kupit, dokonca som sa pohraval aj s myslienkou na SW, ale fakt len pohraval >:D 307 som si kupil, lebo sa mi strasne pacila, aj ked som chcel SW, cakalo sa na to nejakych 6 mesiacov, tak som kupil 5dv. hatch a teraz nemam kam dat kocik :shock: takze tak.