Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  21:10

    « Re: Re: Re: Re: Re: Čiže čo vlastne tvrdíš?

    teplotneho snimaca? ktoreho? co ti to robilo, ked nesiel? spinalo ti ventilator ako mne, tzn. stale isiel?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  13:30

    « Re: Re: Re: Re: Čiže čo vlastne tvrdíš?

    Aby sa nepovedalo ja mám peugeot 307 break 1,4 - 2,5 roka 30.000 km a problémy : výmena teplotného snímača / 1000 Sk/ a odišla jedna otváracia vzpera na kufri to je všetko čiže myslím , celkom O.k.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 12.04.05  11:40

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čiže čo vlastne tvrdíš?

    v tom pripade mas smolu :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  11:22

    « Re: Re: Re: Re: Re: Čiže čo vlastne tvrdíš?

    Tá servisná poloha je síce veľmi pekná, ale čo ak mám na prednom skle 10 cm snehu???
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 12.04.05  11:12

    « Re: Re: Re: Re: Čiže čo vlastne tvrdíš?

    Ako som uz spominal, precitaj si navod.
    Stierace sa pri zatvorenej kapote nemaju co 'otvarat'. Musis ich dat do tzv.servisnej polohy (od seba) a potom sa da s nimi robit co chces.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  11:02

    « Re: Re: Re: Čiže čo vlastne tvrdíš?

    Ale veď ja netvrdím, že to auto nemá žiadnu chybu!
    Tu sú malé veci, ktoré mi viac-menej vadia:
    1. Na zimných gumách trochu kmitala predná náprava. Nič extra, ale bolo to vyslovene zapríčinené zlým vyvážením. V BA je dobré vyváženie vcelku problém, lebo keď prídeš s autom do Mikony, tak je tam poradovník, chlapci servisáci sa strašne ponáhľajú a nikto nemá čas hrať sa s tvojimi diskami a gumami. V podstate môžeš byť rád, že ti prezuli auto a dovidenia. Teraz som dal naspäť letné a vibrácie hneď zmizli...
    2. Keď prší, zapnem predné aj zadné stierače. Po vypnutí motora si však počítač nezapamätá, v akej polohe som tie páčky nechal. T.j. po opätovnom naštartovaní auta sa predné ani zadné stierače nerozbehnú aj napriek tomu, že sú v polohe 1. Musím ich vrátiť do kľúdovej polohy a potom znovu zapnúť. Sprostosť, ale nejako extra mi to nevadí.
    3. Áno, miestami kdesi čosi v interiéri klepne. Nejaký plast. Neviem to ani lokalizovať. Stále je to však nič oproti klepkaniu v iných autách.
    4. Vadí mi, že u P307 sa nedajú naplno otvoriť stierače pri zatvorenej prednej kapote. Ale to je skôr chyba dizajnu ako samotného vyrobeného kusu.
    A to je asi tak všetko. Celkovo som s autom veľmi spokojný.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  10:46

    « Re: Re: Čiže čo vlastne tvrdíš?

    Lobos1 to vystihl naprosto přesně: velké množství řidičů vůbec nepozná, že s jejich autem je něco v nepořádku a další velké části "drobné" nedostatky prostě nevadí, poněvadž to např. považují za normální. Chtěl bych mít takovou povahu - s tou mou perfekcionistickou se opravdu špatně žije!
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 12.04.05  10:43

    « Re: Čiže čo vlastne tvrdíš?

    to Robiro123:
    ked sa nad tym zamyslis, tak Mitsiho slova Ti pripadaju absurdne mozno prave tak, ako Tvoje tym majitelom P307, ktori chodia do servisu kazdy tyzden-dva. Na zaklade par pripadov spokojnosti (zatial 2 ;-) oproti xy v tomto fore) chces ukazat, ze P307 je vlastne dobre a spolahlive auto. Mozno Ta na hodine matematiky az prilis oslovila matematicka indukcia a teraz ju aplikujes, kde sa da. ;-)
    Ale vazne, ja Ti zelam co najmenej nepravidelnych navstev servisu. Ja som mal Feldu, na ktoru kazdy nadaval. Mne sluzila naozaj nadmieru dobre a teraz takto dalej sluzi kamosovi. Iste vsak uznas, ze to je prilis malo na to, aby som zacal presviedcat motoristicke forum o nadpriemernej spolahlivosti tohto auta. Mozno som mal stastie na kus, mozno na celu seriu. A mozno keby si do nej sadol Mitsi, zbadal by veci, ktore som ja nevnimal. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  10:41

    « Re: Re: Čiže čo vlastne tvrdíš?

    Nedá mi spávať to tvoje povolanie... >:D
    Ak máš Mazdičku a kolega Jaguárika, tak by to mohlo byť "nezávislé finančné poradenstvo". (All Finance a spol.)
    >:D >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 12.04.05  10:35

    « Re: Čiže čo vlastne tvrdíš?

    Mitsi to skor mysli tak, ze ludia su na svoje auto narocni menej ako by mohli byt a pripadne chyby casto ospravedlnuju.
    Ako som uz spominal: mam kolegu, ktory mal dieselovy P307 a takisto mu vibroval volant na dialnici. Ked som sa ho na to pytal, tak mi povedal, ze pri dieseli je to predsa normalne >:D
    Teraz si kupil Jaguar X-Type a teraz mu to nevibruje, aj ked je to diesel :)
    To vsak neznamena, ze to musi byt tvoj pripad. Moze, ale nemusi...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  10:20

    « Čiže čo vlastne tvrdíš?

    Čo vlastne teda tvrdíš?
    Že som s P307 spokojný preto, lebo v podstate nedokážem rozpoznať, že to auto nejde/nefunguje ako má?
    Inými slovami, tvríš, že môj P307 je vadné auto, len o tom akosi neviem?
    8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  09:42

    « Re: To je nemožné

    Jedno z možných vysvětlení: Sám mám auto z "nemasové" kategorie. Prodejce pokrývající 5 středoevropkých zemí jich za několik let prodal v těchto zemích cca 1200 ks. Všechny mají několik závažných problémů negativně ovlivňujících výkonové parametry a "charakter" motoru. Výrobce o tom ví, pročež po čase snížil deklarované parametry, což zdůvodnil přísnějšími exhalačními limity - změna předpisů se ovšem v daném období nekonala.
    A teď to hlavní: na "neadekvátní" výkon motoru si z těch 1200 majitelů stěžovali pouze dva, já a ještě jeden "rýpal". Všichni ostatní jsou zřejmě zcela spokojeni a dokud jim to jezdí (v tom problém nikdy nebyl), spokojeni zůstanou.
    A poučení? 99% šťastných majitelů nových vozů věří, že mají takové vlastnosti, které jim výrobce slíbil. Málokdo totiž pozná, že v řadě případů je nemají (tím nechci říct, že se "nevejdou do norem"). A jediné, co poznají je, že jim auto nejede, když už opravdu nejede...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.04.05  08:52

    « To je nemožné

    No to je predsa absolútne vylúčené, aby existovali dvaja spokojní užívatelia P307!!! >:D
    P307 je najporuchovejšie auto na svete, každé jedno sa pokazí a keď prejdeš viac ako 30 tisíc kilometrov, tak sa v podstate rozpadne... >:D
    Ak tu ešte niekto tretí napíše, že je spokojný so svojou tristosedmičkou, tak to bude jednoznačne spiknutie!!! >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.04.05  19:10

    « Re: Je mi to fakt ľúto

    Jsem dalsi spokojeny uzivatel P307.
    Mam auto od unora roku 2002 a najeto pres 90 000 km.
    Motor 2.0 HDI 66KW. Krome vymeny drzaku stabilizatoru zatim nic.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 11.04.05  17:09

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A na čom jazdíš teraz?

    diky, tebe podobne s Peugeotom
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.04.05  16:48

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: A na čom jazdíš teraz?

    OK, OK, OK.
    Ale nepriamo si mi dal za pravdu. Niečo z uvedeného je asi pravda...
    >:D >:D >:D
    Želám veľa šťastných kilometrov s Mazdou...
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 11.04.05  16:41

    « Re: Re: Re: Re: Re: A na čom jazdíš teraz?

    myslim, ze toto nie je spravne forum ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.04.05  16:07

    « Re: Re: Re: Re: A na čom jazdíš teraz?

    Šak sranda nie? >:D
    Tipujem ďalej. Si:
    - IT konzultant (PWC)
    - systémový integrátor (Accenture)
    - správca veľkej počítačovej siete
    - robíš v Orange, Euroteli alebo Telecome
    - Oracle, IBM atď.
    - prezidentská kancelária
    >:D >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 11.04.05  16:00

    « Re: Re: Re: A na čom jazdíš teraz?

    Ak takto tipujes aj pri svojej praci, moc toho nezarobis.
    Nechapem, preco preco ma hodnotis, ked ma vobec nepoznas.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.04.05  15:48

    « Re: Re: A na čom jazdíš teraz?

    Tak tú Mazdičku je ti je možné len a len závidieť.
    Tipujem ťa na majiteľka, šéfka alebo aspoň top manažérika nejakej spoločnosti, asi služby... :P Pravdepodobne s krátkym strihom na hlave... >:D
    Sedíš si v kanclíku s počítačíkom pripojeným na internet a v rámci pracovnej doby vypisuješ na rôzne fóra.
    Veď ťa nemá kto kontrolovať, že? >:D
    PS Len aby sme nehovorili o tebe, som živnostník a sám sebe pánom. Pracujem za počítačom a popri tom vypisujem na rôzne internetové fóra. Veď ma nemá kto kontrolovať, že? >:D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…