Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

18.04.05  20:12

« Re: Re: Re: Sorry

Krom toho. Mam v servisu docela dobry znami a skutecne problemu na P307 ubyva. Opravdu kriticke byly prvni dva roky, ale dnes je situace skutecne
    jina. Rozhodne se nebudu bat novou P307 koupit.
    Me, jak rikas "dynamicke vyvazeni" pomohlo.

matuS 18.04.05  20:11

« Re: Re: Re: Sorry

to sme troska odbehli od vibrovania prednej napravy u 307, nie?
    neber to tak osobne. sam mam francuzske auto, mam s nim tiez problemy, pracujem s francuzami a tiez mam s nimi problemy, takze chapem preco to tak je.
    a oktavia je sracka, to sem radsej ani nemotaj :)

"-- skrytý --" 18.04.05  20:08

« Re: Pneumatiky

Ahoj yoyo, ja mam auto od feb. 2003 a vydrzali doteraz, mam 56.000 km, z toho na zimnych moznoze tak 8000 urobene, zvysok na Dunlop Sport 195/65 R15. Ja som s vydrzou spokojny, este by mozno toto leto vydrzali, mam tak 4mm, ale pekne vsade rovnomerne zozrate, ale uz neriskujem >:D takze dokopavam zimne, ktore uz tiez pojdu kadelahsie a v najblizsom case kupujem nove pneu.

18.04.05  20:07

« Re: Re: Sorry

Kamarad na O1 TDI 66kw 2000.
    Nejak mu zahadne kolisa vykon motoru ?!
    Byla provedena vymena vahy vzduchu. Ted navrhuji vymenu cerpadla.
    Servis si s tim nevi rady uz 1,5 roku.
    Znamena to, ze takzvane "normalni auto" tyto problemi nema ?

matuS 18.04.05  20:02

« Re: Sorry

snad kazde okrem 307
    to vyvazovanie na dynamickej vyvazovacke (koleso je pocas vyvazovania na aute) robili aj Lubosovi, moc mu to nepomohlo, ak si dobre pamatam
    takze bohuzial to nieje liek na kazdu 307

18.04.05  19:56

« Sorry

Chtel jsem jen pomoct. Nic vice.
    PS : Co je normalni auto ?

matuS 18.04.05  19:39

« Re: Re: Re: Tak kde sú tí nespokojenci?

prijmi nase gratulacie
    PS: na normalnom aute staci vyvazit samotne kolesa na 5g a netrasie sa nic.

18.04.05  19:01

« Re: Re: Tak kde sú tí nespokojenci?

to Lubos 1:
    chapu tvoje pohnutky k nespokojenosti. Muzu se jenom zeptat, kolik servisu se zabyvalo tvymi problemi? Jak byly tyto servisi velike (jde mi o masovost)?
    Proc se ptam ? Protoze, jsem pri prvnim naznaku nekompetentnosti servisu, ho okamzite zmenil.
    Uz jsem jednou psal, ze plati pravidlo : Cim vetsi servis, tim vetsi nechut hledat, ale pouze jen vymenovat.
    Dnes napriklad jsem zjistil, ze odesel jeden silent-blok na predni naprave. Opravar chtel menit cele rameno napravy(cca 4000 Kc), coz je samozrejme nesmysl. Nechal jsem si zavolat vedouciho, ktery mou vytku uznal a byl skutecne vymenen pouze vadny silent-blok (cca 800Kc).
    Pokud nekdo opravdu chce na mem aute neco delat, jdu se opravdu presvedcit (musim to videt), zda-li je to nutne.

18.04.05  18:35

« Treseni volantu

Sam jsem mel problemi s tresenim volantu, ale pouze jen na letnich
    Dunlopech Sport 01. Dnes mi provedli vymenu kol za letni a kola vyvazili
    "primo na aute". Svete div se, problem je definitivne pryc.

"-- skrytý --" 18.04.05  12:26

« Re: Re: Tak kde sú tí nespokojenci?

O čo mi ide?
    Nuž aspoň o maličké vybalansovanie tohto fóra smerom k pozitívnejšiemu hodnoteniu tohto auta.

Lubos.1 18.04.05  12:07

« Re: Tak kde sú tí nespokojenci?

to Robiro123:
    chlape, o co ti ide? Ved Ta nikto nepresviedca o svojej pravde. Kazdy len vymenoval problemy, ktore s autom mal.
    Cital som vela testov o 307, nikde nebol spomenuty problem s vibraciami prednej napravy. Ked som mal uz davnejsie auto v servise prave kvoli tomuto problemu, pouzival som nahradne tzv. novinarske auto, ktore preslo viacerymi testami. Fialova 307 66kW diesel.
    Predna naprava vibrovala ako blazniva. Ked som sa spytal v servise, ci si to ziadny novinar nevsimol, tak povedali, ze ano, ale pripisovali to iba nevyvazenosti kolies, takze to nebolo nikde v testoch uvedene. Samozrejme boli kolesa na tej 307 prevazene x-krat a nic nepomohlo. Tento problem je spominany aj na spanieskych strankach [odkaz] , co je nejaka organizacia zaoberajuca sa ochranou spotrebitelov (opravte ma ak sa mylim), ktora pozadovala vymenu niekolko stoviek 307 aj kvoli tomuto problemu. Takze to auto nie je alebo nebolo v poriadku.
    Nevsimol som si, ze by sa v testoch niekedy niekto zmienoval o problemoch novych vozidiel. Este sa totiz nestihnu prejavit.
    Ja som nikdy netvrdil, ze to auto bolo zle, iba to, ze sa sralo a bolo nespolahlive. Ostatne veci boli OK, priestor, jazdne vlastnosti, odhlucnenie..., ale kvalita absolutne mimo.
    Len taka pikoska: mozno blnost, ale tak trocha nebezpecna. Asi po dvoch rokoch mi odisiel spinac brzdovych svetiel. Sasmozrejme som na to prisiel az vtedy, ked ma viackrat na dialnici skoro niekto nabural a potom trubil, blikal a divoko gestikuloval :)
    Dlho som nechapal, o co ide, az ked som cuval oproti stene, tak som si vsimol, ze brzdove svetla niekedy svietia, niekedy nie. Oprava stala sice iba par stoviek, ale na druhej strane ma mohla stat koliziu.

matuS 18.04.05  11:33

« Re: Tak kde sú tí nespokojenci?

vsetci ludia nechodia na internet.
    ako napriklad ten pan co na galvaniho robi geometriu.
    ma zelenu 1.6hdi, a sudi sa s peugeotom. auto mal nepojazdne 7 mesiacov....
    uz som tu o tom pisal

"-- skrytý --" 18.04.05  11:18

« Tak kde sú tí nespokojenci?

Dnes na Autorevue.cz zverejnili veľký test Peugeot 307 1.6 HDI. Ten autor nevedel jedno zlé slovo o aute povedať, s výnimkou ceny motora.
    (Veľmi pekná recenzia. Nedá sa len s ňou súhlasiť.)
    Každý rok sa v CZ a SK predá cca. 3000 týchto áut.
    Tak kde sú tí nespokojenci? Veď podľa tohto fóra je vraj 75% tristosedmičiek vadných!!!
    Za 4 roky predaja by to malo byť cca. 9000 totálnych zúrivcov.

Lubos.1 18.04.05  11:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Zmena diskov

Mozno boli vadne, neviem, hlavne, ze to nakoniec pomohlo (po 2 rokoch)

"-- skrytý --" 18.04.05  10:42

« Re: Re: Re: Re: Zmena diskov

Nahrazovat Dunlopy Michelinami je podle mne naprosto schizofrenní! Právě Dunlopy totiž obvykle vynikají parametrem, který se nazývá "ovalita". A ta s vyvažováním (se schopností vyvážení) příliš nesouvisí...

Lubos.1 18.04.05  10:34

« Re: Re: Re: Zmena diskov

No aby som pochvalil importera Peugeotu, mne kvoli tymto kmitaniam zaplatili 1/2 zimnych pneu Mechelin Alpin A2 a nakoniec mi aj vymenili letne Dunlopy za Michelin (nejake zakladne). Nakoniec som predal original Peugeot elektrony a dali mi obycajne plechace. Kombinaciu plechace a nove letne Michelin pneu sa mi podarilo vyvazit, ale nie v Peugeot servise (vraj nova vyvazovacka na Ivanskej v BA - v Blueboxe) , ale na nejkej Corgi obycajnej vyvazovacke v Ziline. Asi bola lepsie nakalibrovana.
    S tymto problemom som bol dokonca aj v Polsku na specialnej vyvazovacke s pritlacnym kotucom [odkaz] ,
    ktory to podla importera Peugeotu mal vyriesit. Nejake zlepsenie nastalo, ale vibracie urcite nezmizli.

matuS 18.04.05  10:10

« Re: Re: Zmena diskov

Myslis, ze by si bol spokojnejsi, keby Ti kmitali drahe pneu? S cenou to nema nic a ak je chyba naozaj v pneumatike (a nie vo vyvazeni), moze sa to stat pri ktorejkolvek znacke a nezavisle od predajnej ceny.
    raz tu pisal chlapik, zacal mu z nicoho nic vibrovat volant, tusim na mazde 323. dal vyvazit kolesa, ziadna zmena.
    zacal postupne menit suciastky na naprave, loziska a neviem co este vsetko, stalo ho to asi 30.000kc.
    nic sa nezmenilo.
    potom mu niekto povedal, aby skusil ine gumy. vymenil gumy a auto islo krasne, bez vibracii.
    tak isiel do pneuservisu, serval ich, oni napisali vyrobcovi, vyrobca tie gumy zobral, otestoval, poslal nazad ospravedlnenie aj s urcitou ciastkou penazi, za vratene pneumatiky.
    ta guma bola Matador Aquila, a jedine pozitivum je, ako sa k tomu matador postavil.
    ale 30kkc bolo v * a to ti postoj matadoru moc naladu nezlepsi

foto modus-ponens

modus ponens 18.04.05  08:53

« Re: Zmena diskov

Toto by sa vraj nemalo robit (zmena rotacie pocas zivotnosti pneumatiky). Aj ked ja mam priamo v navode doporucene prave taketo striedanie kolies. :roll:
    Mne napríklad náprava mierne kmitá pri zimných pneu. Dal som sa zlákať na nízku cenu Matadoriek a to je výsledok.
    Myslis, ze by si bol spokojnejsi, keby Ti kmitali drahe pneu? ;-) S cenou to nema nic a ak je chyba naozaj v pneumatike (a nie vo vyvazeni), moze sa to stat pri ktorejkolvek znacke a nezavisle od predajnej ceny.
    Ak kmitanie zmizne a časom sa objaví znova (2-3 mesiace), chyba môže byť v špine a nánosoch na zadnej strane disku. Daj tie pneu dole a vyčisti ten disk zvnútra.
    No neviem. Davat dole pneumatiku z disku 3-krat do roka - to ju znicis skor, nez zoderies dezen. :?

"-- skrytý --" 18.04.05  08:51

« Re: Zmena diskov

"A vykašli sa na to, že predtým bola pneumatika napr. vpravo vzadu. Ak boli na jej vyváženie potrebné menšie gramáže, kľudne ju daj hoci vľavo dopredu."
    - Pokud právě tohle uděláš, tak to v lepším případě potáhne ke straně (pokud změníš směr otáčení radiální pneumatiky, která si už na určitý směr "zvykla" - teď nehovořím o směrovém dezénu běhounu, tak výrazně změníš její valivý odpor), v horším případě hrozí destrukce kostry pneu se všemi následky s tím spojenými!!!

"-- skrytý --" 18.04.05  08:46

« Re: Pneumatiky

Čím vyšší rychlostní index, tím pevnější kostra, ale měkčí směs, tudíž i lepší jízdrní vlastnosti, ale nižší životnost.