Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.04.05  08:56

    « Re: Hneď mám lepšiu náladu

    To Robiro123: Asi 2x Shell jinak vzdy Aral (mam to za rohem) :-)
    JZD ani nic podobneho v zadnem pripade. Ceka me servis na 20tis. Km
    znovu a durazne ten jev budu chtit odstranit. Frana
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.05  08:31

    « Bez nadpisu

    Zdravim Robiro, trasenie volantu pocitujem len na letnych pneumatikach a alu diskoch, ked som ich mal obute na plechacoch, vsetko bolo ok. Aj zimne su na plechacoch ok.
    Dal som teda tie letne vyvazit dvakrat, v dvoch rozdielnych pneuservisoch ale stale to nepomohlo. Bude to treba dat vyvazit priamo namontovane na aute?
    Diky za odpoved!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.05  07:52

    « Hneď mám lepšiu náladu

    Jarino, tak som si prečítal tvoj príspevok v "náhradných dieloch" a hneď sa mi "zlepšila" nálada. Ďakujem!
    >:D
    Frana: Mm ti celkom dobre radí. Zanesený filter paliva sa presne tak správa. Po pridaní plynu sa spočiatku do motora dostáva málo paliva a preto to tak cuká.
    Ty musíš vedieť, či môže byť ten filter zanesený. Netankuješ niekedy naftu "na dvoře místního JZD"?
    Ferdo: Ak ti na zimných pneumatikách volant netrasie a na letných áno, tak môže byť chyba len v troch veciach:
    1 - alu disky
    2 - letné pneu
    3 - máš to zle vyvážené
    Ak máš plechove a alu disky rovnakých rozmerov, skús prehodiť letné gumy na plechy a pozri sa, či to stále vibruje. Ja mám opačný problém - málinko mi to vibruje na zimných Matadorkách - ťažko vyvážiteľné gumy.
    Inak, toto fórum je plné príspevkov ohľadom vyvažovania a úspechov s tým spojených. Skús sa do neho začítať a priprav sa na triašku a pocity hrôzy, čo všetko by sa u tvojho auta mohlo ešte pokaziť.
    >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.04.05  23:40

    « Re:

    To: Mm
    Ne , nemenili. Myslim, ze to zacalo delat po ujeti 3000-5000 km, nevsiml
    jsem si presne. Abych vyloucil, ze je to vlastnost motoru svezl jsem se
    stejnym typem se stejnym motorem, dela to pouze u meho.
    Frana
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.05  23:22

    « Bez nadpisu

    Zdravim vsetkych Peugeotakov. Tak teda nikto nevie povedat, preco sa trasie volant pri rychlosti nad 130km/h? To by som rad vedel, lebo mi to na mojom PGT 307SW vadi. Zimne pneu - Fulda Krystall su velmi dobre, volant je ok, iba tie letne Continentalky su nejake problematicke. Mozno to bude aj ALU diskami Enzo...
    Inak je to celkom dobre premiestnovadlo, spotreba asi 5,5l/100km (2.0HDI 90k) a v podstate som nemal vacsi problem, no francuz sa nezaprie.
    Mam najazdene 45000 km no tyc stabilizatora som menil uz treti krat a raz mi zacal dymit elektricky ohrievac kurenia, tak som mal v interieri trochu dymu...v servise mi povedali, ze to je ok:)
    Taktiez pri prepinani nevidim ziadny rozdiel medzi prvymi troma stupnami ventilatora vzduchu...ale zevraj to je tiez ok, iba nejaky kontakt tam bude vadny (povedali v servise...)... Keby som sa mal teraz rozhodovat pre alebo proti, tak radsej skusim nieco nemecke...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.05  20:37

    « Re: Gratulujem!

    Dakujem ;-) nezmenil, vybavil som si to ;-) precitaj si temu original nahr. diely, omylom som to slahol tam >:D proste od utorka som nechal auto sefovi a v sobotu som si ho vzal. Dokonca mi vymenili platnicky, skoro som si namlatil ksichtik o volant, ked som prvykrat zabrzdil >:D Konecne raz ide vsetko, ako ma, aspon dufam, ze mi to vydrzi nejaky ten piatok :?:
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.04.05  18:25

    « Bez nadpisu

    To: frana
    nemenili ti náhodou palivový filter?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.04.05  15:33

    « Gratulujem!

    Jarino,
    tak gratulujem k úspešnej oprave!
    Zmenil si servis? Bol si v KE?
    Veď som vravel, že ten ventilator bude blbnuť kvôli studenému spoju alebo zatečenej vode (= hrdza).
    Hrdzi je jedno, aké staré je auto. Za dva roky zhrdzavie všetko.
    frana: Aj by som ti pomohol, ale vôbec netuším, čo to máš za poruchu. Možno sa to týka niektorej časti dieselového motora. Podľa toho, čo hovoríš to vyzerá, ako keby jednotka slúžiaca na prípravu paliva občas prestávala správne fungovať? (Po ubraní plynu nestíhala včas zásobiť motor. Možno niečo s tlakovými pomermi v turbe?)
    Ale môže to byť hocičo.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos2

    Luboš2 24.04.05  22:14

    « Bez nadpisu

    Mám stejný rozměr i značku pneumatik a najel jsem 43tisíc bez odpočtu zimního provozu
    Značka Dunlop 2000E 205/55R16 91V, reakce na Pneumatiky
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.04.05  11:27

    « Bez nadpisu

    Zdravim,
    cca 1 rok jezdim s 307 Break motor 2.0 HDI 66kW. Krome nekterych zavad vyjmenovanych v teto diskuzi se mi projevuje pri zarazenem 3. rychlostnim stupni a otackach 2200 po ubrani plynu a naslednem pridani
    pomerne znacne cuknuti. Servis tvrdi, ze na diagnostice neni nic videt, menili potenciometr snimace polohy plynu, ale je to stejne. Kdyz jedu na 3. r. stupen ot. okolo 2200 do mirneho stoupani, tak se obcas projevuje cukani lehke (na 1-2 sec se mirne zmensi tah motoru)
    Neresil jste nahodo nekdo prosim podobny problem ?
    Za pripadne info dekuje: Frana
    P.S. tolikrat jako s 307 za 1 rok jsem v servisu nebyl za 6 let co jsem jezdil s 406
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.05  21:19

    « Opraveny peugeot

    Tak pani, auticko je po styroch dnoch doma a VSETKO funguje! Cidlo v zrkadle vymenene, takze uz nebyvam v antarktide, uz ukazuje OK, zadny ostrekovac ostrekuje, predny stacilo prefuknut a ostrekuje tiez, predna naprava nebucha, volant sa netrasie, ventilator vpredu ide ako ma... proste vsetko OK. Som zvedavy, dokedy ;-) Budem informovat, ked nieco odide ;-)
    Robiro: s tym ventilatorom vpredu bolo to, ze nejake relatko, co tam je bolo totalne, ale totalne zaoxidovane, ako z 20 rocneho auta a preto to blblo. Relatko vymenili a je klud. Len mi nejde do hlavy, preco sa to stalo na 2 rocnom aute :idea:
    Lubos: SW som si prepiect nedal, pocuvol som tvoju radu, ale aj tak sa mi zda, ze auto ide min. o 10% lepsie
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 21.04.05  23:28

    « Re: Re: Re: Re: Re: Pneumatiky

    Je este ina moznost: ak si z BA alebo okolia, skoc si do Rakuska, ja som priamo v predajni Mazda kupil zimne 15" Brigestony obute na hlinikovych diskoch za 650 €. Na Slovensku by som dal viac za tie iste pneu obute na plechacoch.
    Vseobecne su ceny nizsie ako na Slovensku.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 21.04.05  23:11

    « Re: Re: Re: Re: Pneumatiky

    nokiany niesu moc drahe a poskytnu za tie peniaze urcite viac ako matadory alebo barumy.
    odporucam test letnych gum, ktory bol v minulom auto-moto a sporte. na mokre ma matador hectorra zo 100km/h o 16m dlhsiu brzdu drahu ako pirelli p zero nero...
    pozri tie nokiany na www.pneuobchod.cz, doprava na SK zdarma. uz som tam kupoval 2x a pohoda, dodacia lehota 3 dni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.04.05  20:12

    « Re: Re: Re: Pneumatiky

    minule som hodil pokec u predavaca gum ohladom zivotnosti a tak, ked uz idem nejake kupit, tak mi zabil, ze vacsina novych pneu je stavanych tak do 30-35 tisic km... nevyznam sa sice, ale mne na kazdom aute vydrzali aspon o polovicu dlhsie :shock: tie nokiany boli asi mastne, vsak? ja asi vezmem aquilu, alebo bravuru...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.04.05  22:09

    « Re: Re: Pneumatiky

    Vdaka za info, JarinoRS. Ja len tak, lebo sa mi zda, ze vydrzali dost malo, nez som zvyknuty... I ked myslim, ze nejakych 2.000 by este vydrzali, ale obchazal som uz nove... A pri dazdi uz boli dost citit... I ked na suchu som s nimi bol spokojny.
    Zjazdene boli tiez rovnomerne, ak neberiem do uvahy, ze guma pod nadrzou bola zjazdena viac, pod soferom tiez... Tankujem vzdy doplna, a sam nieco vazim... Inak mali 3mm a tie dve (do kriza) 2mm. Uz su fuc. Nahodene nove nokiany, ktoru su komfortnejsie - zda sa mi (?), ze lepsie pruzia.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 20.04.05  17:52

    « Re: Teda!

    Robiro123: musis uvazit, kolko za co platis. Ked bude stat Octavia tolko, co korejske auta danej striedy, nebudem sa zdrahat tvrdit, ze je to podarene a super kvalitne auto. Ale kym cenovo konkuruje vydarenym modelom skutocnej strednej striedy (M6 a pod.), tak je to u mna cisty *.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 20.04.05  16:14

    « Re: Teda!

    nie
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.04.05  15:05

    « Teda!

    Teda!
    Mne sa koncernové autá tiež nepáčia, ale nikdy by som nemal tú odvahu povedať majiteľom Octavii, Golfov, á šestiek a Tolied, že si kúpili "spodinu" medzi autami.
    >:-[] >:-[] >:-[]
    To je trochu silná káva, nie?
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 20.04.05  11:55

    « Re: Re: Niekto nechce uznať fakty

    a uprimne, francuzske auta zdaleka nedosahuju kvality japonskych.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 20.04.05  11:54

    « Re: Niekto nechce uznať fakty

    ved prave toto je problem - ked niekto porovnava citroen/pezot s vw group, tak keby som bol citlivy, mal by som tendenciu sa urazit.
    VW group je u mna spodina. nezaujimavy vyrobca, nic neprinasa nove, je predrazeny, nekvalitny. stare zname fakty.
    Opel je najnekvalitnejsi vyrobca aut v europe.
    ked to porovnavas so svojim autom, chapem ze si spokojny.
    Je vzdy jednoduchsie porovnat sa s tym horsim. Ale porovnaj sa s tym lepsim...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…