Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.05  10:28

    « Ale odpovedz na otázku

    Jarino, ale odpovedz na otázku:
    Kupoval by si aj dnes nové auto vonku?
    Myslím všeobecne. Z SK je to do CH riadna štreka. Oplatí sa teda vonku ušetriť 20%, keď na SK tiež dostaneš aspoň 5% zľavu (tým sa rozdiel zníži len na 15%) a navyše máš 2-ročnú záruku na všetko?
    Urobil by si to znova?
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 28.04.05  10:24

    « Re: Re: Re: Koupe auta v CR

    A co viem ja, tak na autosalon (neviem teraz ktory) prislo par kusov 407-ky a ani jeden nebol schopny "sam" zist z auta dole. Zeby zase precizna priprava Peugeotu pred uvedenim noveho modelu na trh?
    Asi je najlepsie pockat 1-2 roky, co vsetko sa objavi.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 28.04.05  10:06

    « Re: Re: Koupe auta v CR

    co ja viem, tak 407 nestihaju vyrabat, taky je o nu zaujem...
    zrejme je situacia vo francuzsku a nemecku ina ako u nas
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 28.04.05  09:49

    « Re: Koupe auta v CR

    No asi im tie 407 moc na odbyt nejdu. To auto nevyzera zle, ale je pomerne predrazene (hlavne diesel vo vyssich vybavach).
    Nejako som si nemohol na sedacke najst miesto, riadiaca paka - lepsia a presnejsia ako v 307, ale stale velmi dlhe drahy. Vzadu malo miesta, podpriemerny kufor, pomerne dlhy predny previs.
    Ak nepojdu dole s cenou aspon na priemer ostatnych aut strednej striedy, moc im to nepojde.
    Este k tomu kufru: logika zamykania kufra je v poriadku, len len keby sa to tak nekazilo a neslo odomknut vtedy, ked to clovek najmenej potrebuje.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.04.05  09:24

    « Koupe auta v CR

    Pred casem jsem spekuloval s myslenkou koupit P407.
    Zapujcili mi auto na vikend domu bez jakehokoliv poplatku, jen jsem musel dotankovat co jsem najel.
    S cenou byli schopny jit az 15% dolu!!!!!
    To vse v CR.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.05  09:06

    « Re:

    Ale ste sa rozpisali >:D
    To Robiro: dovod kupy vonku? v CH je taka konkurencia, ze ukecas aj 20% ceny dole.
    Co sa tyka vybavy, uplne suhlasim s Lubosom, fakt, ze 307 v nizsej vybave ako XT vyzera v interieri lacno, hlavne to calunenie, proste mam rad semis ;-) aj ked ten drevoplast je strasny, viac sa mi paci ten chromoplast >:D na 307 som prechadzal z 206 1.6 16V XT, v plnke, takisto semis, dazdak, aut. svetla a skutocne niektore veci som nepotreboval, napr. tie svetla, mojim zvykom je hned po nastarovani zapnut svetla, proste zvyk, celkom ma to stvalo, ze sa vypinali same, nezabudnem na automechanika, ked som bol spravit geometriu a krici na mna aby som vypol svetla, lebo ho oslnujem - neda sa, automat >:D dazdak je uplne na figu, stale som mal o pol sekundy skor cuknutie, ze by som si uz utrel to sklo. Takze v mojej 307 sa ziaden z tychto zazrakov nenachadza, ani ESP - nechyba mi. A ten pasik na naraznikoch? Mne sa fakt nepaci, ked auto je viacfarebne >:D dokonca mam znameho, ktory si to dal streknut na oktavke a fakt ze to vyzera lepsie... skor ma stve, ze to nejaky blbec v peugeote odflakol, asi nedal pod lak zmakcovac a teraz sa to odlupilo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.04.05  08:57

    « Zamykani kufru

    Logika zamykání kufru je následující:
    1) Odemknutí celého auta - Kufr odemknut
    1) Lidi nastoupí do vozu - Kufr odemknut
    2) Zavřou za sebou dveře - Kufr odemknut
    3) Auto se rozjede - Kufr zamknut
    4) Auto se zastaví - Kufr zamknut (třeba křižovatka)
    5) Některý cestující otevře dveře - Kufr odemknut
    6) Uzamknutí celého auta - Kufr zamknut
    Nevidím na této logice nic závadného.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.04.05  18:15

    « Bez nadpisu

    davaj si pozor, moze sa pokazit
    Veru môže. Známemu odišla klíma na 306 keď mal nabehané cca. 150 tisíc. Nemá prachy na výmenu výparníka a tak toto leto sa rozhodol jazdiť bez klímy...
    V auguste to oľutuje, o tom niet pochýb.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 27.04.05  16:32

    « Re: Klima

    .automaticku klimu???
    davaj si pozor, moze sa pokazit :D
    Asi som to tu uz niekde pisal, ale ak si vsimnes v prospekte o 307, kde pisu, ze je v kabine niekolko senzorov na meranie teploty a vraj sa podla toho nastavuje automat. klima - je to klamstvo, senzor je iba jeden - v palubovke zhruba v strede. Aspon mi to tvrdili v servise - tiez ich hladali viac.
    Kufor by sa mal zamykat pri nejakej rychlosti - neviem, aky to ma vyznam, akurat ze to ostane niekedy 'visiet' - stalo sa mi to na hraniciach, kde odo mna chceli otvorit kufor - tak som skusil a NIC, Pustilo to asi az po pol minute. Colnik sa na mna velmi podozrivo pozeral >:D Toto sa stalo po vymene mikrospinaca.
    Neviem, ci dovodom tohto riesenia je bezpecnost, skor o tom pochybujem. Pre zlodeja to urcite nie je vacsia prekazka ako manual. Ide predsa o to, ci mas zadne dvere zamknute alebo nie. Ak ano, ani manual, ani mikrospinac nefunguje, tam rozdiel nevidim.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.04.05  16:21

    « Bez nadpisu

    naco mas auto?
    No aby som nemusel chodiť autobusom, nie?
    Chcem v rámci možností čo najjednoduchšie auto, bez zbytočných funkcií, ktoré človek aj tak nevyužije, a ktoré len zvyšujú prípadný výskyt poruchy.
    * mi?
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 27.04.05  16:13

    « Re: So vedel...


    Ja viem, zvrátená logika, ale svojim spôsobom funguje...

    naco mas auto? stale sa ma co pokazit.
    PS: co fajcis? lebo aj ja chcem take, z coho mi bude tak fajne *...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.04.05  14:11

    « Klima

    Hej, klimu mam. Dokonca automaticku... >:D >:D >:D
    Čo sa týka tých zadných dverí. Mám taký pocit, že je to hlavne kvôli bezpečnosti.
    Nie je tam ani zámok, ani žiadna mechanická kľučka, ktorú by mohli zlodeji použiť pre násilné otvorenie auta.
    Si zober, koľko Škodoviek tak už bolo vykradnutých.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 27.04.05  13:35

    « Re: So vedel...

    No to mas tak...
    dufam, ze mas aspon klimu, ale v podstate naco, ved si otvoris okno a nahodou by sa mohla pokazit. Ak vidis vsetko vez Murphyho zakony, tak to mas tazke.
    Ja som vzadu mal tiez klucky, lebo vacsinou jazdim sam, max. vo dvojici.
    Dazdovy senzor je super vec, hlavne keby fungoval, ako ma. Po viacerych updatoch SW v P307 to bolo celkom ok a dokonca som bol trochu aj spokojny >:D . Teraz ho nemam, sice mi nechyba, ale musim sa starat a menit intenzitu stierania podla hustoty dazda a rychlosti, je to proste starost navyse. Co bolo na dazdovom senzore nebezpecne, je urcita opozdena reakcia na nahlu zmenu podmienok. Ked som v dazdi predbiehal kamion, tak na mna samozrejme vysplechol obrovske mnozstvo vody a prd som chvilu videl, lebo senzor zareagoval mozno po 1 sekunde. Nastastie sa to da ovladat aj manualne.Automaticke zapinanie svetiel pri znizenej viditelnosti som si dal prerobit na automaticke svietenie po nastartovani pri sucasne zhasnutej palubovke.
    O ESP som nepocul, ze by sa nejako kazilo, ale je pravda, ze som ho nemal ani ja a nejako moc mi nechybalo.
    V kazdom pripade ma pre teba Peugeot pripravene take veci, ktore su uplne zbytocne, su drahe a s najvacsou pravdepodobnostou sa pokazia.
    Vezmi si napr. sposob otvarania 5.dveri. Je tam mikrospinac, ktory sa zvykne pokazit. Nech mi niekto vysvetli, co je zle na manualnom otvarani 5. dveri. Keby sa este dal kufor otvarat zvnutra z miesta vodica, pochopil by som, ale takato moznost u 307 nie je. teraz mam auto o triedu vyssie a 5.dvere sa otvaraju pomocou masivneho madla - manualne. Ziadny problem.
    Takato vec je zbytocna blbost a nie dazdovy senzor, ktory mi ulahci jazdu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.04.05  13:17

    « So vedel...

    Som vedel, že sa hneď Ľuboš ozve... >:D >:D >:D
    Tak si predstavte, na P307 mám zadné okná otvárané manuálne a som spokojný. O dve veci menej, čo by sa mohli pokaziť.
    Nemám ani dažďový senzor a spokojný. Nikdy nebude žiaden počítač lepšie vedieť, či sputiť alebo nesputiť stierače a akou rýchlosťou. O ďašiu vec menej, čo by sa mohla pokaziť.
    Nemám ani ESP. Ďalšia vec, čo by sa mohla pokaziť.
    Atď.
    Ja viem, zvrátená logika, ale svojim spôsobom funguje...
    >:D >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 27.04.05  09:55

    « Re: Čierne čudo na nárazníku

    Vidíš Jarino? Netreba kupovať maximálne výbavy. Ja mám to čudo na nárazníku čierne a je to tak dobre. Nedávno som jemne pri parkovaní zacúval do stĺpu a ten čierny pásik na nárazníku to zachránil. Kebyže ho mám strieknutý, tak mám zodretý lak. Ale keďže ho mám čierny, stačilo ho len utrieť mokrou handrou a vyčistiť od omietky...
    No to je logika :-( . U P307 sa to moc kombinovat neda. Ak chces XT Pack, tak budes mat lakovane pasy na naraznikoch. V zahranici sa to skombinovat da. Ostatne vybavy mimo XT Pack vyzeraju vo vnutri velmi lacno, hlavne tie potahy.
    Ak nevies parkovat, kup si senzory. Samozrejme nespravis nic, ked do teba nacuva niekto iny, co sa na P307 stalo mne. Napriek tomu by som cierne pasy nechcel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.04.05  09:32

    « Re: Čierne čudo na nárazníku

    robino123: dovod kupy za hranicami moze byt aj lepsi servis ako u nas
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.04.05  08:44

    « Čierne čudo na nárazníku

    Vidíš Jarino? Netreba kupovať maximálne výbavy. Ja mám to čudo na nárazníku čierne a je to tak dobre. Nedávno som jemne pri parkovaní zacúval do stĺpu a ten čierny pásik na nárazníku to zachránil. Kebyže ho mám strieknutý, tak mám zodretý lak. Ale keďže ho mám čierny, stačilo ho len utrieť mokrou handrou a vyčistiť od omietky...
    :lol: >:D >:D
    Jarino, napíš prečo si vlastne kupoval nové autíčko za hranicami? Lepšia cena? Z dnešného pohľadu, urobil by si to znovu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.04.05  00:54

    « Re: to jarinoRS

    to yoyo: diky, kukol som, zvazim ;-) chcem dat ale na 15" nieco sirsie ako som mal (195/65), asi 205/60, ma niekto tieto pneu? neplava to na mokre?
    to robiro: dufam, ze som ta nevystrasil :shock: pre istotu mam auto u lakyrnika, ked umyli poriadne predok, tak som sa zhrozil z predneho naraznika, bol viac biely ako modry >:D tak som to dal streknut. ktory blbec dava bielu zakladovku pod modry povrch? a pre istotu mi zacala na jednom mieste zliezat farba z toho plastoveho cuda na narazniku (mam to vo farbe, nie cierne)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.05  12:32

    « to jarinoRS

    tie nokiany mam z www.astrapneu.sk - boli vo vypredaji.
    lubos2, vdaka za info.
    matus - pozeral som vselijake testy, ale i tak im neverim. v jednom boli tieto priemer, v inom lepsie...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.05  09:10

    « Bez nadpisu

    Ferdo:
    Tak to máš jasné, nie? Chyba je v hliníkových diskoch.
    Prečítaj si túto diskusiu. Existuje akési dynamické vyvažovanie pneu rovno na aute (má to len málo servisov), ale výsledok nie je istý.
    Poradím Ti. Zbav sa hliníka a jazdi na plechoch s pekným krytom.
    Okrem iného, znížiš tým riziko, že raz ráno nájdeš auto stáť podložené a tehlách a kolesá fuč.
    :evil: >:-[] >:-[]
    Frana:
    Aj na kvalitnych pumpach sa moze stat, ze natankujes nekvalitny benzin. Jeden nikdy neví, co mu to leze do auta... >:D >:D >:D
    Tak keď pôjdeš na tú kontrolu, daj si skontrolovať palivový okruh, či ako sa to volá.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…