Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.05.05  18:10

    « Re: Re: Gratulujem!

    To Jarino RS. (cit. části příspěvku z 25. dubna) "Dokonca mi vymenili platnicky, skoro som si namlatil ksichtik o volant, ked som prvykrat zabrzdil"
    - Tak právě tohle prostě už z povahy věci nemůže být pozitivním dopadem výměny brzdových destiček! Každý třecí element totiž vyžaduje určitý záběh, zvláště pak pokud je montován na již jeté (ve smyslu nikoliv fungl nové) brzdové kotouče. Naopak po čerstvé výměně brzdových desek to nějakou dobu, resp. ujeté km, resp. počet a intenzitu zabrzdění trvá, než to začne brzdit alespoň tak, jak to brzdilo před servisním zásahem.
    Takže pokud je pravda to, co píšeš, musel servisní zásah spočívat v něčem úplně jiném, než v prosté výměně "platničiek", alebo ti to predtým nebrzdilo vobec!
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 28.04.05  22:53

    « Re: Viem si Ťa predstaviť


    PS Ja 2 tisíc, keď som odbočoval na križovatke doľava na červenú a nevšimol som si ich. (Bola 1 hodina v noci a v okolí 1 kilometra od križovatky ani stopy po ďalšom aute.)

    siroko daleko nikto, ale policajtov si si nevsimol...
    to kazdy hovori...siroko daleko ziaden vlak, tak prejdem na cervenu a zrazu bac, a vecer si v televiznych novinach...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.05  22:17

    « Re: Viem si Ťa predstaviť

    tak teraz si sa netrafil! >:D mam najazdenych asi 250.000 km a este som v ZIVOTE NEPLATIL pokutu policajtom, samo, asi 3x som to ukecal, ale nikdy neplatil. Iba raz v BA debilom mestskym a takisto ked mi pri Tescu v BA jeden * trafil moje polo svojim, tak najmudrejsi blavaci fukli pokutu obom a to som sa odvolal a neplatil. Tot moje priestupky... Inac nedodrzujem mimo obce asi ako kazdy, ale neprehanam to, tak 100-110 a v obci max do 70 a funguje to, neplatim. A to sa mi podarilo si stale vybrat sluzobku pocas vsetkych jastrabov cez celu republiku a.... NIC. Takisto som v CZ chytil 2x krystofa a zase nic ;-) Aj dneska ma zastavili len na ceste z domu do prace (cca 3 km) 2x na useku 0,5 km a zase nic :-! no a nesiel som v sobotu zo ZV, ale iba z DT, lebo servisak byva tam a auticko mal doma a prasilo iba do LC, kde som ho nechal manzelke...odvtedy som v nom nesedel, bojim sa, aby sa nepokazilo >:D joke, je u lakyrnika
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.05  21:08

    « Viem si Ťa predstaviť

    Viem si Ťa živo predstaviť na ceste zo ZV do RS, ako predbiehaš a myšičkuješ, celý šťastný, že autíčko konečne ide bez problémov...
    >:D >:D >:D
    Rimavskosobotský cestný pirát.
    >:D >:D >:D
    Priznaj, koľko si zaplatil policajtom na úplatkoch za posledných 12 mesiacov?
    >:D >:D >:D
    PS Ja 2 tisíc, keď som odbočoval na križovatke doľava na červenú a nevšimol som si ich. (Bola 1 hodina v noci a v okolí 1 kilometra od križovatky ani stopy po ďalšom aute.)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.05  20:54

    « Re: Jarino, Jarino!

    myslim, ze teba to caka tiez >:D ale urcite ti to neprajem! teraz vazne, oproti ostatnym sa mi v podstate nic zle s autom nestalo, uz zacinam byt celkom spokojny ;-) nebyt fakt tych par el. blbosti, tak je vsjo v parjadke >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.05  20:10

    « Jarino, Jarino!

    Jarino, Jarino!
    Namiesto míňania peňazí na luxusné doplnky by si mal radšej už teraz začať šetriť na poruchy Peugeota 307, ktoré pre Teba táto automobilka pripravila v rámci tretieho roka po kúpe vozidla...
    >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.05  16:01

    « Bez nadpisu

    To robiro: no, myslim, ze ostatni uz za mna odpovedali, ano, kupil.
    To all: ma niekto skusenosti s rozmerom pneu 205/60 R15? Chcem to nahodit, tak nech viem, ci je to lepsie ako 195/65 R15 co dava peugeot origo
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 28.04.05  13:36

    « Re: Re: zaruka

    Pozri, v pripade problemov so zarukou na zaklade toho, ze si auto kupoval vonku, stale sa mozes obratit na vyrobcu, resp. na importera, pokial nerobi problemy on. To je akoby Ti nechceli vymenit vadny diel po 1.5 roku so slovami, ze sice mas zaruku 2 roky, ale iba teoreticky. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.05  13:17

    « Re: zaruka

    Ja verím tomu, že teoreticky je to tak.
    Ale z praktického hľadiska... som hlboký skeptik v tomto ohľade.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 28.04.05  13:16

    « Re: Praktická otázka

    Robiro123: ved Ti pisem, aby si si precital papiere k autu... Zaruka je min. celoeuropska (az na nejake patologicke vynimky)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.05  13:05

    « zaruka

    to Robiro123:Ano je to tak s tou zarukou!!!Ja jsem kupoval auto v Bruselu a to byla moje prvni otazka, co bude kdyz se vratime do CR.Byl jsem ujisten jak Belgickym Fordem tak Fordem CR, ze je to uplne jedno, ze pokud nastane problem a auto je v zaruce tak to MUSI RESIT kterykoliv dealer v EU.Reci typu "jedte si tam kde jste to koupil" vubec nepripadaji v uvahu!!!To by zkusili jednou a videl bys ten tanec!!!Okamzite bych volal na hlavni zastoupeni v tom danem state!!!!Takze bud v klidu a at se Peugeot SR stara!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 28.04.05  11:30

    « Re: Re: Re: P407

    to Petr Zahora:
    verim, ze je to lepsie zvezenie ako s Passatom, predsa Passat je auto s povodom v roku '95, takze keby tam rozdiely neboli, bola by to hamba.
    Ak mas aj 195 cm, tak je samozrejme, ze sa ti vpredu sedi dobre, ale skusal si sa posadit 'za seba'? Aj ked pri tvojej vyske by si to asi nezvladil vo vacsine aut strednej triedy.
    Osobne som videl, ako pri nizkej rychlosti chytila 407 predny spoiler zospodu pri prechadzani retarderu (nie toho nizkeho kovoveho, ale normalne vyvysenej cesty) kvoli dlhemu previsu. Ten chlap za volantom nadaval, ze to nie je prvy krat :-( Asi francuzi nepocitali so slovenskymi cestami/retardermi.
    ja na svojom aute nemam problem s drzanim smeru na dialnici ani pri 170 km/h, tak neviem, preco by to mala byt u P407 vyhoda, je to skor normalne, aspon by malo byt :)
    Co sa mi u P307 pacilo, bola vysoka miera odhlucnenia od vonkajsieho hluku a takisto velmi nizky aerodynamicky hluk. Urcite to bude ak nie lepsie, tak minimalne rovnake u 407 a to je nieco, co mi u sucasneho auta chyba.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.04.05  11:27

    « Praktická otázka

    Mám praktickú otázku:
    Kúpim nové auto v CH, DE alebo A u autorizovaného dealera danej značky.
    Doveziem ho tu a prihlásim.
    Po pol roku nastane u auta závada, na ktorú sa vzťahuje záruka. (Napríklad odíde senzor vonkajšej teploty.)
    Vy tu teda tvrdíte, že len sadnem do auta, prídem k najbližšiemu predajcovi danej značky na Slovensku a úspešne si uplatním záruku?
    Fakt?
    Vymenia mi ten senzor vonkajšej teploty zadarmo a prefaktúrujú to v rámci celoeurópskej záruky?
    To sa mi jednoducho nechce veriť, že by to na Slovensku naozaj tak fungovalo.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 28.04.05  11:19

    « Re: Re: Ale odpovedz na otázku

    to SirAnton:
    s tym prihlasenim boli samozrejme problemy, lebo som bol jeden z prvych, ktory si doviezol nove auto zvonku (aspon u nas v okrese) , takze s tym neb oli skusenosti - napr. na danovom urade boli uplne mimo, ked som chcel platit DPH :)
    V Rakusku cena pozostava z netto ceny + DPH 20% + NOVA 5-16% (u mna 9%). Kedze som neplatil ani DPH ani NOVA (dalsia specialna dan na auta) a dealer mi dal este 13% zlavu na netto cenu, usetril som pomerne dost. Na Slovensku som zaplatil DPH 19% a nejake dalsie poplatky (STK, prihlasenie do evidencie, ekofond,...), napriek tomu sa to stale oplati.
    Ak mam s autom problem, idem do servisu v Rakusku, na pravidelne prehliadky na Slovensku (2,5x lacnejsie).
    S uplatnovanim zaruky na Slovensku ziadny problem nie je.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.04.05  11:16

    « Re: Re: P407

    to Lubos:
    P407 je dobra na dlouhe sluzebni cesty.
    Ja sem merim 195 cm.
    Pokud bubu potrebovat velky kufr, tak si koupim kombi nebo lepe napriklad Mercedes VITO s CDI, tam je mista dostatek.
    Klady tohoto auta hlavne ocenis predevsim na dalnicich, protoze krasne drzi smer i za vetru pri rychlostech nad 150km/h.
    Do kufru velikosti cca 400l bez problemu das kocar a dalsi serepeticky, ktere rodina potrebuje.
    Pokud muzu porovnavat svezl jsem se i v VW Passat B6 a v P407 bylo rozhodne lepsi svezeni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.04.05  11:13

    « Re: Re: Ale odpovedz na otázku

    "Ked si kupis nove auto vonku, mas rovnako 2-rocnu zaruku "na vsetko". Nevidim dovod, pre ktory by mi nemala byt uznana. Zaruku dava vyrobca prostrednictvom svojich autorizovanych servisov po celej Europe + aj inde - precitaj si papiere, co mas k autu. "
    SirAnton: mam otazku, preco servis v AT chce odomna pred opravou kryci list od SK importera ? Udajne s nim maju zle skusenosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 28.04.05  11:03

    « Re: P407

    to Petr Zahora:
    Ako som napisal, mne sa 407 celkom paci. Nejazdil som s tym, len som v tom sedel, ked som este zabijal cas chodenim do servisu s 307 :D
    Takze podvozok, brzdy, jazdne vlastnosti atd. nepoznam osobne, preto som o nich ani nepisal. Dozadu som sa za seba pohodlne neposadil (185 cm) o prevodovej pake som uiz pisal..,
    V kazdom pripade kufor o objeme 407 litrov je na tuto triedu velmi podpriemerny. A dovolim si povedat, ze kritika kufra u tohto auta na mieste je, lebo by to mal byt typicky reprezentant strednej triedy od Peugeotu, takze by sa mal zmestit aspon do priemeru triedy.
    Osobne by som si tak ci tak sedan nekupil, pretoze preferujem prakticnost liftbackov.
    Mozno ked niekto nepotrebuje miesto na zadnych sedadlach ani velky kufor, je urcite 407 dobra volba. Otazkou je, naco potom potrebuje auto strednej triedy...
    Trochu som sa pohraval s myslienkou kupy 407, ale po mojich skusenostiach s 307 som to hned zavrhol. Na druhej strane verim, ze sa francuzi z pociatocnych problemov s 307 poucili a dali si na kvalitu pozor.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 28.04.05  10:58

    « Re: Ale odpovedz na otázku

    Ked si kupis nove auto vonku, mas rovnako 2-rocnu zaruku "na vsetko". Nevidim dovod, pre ktory by mi nemala byt uznana. Zaruku dava vyrobca prostrednictvom svojich autorizovanych servisov po celej Europe + aj inde - precitaj si papiere, co mas k autu.
    Co sa kupy v zahranici tyka, spravidla s tou zlavou kupis lepsie vybavene auto. A o pristupe zahranicneho importera (v pripade naozaj vaznych reklamacii) v porovnani s tym slovenskym radsej ani nehovorim. Problemom mozu byt mozno vybavovacky s prihlasenim, ale aj to je uz lepsie ako pred rokom.
    Ja by som si teraz nove auto kupil radsej v zahranici ako doma. Zjednat na SK zaujimavu zlavu je dost velky problem.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 28.04.05  10:55

    « Re: Ale odpovedz na otázku

    Ja som tiez kupoval auto vonku a usetril som po odpocitani vsetkych poplatkov okolo 100 000 Sk (aj ked mozem tazko porovnavat, lebo taku kombinaciu motora a vybavy u nas nepredavaju). Zaruka je celoeuropska, tam nie je co riesit.
    Ale ja som auto kupoval v Rakusku, co je na skok.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.04.05  10:52

    « P407

    to Lubos:
    Najel jsem P407 1000 km i s rodinou(ja a manzelka ve predu, babicka a decko vzadu).
    1) Podvozek super.
    2) Motor 2.0 HDI 100 kW - super
    3) Brzdy - super
    4) Razeni - dobry
    5) Pohodli vpredu - super
    6) Pohodli vzadu - uslo
    7) Cena - Moc drahy
    Nevim, zda-li kritika velikosti kufru je u tohoto auta na miste?
    Svezl jsem se uz v hodne autech stredni tridy, ale takove jizdni vlastnosti
    jsem jeste nezazil.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…