Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 03.06.05  13:48

    « Re: Re: Diesel

    JarinoRS: A nie je ta Tvoja cesta spat (oproti cesta tam) mierne z kopca? Tym by sa vselico vysvetlilo...
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 03.06.05  13:46

    « Bez nadpisu

    v P307 bol PP velmi presny, az som sa cudoval :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.05  13:39

    « Re: Diesel

    To Robiro:
    Niezeby som nelubil diesely, proste sa mi diesel neoplati. Za 2 roky som na 307 urobil necelych 55 tkm, este nejaky rok pojazdim a ide prec. Denne chodim tak akurat do prace - cca 5km a z prace, sem tam niekam na vylet, obcas nejaka sluzobka a asi tak 3 krat do roka do tych Budejovic k rodine, raz rocne do Berlina tiez k rodine a raz rocne do Holandska k znamym. Tot moje jazdenie s 307. A povacsine chodim do prace fabkou alebo fiestou, ked je pekne, tak na skutri >:D
    To all:
    schvalne som si sledoval spotrebu. vyrazal som v sobotu okolo 10.00, cesty boli relativne prazdne, policajti spali ;-) takze som si to aj kusok pustil po okreskach, od NR az do Humpolca po dialnici od 130-140, proste pohoda, klimu som zapinal iba obcas (mam 4 mes. dieta, aby neprechladol) a podla PP som mal spotrebu 7.1, co je celkom slusne. Vracal som sa v stredu, cesty prepchate, sama brzda-plyn a PP ukazoval (pred cestou som ho vynuloval) priemer 7,3 a to som siel kde to dalo 150. Tak tomuto nerozumiem. Prepocital som to podla tankovania a nadrze a ono to sedelo :idea:
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 03.06.05  13:02

    « Re:

    Lubos1: uvadzam vysledky manualnych merani, hoci sledujem aj PP. Dlhodoby rozdiel PP od realu mi vychadza na cca 0,2L/100km (PP je optimista). Ale ako som pisal, vsimol som si par "zahadnych" suvislosti, kedy je PP optimista a kedy pesimista. Optimista byva pri tankovaniach na SK a pesimista, ked tankujem napr. v Rakusku. Nie je to sice uplne vzdy tak, ale dost casto na povsimnutie si. :?
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 03.06.05  12:53

    « Re: SirAnton srandista

    Nie som bratislavsky centrista, ale ked mam niekam ist, zvazim vyber cesty podla vlastnych skusenosti, ak take mam. A moje skusenosti s premavkou na SK dialniciach nie su take, ake by som po skusenostiach napr. v Rakusku cakal. A na pricinach nezalezi, pretoze tie samotnu premavku nezlepsia.
    Takze ak idem napr. do Nitry, tak sa mi castokrat viac oplati ist po starej ceste ako po dialnici.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 03.06.05  12:41

    « Bez nadpisu

    Jasne, ze je potrebne vypocitat, co sa viac oplati. Mne sa svojho casu viac oplatil benzin a nelutujem to. Pri dlhodobom priemere do 7.3 som spokojny, pretoze je tam aj mesto aj dialnica. Ked idem po okreske +10km/h nad limit, tak mam spotrebu od 5.6 do 6.5 podla poctu osob v aute, typu pneumatik (zimne/letne), zapnutej klimy a hustoty premavky. Su to udaje z relativne rovinateho terenu, aby si to niekto neaplikoval na horske stupaky, ci prechod Alpami. Tych 6.5 mavam vtedy, ak troska prevetram motor. Ak nemam naladu a idem "pianko" (napr. naposledy za tmy som skoro sundal zajaca a nalada na zvuk 16V japonca pod kapotou ma hned presla ), tak to ide pod 6 litrov. Kazi mi to najma mesto, ale tam je aj (2.0) diesel dost zravy, nie?
    Jasne, v meste si cucne aj diesel. Este ma zaujima, ci tuto spotrebu merias aj 'manualne', alebo sa spoliehas iba na PP. Podla dealera Toyoty v Ziline je PP v Avensise dost nepresny. Ked som sa previezol na Avensise 2.0 benzin, mal na PP nieco cez 7 litrov ako priemer, jazdil iba po meste a PP nebol dlho nulovany...no neviem, neviem (bolo to predvadzacie vozidlo).
    Mne PP premeriava tiez, dlhodobo tam mam 5,8 a tak nizko som sa realne este ani nedostal :(
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 03.06.05  12:37

    « Re: Re: Re: Re: Re: Diesel

    odporucam navstevu rubriky "6.0 V12 diesel", kde sme rozoberali spotrebu e500 vs e400cdi
    pozeral som, ved preto som aj napisal :'... a MOZNO TROCHU straca ...'
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 03.06.05  12:06

    « Re: Re: SirAnton srandista

    nechapem co to mate za argument, ze s dizlom sa jazdi rychlejsie...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.05  11:59

    « Re: SirAnton srandista

    Robiro123: ber to s nadhladom a pochopis, ze spekulovat o benzine a dieslakovi sa moc neoplaca. SirAnton ma prvdu. Moj pripad bol tiez taky, ze diesel vysiel o 75t viac, mensi obsah a slabsi vykon. Teraz si uvedom ze jednoznacne plati, ze ked benzinom pre spotrebu ides 130 na dialnici, tak s dieslom aspon 145 a v tom momente sa ta uspora dost straca. No a plus moderne benziny vedia ist tiez za par litrov na sto. Samozrejme, ak sa najde Clovek, co aj s TDI pojde len 100, tak naozaj pekne usetri, ale pekne znamena ze ma pri 100 ku spotrebu ? 4,5l ? benzin sa zmesi do 6l a teraz preratavaj. Plus napr ja tantujem benzin casto za cenu pod cenu diesla :-) . Tankujem na pumpe, nie pancovacka
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.05  11:42

    « SirAnton srandista

    Moje skusenosti s nasimi dialnicami su take, ze ak su plne (a to dost casto su)
    SirAnton je evidentne bratislavský centrista, ktorý nejde po diaľnici ďalej ako po odbočku na Senec... >:D
    Ešte som v živote nevidel plnú dialnicu okolo Liptovského Mikuláša. A čuduj sa svete, to je tiež Slovensko... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 03.06.05  11:15

    « Re: Re: Re: Re: Diesel

    Diesel ma vyznam od nizsej strednej triedy a mozno trochu straca u triedy luxusnej.
    odporucam navstevu rubriky "6.0 V12 diesel", kde sme rozoberali spotrebu e500 vs e400cdi
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 03.06.05  11:10

    « Re: Re: Re: Re: Diesel

    Lubos1:
    Moje skusenosti s nasimi dialnicami su take, ze ak su plne (a to dost casto su), tak bud ides 120 v lavom pruhu a rozculuju Ta blikajuci zaslepenci za Tebou, alebo sa preradis do praveho pruhu, kde si to stoveckou hasia S120, Avie, ale aj ine auta, od ktorych by som cakal skor tych 130. Zrejme snaha stlacit spotrebu na minimum aj za cenu cakania na priaznivy vietor. :?
    Takze ano, ironicky som to myslel.
    Co sa tyka Tvojej situacie, je ina, pretoze netankujes u nas (odpada Ti problem pancovanej nafty, ako aj cenovej politiky Slovnaftu) a ani nejazdis iba u nas. Ked som jazdil rakuske dialnice, tiez som si zvykol na inu kulturu dialnicnej premavky. Nasledne u nas som sa seba sameho pytal, naco som si kupoval dialnicnu nalepku... :?
    Jasne, ze je potrebne vypocitat, co sa viac oplati. Mne sa svojho casu viac oplatil benzin a nelutujem to. Pri dlhodobom priemere do 7.3 som spokojny, pretoze je tam aj mesto aj dialnica. Ked idem po okreske +10km/h nad limit, tak mam spotrebu od 5.6 do 6.5 podla poctu osob v aute, typu pneumatik (zimne/letne), zapnutej klimy a hustoty premavky. Su to udaje z relativne rovinateho terenu, aby si to niekto neaplikoval na horske stupaky, ci prechod Alpami. ;-) Tych 6.5 mavam vtedy, ak troska prevetram motor. Ak nemam naladu a idem "pianko" (napr. naposledy za tmy som skoro sundal zajaca a nalada na zvuk 16V japonca pod kapotou ma hned presla :-( ), tak to ide pod 6 litrov. Kazi mi to najma mesto, ale tam je aj (2.0) diesel dost zravy, nie?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 03.06.05  10:25

    « Re: Re: Re: Diesel

    Dialnic mame poriedko a aj na tych sa jazdi 100-120 km/h.
    Teraz neviem, to bola ironia ? Ked jazdim po slov. dialniciach, jazdim okolo 160 km/h a kopec aut ma obieha.
    Ked som kupoval auto, tak som si vypocital, ze sa mi diesel vrati velmi rychlo, hlavne ked som mal slusnu cenu :)
    Moje auto stalo asi o 30 000 Sk viac ako tvoje (pritom je vybava vyssia), takze sa mi to pomerne skoro vrati. Tankujem v Rakusku, kde je stale nafta lacnejsia ako na Slovensku benzin :D.
    Naviac pri dalsom predaji sa pri strednej triede na motor prihliada. Nie ze by som preto vyberal motor, ale v buducnosti to urcite potesi.
    Este k spotrebe: Na P307 1,6 benzin som mal spotrebu od 7-8 litrov/100 km, teraz mam okolo 6,5. Jazdim sviznejsie ako predtym, a mam o triedu vyssie auto. Aj napriek vyssim nakladom na servis usetrim (vypocital som si :-) )
    Nerozumiem vsak tomu, ako moze niekto kupit male auto s dieselom, napr. taky Yaris. S 1,4 je nenormalne drahy a samozrejme zle odhlucneny. 1.0 benzin poskytne podobnu dynamiku a so spotrebou 5,5 je k dieselu velmi blizko. Diesel ma vyznam od nizsej strednej triedy a mozno trochu straca u triedy luxusnej.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 03.06.05  10:06

    « Re: Re: Re: Diesel

    Obavy z volby diesla su u mna nasledovne:
    - Dieslovy motor je citlivejsi a narocnejsi na udrzbu ako benzinovy. Na SK (a aj v CZ, ako som zaregistroval) sa dari fenomenu "okradat zakaznikov, kde sa da", napr. aj na kvalite tankovanych PH. Je preto logicke, ze na to doplatia prave ti, ktori maju "citlivejsie" a narocnejsie motory - v tomto pripade diesle.
    - Ceny PH na SK su nastavene proti dieslom, takze ich vyssia cena sa dlho splaca
    - Ako som spominal, podmienky na slovenskych cestach nie su moc site na dieslovu prevadzku.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 03.06.05  09:53

    « Re: Re: Diesel

    Miro: mozno by pri tankovani nafty v CZ (resp. topnych olejov namiesto nafty) "usetril" na servis motora. ;-) Na SK nevidim takmer ziadny dovod pre vyber diesla. Dialnic mame poriedko a aj na tych sa jazdi 100-120 km/h. :-( A na okreskach sa rozdiel v spotrebe medzi dieslom a benzinom znizuje. No a ceny PH - to je kapitola sama o sebe...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.05  09:38

    « Re: Diesel

    robino123: mozno nema rad diesel. No a kolko by vlastne usetril kupou diesla ? Mozno by jazdil este sviznesie a ten rozdiel v spotrebe by sa dost znizil
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.05  07:52

    « Diesel

    Jarino,
    keď si vedel, že budeš s autom jazdiť také "štreky" ako RS-ČB, tak prečo si nebral diesel?
    Na služobné auto, ktoré najazdí ročne 50 tisíc a viac nie je benzín to pravé.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.05  00:02

    « Re: Všetko OK?

    Tak na tatosovi nejak moc nejazdim, naposledy som bol v Budejoviciach minuly tyzden a vsetko slapalo ako ma >:D koli silentbloku auto nemen, to je normalne, je to vyriesene naprd, po case, ked to vymenis, vrati sa to spat. Zvuk je take cuknutie, ako keby si obtrel 2 zeleza o seba, je to dost specificky zvuk, kto vie o com hovorim, da mi za pravdu. Stane sa to, ked preradujes, proste vtedy auto kus cukne a ono to spredu zavzdycha ;-) A naladu mam fajn, spolocnik si dneska kupil Imprezu WRX, takze mam za sebou cerstvych par km v tom aute a chroptim blahom >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.05  20:07

    « Všetko OK?

    Tak ako, Jarino?
    Pozerám, že máš dobrú náladu! Pažout funguje? Stierače stierajú, ventilátor neventilátoruje a tlmiče tlmia bez hluku?
    :lol: >:D >:D
    Inak, opíš mi, ako sa prejavoval ten hluk zlého silentbloku. Aby som vedel, keď príde na mňa rad, že sa mám zbaviť 307-ky... >:D >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.06.05  18:18

    « Re: O tomto viete?

    Vieme ;-) inac je to strasny fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj!!!! :shock: :shock: :shock: Suhlasim s tebou o tom, ze 307 je vylozeny hatch, popripade kombi, inac aj fabka sedan je obdoba :D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…