Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.06.05  08:24

    « Re: Otázka

    Hello Robiro.
    Pugyho som kupil pred dvoma tyzdnami - mam najazdene zatial len 2000 km.
    Ale prve dojmy su zatial same superlativy (urcite aj preto ze 206ku som chcel uz od kedy som ju videl v Stope ako prototyp).
    Tej 1,1 som sa trochu obaval, ale mozem byt spokojny - urcita dynamika tam je, na dialnici ma zatial ziadna 120 ani ziggyna nepredbehla :P
    Max krut. mom. mas pri 2700 ot. - teda motor je dynamickejsi ako napr pri citronoch - kde je mkm pri 3200 ot.
    Auto zabehavam hlavne na stredne dlhej trase BA - RK a spotreba vychadza okolo 6,5 co pojde urcite trochu dole.
    Diablovat s tym este nediablujem - na dialnici som tomu dal max 140 ale pytalo si viac (no odolal som), ale je pravda ze keby som chcel "dělat machra" tak si nekupim 1,1 ale min 2,0 16V.
    Inak vsetko super - nic nevrzga, vsetko funguje ako ma a interier + design oproti firemnej fóbii je jedna basen.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.06.05  07:51

    « Otázka

    Hej Diabol,
    moji známi sa práve rozhodujú nad nejakým autíčkom. P206 je jednou z možností. Ty máš motor 1,1 l a tak by ma zaujímalo, či sa s tým dá na cestách aj troška podiablovať, alebo je to len mestské približovadlo.
    Napíš prosím ťa trochu ako to funguje - dynamika, spotreba atď.
    Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.06.05  07:46

    « Bez nadpisu

    Vsetky auta su skladacky - t.j. ze napriklad kompletny Touareg poskladas z dielov od inych spolocnosti, napr. sedacky - Johnson Controls, dverove oblozenia - Lear Corporation, Brose atd...
    No a potom sa tam hodi VW motor a auto je Volkswagen :P
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.06.05  22:30

    « Pravda

    VW tuareg? to je to auto o ktorom sa hovori, ze ma 50% chybovost?
    To je inak pravda. Spolužiačka z VŠ robí v bratislavskom VW a minule rozprávala ako sa majitelia Touaregov dosť sťažujú na tie autá.
    Je to však dané aj tým, že títo ľudia sú mimoriadne nároční. Na druhej strane, prečo nie, keď taký 3,2 litrový Touareg v koži stojí vyše dvoch melónov. Vysoliť také prachy a potom počúvať, ako niečo rezonuje v zadných dverách? To je na odstrel...
    :lol:
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 07.06.05  21:31

    « Re: Suzuki

    Zaujímavé nie? Slovenský VW môže vyrábať autá špičkovej kvality a vyvážať ich hoci aj do USA (Porsche Cayenne, VW Touareg), ale o pár kilometrov ďalej sa už kvalitné autá určite vyrábať nemôžu.
    VW tuareg? to je to auto o ktorom sa hovori, ze ma 50% chybovost?
    btw u nas sa este auta nevyrabaju, zatial sa len skladaju. vyrabat sa zacnu v trnave a neskor v ziline.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 07.06.05  21:28

    « Re: Re: Suzuki

    tt tiez nieje ziaden zazrak.
    proste madari nech varia, to im ide. auto by som od nich nekupil. tot vsio.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.06.05  20:46

    « Re: Suzuki

    Ja viem, kde sa robia Suzuki a viem, ze sa tam robi aj Audi TT, ale stale som nepochopil, ako to myslel, dufam, ze nie tak, ako si naznacil...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.06.05  20:34

    « Suzuki

    On asi myslel ten nástup značky Suzuki. Tie autá sa vyrábajú v Maďarsku a sú tam veľmi populárne.
    Zaujímavé nie? Slovenský VW môže vyrábať autá špičkovej kvality a vyvážať ich hoci aj do USA (Porsche Cayenne, VW Touareg), ale o pár kilometrov ďalej sa už kvalitné autá určite vyrábať nemôžu.
    A to nie som žiadny zástanca Maďarov.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.06.05  18:31

    « Re: Re: Re: Strašný paradox

    PS: auto robene madarmi by som si nikdy nekupil


    tak na toto mas nejake rozumne vysvetlenie?
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.06.05  12:13

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diesel

    Ad cestari - podobne riesenie som zazil v CR. Bola tma, prsalo a na ceste boli vyfrezovane jamy na mietach, ked bol asfalt nerovnomerny, aby ich asi v pondelok (pretoze uz bol piatok vecer) zaplatali. Ziadne znacky, nic. Sem tam v diere kuzel, ale dost ich uz bolo mimo cesty, ako ich niekto nabral alebo boli rozmliazdene na ceste od kamionov, ktore tam husto jazdia. Tych par km bolo vyslovene stresujucich. Ked som sa na to pytal prvych policajtov, co som stretol, tak oni s tym vraj nemaju nic.
    BTW problem cesty ZH-ZV je, ze sa tam nejazdi predpisovych 90, ale nepredpisovych 130. Pir 90 tam nie je miesto, kde by ta mohlo neico na ceste prekvapit. Samozrejme tymto neospravedlnujem cestarov, iba vyjadrujem nazor, ze policajti mali v tomto pripade pravdu.
    BTW pre porovnanie - v Belgicku som v piatok o 4:00 rano videl ako cestari kladu na dialnici novy asfalt. V nedelu vecer tam bolo asi 6km noveho koberca aj s namalovanymi ciarami v oboch smeroch. Dva tyzdne predtym tam este ani nebola zmienka o tom, ze by sa tam malo nieco robit (povodny stav bol asi taky, aky u nas povazujeme za kvalitnu cestu)
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 07.06.05  10:38

    « Re: Re: Re: Strašný paradox

    PS2: aj windows sa predava najlepsie
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 07.06.05  10:33

    « Re: Re: Strašný paradox

    Robiro, musis mat velmi male sebavedomie a zrejme aj nie velmi dobre auto, ked sa stale musis uistovat, ze si si vybral spravne.
    PS: auto robene madarmi by som si nikdy nekupil
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.06.05  07:44

    « Re: Strašný paradox

    a viete preco ? Lebo kazdy nespokojny stiahne chvost a nik nevie o problemoch tychto aut. Na net chodi dost ludi, ale kolky to tu citame ? Je nas par. Takze auto sice naprd, ale pekne, dobra reklama a tak sa predava :-) . Ludia nevedia aky servis ich caka.Tym padom aj to, ze je auto naprd vseobecne nemusi byt pravda, lebo sa to bavime len o par kusoch. To same Renault.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.06.05  16:47

    « Strašný paradox

    Nie je to strašný paradox? Najnovšie údaje hovoria, že Peugeot je na Slovensku už na druhom mieste v predaji áut do 3,5 tony.
    Skvelá správa. Až na ten facelift 207 a 307, ktorý evidentne túto automobilku posadí naspäť na 4-6 miesto.
    Inak Škodovka už poklesla pod psychologicku hranicu 30%!
    8) :-! 8)
    Zahrám sa na proroka. Suzuki so svojimi dvomi modelmi (Swift a Ignis) zachvíľu predbehne aj VW čo sa týka počtu predaných kusov...
    8) :-! 8)

    Bratislava 5. júna (TASR) - V máji 2005 sa na Slovensku zaregistrovalo v oficiálnom dovoze 6 636 a za prvých 5 mesiacov tohto roka celkovo 27 093 nových osobných a malých nákladných automobilov hmotnostnej kategórie do 3,5 tony. To je len o 0,49 % viac ako za prvých 5 mesiacov roka 2004.
    Najvyšší počet registrácií, a to 7 494 vozidiel v kategórii do 3,5 tony, počas prvých piatich mesiacov 2005, dosiahla značka Škoda, ktorá si tak udržiava v tohtoročnej štatistike vedúcu pozíciu s trhovým podielom 27,66 %. Za ňou nasledujú Peugeot 7,43 %, Renault 6,81 %, Citroen 6,63 %, Opel 5,59 %, Volkswagen 5,43 %, Ford 4,21 %, Suzuki 4,19 %, Fiat 3,81 %. Skupinu desiatich značiek uzatvára Seat s podielom 3,44 %.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.05  22:13

    « Re: Facelift - oficiálne fotky

    videl som tie predtym, neoficialne, ale toto je este horsie, fuuuuuuuuuuuuuuj! este nech to skombinuju s tym sedanom a mame kandidata na najskaredsie auto roka ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.05  08:43

    « Facelift - oficiálne fotky

    Nuž, s Peugeotom to fakt ide dole kopcom.
    Ktokoľvek vymyslel tú novú masku obsahujúci veľkú čiernu dieru, je totálny idiot:
    [odkaz]
    Keď sa onedlho začnú predávať nové 207 a 307 s týmto debilným dizajnom, poklesne predaj Pažoutov minimálne o 30%.
    Kto chce kam, pomôžme mu tam...
    :x :x :x :x :x
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 03.06.05  14:30

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Diesel

    Someniem, co mi spominal kolega - madar, ako to funguje v Budapesti. Nie je to sranda, ale vraj to je naozaj pravda.
    Pri dost velkej jame stoji cely den policajt - resp. sa prechadza po blizkom okoli a ked tam vbehne auto a poskodi si napravu alebo nieco ine, pride policajt k nemu a navedie ho, kde sa ma presne ist stazovat a ziadat nahradu skody. Vraj tam takto stal 2 dni >:D >:D :D
    tak na to nemaj ani nasi cestari!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.05  14:23

    « Re: Re: Re: Re: Re: Diesel

    nechcem rypat, ale vietor nebol vobec ;-) to bol presne ten tyzden, co sa lamali teplotne rekordy :idea:
    inac mam uzasny postreh na slovenskych cestarov... viete ako sa riesia jamy na ceste? Take jednoduche... predsa kuzelom v strede cesty ;-) Fakt, doplatila na to moja mama, totizto v stredu ked som sa vracal z CZ, tak pri Hronskej Dubrave na tej dvojpruhovke medzi ZH a ZV boli v strede cesty 2 kuzele, uplne odveci, vysiel som z jednej tiahlej zakrutky, trosku som sa nahanal s jednym focusom a odrazu v strede 2 kuzele..ziadna znacka, proste nic. Aj focusik sa kusok zlakol, ale inac poohoda. O hodinku to jedna babenka na fabke az tak v poho nezvladla, chrapla tam na brzdu a 7 aut bolo odrazu v sebe. Jedina zranena moja mama...(archiv TV JOJ 26.5.05) Ked som priletel po nu do nemocnice do ZV a nasledne isiel na miesto nehody po veci, tak na moj dotaz policajtovi, ze co tam robili tie kuzele, ze som sa tiez predtym zlakol mi s kludom anglicana odpovedal, ze co sa mam co lakat... vraj to mam proste predvidat. Miesto toho, aby nejaky cestar lopatou dal kusok asfaltu, tak tam v poho da kuzel a je vymalovane >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.06.05  14:09

    « Re: Re: Re: Re: Diesel

    na spotrebu ma velky vliv aj vietor . Mne sa tiez stalo , ze cesta tam 6l a nazad 5l. Takze to nemusi byt ani z kopca ci naopak a spotreba sa bude lisit.
    matuS: nieje argument, ale realita, proste na xx% to funguje tak. Je vela ludi co pozera aj na spotrebu a tak jazdia pomalsie a keby mali diizla, sli by rychlejsie a sami to aj povedia. Tak neviem co sa Ti na tom nezda. Nevravim, ze to musi byt aj Tvoj pripad. Kamarat mal TDI a pod 160 nejazdil, mal 1,6 a nad 140 malokedy. Odpoved bola, kto to bude platit ? A to nielen on takto vravi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.05  13:54

    « Re: Re: Re: Diesel

    SirAnton:
    ani sa mi to nezdalo, chodim cez BA, nie cez TN, tam by som to pochopil a cesta z RS cez ZV, ZH, NR a BA je vcelku na rovine, v CZ detto
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…