Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    15.08.05  16:37

    « Bez nadpisu

    to Miro - aj yyyy pisal, ze pri 150 mu to berie 7.1. Pre diesel to nie je nic nemozne.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.08.05  16:36

    « Bez nadpisu

    BTW vcera vecer Brno-Praha na tempomate nastavenych 120 a skutocna priemerna rychlost (podla casu a kilometrovnikov) 115. Dosiahnut 150 na dialniciach v noci nie je az taky problem a netreba ist 200, zato raz som to skusil cez den - permanentne rozbiehanie na 200-220 a potom brzdenie. Treba na to silne auto a este silnejsie nervy 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.08.05  16:34

    « Re: Re: Re: Re: Spotřeba 2.0 HDI

    tak uz to je jasne, potom to je o.k, ako celok mi to neslo do hlavy ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.08.05  16:30

    « Re: Re: Re: Spotřeba 2.0 HDI

    Tankoval jsem celkem 2x.
    Zacatek cesty plna nadrz - 60 l.
    1. tankovani - najeto 850 km
    2. tankovani - najeto 1705 km
    Rychlostni prumer meren jen na Nemeckych dalnicich, v CR bych se bal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.08.05  16:03

    « Re: Re: Spotřeba 2.0 HDI

    myslim ze to bolo tak, ze po dialnici siel priemerne 150km/h. Inak by ta spotreba bola trosku ina ina alebo to naozaj tak mao zozerie?. No a plus dosiahnut tento priemer na 1976km, kde niesu stale dialnice, je pre toto auto urcite nemozne :-) tych 5% je dost. A aj na tej dialnici treba spomalit
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.08.05  16:01

    « Re: Re: Spotřeba 2.0 HDI

    200 km/h tento motor je schopny dosahnout pouze z kopce.
    Pravdou je, ze jsem po vetsinu casu mel vice nez 150.
    Jel jsem v noci, takze nebyla potreba vubec brzdit.
    Na normalnich okresnich silnicich tento prumer nemas sanci na vice kilometrech dosahnout. Krome toho se zaznamenava prumerna rychlost i predchozi (je potreba pred testem pocitac vynulovat).
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 15.08.05  14:52

    « Re: Spotřeba 2.0 HDI

    tych 150km/h ti ukazal palubak?
    moje skusenosti su, ze na 150km/h priemer treba ist +- stale okolo 200km/h
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.08.05  14:24

    « Spotřeba 2.0 HDI

    Před nedávnem jsem se vrátil ze služební cesty.
    V průběhu cesty jsem měřil spotřebu.
    Celkem jsem ujel 1976 km z toho 95 % po dálnicích.
    Motor najeto 105 000 km.
    Průměrná rychlost 150 km/h.
    Průměrná spotřeba 6.9(podle počítače).
    I po 100 000 km jsem neměl až na pár prkotim (promazání zámků dveří, ....) žádný závažný problém.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 12.08.05  14:32

    « Re: Re:

    to Miro:
    s tymi pneumatikami je to skor naopak, jazdia aj v lete na zimnych...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.08.05  13:54

    « Re:

    skusenosti s rakuskom
    - taky trulo ma nechcel pustit pred seba, mimo mesta si siel cca 85km/h a ked som ho zacal predbiehat, tak pridaval. Zopakoval to 2x, nebola to nahoda. 3x uz som mu presiel cez rozum a trosku ....
    - cestou zo semmeringu( inde idu rychlejsie ako ja :-) ) ak je nasnezene, tak su chopny ist v oboch pruhoch subezne a nezaujima ich, ze je niekto rychlejsi.
    - jazdia tam neuveritelne vraky, ale len s oznacenim A, lebo ostatnym by hned brali technicaky
    - je uplne bezne, ze nemaju zimne pneumatiky v zimnom obdobi a nesvietia svetlom aj ked snezi. Vecer ich nastasie zapnu. Toto sa na moje prekvapenie tyka aj lepsich aut
    ale vo vseobecnosti si myslim, ze v rakusku je ta kultura na inej urovni, otom nied pochyb
  • 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 12.08.05  13:17

    « Bez nadpisu

    myslim ze ziadna situacia na ceste sa neda pausalizovat.raz je situacia taka, raz je taka.
    ludia sa rozplyvaju nad tym, ako rakusaci dobre jazdia, ale moje skusenosti su take, ze jedine co rakusaci vedia je dodrzovat rychlost v obciach. inak su to bezohladne prasata.
  • 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 11.08.05  12:00

    « Re: Rakousko a pousteni na blinkr

    Lubos1: tady v Belgii to samé - husto jak v nudlové polívce, naráz blinkr a už je z boku přede mnou. Došlo mi, že to tak je správně, a dělám to taky. Mrknu, jestli není vyloženě vedle mě nebo víc rozjetý, a když ne, bliknu, mrknu rychleji než v ČR a jedu. Nikdo na mě netroubí, a to je tady jinak mnohem častější způsob, jak si předávat různé informace. :)
    V USA mě učili totéž - kdo bliká, má skoro jakoby přednost (pravidla neznám přesně). Absolutně nepřípustné bylo zůstat stát s blinkrem třeba na dálnici v připojovacím pruhu. Argument? Je to mnohem nebezpečnější, než když kvůli vám někdo bude muset trochu přibrzdit nebo uhnout.
    Něco na tom je. Když si vzpomenu na cesty po neznámých městech, jak člověk hnedle splete pruh, a teď stojí a bliká a kolem ty šňůry aut...fuj.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 11.08.05  11:26

    « Re: Re: re:zip

    Miro, dalo sa s tvojim spravanim suhlasit, keby si nepisal o Bratislave a specialne Pristavnom moste. Ano, podla pravidiel by sa mali auta radit az tesne pred zbiehanim pruhov do jedneho. Ale je tam jeden problem, ludia nepoznaju pravidlo zipsu a jazdia absolutne chaoticky. Ja sa radsej zaradim do praveho pruhu skor, pretoze viem, ze budem mat neskor problem sa do laveho zaradit a nejaky zakomplexovany vodic ma proste nepusti. Uz sa mi to stalo viackrat. Nemam chut sa tam tlacit a riskovat, ze sa s niekym tuknem.
    Okrem toho, ak som v pravom pruhu, tak pri mieste, kde sa zbiehaju pruhy, vzdy pustim jedno auto, zlava. Ale samozrejme, uz sa tam pcha dalsie. Potom vazne nemam chut niekoho pred seba pustit, lebo ludia su niekedy ako je...ti.
    Casto jazdim po Rakusku, viac menej viac ako na Slovesnku a naucil som sa, ze vzdy pred seba niekoho pustim, ak vyhodi smerovku. Je jedno kde, proste tak to tu funguje. Rakusan povacsine podakuje zdvihnutim ruky. Ak niekoho pustim pred seba (dovolim mu odbocit) na Slovensku, nielenze nepozdravi, ale casto mu na ksichte vidim, ze si mysli, ze ma oje..l a je velmi spokojny.
    (Zase pomala jazda na dialnici v Rakusku v pracom pruhu je bezna, ale vacsinou sa uhnu. Inak pozor neblikat dialkovymi, je to zakazane).
    Ked som minule chcel pustit chodcov na prechode na Einsteinovej ulici, tak za mnou piskoty brzd a chlapik, ktory do mna skoro vrazil, mi nadaval a ukazoval vselico mozne. Ale inak je jazdit po BA celkom sranda, treba si iba zvyknut.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.05  10:58

    « Re: re:zip

    implamer: :-) inac je naozaj vse na ohladuplnosti a clovek si nesmie mysliet, ze sa musi hned zaradit na koniec rady, lebo vlastne to casto sposobuje neplynulost celeho zbiehania dvoch pruhov. Ja proste jazdim castejsie v pravom pruhu, kedze jazdim dost predpisovo a tak ak sa zbieha pravy do laveho, zaradujem sa podla moznosti aj co najneskor a skoro vzdy sa plynule zaradim( 1 x 20 musim na konci zastavit, podari sa ak ma za celu dobu nik nepusti). Inac toto je sposobene tym, ze ludia nechcu za kazdu cenu nikoho pustit a ti druhy sa toho az tak boja, ze sa musia radi hned na chvoste , alebo este 2km pred chvostom kolony. vid ten rakusak.To co robim nevidim ako predbiehanie. Ako pisem, moj sposob je daleko lepsi pre vsetkych, lebo vacsinou sa zaradim uz do iducej kolony, aj ked na tom moste je to naozaj divne. Nikde nic , uz sa nemoze nik nikde priradit a v strede dokaze cela kolona zastat. Ja neviem ako to ti ludia dokazu.
  • 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 11.08.05  10:18

    « re:zip

    Miro: sorry, napsal jsem podrážděnou reakci, jenže jsem blbec kvůli chaotickému rolování neměl dočtený tvůj příspěvek o tom, jak vlastně jezdíš.
    Moje výlevy nad hovadama, co předjíždějí kolony, se tak staly poněkud zbytečnými, což už mezitím vyplynulo i beze mě. :)
    Teda já si stojím za tím, že omylem nezařazeného pustím rád, předjíždějícího frajera nejradši nikdy. Tebe se to nejspíš netýká, tak ještě jednou mea culpa.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.05  09:54

    « Robino123 :-)

    matus: a to este tomu rakusakovi musim uznat prehlad a ohladuplnost. Lebo casto Ta taki nepustia a mozes ich obiehat z prava. Aj ked to neospravedlnuje to, ze bol v lavom, ked mal byt v pravom. Takych je a skoda o tom pisat, nestacilo by xx stran.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 11.08.05  09:42

    « Re: Re: Bezohľadný *

    Robino123: nechapem preco, ale dako si ma neurazil a co si myslis Ty o mne, si ostatny myslia o tebe.
    uplne s tebou suhlasim.
    a najradsej mam takych, ktori su na zuzenie pripraveni v lavom pruhu uz od trnavy, ako v nedelu ten rakusak na zelenej p307 (aka nahodicka). isiel 120 a ked kolonu asi 5 aut (v ktorej som bol) konecne pustil, tak v zapati sa opat preradil dolava, hoci v pravom pruhu nic nebolo!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.05  09:32

    « Re: ot

    implamer: preco si to zmazal ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.05  09:23

    « Re: ot

    impaler: klikny na upravit, text zmaz, hod smejka a je to :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.08.05  09:19

    « Re: Re: Re: Bezohľadný *

    implanter: u nas na most sa zuzuje pravy do laveho, ja neobieham pomalsie iduceho a hlaajuceho miesto na zaradienie. Obehnem len toho, co nezmyselne zastavy a ma pred sebou volnych min 300m a viac.* viete ako presne jazdim a hrajete tu chytrakov. Ako vravim, nikoho neohrozim a neobmedzim, to znamena nikomu sa za kazdu cenu nevopcham do cesty a nikoho stojaceho neobieham 40 a viac. Tak kapanek brzdite. Ak by vsetci reagovali ako vy, tak ty co nezmyselne zastavia xxxm pred zuzenim a ostatnych brzdia a cele pravidlo je vhaji Ti robinovi mafiani danvo odpracu zo sveta. Takze pre takych ako robino: premyslajte, premyslajte !!!
    Inac ak by vsetci jazdili ako vy, tak uz 10km pred zuzenim bude kolona jedneho jazdneho pruhu ! Toto je vysledok vasho myslenia, je normalny ? Teda 10km kolonu budu tvorit ti, co vedia o zuzeni ti co nie, pojdu ku zuzeniu a nepustite ich ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…