Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.09.05  11:51

    « Re: Musíš byť dôrazný

    skusim to este raz potom pojdem do Ke. alebo budem kontaktovat importera.
    Este jedna vec je ktoru som nespominal. Mozno blbost, ale:
    Dispej na ktorom sa zobrazuje cas, stanica, spotreba atd... pri vyssom osvetleni nechava smuhy akoby tiene od cislic a pismen(take ciary zretelne viditelne), je to normalne ?
    Porovnaval som to s displejom na automat. klime a tam to nie je.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.09.05  16:03

    « Musíš byť dôrazný

    Miro,
    choď do servisu a dôrazne ich požiadaj (pod hrozbou neustáleho sťažovania si priamo importérovi na ich neschopnosť):
    1. kompletné preprogramovanie riadiacej jednotky (odstránenie nezmyselného chovania pri štarte)
    2. poriadne uchytenie výfuku (ostránenie pískania)
    3. výmenu prevodovky (aj je to tak, ako píšeš - máš na ňu nárok - môjmu otcovi menili prevodovku na Renaulte po cca. 3/4 roku)
    Alebo choď do Košíc a skús šťastie tam. Každý autorizovaný predajca je povinný riešiť tvoju reklamáciu v záruke. Neboj, oni na tom neprerábajú, lebo potom všetko faktúrujú importérovi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.05  15:26

    « Re: Re: Re: Oblieva ma hrôza

    robo: auto je v zaruke a ktorykolvek autorizovany servis je POVINNY riesit tvoju reklamaciu. Nesmu Ta odmietnut. Aspon tak mi niekedy vravela SOI
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.05  15:20

    « Re: Re: Oblieva ma hrôza

    a este ohladom toho ci som cakal alebo nie, stale cakam kym si pocitac vsetko skontroluje az potom startujem.
    Je pravda ze v poslednom case lne blikne ta STOP-ka, nepipa...
    Uz to mali aj na pocitaci v servise a nic.
    Ak by som iseil do ineho sevisu v inom meste, su povinny sa mi na auto pozriet bezplatne ak je auto v zaruke ??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.09.05  15:12

    « Re: Oblieva ma hrôza

    No teda fakt, neviem.
    Ked nastartujem auto a rychlost je 0, tak hned mi blikne 3x STOP.
    Auto niekedy piskne trikrat zaroven so stopkou niekedy nie, neviemodsledovat kedy a ako to robi, pretoze niekedy to pipne len raz a 3x blikne STOP-ka...
    Servis sa vyjadril ze to je ok, nejake hlasenie z pocitaca, ale ake to uz nevedel...
    V ziadnom pripade mi neblikne ani nepiskne STOP-ka pocas jazdy.
    Piskanie mi uz raz opravili, ako som spominal, menili kruzky vo vyfuku ale po tyzdni sa to objavilo znovu. Problem je ze v mojom servise - PGT, s.r.o Presov to velmi nenasimujem, kedze tam pridem stale s teplym motorom a vtedy sa to neprejavuje. Minule som im ho nechal na 2 dni aby rano zistili ze to fakt piska! Pritom tam dali kruzky z novych 307-ciek.
    A ta prevodovka ma tiez fakt stve, normalne sa tazko radi 3 a 5st. ako keby tam nieco drhalo... neviem!
    vraj je to normalne..
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.09.05  11:08

    « Oblieva ma hrôza

    Robo, držím palce, aby sa ti podarilo všetko vyriešiť.
    Zase ma raz začala oblievať hrôza z faktu, že vlastním podobné auto (1,6 ale hatchback).
    Kurnik, veď sa zdalo, že tú elektroniku už mali zvládnutú. Mne za rok a pol nič neblblo. Ty máš o rok mladšie auto a blbne?
    To je strašné. >:-[]
    Čo sa týka tej stopky pri štarte, napíš, či to naozaj bolo tým, že si nečakal, kým ti zhasnú kontrolky na displeji.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.09.05  18:46

    « To Robo

    Ak ti môžem poradiť tak choď do druhého servisu. Ja som prešiel 4 a jednu reklamáciu som musel vybavovať cez Peugeot Slovakia. Na ich neznalosť pomáha iba stála reklamácia toho istého problému. Veľa šťastia pri reklamáciách.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.09.05  15:14

    « To Robo:

    Auto Ti po nastartování nemá co pískat a stopka by Ti neměla třikrát zablikat. Blbne Ti tam SW - mně zase někdy píská, když to smažím více než 130 km/h. Servis Tě oblbuje, protože sám neví, co by s tím měl dělat. Peugeot vždy nasadí nějakou elektronickou novinku, předtím nevyzkoušenou, a pak hledá závady. Není výjimkou, pokud technické centrum Peugeotu v Manchesteru samo neví, jak závadu odstranit... . Co se týče výfuku, tak to netuším. Mám P 307, 2,0 Hdi z roku 2001 a zezadu se mi ozýval drnčivý zvuk, protože mi uhnil stínící plech výfuku a bouchal do výfuku...
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 19.09.05  14:03

    « Re: Problemy s 307sw

    1. bezna vec, nema nic spolocne so spojkpu, ale s pohybom vyfuku. Mne to menili 3x. vzdy cca po pol roku. Uz vtedy slubovali, ze sa tato cast bude vyrabat z nejakeho ineho materialu :)
    Ako vidim, sluby ostali iba slubmi
    2. Skus pred nastartovanim nechat kluc v polohe II (neviem presne polohu, posledna pred startovanim :)) a pockaj, kym ti zhasnu kontrolky. Trva to asi 2 sekundy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.09.05  13:51

    « Problemy s 307sw

    Zdravim,
    307sw 1.6 benzin som kupil 5/2005
    1. Piskanie spojky. - Po preradeni rychlosti a pusteni spojky v zadu v aute piskne. Bol som v servise vymenili akesi kruzky na vyfuku. Nerobilo to asi tyzden, teraz to robi znovu. Nestretol sa s tym niekto?
    2. Pri nastartovani auta je jedno aka je teplota motora /aj studeny/ na displayi sa zobrai 3x stop a niekedy to pipne. Napr. Rano nastartujem a 3x pipne, druhy den nastartujem a nepipne. Ako to? Podla coho vydava ten zvukovy signal? Prirucka k auto o tom nic nepise.
    Vyjadrenie servisu - nomalne chovanie, ale nevedeli mi vysvetlit na zaklade coho to pipne...
    3. Prevodovka
    Pri zaradovani 3 a 5 st. cistit pod rukou ako keby tam nieco skrabalo. Ostatne st. idu normalne. V servise mi povedali ze to je normalne.
    Mate s tymito problemami niekto skusenosti? :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.09.05  09:35

    « Re: Kurnik, mne sa tá nová 307 začína páčiť!!!

    To ja si už radšej počkam 2 roky na 308
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.09.05  08:25

    « Kurnik, mne sa tá nová 307 začína páčiť!!!

    Keď sa objavili prvé snímky faceliftu, tak som to zatracoval, ale čím viac sa na to pozerám, tým viac mi to sedí a reže. Začínam slintať po novej 307... :-)
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.09.05  10:26

    « Re: Servisy

    Vymena zamkov na prednych dverach bola bezna 'oprava' na P307. Mne ich menili tiez. Myslel som, ze sa uz tieto hluposti vychytali, ale asi nie. S najvacsou pravdepodobnostou su prave zamky v prednych dverach zdrojom klepaveho zvuku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.09.05  08:20

    « Servisy

    Vieš, ale moje dlhoročné skúsenosti poukazujú na skutočnosť, že sa auto väčšinou vráti zo servisu v horšom stave, ako do neho išlo. Alebo minimálne, že zatiaľ čo opravia jednu závadu, zapríčinia inú.
    (Utrhnuté vnútorné spätné zrkadlo - nové nalepené na nesprávnom mieste, poškrabaný lak na viacerých miestach počas pobytu auta v servise, škvrny na sedadlách atď., atď.).
    Inak to klepanie má kovový zvuk. Mohol by to byť zámok predných dverí?
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.09.05  21:17

    « Bez nadpisu

    To Robiro123: Pokiaľ máš auto v záruke, tak neváhaj a zavez im tam to auto. Tí servisáci nevedia, tak ich treba k tomu dokopať.
    Tie plasty treba vytrhnúť, sú tam na takých zaskakovačkách. V mieste zaskakovačky to trba podpáčiť skrutkovačom. Nepoškráb si farbu...
    To yoyo: Ja si myslím, že ten uhlíkový filter by pomohol. Ja na svojej 307 používam len taký.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.09.05  20:15

    « Kúpa auta je lotéria

    Čoraz viac sa presviedčam, že kúpa akéhokoľvek auta je lotéria.
    Sú proste dobré a zlé kusy bez ohľadu na značku.
    Onedlho budem mať na mojej P307 najazdených 20 tisíc km (r.v. 2004) a jediná závada, ktorá by snáď stála za zastavenie sa v servise je, že mi niečo začalo klepať v oblasti stredového stĺpika na strane vodiča pri prejazde väčších nerovností.
    Dal som vonku spodný aj vrchný vnútorný plast, obnažil celé vnútro stĺpika s uchytením bezpečnostného pásu vodiča, posadil sa dozadu a snažil počas jazdy identifikovať, kde to klepe. Všetko márne.
    Nevie niekto poradiť? Je to buď v stredovom stĺpiku alebo v oblasti zámku predných dverí. Najradšej by som si to odstránil sám, lebo sa mi vôbec nechce dávať auto do servisu.
    Vie niekto správny postup rozmontovania predných dverí na P307? Odstránil som všetky imbusové skrutky, ale tie plasty nejako držia v sebe a nasilu som to nechcel rvať dole bez toho, aby som vedel ktorým smerom a ktorý plast ako prvý.
    Help please!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.09.05  14:21

    « Re: Re: Zkusenosti P307

    Dik za tip, je to koupeno 2005, ale rok vyroby 04.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.09.05  14:03

    « Bez nadpisu

    add zosilnovac: na tej stranke ([odkaz] je uvedeny kontakt na cesku firmu.
    add klimatizacia: v servise mi chcu "dezinfikovat" klimatizaciu. OK, ale dezinfikuju vyduchy, a tak si nemyslim, ze tym odstrania zapach. lebo ten mam len po zapnuti klimy, resp. po jej vypnuti. ked iba vetram, tak je vsetko OK. :?: mam im navrhnut vymenu toho filtra? pomoze to? staci mi jednoslovna odpoved :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.09.05  15:13

    « zosilnovac cez iso

    nevieš kto to predáva?....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.09.05  20:45

    « Re: Zkusenosti P307

    To Freedom:
    Tú búchajúcu zadnú nápravu som mal aj ja. Celú ju vymenili. Tá náprava bola krivá (mala veľkú zbiehavosť). Dá sa to vyriešiť aj tým, že sa dajú väčšie podložky pod skrutky, ktoré držia tlmič v karosérii. (aspoň mne to tak urobili a pomohlo to) Takto sa vyriešilo čiastočne to búchanie.
    Aký je to rok výroby?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…