Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.11.05  08:24

    « A čo ukazoval displej?

    A koľko tých guličiek ti ukazoval displej po štarte keď si išiel na výmenu?
    Ja mám 22 tisíc a stále tam mám 4 a niekedy už len 3 (po dlhšej ceste) guličky. Kedy treba ísť na výmenu oleja?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.11.05  08:23

    « Re: Re: ? premenlivý interval výmeny oleja benzín 1,4 75 k

    A počúvol si ich a chodíš iba každých 30.000 km? A koľko máš najazdené ?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 21.11.05  15:05

    « Re: ? premenlivý interval výmeny oleja benzín 1,4 75 k

    Mne niekedy v servise povedali, ze treba chodit kazdych 30 000 km a nebrat do uvahy indikator. Vraj ukazuje vacsinou zle.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.05  14:58

    « ? premenlivý interval výmeny oleja benzín 1,4 75 k

    Od kúpy nového ma poslal indikátor na výmenu oleja do servisu asi po 20.000 km a viac sa jazdilo po meste, teraz naopak jazdím viac mimo mesta a mám najazd. 30 000 km a do výmeny mi ukazuje 6500 km takže urobím max. tak 15.000 km čo nejak nechápem ako to počíta ?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 09.11.05  10:04

    « Re: Možno to je pravda

    to Robiro123: To je mozne, ale nema to nic spolocne s vybavou vozidla. No to som reagoval.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.11.05  07:49

    « Možno to je pravda

    Ale Ľuboš nemôžeš poprieť, že existuje také niečo ako "výrobné várky".
    Možno jedného času mali v Pežote problém s dodávateľom, ktorý nestíhal, a tak dočasne použili nejaké noname kotúče, aby im výroba nestála.
    To je celkom pravdepodobné zdôvodnenie.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 07.11.05  20:40

    « Re:

    Sedacky ano, to je vybava ako taka, ale aby od vybavy zavisela rozdielna kvalita brzdovych dosiek a kotucov je blbost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.11.05  20:27

    « Bez nadpisu

    To Lubos1:
    Tuto blbost mám od prijímacieho technika v P servise. Pozri si napr sedačky vo verzii XR a porovnaj ju s XSi. Potom uvidíš ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.11.05  12:32

    « Re: Brzdové kotúče 307 break - 30000 km

    mne ich menili pri 40.000km..:))
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 05.11.05  19:14

    « Re: Brzdové kotúče

    Hlavne v nižších výbavách boli použité najlacnejšie diely, napr. kotúče, tlmiče, brzdové doštičky a pod. ...
    Co je to za blbost? Odkedy suvisi vybava s takymito technickymi zalezitostami?
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.11.05  18:21

    « Brzdové kotúče

    Na P307 som najazdil 175 000 km. Predné brzdové doštičky menené pri 120 000km. Po 175 000 km sú kotúče originál. Auto som predal a teraz mám 307SW 1,6 HDi. Zatiaľ spokojnosť. Hlavne v nižších výbavách boli použité najlacnejšie diely, napr. kotúče, tlmiče, brzdové doštičky a pod. ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.11.05  21:50

    « Svetla

    Oplati sa kupovat na P307 xenony? Niekde som cital ze ma tak dobre svetla ze je to uplne zbytocne. Je to naozaj pravda?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.11.05  01:30

    « Bez nadpisu

    kotuce v pohode, platnicky menene pri zhruba 60tkm, s tym, ze "este sa dali, ale uz ked sme ich vybrali" >:D platne kontrolovane teraz pri vymene gum za zimne, stale OK
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 03.11.05  10:29

    « Re: Brzdové kotúče 307 break - 30000 km

    Na P307 som najazdil skoro 90 000 km a po 80 000 km mi menili predne brzdove platnicky. Kotuce boli v pohode. Nezda sa mi to.
    Mozno by si mal skusit nazor ineho servisu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.11.05  08:18

    « Re: Brzdové kotúče 307 break - 30000 km

    ono mozne je vsetko, otazka je, ci je to normalne, aby si kotuce menil kazdych 30tkm :idea: Rozhodne ak te neklamu, vydrzali hodne malo. U mna sa zda, ze idu tiez dost rychlo drat. Uvidim koko vydrzia. Mozna Frantici pouzili nieco lacnejsie a tak to vypada. Inak je to divne, ved fabrika nemoze mat az take zle ceny a usetrit 4x20EUR, alebo 8x20EUR uz pri cene 15000 je smiesne, hlavne ak sa jedna o setreni na brzdach
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.11.05  08:06

    « Brzdové kotúče 307 break - 30000 km

    Minulý týždeň som dostal defekt a v pneuservise mi povedali , že mám zjazdené predné brzdové kotúče, doštičky som ešte nemenil , ale ešte nie sú celkom zjazdené a to mám iba necelých 30000 km a jazdím úplne kliďánko. Je to možné, aby sa kotúče zjazdili skôr ako doštičky , mali ste niekto niečo podobné ????
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.10.05  13:28

    « Re: Nejaký problém?

    Keď zistia, že kabeláž nie je potrebé skontrolovať, tak ich požiadaj, aby sa aspoň mrkli na diagnostiku nafťáku. Veď v Mazde máš prezlečený HDI motor z Pažouta, nie?
    Omyl, v Mazde 6 je diesel iny, Mazda si ho vyvinula sama. A tak to bude dufam aj v buducnosti :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.10.05  09:54

    « Nejaký problém?

    Nejaký problém, Ľuboš?
    Šak zober svoju Mazdu 6 a nasáčkuj sa im tam...
    :lol:
    Keď zistia, že kabeláž nie je potrebé skontrolovať, tak ich požiadaj, aby sa aspoň mrkli na diagnostiku nafťáku. Veď v Mazde máš prezlečený HDI motor z Pažouta, nie?
    >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.10.05  09:32

    « Re: Nejsme sami

    Hm, ja osobne poznam par ludi, ktori 307 maju a ziadny z nich nie je spokojny. Tym ale samozrejme netvrdim, ze su nespokojni vsetci :)
    Len tak mimochodom, sice uz vyse roka 307 nemam, ale prisiel mi list z Peugeotu, ze je potrebne zajst do servisu skontrolovat kabelaz, aby sa zamedzilo pripadnemu samovznieteniu auta :)
    Tato skutocnost je znama uz asi 2 roky a az teraz sa Peugeot odhodlal vykonat nejaku kontrolu. Sice neskoro, ale predsa. Asi bolo tych pripadov samovznietenia viac :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.10.05  08:56

    « Nejsme sami

    Ale nejsme sami. Znam vice spokojenych uzivatelu.
    Znam i lidi, kteri po ujeti 150 000 km , si znovu koupili P307.
    Ne zdaleka vsichni se ucastni teto diskuze.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…