Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 09.01.06  11:32

    « Re: Re: Re: Manual k 307

    a preco nechces anglicky?
    ja som uz par slovenskych/ceskych manualov precital a 90% to preklada nejaky technicky antitalent, takze su tam niekedy dost bludy.
    tu ide sice tiez o preklad, ale snad su anglani vacsi profici
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.01.06  11:32

    « Re: Zimna spotreba

    3.-4.1. Na trase Koprivnice-Londyn 1681 km z domu do domu, kdy jsem to v Cechach a v Nemecku docela hnal,a v Belgii, Francii, a Anglii uz jel pomaleji (vedel jsem, ze mam cas a stihnu dojet v pohode) jsem nakonec dojel s prumerem rovnych 8l./100km...
    Mate nekdo zkusenosti s delsimi trasami kolem 1000km a nad ?? Jakou jste meli spotrebu vy ??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.01.06  11:21

    « Re: Re: Dotaz na priemernu spotrebu 307SW 1.6 benzin

    robo: ano, 1.6 benzin a je to len za jazdu v meste a teraz v zime. V lete som do 7l, ale nemozeme sa porovnavat, nemame rovnaku trasu. Ja sa na prvych 2km po resete tiez nedostanem pod 13-15l. Spotreba mi klesa az potom a malo jazdim centrom v kolonach. Cestu nemam uplne hladku bez zastavenia a svetiel ale ..... .
    no a teraz mam 27tkm, ale tu spotrebu mam taku skoro od zaciatku, teda po cca 5tkm
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.01.06  11:19

    « Re: Re: Manual k 307

    to robiro123 and jarinoRS: diky chlapi, al;e se mnou je to trosku slozitejsi. Ten manual shanim po netu a na netu, protoze jsem s tim autickem jel rovnou do GB, kde jsem dlouhodobe pracovne. Uz jsem i psal dva maily dvema prodejcum s prosbou (i o pripadne zaslani na dobirku) bohuzel zatim nereagovali :'-( Uz jsem se dival i tady v anglii na netu - jsou na prodej za par drobnych. Pro mne by to nebyl problem, ale kdyz mam auto z Cech, s ceskou znackou, a rizenim vlevo, tak ten manual chci taky cesky... Asi to vidim tak, ze jim zkusim zavolat a domluvit se s nimi...
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.01.06  10:29

    « Re: Dotaz na priemernu spotrebu 307SW 1.6 benzin

    To Miro:
    Spotreba 7,6L to je beznin 1,6???
    Kolko mas najazdene?
    Moja spotreba (9.8L najazdnene 7000km) je spotreba len po meste. Nezda sa vam to vela?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.01.06  00:28

    « Re: Manual k 307

    rompos, ja som SK manual zohnal normalne u predajcu, slusne som ho poprosil a vysvetlil mu, ze s francuzskym daleko nezajdem >:D urobil som tam mensi nakup (koberceky, povinna vybava) a v pohode, normalne mi ju daroval, tak ja som mu daroval butylku vinka a boli sme spokojni obaja >:D inac kupit sa to neda a nenasiel som ani na webe SK/CZ verziu
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.01.06  22:02

    « Bez nadpisu

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.06  18:16

    « Re: Manual k 307

    Ten manuál - skúsť zavolať nejakému autorizovanému predajcovi. Možno ti dajú nejaký zadarmo, veď teraz sa už aj tak predáva nový, faceliftovaný model.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.06  18:15

    « KONIEC SRANDY - Prva vaznejsia vec na Peugeote 307

    Moja 307-čka vykazuje prvú vážnejšiu závadu, ktorá sa vyžaduje návštevu servisu (záruka mi končí v máji tohto roku, času je teda ešte dosť).
    Poprosím vás, zamyslite sa nad nižšie uvedeným textom a napíšte mi, čo by to mohlo byť. Ja mám svoj názor na túto poruchu, ale nechcem ho uvádzať, aby som vás neovplyvnil.
    Takže popis poruchy:
    -------------------------
    1) Zaradím určitý prevodový stupeň (robí to pri všetkých rýchlostiach), napríklad trojku, a idem v kľude hoci aj minútu cca. 50 km/h, ľavá noha je položená úplne mimo pedála spojky, ktorého sa nedotýka.
    2) Výrazne stlačím plynový pedál (napríklad pri predbiehaní), ktorý následne držím stlačený v tej istej polohe až dovtedy, kým auto nedosiahne požadovanú rýchlosť, teda pri trojke je to cca. 100 km/h.
    3) Namiesto plynulého zrýchlenia a zvyšovania otáčok motora sa však deje čosi podivné. Najskôr otáčky motora neprirodzene vystrelia do vysokých hodnôt (cca. 4600-4800), motor ako keby trochu "zvrieskne", a cítiť také trochu neprirodzené zrýchlenie a správanie sa auta.
    4) Po cca. 2 sekundách (plyn je stále stlačený v rovnakej polohe a auto zvyšuje rýchlosť z 50 na 100 km) sa udeje čosi zvláštne, keď otáčky motora klesnú o cca. 200-400 (napriek tomu, že auto fyzicky zrýchľuje!), respektíve stoja na niekoľko sekúnd na mieste.
    5) Následne sa všetko vráti do normálu a otáčky ďalej rastú v súlade s fyzickou rýchlosťou auta.
    ---------------------------------------<… /> Tak a teraz poraďte. Čo to je?
    Len pripomínam, že otáčkomer je určite v poriadku, a otáčky ktoré ukazuje zodpovedajú otáčkam motora.
    Taktiež pripomínam, že počas celého tohto zrýchlenia sa ľavá noha vôbec nedotýka spojkového pedála.
    Dúfam, že mi to uznajú. Motor musí byť totiž zohriaty a nie je celkom jednoduché nasimulovať túto situáciu. Pri nedávnej ceste z východu Slovenska do Bratislavy sa mi to však stalo cca. 20 krát.
    Dúfam tiež, že motor pri tom veľmi netrpí a že som niečo "neodpálil".
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.01.06  05:32

    « Manual k 307

    ahoj vsem,
    hlasim se vam do klubu stastnych majitelu 307icky >:D
    Koupil jsem ojetou z autobazaru a bohuzel u ni nebyl manual. Tak jsem vas chtel poprosit jestli nekdo nevite, kde by se dal sehnat ?? (popr. i za mensi poplatek..)
    Predem moc diky za kazde info.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.06  12:59

    « Zimna spotreba

    Ja mám aj v zime cca. 6,8 - 7,3.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.06  11:41

    « Re: Dotaz na priemernu spotrebu 307SW 1.6 benzin

    robo , nemozes porovnavat neporovnatelne. Je jasne ze kazdemu stupla, ale ci mas velku alebo malu tazko urcit. Ja mam strasnych 7,6l :-), ale urcite inak jazdim a ine trasi, ine casy
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.01.06  21:06

    « Bez nadpisu

    Ja mám na 307 SW 1,6 HDi priemer 4,9 l/100 km (najazdené 25 000 km)
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.01.06  07:14

    « Dotaz na priemernu spotrebu 307SW 1.6 benzin

    Aku mate na tomto aute spotrebu v tychto chladnych dnoch?
    Ja mam najazdene 7000km a priemerna spotreba je 9.8L.
    Ako je to u vas?
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 18.12.05  09:57

    « Re: Re: Re: osvětlení informačního displaye

    uplne isty som si niesi, ale picasso ma podobne displeje a tam to stacilo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.12.05  23:44

    « Re: Re: osvětlení informačního displaye

    A jsi si jistý? Mám obavy, aby to podsvícení nebylo diodové jako panel ovládání ventilace u 206, kde se musí měnit celý, pokud část přestane svítit...
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 17.12.05  23:05

    « Re: osvětlení informačního displaye

    ziadna panika.
    treba len vymenit ziarovku podsvietenia, stoji to par korun.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.12.05  19:56

    « osvětlení informačního displaye

    Zdravím,
    dnes jsem ráno nastartoval auto a s hrůzou zjistil, že mi přestala skoro svítit pravá krajní část informačního displaye (kde je uveden čas, teplota atd.). Může někdo prosím poradit, zda se to dá nějak levně opravit nebo se musí display kompletně vyměnit?
    Předem díky
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.12.05  19:54

    « osvětlení informačního displaye

    Zdravím,
    dnes jsem ráno nastartoval auto a s hrůzou zjistil, že mi přestala skoro svítit pravá krajní část informačního displaye (kde je uveden čas, teplota atd.). Může někdo prosím poradit, zda se to dá nějak levně opravit nebo se musí display kompletně vyměnit?
    Předem díky!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.12.05  13:36

    « Re: To je OK

    to : Robiro123 tak dík , hneď sa lepšie jazdí
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…