Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.01.06  13:49

    « Sviečky

    S tými sviečkami to môže byť hocičo.
    Kupuješ kvalitný benzín?
    Ono motoru fakt robí dobre, keď ho poriadne z času na čas prevetráš. Ja ho pri akcelerácii a predbiehaniach často šťavím až do 5500-5800 otáčok na pár sekúnd.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.01.06  13:47

    « Ručná brzda

    Ja používam ručnú brdzu vždy, každý deň. Aj v tých najväčších mrazoch.
    Práve preto, aby bola vždy rozchodená a aby nevznikali žiadne problémy s jej zanesením z titulu nepoužívania.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.01.06  11:52

    « Re: Re: Rucna

    Robo: toto mi povedali v servise tez, rucnu nepouziva a aj tak pocujem, ako sa pri dazdoch musia zadne brzdy odtrhnut :-) dla mna keci, ked mas such brzdy, preco nemas pouzit v mraze rucnu ? :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.01.06  21:51

    « Re: Re: Rucna

    Robo, mne to robilo, ale bol to ventilator, sam sa znicoho nic zapol (hlavne v mrazoch) ale v priebehu noci mi vycuclo baterku, tak ak je to ventilator, urobi ti to iste. Zvuk, ako ked v lete troskuprehrejes motor a zapne ventilator?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.01.06  15:26

    « Re: Rucna

    zasada - rucna brzda sa v mrazoch nepouziva na akomkolvek aute.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.01.06  15:11

    « Re: Problem so svieckami??

    P307 vraj nie je vhodne pre jazdu v meste!!!!! - vyjadrenie servisu /100 BODOV/ -- no to dik, to som sa vážne dobre zasmial , čo za ľudia v tých servisoch robia, tak to mám dosť. Už sa teším, kedy budeme autá okrem iného kupovať aj podľa toho, či sú vhodné do mesta, alebo na diaľnice , okresky, či dediny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.01.06  15:10

    « Rucna

    Stava sa to este niekomi, alebo len ja mam vadny, ked je teplota pod nulou a zatiahnem rucnu paku, tak mi to tam "zammrzne" a aj ked ju spustim tak zadne kolesa brzdia este hodnu chvilu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.01.06  14:23

    « Problem so svieckami??

    Minuly tyzden sa mi stal nasledovny problem:
    vlastnim auto 307sw benzin 1.6; najazdene 7000km, kupene v 5.2005
    pri jazde s nim zacalo cukat, ako ked zaradite namiesto 3st, 5st. (nebolo to tym)
    zacal blikat zlta kontrolka a po chvili zacala trvalo svietit, samozrejme som auto odstavil na bok. Po vypnuti a nastartovani motora sa problem uz neprejavil, ihned som kontaktoval servis, ktory asom nasledne navstivil.
    Servisak mi ukazal sviecky z mojho motora, ktore boli cierne - vsetky styri. Vraj jazdim po meste a auto dostatocne nevytacam, dusim motor. Je okrem sviecok je este nieco zanesene a vraj sa to vycisti pri dostatocnych otackach motra. moj problem s kontrolkou diagnostikovali ako vynechanie sviecky.
    P307 vraj nie je vhodne pre jazdu v meste!! - vyjadrenie servisu
    Ja jazdim pri 2000 - 3000 otackach. a nemyslim si ze ho dostatocne nevytacam. Teraz su mrazy a nebudem jazdit so studenym motorom 4000 otacky.
    Odvtedy pri zohratom motore (aj na volnobeh) ide spod kapoty taky zvuk ako keby tam bol zapnuty ventilator, ktory je pocut...neviem ten zvuk presne popisat, predtym to nerobilo.
    Aky je vas nazor na tento stav? Nie je 307sw auto vhodne na jazdu po meste??? co moze byt s autom??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.06  21:21

    « Re: Re: Re: palubni pocitac

    jo, jasne, ze to funguje. diky za radu.. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.01.06  23:16

    « hm

    super ceny mrkněte na [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.01.06  20:16

    « Re: Re: palubni pocitac

    jo, diky. Jdu to zkusit.. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 14.01.06  14:12

    « Re: palubni pocitac

    Jazyk sa urcite zmenit da, ale uz si nepamatam presne ako. Mas tam dve tlacitka, lave tusim dlhsie podrzis, nahodi sa ti menu a potom sa stlacanim po nom pohybujes a pravim menis hodnoty.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.01.06  00:42

    « palubni pocitac

    Tak jsem si uz konecne koupil pres net ten manual v anglictine, ale jseste cekam az mi dojde postou ranni... >:D
    Takze, nevite nekdo, prosim vas, jak se meni jazyk palubniho PC?? Mam tam Nemcinu, a tu nesnasim ani neumim...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.01.06  00:32

    « Re: Spotreba

    no jooo... dyt to rikam-mam 2litr a jeste k tomu r.v. 10/2001 V Cechach jsem predjizdel, kde to slo pri kazde prilezitosti - na tom snehu.. 8-s , a Nemecko jsem projel tak 150-190km/h Nez jsem prejel do Belgie, mel jsem dokonce prumer 9l... :'-( ,ale pak uz jsem vedel, ze mam vic casu a jel jsem v prumeru 'jen' 110-120, tak jsem to stahl za tech 650km na prumer 8. Jo a take jsem mel celou cestu zaplou digitalni klimu-jestli to ma na to vliv..?
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.01.06  19:29

    « Spotreba

    To:rompos
    Prave dnes som sa vratil z Ukrajiny. Najazdené 3300 km a spotreba (5 osôb + plný kufor po strechu) 5,8 l/100km - SW 1,6 HDi. 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.01.06  14:01

    « Re: KONIEC SRANDY - Prva vaznejsia vec na Peugeote 307

    no, to iste mi robi na jednej multiple v rodine. mal som ten voz pozicany. ked som potreboval surne zrychlit (predbiehanie) - najprv vyskocili otacky, akoby to auto malo 500 koni, po 1-2 sekunde mierne klesli a auto zrychlovalo normalne... bol to diesel 1,9 jtd, asi 115 koni. podla mna to je spojka, nokolko i cudne zaberala v tom voze. majitelovi som to povedal, neriesi to....
    takze stretol som sa s tym, no neviem co to je....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.01.06  00:39

    « Re: Re: Re: Re: Manual k 307

    no tak jsem dnes volal do jednoho autosalonu domu do Cech a tam mi rekli, ze to klidne objednaji. Delaji to pry bezne a stoji to 950,-KC :roll: takze tuhle moznost jsem vyradil. Ted se asi brzy skocim kouknout k nejakemu dealerovi tady v Londyne a uvidime co bude dal... A kdyby to tam taky chteli zaplatit, tak si ho ale uz definitivne koupim v anglictine na tom netu za par zlatek.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.01.06  00:32

    « Bez nadpisu

    no jo, ale kdyz zvazim, ze je to starsi auto (r.v. 2001) a ze jsme mu nalozili plny kufr i zadni sedacky, tak se to vse asi projevilo...co?? 8-s A tech 8 litru mi vyhodil pocitac, ja jsem to nepocital, na to nemam cas-snad priste, tak nevim jestli se tomu da verit. Slysel jsem nazory z obou stran = ano i ne...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.01.06  21:35

    « Tak to je dosť vysoká spotreba

    Priemerná spotreba 8 l u dízlového motora na dlhé trasy?
    Tak to je príliš veľa.
    To by aj moja benzínová 1,6 spravila za 7,5 l alebo tak. A ak by som tú 307 vyslovene nehnal po dialnici, tak aj za 6,5 l.
    Príklad: Bratislava - Východné Slovensko, cca. 400 km. 55% dialnica (135 km/h) a 45% cesty 1 triedy (110 mimo obce, 70 v obci). V lete priemerne za 6,8 a teraz naposledy v zime za 7,3.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.01.06  11:34

    « Re: Re: Re: Dotaz na priemernu spotrebu 307SW 1.6 benzin

    ja priemernu spotrebu resetujem zakazdym ked natankujem.
    Ty ju neresetujes?
    Kolko km urobite na jednu nadrz po meste?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…