Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    23.01.06  15:48

    « piskanie

    Zdravim,
    mam takyto problem:
    pocas jazdy sa mi obcas ozyva piskanie od zadnej napravy. Trva to par sekund az par minut potom zase prestane a potom zase zacne. Atd.
    ma s tym niekto skusenosti ? a ked hej ako to riesil ?
    Podotykam, ze to nie su brzdy samotne, tie mi piskaju inak :-(((
    V service to zahmlili na nejake neurcite necistoty v brzde. Totizto robili mi to uz minule leto, po zasahu servisu bol asi 3 mesiace klud a teraz zase.
    Pteri
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.01.06  14:33

    « Peugeot 206SW 1.4HDi zamrza za jizdy!!!

    Zdar,
    auto r.v. 2003 i pri vysokych mrazech (-20C) nastartuje, ale behem jizdy na 5-ku plynulou jizdou se rozsviti kontrolka palivoveho systemu a chcipne. V Peugeotu Domansky to svadeji na naftu, ale beru SHELL. V pohode nastartuje a po rozjeti chcipne znovu.
    Stalo se mi to uz potreti za 3 roky - vzdy kdyz je pod -13C je to auto nebezpecne.....
    Please nemate nekdo podobne zkusenosti?
    Diky, Tomas
    ---------------------------------------<… /> Dobry den pane Kucera,
    letos nás to nepotkalo, neboť mrazy tady v Praze nebyly velké. Ale zjistil jsem, že moji kolegové měli také problémy v Alpách z 1,4 HDi. Je-li společně dvěmi auty a ten co dojel do Alp na "českou naftu" měl smůlu, oproti tomu druhému, který musel tankovat u Mnichova. Na základě tohoto jsem začal "bádat" na rozdílu naší nafty a Evropské. Bohužel rozdíl je mimo jiného také v hustotě, ta naše je mnohem hustší již za normálních teplot. V tom asi vidím největší problém.
    S pozdravem
    > "Kucera Tomas" 14.2.2005 9:47 >
    Dobry den,
    Pro info :
    Minuly tyden jsem byl se svoji 206SW 1.4HDI v Alpach a opet jsem za jizdy zamrznul v -15C. Situace byla uplne stejna jako před rokem v Cechach : Auto nastartuje, par kilometru jede a pak chcipne. V nejblizsi době pujdu do servisu jim to omlatit o hlavu.
    Mate nejake nove informace?
    Predem dekuju,
    Tomas Kucera
    -----Original Message-----
    Sent: Tuesday, February 17, 2004 10:04 AM
    To: Kucera Tomas
    Subject: Re: 206 1.4HDI a mráz
    Dobry den,
    noveho neni skoro nic. Dovozce to svadi na naftu, prodejce tape (Federal Cars Praha). Mam pocit, ze se snazi reseni odalit do obdobi tepla, protoze to nebude mozne vyzkouset. Jedine co jsem zjistil od ostatnich majitelu 206, tak je problem pouze s modelem 2003 (koupeny 5.03 - 9.03). Predchazejici modely to nedelaly. Dale vim, ze starsi modely maji jiny typ palivoveho filtru, ktery neni tak jemny. Ale servis se boji mi ho dat do noveho modelu. Dale je zajimave, ze se to objevilo pouze u modelu prodanych v CR.
    Jedine co je pozitivni, ze stejny problem mel prodejce s predbvadecimi vozy, ktere zamrzli mezi Libercem a Prahou. Spatne je, ze nikdo s ostatnich majitelu si nestezuje, protoze uverili, ze natankovali nekvalitni naftu. U mne neuspeli, protoze v rodine a ve firme mame pouze naftaky. Naftu bereme u stejnych pump a nikdy jsme nemeli problemy. Muzete mi napsat kdy a kde jste vozidlo zakoupil?
    _____________Originální zpráva ____________
    Předmět: 206 1.4HDI a mráz
    Datum: Tue, 17 Feb 2004 09:46:12 +0100
    Zdravim,
    stalo se mi 2x za den (pred mesicem) ze auto 206 SW 1.4HDI (najeto
    8000km) v -14C. nastartovalo(asi na potreti) a při jizde(cca 10km v obou
    pripadech) za jizdy chciplo. Bral jsem nejlevnejsi naftu u JETu, tak sem to svadel na naftu a volal jsem servisu - udajne tam kvuli tomu volalo hodne lidi - pry nekvalitni nafta,... Mate nejake nove info?
    Tomas
    -------------- [odkaz]

    Zdravím,
    má někdo zkušenosti se zamrzáním nafty během jízdy. Naftu beru u Aralu a OMV (alpine), přidávám aditiva (OMV). Když poklesne teplota pod -10st C auto nastartuji bez problémů, ale po ujetí 10km se auto zastaví. Už bylo 3x v servisu během 14 dnů.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.01.06  15:11

    « Re: Re: Zmena nazoru... :-)

    uz toho Lubosa nechajte tak! :-)
    ja som mal 307sw, spokojny som bol, ale ako i Lubos1 pisal: A ako som tam aj napisal, uz by som si ho asi znova nekupil.
    urobil som to iste...
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.01.06  14:58

    « kupil si si pezota, tak

    sa musis zmierit s tym, ze sa to pravdepodobne poserie. Ja som kupil Clio a dakujem za kazde rano, ked sa mi to podari natocit!
    Ale zerie 4,5litra :!: :!: :!: >:D >:D :D
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 20.01.06  13:47

    « Re: Re: Zmena nazoru... :-)

    Tak toto bolo fakt ale fakt dobré
    A to predošlé auto, do ktorého sa toľko obúva, namá fakt chybu.

    ja sa do nicoho neobuvam (len som porovnaval), a Corolla, ktoru som mal, bola vyrobena v roku 96, tzn, je 2 generacie dozadu. Takze so sucasnym modelom mala spolocne akurat vyrobcu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 20.01.06  13:43

    « Re: Zmena nazoru... :-)

    Ľuboš, ale tu to svoje bývalé autíčko celkom chváliš!
    [odkaz]

    Celkom ako celkom, ved ja ho nehanim ani na tomto fore s vynimkou casu, ked sa mi vela veci na nom sralo a bol som dost vytoceny. A ako som tam aj napisal, uz by som si ho asi znova nekupil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.01.06  13:27

    « Re: Zmena nazoru... :-)

    Tak toto bolo fakt ale fakt dobré >:D >:D >:D
    A to predošlé auto, do ktorého sa toľko obúva, namá fakt chybu >:D >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.01.06  13:21

    « Zmena nazoru... :-)

    Ľuboš, ale tu to svoje bývalé autíčko celkom chváliš!
    [odkaz]
    >:D >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 20.01.06  01:10

    « Re: Re: Re: Re: Re: FURT TO SAMÉ, SŤAŽŇOSTI A SŤAŽNOSTI...

    Nejde ani tak o aerodynamiku P307, ako skor o jej vyborne odlhucnenie. Podvozok P307 bol sice tvrdsi ako predosle peugeoty, ale chybala mi spätna vazba od vozovky. Jednoducho povedane, pripadalo mi to, ako by som soferoval autobus, to znamena, ze mam predne kolesa niekde za sebou. Ale mozno je to iba moj pocit.
    Bolo pocut razy naprav pri prejazde nerovnosti, inak bol podvozok tichy.
    Co sa tyka vybavy, teraz sa Corolla dotiahla na P307, ale napr. taka malickost, mozes si ju dovybavit dvojzonovou klimou? Asi tazko.
    Neporovnavaj terajsiu Corollu a vtedajsiu 307. Porovnavaj vozy vyrobene v tom istom case.
    TS je samozrejme o niecom inom, aj ked si osobne myslim, ze tou klasickou zadnou napravou s torznymi tycami moc rozruchu nenarobi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.01.06  00:42

    « Re: Re: Re: Re: FURT TO SAMÉ, SŤAŽŇOSTI A SŤAŽNOSTI...

    Moja TS je Máj 2002. P307 bol August 2002, čiže oba modeli boli časovo spolu na trhu. Aerodynamika 307 je jedna vec, druhá vec je neskutočný podvozok, ktorý je tak hlučný, že to kritizujú aj fr redaktori. Moja 307 mala tiež hlavový airbag, ale môžeš ho dnes dokúpiť aj do Corollky. VSC a TRC mám sériovo, hoci je to len pre TS. Čo ma ale štve, je že nemá možnosť Follow me home... A to 307 mala. Ale nemúžeš porovnávať tieto autá, to je totálny rozdiel. 307 bola pohodlná a letargická, TS je tvrdé športové dravé auto...
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 20.01.06  00:38

    « Re: Re: Re: FURT TO SAMÉ, SŤAŽŇOSTI A SŤAŽNOSTI...

    Píšeš, že Corolla nebola, To je nezmysel. Ja som kupil P307 v auguste 2002 a v tom čase sa už Corolly predávali veselo
    Ked som kupoval P307 ja, tak este nebola (kupoval si asi po mne). Prisla asi po pol roku. Corolly hlucne boli aj su. Jedna z vyhod P307 bol nizky aerodynamicky hluk aj hluk od motora, co Corolla nedosahovala ani nahodou, dokonca ani moje sucasne auto, tiez japonec strednej triedy. Aj Avensis, co sa tyka aerodynamickeho hluku, je na tom horsie.
    Po facelite Corolly neviem, mozno to vylepsili. Pred faceliftom mala Corolla vybavu slabu a na P307 v tejto oblasti nemala. O hlavovych ABG sa jej mohlo iba snivat. Seriovo VSC nemala ani nahodou, to nemal ani Avensis, ked prisiel na trh.
    Pojmy nie su dojmy, to je pravda, ale v opacnom garde :D
    Inak proti Corolle nic nemam, rocnik '96 bolo moje prve auto, takze nebudme urazlivy :-) Mal som ju poli roka a spokojnost. Osobne viem, ze budem do buducnosti kupovat iba japonske vozy, takze pohoda. Avensis 2.2 D-CAT je v uzsom vybere :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.01.06  00:23

    « Re: Re: FURT TO SAMÉ, SŤAŽŇOSTI A SŤAŽNOSTI...

    Lubos, si nejaký rozbehnutý na mna dnes >:D >:D B
    Take it easy, pls :-!
    Píšeš, že Corolla nebola, To je nezmysel. Ja som kupil P307 v auguste 2002 a v tom čase sa už Corolly predávali veselo. Vraj sú hlučné? To si sa asi neviezol v sedane Corolly. Slabá výbava? oja Corolla má všetko ako P307 XT pack okrem automat stierača a svetiel - je tam toho... okrem toho má sériovo VSC a TRC, a to je podstatné plus! Takže radšej si prever niektoré fakty... Pojmy nie sú dojmy >:D >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.06  11:55

    « Bez nadpisu

    no, pravda. radsej som bol vezeny... :-) a sledoval okolie inym okom
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.06  11:34

    « Re: problemy

    Peugeoty SW jsou specifická auta, kdo jej neřídil neuvěří a nepochopí.nemusíš jezdit 200km ale užíváš si radost z jízdy, hlavně ta panoramatická střecha, světlo v autě působí dobře na psychiku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.06  11:18

    « problemy

    no, ja som so svojou 307SW nemal jediny zavazny problem. len mi prekazala vymena stabilizatora (pri 60.000 km). to, ze bola potreba vymenit jeden zadny tlmic mohlo byt sposobene mojou chybou (chvilku to fungovalo ako nakladiak a vozilo 600 kg), ale servis to opravil v ramci garancie a vymenili oba.
    voz isiel bez problemov 89.500 km, potom zachranil posadku pri naraze do stromu. medzitym sa pysil celkom slusnou spotrebou (celorocny priemer 7,3 - 1,6e 16v MT).
    z auta sme mali doma vsetci radost. priestrane, pohodlne i na dlhe trate - ziadna unava, ani vodica(vodicov) i ked absentovala bedrova opierka.
    ale moze byt tym, ze to bolo SW (skywagoon :-).
    a tiez si myslim, ze taketo diskusne forum funguje najma za ucelom upozornenia ostatnych pouzivatelov, pripade ako pomoc na najdenie riesenia pri drobnych problemoch... skratka neviem, aky zmysel by tu mali prispevky typu "moje auto ide bez problemov..." (preto som sem i malo prispieval)
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 19.01.06  10:18

    « Re: FURT TO SAMÉ, SŤAŽŇOSTI A SŤAŽNOSTI...

    AKÝ SOM ŠŤASTNÝ, ŽE SOM SA ZBAVIL TOHO NEMOŽNÉHO AUTA, KAČKY NA KOLESÁCH, KTORÁ SA VOLÁ 307
    307 som mal a mal som s nim problemy. Tiez som bol rad, ze som sa ho zbavil, ale len preto, lebo nebolo spolahlive. Inak bolo OK. Sucasna Corolla este vtedy na svete nebola, ale aj keby ano, nesiel by som do nej. Skor tu by som hodnotil ako nemozne auto, bez ohladu na motor :D
    Jedina jej vyhoda bola spolahlivost. Inak malo miesta vsade, hlucny motor, biedna vybava atd.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.06  10:04

    « Bez nadpisu

    Tak se mi zdá, že na Slovensko vozili peugeoty a ost.auta velmi špatné.V celé Eveopě není větší problém jenom na Slovensku, nebo jsou tam velice špatní řidiči, protože negativní recenze jsou většinou ze Slovenska.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.06  09:06

    « FURT TO SAMÉ, SŤAŽŇOSTI A SŤAŽNOSTI...

    AKÝ SOM ŠŤASTNÝ, ŽE SOM SA ZBAVIL TOHO NEMOŽNÉHO AUTA, KAČKY NA KOLESÁCH, KTORÁ SA VOLÁ 307 >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.01.06  06:29

    « Re: Re: Problem so svieckami??

    Znackovy benzin - kupujem iba Shell V-Power. Nic ine do auta som nedal, uz iba v-power racing :P
    To klepanie v aute som mi pripomina ako ked date na bycikli na zadne koleso rapkacku od jogurtu. Presne to vystihuje ten moj zvuk, ktory vydava motor. Je zohriaty, ked na volnobehu pridate a klesnu otazky tak presne to pocus z pod kapoty.
    Niekedy ho aj ja vytocim do zavratnych vysok.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.01.06  18:25

    « Re: Problem so svieckami??

    Asi kupuješ benzín na nekvalitních čerpacích stanicích. Já mám 307 SW benzín,žádný problém,auto je fantasticky pohodlné,prostorné a velice živé.Co slyším o motorech 2.HDI spotřeba jak u 1,6 benzínu, možná o 0,5L míň.Někdy ten benzín není jenom o ceně, ale můžeš si poškodit auto, kupuj u značkových firem a problém bude vyřešen.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…