Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    08.02.06  21:03

    « Bez nadpisu

    Jak hovorí Peter Zahora, 95% závad nevedia odstraňovať mechanici v P - servisoch. Mne sa podarilo po dlhej dobe nájsť jeden. A to sme prvého peugeota kupovali 4/2002. Na ňom som najazdil 175 000 km a predná náprava nevibrovala. Ale mi museli vymeniť zadnú nápravu, páčky smeroviek a silentblok na motore. Inak to auto jazdilo výborne. Teraz mám Partner, 206 a 307 SW 1,6 HDi. Partner len servisné prehliadky - 135 000 km, 206 len servisné prehliadky 50 000 km a SW 3x servis za 30 000 km okrem prehliadky. 1x zvolávačka "dráčik", 1x tepelný štít turba, 1x búchajúca zadná náprava. Ani toto auto nevibruje, zimné Matador MP 58 a letné na Al diskoch Bridgestone. Zatiaľ všetko odstránené. A tej klímy sa tak nebojte, zas toľko výkonu neodoberá. Alebo že by niekto nevedel obiehať? ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.02.06  08:31

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re:

    Aja jaj Jarino tos nemel. Mame ve firme jiz 2 sluzebni vozy fabia.
    Hatchback a Combi. Obe s motorizaci 1.4 MPI 50 KW. Obe koupeny nove.
    V soucastne dobe je nejeto cca 7 000 km. Byli jiz u obou aut meneny Lambda sondy. U hatchbacku odeslo vyhrivani zpetnych zrdcatek.........
    Mohl bych pokracovat, ale to patri do jineho fora, ze by vyrobeno v patek odpoledne ?
    Ale jinak chapu tve pohnutky ohledne kvality Pugu, protoze me by to urcite vadilo taky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.06  20:31

    « Re: Re: Re: Re: Re:

    ved ja netvrdim, ze je to najhorsie auto...dokonca som uz aj pisal, ze v lete som uz mal na 99% kupene SW a keby bolo OK, tak mi stoji pred barakom, ale tych chyb je nejak privela a opakuju sa dokola. Otcova Fabka - na ktoru mimochodom kazdy nadava - je r. 2002 a este nebola v servise s nicim, okrem pravidelnych kontrol. Asi tiez vychytil taky kus, ako mas ty Puga...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.06  17:10

    « Re: Re: Re: Re:

    To asi my dva nevyresime. :roll:
    Budu trpelive cekat, az se nejaky problem objevi a pak dam urcite vedet.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.06  16:45

    « Re: Re: Re:

    vyhral si prave ten jeden z mala, ktory bol vyrobeny v pondelok, my ostatni mame vsetko piatkove varky... >:D nahradne diely detto. Vidis, ja som napr. este packy nemenil a cudoval som sa ako mozu niekomu odist. Stacilo mi tyzden v SW a vedel som wocogou. A to mam jedne rezervne od kamosa z blueboxu. silentblok mozu mat na svedomi nase cesty-to beriem, na ostrekovace mam jednoducho smolu ale mlatiaca zadna naprava a vibrovanie je vyrobna chyba, to ma nepresvedcis. aj vypnutie elektriky za jazdy mal na svedomi zly sw, ale ti poviem, ze som sa skoro pos.al, ked mi to urobilo prvykrat vnoci >:-[] ak ma takto vyzerat auto roka 2001, tak neviem neviem...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.06  16:24

    « Re: Re:

    Silent blok mi vymenili jiz pred 2 lety, dodnes OK.
    Prepinac blinkru , vymena pri 1. roku provozu , dodnes OK. (2002)
    Motorek cerpadla pro ostrikovace OK.
    Naprava nevibruje.
    Jak to vysvetlis ? Mam stesti ? Ja nechci vase problemi bagatelizovat, jenom chci najit rozumne vysvetleni, proc ten muj Jean je tak odlisnej, osamocenej , .....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.06  16:06

    « Re:

    hmmm...silentblok po niekolkej vymene je chyba servisu? ostrekovac, ktory strieka len dopredu a utoera vzadu alebo rovno zhori? vibrujuca naprava? prepinanie paciek? nemyslim, ze za tieto veci moze servis...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.06  15:52

    « Bez nadpisu

    Ja se nechci opakovat, ale vetsina zavad na P307 jsou blbosti. Problem je v kvalitnim servisu, ktery se snazi cloveku opravdu pomoct.
    Bohuzel, jak ctu na foru, realita je trochu jina. :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.06  15:39

    « Re: Re: Re: Ja som už s ABS bol...

    pockaj, raz ti nieco odide a vtedy sa skorodadostne zasmejeme my nestastnici >:D ale neprajem ti to, si jeden z mala, co maju s autom klud
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.06  15:28

    « Re: Re: Ja som už s ABS bol...

    Jsem to ale nestastnik ! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
    Lidi neblbnete, vozte minimax sebou. :!:
    Bacha, nedavat do kufru! Za jizdy nejde otevrit !
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.06  15:17

    « Re: Ja som už s ABS bol...

    hehe, pug na to kasle, mne prisiel ohladom serva pol roka po kamosovi..neviem podla akeho uzasneho kluca zvolavaju dracikov...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.06  15:07

    « Ja som už s ABS bol...

    Jarino, mne už ten papier prišiel začiatkom januára a bol som s autom v servise cca. hodinku.
    Ja mám ročník 2004, takže ty by si už tam mal byť skôr, nie?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.06  15:05

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vibrujuci volant

    kecas... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.06  14:05

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vibrujuci volant

    Tak abych se pripojil k davu.
    Jel jsem, jel a nejednou to zacalo vibrovat. :shock: Vystoupim, hledam problem a nejednou z niceho nic z podkapoty dym a plameny. :shock:
    Hledam minimax je v zadnim kufru. Doprcic, nejde otevrit kufr odesel zadni zamek. :shock:
    Tak si sednu a cekam az auto dohori a premyslim o nove P307SW s 1.6HDI 80 kW. >:D :D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.06  13:02

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vibrujuci volant

    Robo, su to amateri a preto uz dalsie auto urcite nebude Pug...o naprave, vyfuku a milion dalsich hlupostiach vedia a nic..mimochodom, kupili sme si pekne dracikovske auto, samovznietenie od serva nie je jedinou vecou, kamosovi (ten isty rocnik aj vybava) uz prisiel dopisik z pugu ohladom samovznietenia z dovodu chyby v ABS...cakam, kedy to pride mne :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 06.02.06  11:22

    « Re: Nová Mazdička

    Ľuboš, na trhu je nová Mazdička 6! Ideš meniť?
    Az na buduci rok, este je skoro. Ci to bude znova 6, Accord, Avensis alebo IS220d, este neviem, ale nieco z toho.
    A pokial viem, M6 po facelifte je lepsie odhlucnena, takze by sa mal odstranit jej zakladny nedostatok.
    A uz neryp :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.06  10:20

    « Nová Mazdička

    Potom sa Peugeot cuduje, ze mu klesaju predaje 307 a na buduci rok chysta 308
    Ľuboš, na trhu je nová Mazdička 6! Ideš meniť?
    Možno je lepšie odhlučnená ako tvoja súčasná.
    Možno aj aerodynamický hluk pri zadnom okne nebude žiadny.
    A možno ani kuny ti do motora nebudú liezť...
    >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 06.02.06  10:08

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vibrujuci volant

    A ak ani v tom nebude problém, odpoveď pozná Ľuboš, ktorý tu občas chodí. Jemu to tiež kmitalo a po dvoch rokoch mu čosi dotiahli (akúsi sponu alebo čo) v sústave volantu, ako sa pripája na nápravu.
    Odpoved nepoznam, niekedy mi utiahli volu riadenia, takze boli vibracie menej citelne. To vsak neznamena, ze tam neboli. Samozrejme sa tym obmedzila funkcia posilovaca riadenia, takze na tocenie volantom bola vyzadovana vacsia sila.
    Mne to nakoniec po 2 rokoch pouzivania vyvazil mechanik v malom spinavom pneuservise >:D - zhodil vsetky zavazia, posunul pneu na disku a prevazil vsetko znova. Podarilo sa mu to vsak iba na plechovych diskoch, na original elektronoch nie.
    Divne je, ze sa vazne aj po skoro 5 rokoch vyroby tento problem uplne neodstranil. Potom sa Peugeot cuduje, ze mu klesaju predaje 307 a na buduci rok chysta 308 :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.06  10:00

    « Re: Re: Re: Re: Re: Vibrujuci volant

    na piskanie vyfuku som si uz zvykol, za pol rok co mam auto to uz menili 2x a stale sa piskanie obnovi... nechapem ze to nevedia vyriesit.
    S tym trasenim urcite zajdem do servisu.
    A vyfuk? nikomu nevrzga?
    btw: mal som na displaji smuhy, vymenili mi novy a smuhy su tam tiez ale menej vyrazne. Porovnaval som to s kamosovym displejom (mimochodom auto dovezene z Belgicka) a ten displej je cisty, Tak neviem ci tu davaju len same odpady alebo co... :(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.06  09:39

    « Re: Re: Daj si to prevážiť

    matuS, tiez sa cudujem, ale asi nie, vsak facelift bol dolezitejsi...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…