Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.03.06  12:55

    « Re: Re: Rezonovanie s pod kapoty

    Hm... No ja som myslel ze to ide od motora. Ale je zvlastne ze sa to deje len medzi 1500-2000 otackami. Inac to nerobi vobec. Mne to po robi aj pri zohriatom motore, teda ked jazdim dlhsie trasy tak to prestane robit, asi musi byt dlhsie zahtriaty motor...
    Cudne to je.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.03.06  10:46

    « Re: Rezonovanie s pod kapoty

    Nemyslíte rezonance někde zvnitřku palubní desky? Může se to zdát z podkapoty, ale je to spíš někde hluboko v palubce za rádiem.
    Dělá mě to taky, zvláště pod nulou a čím větší mráz tím hůř.
    Dělalo to i více lidem, kdysi se tu o tom psalo.
    Byl jsem s tím v servisu, ale to bylo zrovna kolem nuly, tak to moc nedělalo a nedá se určit přesně odkaď do jde, říkali, že by museli rozebrat celou palubovku a že i pak by na to nemuseli přijít, tak jsem se na to vykašlal. ´Dělá to stejně jen při studeném motoru, až se ohřeje tak to přestane. Zkoušel jsem rozebrat i vyklápěcí přihrádku a podívat se za ní, ale nic jsem tam nenašel, asi to bude hlouběji a kvůli airbagům se mi do toho nechce dál hrabat.
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.03.06  06:29

    « Rezonovanie s pod kapoty

    Chcem sa spytat ci sa aj vam sa takto sprava auto:
    Ked su mrazy -5 a nizsie tak pri otackach medzi 1500-2000 vacsinou ked klesaju, je jedno ci na volnobech(pridanim plynu) alebo ked otacky klesaju na 2st.,sa z pod kapoty ozyva taky rezonujuci zvuk. Pri plusovych vonkajsich teplotach to nie je.
    Viem ze sa vacsinou v mrazoch zapina nejaky pomocny spalovac(to mi bolo vysvetlene ze preco to tam tak klepka). Nemoze to s tym suvisiet?
    V servise som s tym bol, ukazal som im ze ako sa to prejavuje, aj sa to prejavilo, ibaze v den kedy som bol objednany tak uz to bohuzial nerezonovalo tak ho do servisu ani neprevzali :-( (teplota bola nad nulou).
    Auto:307SW 1.6 benzin, ma najazdenych 9000km, este je samozrejme v zaruke.
    Vdaka
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.06  12:19

    « Bez nadpisu

    Petr Zahora: vies, co sa hovori... ze najlepsie terenne auto je sluzobne... :-)
    mal som 307sw, nabehane 90.000 km, a s prevodovkou tiez nebol problem. okrem toho gumoveho radenia, ale dalo sa to zvyknut. neprijemne bolo, ked som preradil na 5. stupen, a nepustil este spojku, tak ta 5 nesla von. bolo ju treba pustit z ruky a az potom isla "vytiahnut". to sa mi stalo zoparkrat, ked som supol 5ku a vzapati chcel dat iny stupen/neutral.
    schvalne, skuste si to i na stojacom aute. vysliapnut spojku, dat 5, nepustit ju a skusit dat neutral... a potom to iste na inom aute.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.03.06  09:00

    « Bez nadpisu

    Ja nevim, jak je to mozne, ale mam nalitano pres 100 000 a prevodovka nema skoro zadny vule. :shock:
    Kdyz to porovnam se sluzebni Fabkou, ktera na neco pres 5000 km, je pravda, ze u ni jde radit o trochu lepe, ale ze by rozdil byl tak propastny, to opravdu nevnimam.
    Pred casem, kdyz jsem sejmul srnu, jsem dostal nahradni auto P307 1.6 a je taky fakt, ze se radilo o poznani hur nez v mem Jeanovi.
    Ze by kvalita razeni byla tak odlisna u ruznych motorizaci ?
    Stejny rozdil jsem vnimal i u P407. S 2.0 HDI se radilo krasne, u 2.0 benzinaku to stalo za prd.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.02.06  17:43

    « Re: Dotaz

    3 cm je dost, Peugeot ma tu prevodovku fakt naprd, niekedy je (obrazne povedane) problem trafit rychlost, ale taky vyky je velky
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.02.06  14:32

    « Dotaz

    Táta má 3 roky P307 a má najeto 36tis.km. To co mu dělá řadička jsem ještě neviděl. Je to jako kvrdlačka. Trefit správný převodový stupeň je unikum a chce to hodně trpělivosti. Je to normální? Vím že jsem u svých 4 předchozích Peugeotů také míval kvrdlačku, ale ty měly najeto min.100tis.km a i tak to nebylo tak hrozné. Výkyv řadičky je cca 3cm do všech stran bez jakéhokoliv odporu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.02.06  21:45

    « Bez nadpisu

    Zdravim,
    vcera jsem se jel projet v P 307 SW 1.6 HDI r.v. 2005 najeto 6 tis.
    jako potencionalni zajemce. Co me hned docela prekvapilo byla spojka. Pedal sel docela dost z tuha. :-(
    Porovnavam to se Skodou Octavia II, kde spojka je jako plyn. Krasne lehke, nadhera. :)
    Jake mate zkusenosti?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.02.06  15:11

    « Asi náprava

    Ak je to závislé len a len na rýchlosti, tak to bude určite niečo s nápravou, alebo niečo, čo je pripojené na nápravu a otáča sa podľa rýchlosti otáčania kolies.
    Takto na diaľku sa nedá nič poradiť. Ale pohľad pod auto by možno niečo prezradil.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.02.06  08:12

    « Hučení (kvílení) od motoru při 80 km/h

    Zdravím majitele 307.
    Při zrychlování se u mojí 307 1,6 benzín začne při zhruba 80 km/h z motorového prostoru ozývat takové hučení až kvílení. Už to začalo asi před 2 měsíci, když začaly ty trvalé mrazy, ale nejdříve jenom slabě, teď to však dělá dost hlasitě, i po oteplení. Zažne to kvílet najednou z ničeho nic, při 75 až 80 km/h, od 90 až 100 to zase přestane, když pak ale zpomaluji, zase se to rozhučí a někdy to při zpomalování přestane až při 50 km/h. Ten hluk není závislý ani na otáčkách motoru, ani ventilátoru, ani jestli jedu zatáčkou nebo ne, jenom na té rychlosti.
    Ložisko kola to asi nebude. Žeby nějaké čerpadlo posilovače nebo něčeho jiného? Řemeny to asi taky nebudou, protože hluk nezávisí na otáčkách motoru. Auto má najeto jen 30tis. km. Převodovka automat, ale tím to asi taky nebude.
    Nemáte s tím někdo zkušenost?
    Už vidím jak mi v servise budou vyměňovat vše možné, ale na příčinu nepřijdou.
    D.R.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.02.06  23:36

    « Tie žiarovky sú riešiteľné

    Tie žiarovky sú riešiteľné.
    Máš proste v aute vyššie napätie, ako treba.
    Rieši sa to pridaním odporu pred žiarovky, ktorý zníži napätie a výrazne predĺži ich životnosť.
    Si zober že moja 307 bude mať o 3 mesiace 2 roky a doteraz mi neodišla ŽIADNA žiarovka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.02.06  20:11

    « Ziarovky

    Zajdi s tym do servisu a nechaj si namontovat prechodovy odpor a mas po problemoch. Ja mam svetla (servisne) zapnute non-stop pocas roka a mal som podobny problem. Po namontovani odporu je to uz O.K.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.02.06  14:41

    « Re: Re: Ako je to vlastne s tými zvolávačkami?

    CD menic Blaupunkt
    -mne tiez odisiel, samozrejme po uplynuti zaruky.....
    - servis povedal, ze sa bude dotazovat importera na vymenu
    - dnes volali, ze maju predbezny suhlas vyrobcu na vymenu, s doplatenim 50 % sumy - vycislili to na 3200 sk
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.02.06  10:45

    « Re: Ako je to vlastne s tými zvolávačkami?

    zdravim ta...
    P307, 1.6, kupeny 06/2002, teraz 122tis km...
    zvolavacku som nemal, jedine pri prehliadke pri 120tis km mi spravili kontrolu X8Z - to je kontrola tusim upevnenia nejakych cidiel na riadeni, alebo co.. to uz neviem presne..
    jedine problemy s elektrikouo, co boli...
    - po asi pol roku odisiel modul (packy pod volantom a prepinanie pocitaca)
    - po asi dalsich dvoch rokoch to menili zas (pri tej 120tis prehoiadke)...
    - odchadzaju ziadorvky, dost casto, priemerne 1 ziadorvka v svetlach, stretavackach za dva mesiace, pouzivam standradrne ziarovky, nie s tou zvysenou svietivostou, tie som nestihal menit :-) a asi tak isto aj v zadnych svetlach...
    - problemy boli a aj su s original peugeot CD menicom... takze poputuje von, budem asi bez, lebo original je predrazeny :)
    - dalsia elektrika.. take bezne veci, ako hlaska pocitaca, ale po shasnuti, a znovu nastratrovani je vsetko OK.. take hlasky asi tak dva krat do roka...
    ...
    inak...
    moje dalsie auto asi nebude lev... :-) - je to cisto iba moj nazor a pocit :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.02.06  09:10

    « Re: Koukněte, stojí to za to. ....sešrotujte mojí 307...

    2 prispevky v diskusii k clanku su suprove:
    307 uz ma vychytane muchy >:D >:D >:D
    nemoznost vymenit ziarovky v svetlach - tak toto mohol iba nejaky amater napisat :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.02.06  07:48

    « Koukněte, stojí to za to. ....sešrotujte mojí 307...

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.02.06  21:50

    « rapex

    [odkaz]
    Upozornění na nebezpečný výrobek – airbag v automobilu Peugeot
    pá, 16.12.2005
    Řecko – Airbag v automobilu Peugeot. Typ/číslo modelu: všechny typy Peugeot 307 Berlina. Jedná se o automobily s následujícími výrobními čísly: 83921144 až 84047873 a vozy vyrobené od listopadu 2004 do března 2005. Vyrobeno ve Francii. Riziko – Nebezpečí úrazu. Je zde riziko, že levý airbag nebude fungovat správně při určitém typu nárazu. Airbag tedy nesplňuje plně svoji předepsanou funkčnost. Opatření přijatá ohlašující zemí – Dovozce podniká v tomto směru příslušné kroky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.02.06  13:04

    « Ako je to vlastne s tými zvolávačkami?

    Ja som už bol na opravu ohľadom kabeláže jednotky ABS.
    Zvolávali v minulosti P307 do servisu aj kvôli vadnej elektroinštalácii v inom priestore?
    :shock: :shock: :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 09.02.06  09:57

    « Re:

    Je vubec nekdo s Peugeotem spokojeny
    je, kym nezhori :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.02.06  09:26

    « Bez nadpisu

    Hasiči likvidovali požár v podzemních garážích Poslanecké sněmovny.
    Zpusobil ho Peugeot kvuli zavade na elektroinstalaci....
    [odkaz]
    Je vubec nekdo s Peugeotem spokojeny?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…