Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.01  21:25

    « Re: Tak uz ho mam

    Mam XT Pack, k tomu CD menic, upgrade na automaticku klimu. lutujem, ze som nezobral automat. a ano, je tam ten firemny alarm. nic viac som k tomu nedaval. farbu mam tu medenu - goa, farba ma efekt ako farba na nokiach 6110. podla nasvietenia sa meni. vyzera lepsie ako na obrazku, na druhej strane tou tvojou zelenou som bol velmi sklamany na zivo. lenze to je vec vkusu, mozno tebe sa bude pacit. to treba vidiet. co sa tyka tych opierok, mne velmi vyhovuju. totizto sa ti posuvaju aj ked dvihas alebo spustas sedadlo, takisto naklanaju s operadlom. okrem toho pri mojej polohe sedadla su presne v takej vyske, ako opierka na dverach, takze ked spustim ruky, mam obe v rovnakej vyske a nie som vytoceny bud doprava, alebo dolava. odkladaci priestor mas aj tu, v predlzeni stredovej konzoly co konci az za prednymi sedadlami. tym benzinom som nakoniec dost poteseny, aj ked nabuduce uz naozaj kupim dizel. poslednou dobou jazdim 1000km tyzdenne a pomaly kazdy treti den som na pumpe. fuj. mal som este 100k priplatit, na dizel a automat. aspom viem pre buduce auto :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.01  09:35

    « Re: predaje

    Nieje to velmi doverihodna informacia, ale kedysi mi kamarat co robi v Bratislavskom VW popisoval, ake su rozdiely v kontrole kvality pre auta na zapadny a vychodny trh. Udajne do Svajciarska a este niekolkych krajin sa vyberaju auta s najlepsie sediacimi dielmi karoserie a auta nemozu mat ziadnu drobnu chybicku. Auta s drobnymi chybami idu do vychodnej europy...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.01  09:31

    « Re: Tak uz ho mam

    A co mas za vybavu? Mas CD menic, tempomat, ESP,
    elektrony, automat AC, ...? A v jake barve?
    Mas tam firemni alaram a pridal jsi tam nejake jine zabezpecovaci zarizeni?
    A co loketni operky - vyhovuji Ti tyhle separatni?
    Ja ted jezdim s Lagunou I a tam je stredova spolecna, ale je niz a ma odkladaci prostor. Takze kdyz jsem si sedl do 307, tsk mi ty operky pripadaly moc vysoko a neumel jsem si najit spravnou polohu. Mozna je to jen zvyk.
    Ja vaham mezi 1.6 16V a 2.0 HDI 110k. Nejdrive jsem byl vice nakloneny tomu dieslu (podle prospektu ma ten motor i filtr pevnych castic (jak 607 2.2 HDI), ale ted kdyz sleduju tuhle diskuzi, tak se mi zacina libit i ta 1.6.
    Jen me stve, ze kozeny volant + paka je jen v nejvyssi vybave (XSI) a neda se do nizsich dodat.
    BTW. Videl jsem na prospektu tu svetle zelenou, jak tady nekdo ma a vypada zajimave, ikdyz se krome me nikomu nelibila. Jen ji tak videt na zivo.
  • 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 16.10.01  09:17

    « predaje

    vcera som kecal s jednym manikom a teraz mi to vrta hlavou, aj po tom co sa stalo mkralovi.

    neni mozne, ze ked sa robia vystupne testy v tovarni, tak tie horsie auta sa posielaju do strednej a vychodnej europy?
    mojho otca alfa moze byt tiez jeden priklad.
    a pravda je, ze ludia ktore si kupuju fakt drahe auta, si ho nechaju doviezt priamo z nemecka, alebo rakuska.
    mozno je to paranoia, neviem. ale pomylit si vnutornu vybavu, tak ako v tomto pripade, to sa ani neda, to proste musi byt naschval. aspon si to myslim
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.10.01  13:19

    « Re: Tak uz ho mam

    povoz je to velmi fajn. dnes som spravil par desiatok km v mondeu novom a okrem toho, ze malo kozu a viec miesta vzadu, nepostrehol som rozdiel medzi nizsou strednou a strednou. inac, mne drnci membrana v pravom prednom. tiez to dam spravit. este to oblozenie podlahy vzadu, inac vsetko facha ako ma. spotrebu mam nizsiu ako ty, priemer zatial 7.2l, 700km. je to mesto blava, vieden, cesta medzi tym. a ta prevodovka mekne, to je pravda. inac ake mas na tom gumy? ja good&year, su hlucne :-( btw: na mondeu od 100kmh prefukuju na zadnych dverach okienka :-( sila.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.10.01  10:07

    « Re: Tak uz ho mam

    Gratuluju a preju prijemne svezeni. Pockej par kilometru a vsechno si sedne. Ja cekal na auto na objednavku presne mesic a 12 dni a vse bylo OK. S razenim jsem problem nemel, ale verim, ze se to obeha za 14 dni. Mam ted najeto cca 3000 km a spotreba si krsne sedla. Praha - Plzen - K.Vary - Plzen - Praha prumer 7,6 l/100km. a to nejsem zadnej sporilek a obcas to rad prozenu. Treba zrovna kopec za Becovem na Plzen jsem si vcera fakt vychutnal. Zpracovani - nejak mi nejde utahnout zajistovaci sroub vlevo na palubce pod volantem na pristup k pojistkam a drnci mi levy predni reproduktor. Necham to opravit pri prvni prohlidce. Jinak maximalni spokojenost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.10.01  15:42

    « tak uz ho mam

    mam ho zabiehat?

    k tym otazkam, ten hlinik, alebo drevo sa zmenit neda. do XR nejde drevo, do XT hlinik. bohuzial. ale to radio sa da, pri XT treba vypytat kazetak a prikupit CD menic. inac som trosku sklamany, lebo som na auto na objednavku cakal 4 mesiace a miesto slonoviny vo vnutri mi doniesli diamand. mohol som odmietnut, ale zobral som ho. este na dodaku z tovarne bola slonovina. posral to tam niekto pekne.

    btw: chvilu som sa trapil, ako zapnut automaticke zapinanie svetiel, bolo vypnute, stacilo ale precitat prirucku, tak isto ako zmena jazyka na palubaku a osvetlenie (resp. intenzita) palubovky. dalsia vec, uz som nasiel aj par chybyciek v spracovani, resp. skor to je chyba navrhu. napriklad ako koberec vzadu ide pod plast pod sedakmi, vytahujes sa :-( ale som celkom poteseny motorom. aj na tu hmotnost sa to auto celkom hybe a motor ide krasne do otacok. ale nepaci sa mi radenie dvojky. velmi ztuha ide. tak isto napriklad ide lahko smer 3-4, ale tazko do stran. mate rovnake skusenosti?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.10.01  15:04

    « Re: Výbava

    S hlinikovym panelem u XT nevim. Taky se mi libil vic, nez to "drevo". A protoze jsem chtel navic jeste cerny listy apod., vybavil jsem si XR Presence. Cenove jsem skoro stejne, jako u stejne vybavenyho XT-cka.
    Mam radio s kazetakem, 6 repro a CD changer. Pohoda. Dolby B to ale nema. Ony i funkce CD changeru jsou omezene. Nema to napr. Random, editovani nazvu skupin apod. To je vec, ktera me mrzi.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.10.01  12:49

    « Výbava

    Má někdo zkušenost s výbavou:
    1.Lze při výbavě XT získat hliníkový panel? Pokud chci ho mít, tak bych musel dovybavovat na vyšší úroveň XR, ale pak to příjde podstatně dráž.
    2.Lze zkombinovat radiokazeťák z měničem CD? Tato varianta MG+CD měnič se mi jeví velmi zajímavá. Má magneťák Doby B?
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.10.01  09:13

    « Crash test

    Nevite nekdo, jak dopadl crash test u 307? Mam pocit, ze Peugeot testy u svych vozu nejak nezverejnuje. Dival jsem se na internetu snad vsude a nemuzu nic najit!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.10.01  09:33

    « Re: motor 1.6

    Dneska rano jsem jel cca 100km po dalnici porad kolem 140km/h. Vcetne startu z mesta a nekolika zpomaleni (i zastaveni) na uzavirkach a za kamiony jsem mel prumernou rychlost 115km/h a spotreba byla 8,3l/100km a to neni spatny. Jel jsem pritom uplne normalne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.10.01  22:28

    « Re: motor 1.6

    tak dik za odpovede, uz sa snad dockam tej svojej. co sa tyka tej spotreby, ved je to dost tazke auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.10.01  20:19

    « Re: motor 1.6

    Teda ty mas otazek ;-). Ale od zacatku. To autoradio mam samozrejme zapnuty, ale je to spis takopva blbost. Ono je to asi tak, ze kdyz jedes pomalu, tak to hraje potichu (podle toho, jak to nastavis). Pak asi pri 40 km/h to prida lasitost a stejne asi pri 80. Ale nejak to nevnimam. Stejne mam ovladani radia pod volantem, takze si s tim porad hraju. Pocitac mam a je to prijemna hracka. Dokonce mam i to aut. klima a podle me to funguje velmi dobre. Otec ma Audi A6 a pro me je ta 307 prijemnejsi. Jedu skoro porad na automaticky program cca 21-22 st. a pohoda. Ta spotreba pri stale rychlosti 150 je prumerne kolem 9 l/100. Dneska jsem to kvuli tobe meril. Jinak mam zatim pocit, ze spotreba je dost vysoka (prum asi 8,5) a doufam, ze to spadne. Uffff. Ze toho dneska bylo!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.10.01  12:14

    « Re: motor 1.6

    ved je to 16v. niet sa co divit. skusal si inac tu funkciu automatickeho regulovania hlasitosti autoradia na zaklade vnutorneho hluku v aute? ako to funguje? mas palubny pocitac? aku to ma zhruba spotrebu (aj take to tvoje surove este) pri 150-160 kmh? a este jedna otazka. mas automaticku klimu? v testoch napriklad octavie s automatickou klimou prave vycitali dost zlu automaticku reguliaciu ofukov a teploty napriek tomu, ze v tom aute su tri cidla z toho jedno pod prednym oknom (kvoli prazeniu slnka cezen). ako je na tom p307?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.10.01  11:46

    « Re: motor 1.6

    Asi od vseho trochu. To auto je asi do 150m/h extremne tiche, ale pak najednou behem chvilky se hluk pomerne podstatne zvysi. Spotreba nevadi. Ta je porad slusna. A ten motor ma v tu chvili porad tak slusny zatah, ze by takova sestka do rychla vubec nevadila.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.10.01  10:42

    « Re: motor 1.6

    ja som objednal medenu goa. vnutro slonovina. inac k tej sestke na prevodovke. preco ti chyba? kvoli hluku, alebo spotrebe, ci by ten motor jednoducho tu sestku zniesol?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.10.01  09:23

    « Re: motor 1.6

    to mkral: Neboj, jsou nastavitelne a velmi pohodlne. Maji moc prijemny tvar a da se nastavovat jejich spodni oraj dopredu-dozadu. Ja jsem se nikdy v zadnem aute nemohl oprit, ale ted je to bez problemu. A moje spolujezdkyne si uplne lebedi ;-) A mam jeden dalsi postreh: mam tu svetle zelenou metalizu Ouranos a otaceji se po tom aute i zensky!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.10.01  16:55

    « Re: motor 1.6

    to pavelpu: este mi povedz jedno. su opierky hlavy nastavitelne aj dopredu/dozadu (resp. sklon), alebo aspom pri opreti nepozeram do stropu? predvadzacku si uz nepamatam a svoju dostanem az niekedy o tyzden dva. nie, ze by to teraz uz nebolo jedno, ale trapi ma tato otazka dost teda :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.10.01  13:17

    « Re: motor 1.6

    Muzu te uklidnit. Oproti starsi 1.6 je ta nova vyrazne zivejsi a na zatah si teda stezovat nemuzu. Snad bych jenom na dalnici ocenil sestku. Spotreba pomalu klesa, mam najeto asi 1000km a jsem na 8,3.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.10.01  23:21

    « Re: motor 1.6

    tak to je smutne. to budem oproti tej mojej terajsej 1.6 asi smutny :-( lebo som si zvykol na dost Nm aj odspodu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…