Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.10.01  09:13

    « Re: brzdovy asistent

    Ne, ja to myslel tak, ze muzu vyuzivat libovolne brzdny ucinnek a asistent mi sepne presne v ten momemnt kdy ho cekam a pak nastane maximalni brzdny ucinnek! Brzdovy asistent byl vynalezen prave na to, aby byla co nejlepe vyuzita ucinnost brzd! Holt se musis naucit zachazet s brzdovym pedalem! Jen pro zajimavost, na ESP si clovek musi zvykat daleko vic nez na brzdovy asistent, je daleko zakernejsi! Ale ucinny, hodne ucinny!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.10.01  20:37

    « Re: brzdovy asistent

    v tom je ta pointa. ty brzdis, dlhsie a on zopne az skoro polibis predne sklo (ako si napisal). ja ak by som potreboval polibit predne sklo, radsej si pocas toho dlhsieho brzdenia viac zatlacim na brzdu. ale ja viac brzdit nepotrebujem. teraz prave som to bol ukazovat kamaratovi. dva krat som brnkol po brzde, na treti brnk zabral a aj ked som pustal brzdovy pedal, ucinok neslabol. mne sa to proste nepaci.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.10.01  23:13

    « Re: brzdovy asistent

    Jsem s nim maximalne spokojen! Asi ho mam lip nastavenej!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.10.01  23:12

    « Re: brzdovy asistent

    Mne teda BAS spina ¨v ten moment, kdy ho potrebuju a to bud kdyz hodne rychle dupnu na brzdu nebo brzdim dlouho a postupne zvysuju ucinnek. To je totiz dost zajimavy, ja brzdim a kdyz si myslim, ze uz to auto bude flekovat a nemuze vic brzdit, v tom se spusti BAS a ja vzdycky malem polibim predni okno! :-) A nikdy si nevsimnu, jestli mi blikaji varovny svetla!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.01  22:17

    « Re: brzdovy asistent

    to pavelpu, boze, aki ste vsetci niekedy mudri ;) az mi je niekedy smisno. ved si skus do tej brzdy tuknut a uvidis sam, co to spravi. je to dost neprijemne, ked to necakas. ale VSETKo je len sila zvyku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.10.01  13:45

    « Re: brzdovy asistent

    S BAS som nastastie doteraz nejazdil. Pred 307 som mal Alfu 156 " Ach este teraz sa sa mi zviera srdce ked si ma mu spomeniem len dufam ze ten Poliak co Nam ju lopol sa knej sprava milo ". 307 sme kupili ked nam poistovna preplatila poistku. Mame ju asi dva mesiace a ma najazdenych 12000km zatial bez najmensej zavady. Toto naprosto ocenujem lebo Alfa bola bozska pokial fungovala co bohuzial nebolo casto, ale co by clovek milenke neodpustil :-) Ale este tomu BAS na 307 je to velmi citlivo nastavene to mi potvrdil aj kamarat ktory ma MB E430 kde je ties BAS ale to nereaguje tak hystericky. Asi maju Francuzsky jemnu nozku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.10.01  09:25

    « Re: brzdovy asistent

    Souhlasim s tebou. Mam nalitano 3000km a jeste mi to neseplo. Ti kluci snad musi brzdit levou nohou, ne? Ale je fakt, ze jsem se "vyucil" na Audi A6 s peknejma jedovkama a tam se taky jakakoli neopatrnost pri brzdeni vymsti. Jinak k 307: Nemyslim si, ze by delali horsi auta na vychod. Je treba asi brat v uvahu, ze je to uplne novy model a holt jeste neni uplne vsechno vychytany. Jo a ta zelena barva - nerikam, ze jsem z toho nemel strach. Ale pak jsem to videl na zivo a me to auto pripada takovy vesely. Ale musim uznat, ze jsem vcera videl zlatou a to byla krasa!
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 19.10.01  00:00

    « Re: brzdovy asistent

    mkral> neviem, mozno ano, ale ked som jazdil 2 tyzdne s c5, tak som pomaly rozhodne nejazdil, a nikdy mi to nezoplo. treba totiz predvidat ;-) a nie kukat po babach na ulici, pripadne si preladovat radio alebo klimu
    ale ok, nebudem ta uz provokovat :-)


    7265> uz si niekedy s bas jazdil? a vobec, nemas co jazdit hentak riskantne....
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.10.01  22:09

    « BAS

    Ach Brzdovy assystent je najvedsia blbost toru vymysleli. Poviem Vam priklad, predbieham kolonu vozidiel a potrebujem sa rychlo medzi nich zaradit, ta zosliapnem brzdu rychlo ale lem na 50% lebo to na plynule zaradenie staci. Ale ze je tu BAS tak "prask" a zrazu to brzdi naplno a vodici zamnou rezivaju "mrazive chvile". A nejlepsie nakoniec BAS brzdi stale naplno aj ked pustate brzdu " vsak on vie lepsie co chcem urobit :-)" pomoze len upne pustit brzdovy pedal! BAS je mozno dobry pre moju manzelku ale nie pre mna. A este nieco BAS sa neda ziadnym sposobom daektivovat :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.01  14:31

    « Re: brzdovy asistent

    no ved jasne, ze spina len vtedy. ale staci, aby si velmi rychlo a prudko zatlacil na pedal napriklad do 1/3 (co ja zvyknuty z auta bez asistenta viem, aky je ucinok) a on zopne. ten rozdiel v tom co som chcel a ako to zabrzdilo je znacny. a v tak hustej premavke, ako je vo viedni len cakam, kedy vdaka tomu niekto do mna zo zadu vleti. jazdim tyzden a stalo sa mi to dva krat. pokakany som bol z toho tenkrat poprve. samozrejme, ze si treba zvyknut necukat vzbrklo na brzdu. ale chcete mi povedat, alebo aj ty matuSko, ze si nikdy v rizikovej situacii rychlejsie nezadupol na brzdu, kedy nebolo treba plneho brzdneho ucinku?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.01  13:33

    « Re: Tak uz ho mam

    Ja jsem si stahnul Peugeot magazin cislo 1/2001 a tam je napsane toto (cituji) ze strany 4: "Mimoriadnym prínosom k ochrane životného prostredia je: partikulárny časticový filter FAP motore 2,0 HDi, 110 k (známy zo 607-ky, viď Peugeot magazín 3/99 – 2,2 HDi)". Ale jsete mi to nikdo nepotvrdil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.01  07:46

    « Re: Tak uz ho mam

    podle mne ho ma jen 2,2HDi!
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 18.10.01  04:41

    « Re: Tak uz ho mam

    preco vam tak zalezi, ci tam je ten casticovy filter, alebo nie?
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 18.10.01  04:34

    « Re: predaje

    ano, objednavaju sa auta. ale oni sa nerobia tak, ze teraz robime toto s klimou a teraz toto bez klimy...
    nazbiera sa urcity pocet objednavok a potom sa x-dni v tyzdni robi len jeden model s jednou vybavou, a napr pondelok sa robia cervene s drevom vo vnutri, v utorok sa robia zelene s drevom vovnutri atd...
    no a potom ide auto na vystupne testy, napr sa pozrie licovanie karoserie, vrzganie, vykon motora...a ja si myslim, ze tie horsie idu k nam, a tie lepsie idu do svajcu, do nemecka a podobne
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.10.01  11:15

    « Re: Tak uz ho mam

    To mas ten 110k HDI? A je tam ten casticovy filtr jak v 607?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.10.01  11:11

    « Re: predaje

    Nevim, ale vetsinou kdyz si ted objednas auto, tak
    neberes to v showromu, ale dela se Ti na objednavku. Leda by koukali pri vyrobe n objednavku, ze je z vychodu, a tak tam muzou dat horsi dily.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.10.01  09:21

    « Re: Tak uz ho mam

    S 307 jsem spokojen.Sice jsem toužil po sedanu(předtím 306 TD sedan),ale Golf se mi taky vždy líbil.Zvolil jsem HDI,Presence s aut.klimou a pal.poč.,spotřeba zatím 6,7(převážně město).Repráky ve dveřích se frantíkům asi nevydařily,taky drnčí levý přední.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 17.10.01  09:02

    « Re: brzdovy asistent

    asi nejak divne jazdis, na c5 mi to nikdy nezoplo
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.10.01  07:53

    « Re: brzdovy asistent

    Brzdovy asistent by mel spinat jen, kdyz seor vyhodnoti nebezpeci, to je pri delsim intenzivnim brzdeni nebo pri rychlem seslapnuti brzdy! Jina kmi nikdy brzdovy asistent nespina! Brzdovy asistent je dobra vec, proto bych ji neodsuzoval!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.01  21:32

    « brzdovy asistent

    este vam musim povedat, na co som * ale naozaj dost. trosku som sa zapozeral v pondelok vo viedni do strany a vsimol som si neskor, ze sa predo mna niekto pcha. tak som prudsie stupil na brzdu a zopol sa brzdovy asistent. co je od neho pekne, az na to, ze som zostal stat na mieste (bolo to v cca 40kmh). skoro sa za mnou (do mna vratane) jebli tri auta :-( a dnes sa mi to stalo v ba, pri trosku netrafenom preslapeni z plynu. celkovo v starom aute som mal brzdu tuhsiu, asi si treba zvyknut tu na makkost a jemnost. ale aj tak. imho zabera moc vzbrklo. alebo by mal byt montovany len na zelanie. ved kto z vas nevie poriadne dupnut na brzdu? aj podla nejakych statistik, co som videl, zle brzdi (malo zatlaci) len cca 25% ludi.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…