Peugeot 307

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.02.02  11:56

    « Re: P307 vs. Civic

    Diky vsetkym za Vase nazory. Mam za sebou navstevu v autosalonoch Hondy i Peugeota, pretoze nemam momentalne moc penazi, chcem ist do najnizsej verzie jedneho z tychto aut. A tu je moj nazor v prospech Hondy, lebo jej 1.4 motor je urcite lepsi ako P307, kvantita vybavy je v oboch (p307 1.4 XR Civic 1.4 L 5D) porovnatelna, a co som si myslel, ze P307 je utulnejsi - tak vo verzii XR to urcite nie je pravda, tie textilne potahy a lacna palubka nie je nic moc - isto je to ine vo vybave XT, ale ako hovorim, na to nemam. (Tu je zaujimave, ze Honda na toto serie, vsetky verzie maju rovnaky vnutrajsok, jediny typ potahov, jedina farba atd. V moje situacii mi to vsak nevadi). No a meral som si puntickarsky rozmery vzadu. Pri mojom posede je v P307 za mnou 25 cm na nohy, v Civicu 32 cm! Kufor vyjde zhruba na stejno, P307 ma vsak vysoko podbehy, Civic to ma vymyslene lepsie. Civic nema stredovy tunel, vzadu sa da sediet rozvaleny ako ta len napadne ! Zaverecna poznamka - myslite si, ze europska anketa AUTO ROKA je naozaj objektivna ?
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 03.02.02  05:35

    « Re: P307 vs. Civic

    co sa tyka c5, ja neviem, teraz s nou nejazdim,ale coskoro budem ircovat s otcom a popytam sa ho.
    co sa tyka tych chyb, aj c5 aj 307, problem s oboma je v tom, ze su to obe uplne nove auta, a navyse mkral bral 307 ktoru robili hned po celozavodnej dovolenke, imho aj na tom nieco bude.

    ale suhlasim s mkralom, ja som tiez len taky detailista, proste ma to serie, ze tolko penazi za auto a take drobne chyby...lebo o to ide, vsimnite si, su to vsetko len drobne chyby. preto ma napr serie huf, ktory pinda na francuzov, ale komu sa na francuzovi zadrel motor ako smartymu na skodofke? komu sa odjebalo turbo ako kopec ludom na pochybnych vw produktoch? a servo, a netesniace hlavy...toto vsetko su problemy, ktore sa nedaju porovnat asi so zasratym talianom alfou 166, kde bol najvacsi problem to servo.
    ja myslim ze frantici su v pohode.
    som chcel ukecavat otca, ze nech je dalsie auto saab, ale cital som saab klub a tam pisu, ze sa v 95 pouzivaju ovladace z corsy, tak na to sa mozem *.
    ved PSA je uz tusim jediny nezavisly koncern, a spolu s toyotov budu mat uplne super benzinaky, naftaky maju super uz teraz...vo frantikoch vidim buducnost, navyse aj dizajn je uplne najsamfasa hned vedla talianov (no, bohuzial o poslednom facelifte xsary a c5 sa da pochybovat)
    detaily o c5 budu o nejaky cas, teraz len mozem povedat, ze si dal ocino dorobit parkovaci senzor aj dopredu (original je len vzadu) a nezavisle kurenie, takze pocas tych mrazov na prelome roku len tak chrochtal :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.02.02  10:48

    « Re: P307 vs. Civic

    to jmm9999: neplas sa zase, ja som dost detailista a mantinelujem to + privadzam do absurdity. ale ked ich poprehanat mozem, preco nie. nehovoriac o tom, ze chyby, ktore som popisoval su v principe o *. s tym blinkrom to bolo ako pavelpu pisal, v asi 5% pripadov, kedy nezostal zapadnuty, stierace spravili, repraky su na od vyroby, ale to je cenovou kategoriou audio riesenia, nie chybou spracovania. a ostatne veci detto, uz ma nic nenapada. pruser je akurat to, ze som ,,trafil'' zleho technika, alebo sa chudak zle vyspal. pokusal sa opravit nieco, co nemusel. bohuzial mu to nevislo, co si uz neskontroloval. v civiku som sa neviezol, takze nemozem zrovnat, stale si stojim za svojim, ze zase by som kupil p307 keby som sa mal znovu rozhodovat, mozno by som isiel pozriet corolu novu. dost sa mi lubi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  10:27

    « Re: P307 vs. Civic

    Fakt tezko rict. Ja jsem s kvalitou celkem spokojen. Ono to totiz u Hondy taky neni uplne ruzovy. Vim co rikam, mel jsem Hondu 3 roky a mam dobry znamy v servisu. Drobne problemy budou asi vsude. Honda je urcite v otackach hlucnejsi. Ale je to urcite hlavne vec pocitu. Nerozmlouval bych ti ani ani jedno auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.02.02  09:03

    « Re: P307 vs. Civic

    Rekl bych, ze lepsi motory to neni jisty, ty budou tak nastejno! Hlavne 307 ma daleko lepsi vybavu nez Honda a i interier se mi zda pohlednejsi, ale to uz je vec nazoru, kazdymu se muze libit neco jineho!
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.01.02  16:41

    « P307 vs. Civic

    Moc ma netesi, co tu citam, chystam sa na jar kupit P307, na 2.mieste v rebricku mam Civic.
    P307 u mna vyhrava slubovanym pohodlim a komfortom. Civic ma podla mna lepsie motory (benzinaky) a vyssiu spolahlivost (holt je to japonec). Povedal som si, ze nejaka ta obcasna porucha u P307 ma snad nerozhadze, ale co tu citam, tak to ma dojima (MatuS by mohol tusim pridat z ineho sudku skusenosti s C5 !). Zeby som este rychlo zrusil svoje plany a siel do Civic-u ? Behanie po SK servisoch je naozaj to posledne, co ma bavi !
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.01.02  14:54

    « Re: servis P307

    tak som sa nakoniec pretelefonoval az k importerovi. vyhrazal sa, ze to ide hned riesit. tak uvidime, co poriesi.
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 30.01.02  03:57

    « Re: servis P307

    "mrkal" :)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.01.02  10:05

    « Re: servis P307

    To mrkal a LubosL: Z tech zavad, co vyjmenoval mrkal se u me projevuje, ze obcas nedrzi ten blinkr doprava, ale neni to tak hrozny. Mam dokonce pocit, ze se to zlepsuje. Na drnceni zadnich repraku se podivam na jare. Mam pocit, ze problem bude spis ve slicovani mrizky (krytu) repraku a vyplne dveri. Ted se mi trosku ozyva neco ze stredoveho panelu, ale asi to budou CD v changeru. Zkusim to odchytit. Packu na ovladani radia pod volantem budu taku menit, ale to je kvuli mechanickemu poskozeni botou (neptejte se jak ;-)) Nastesti nesotji moc, 590.-Kc. Jinak zatim spokojenost. Co se tyce pohodli, spotreby, jozdy a prostoru je to 1*.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 28.01.02  18:21

    « Re: servis P307

    To mkral: Tak to sa teda tesim. Dufal som, ze to nebude az take zle, ale tych chyb je akosi vela, az sa mi to prestava pacit. Auto som uz predal a kedze sa na P307 caka styri mesiace, tak som bez auta az do marca. Takze mam radost, ako budem s novym autom behat po servisoch. Na auto-alba si dam asi pozor. Inak ak nemas inu moznost, skus este auto-alba na Vajnorskej, maju tam predajnu a mozno aj servis.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.01.02  11:49

    « Re: servis P307

    nakoniec, keby aj. skor mi ide o to, ze clovek vyvali neviem sto tisic za auto staraju sa mu on fuseri. dost smutny fakt.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.02  10:45

    « Re: servis P307

    Asi by s tym nemal byt problem, ja som mal v Renaulte podobnu debatu - "Ked to nedokazete opravit, dam si to opravit v zahranici a prefakturovat k vam." Nakoniec priznali, ze v zaruke je to mozne a ze oni s tym nedokazu nic urobit. Ale nestihol som to, zaruka mi skoncila a ja na to uz kaslem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.01.02  09:49

    « Re: servis P307

    to mozno ano, ale ci to zoberu do servisu mimo krajiny povodu (kupy).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.01.02  09:43

    « Re: servis P307

    Mozno by stalo za uvahu to servisovat v rakusku. Pokial su to zarucne opravy, tak by to malo byt tak ci tak zadarmo...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.01.02  09:31

    « servis P307

    tak sa vam pochvalim, ako som dopadol. povodne som sa do servisu objednal kvoli automatickym stieracom, pretoze pri slabej intenzite dazda to dost blblo, ostatne veci som nechaval na garancku, nemal som totiz cas nechavat tam auto cely den dva krat. chcel som to spojit. chlapik povedal, ze sa na to pozru na pockanie. nakoniec ma praskanie pravej strany auta pri ,,ohybani'' karoserie sralo natolko, ze som im to tam nechal na den a ze nech to spravia vsetko. chyby boli: uz spominane praskanie, chrapciaci pravy zadny reprak, obcas nezapadol blinker do prava, tj. hned sa vratil, stierace. vecer som si prisiel pre auto. praskanie spravili, doladovali vraj dvere a zamky, vysledok je taky, ze musim nimi trieskat, aby isli zavriet. reprak ze objednaju, ale ze je to v p307 nestastne spravene, lebo zadne repraky nie su nicim podlozene, su rovno o plech na dverach prichytene a ze preto to vydava pazvuky. slubili, ze napisu importerovi, co s tym. blinker opravili tak, ze zapadne vzdy, ale na 80% sa nevrati ani ked dam volantom kontru. okrem toho nejdu dialkove svetla, nejde ostrekovanie predneho skla. rozvyklali packu ovladania auto radia, ze mam pocit, ze kazdu chvilu odpadne. co sa tyka stieracov, novy software nemali, ze tento resetli, dnes jemne mrholilo, bud si to iba navravam, ale zda sa, ze to funguje presne podla ocakavania. co sa tyka ovladacov na volante, po mojom tretom telefonate (uz som bol dost vytoceny, prichadzal som na to postupne) mi slubili, ze s reprakom objednaju aj tie vsetky ovladace (ze to je cely kus) a ze mi to cele vymenia za nove. tak som zvedavy. uz som to predychal od piatku, takze som uz celkom kludny, ale som maximalne nespokojny. ako som sa nedavno rozpraval s kamaratom, slovenske servisy, jednu vec opravia a tri pojebu. som znechuteny.

    v servise som bol v auto alba v bratislave na jasovkej (koniec luk). nepoznate niekto lepsi servis? stracam odvahu tam auto nechat este raz. hlavne preto, ze ten cas lietat do servisu ako na hodiny klaviru naozaj nemam. *!
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.01.02  21:28

    « P 307 a motor l,4i.....

    A jazdne vlastnosti ? Lebo aj najnovsi hit P 307 ma motor l,4i - ktory je inak vydareny - ale mimichodom sa montuje aj do "autobusov" typu Peugeot Partner a Citroen Berlingo. Takze ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.02  09:55

    « Re: Repraky

    dobre ze som kupil fabku, aspon nemam prazdne forum :)))
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.01.02  22:34

    « Kufr 307

    Proběhla zde diskuse o rozdílných hodnotách objemu kufru. Používají se 2 metody. 1 - litrové sáčky = vyšší číslo, 2- kvádry o objemu 1 dm3 = 1 litr. nižší údaj.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.01.02  14:03

    « Re: Repraky

    No vidite, keby ste kupili fabiu, najlepsie aspon za 650 tis. tak by ste taketo problemy nemali, stale by bolo o com ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.01.02  09:40

    « Re: Repraky

    Hmmm, ja mam stejny pocit, ale nechci, aby nam to tema zavreli.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…